Jsem připraven zase lidem odpouštět, říká Kalašnik před bitvou s Rusem. Odměna za výhru? Pět piv!

24.02.2022

Autor: Ondřej Huml

Andrej Kalašnik.

Andrej Kalašnik.FOTO: OKTAGON MMA


AK-47 vs. AK z Ruska. Tedy Andrej Kalašnik kontra Arthur Karavaev. To bude jeden z očekávaných soubojů na hlavní kartě sobotního Oktagonu 31, v němž se aktuální osmička welteru pokusí zdolat svou zatím asi nejtěžší výzvu. „Karavaev je žebříčkově přede mnou, ale vždycky to vnímám tak, že nejtěžším soupeřem jsem já sám sobě,“ konstatoval v rozhovoru pro kaocko.cz Kalašnik, který se už nemůže dočkat vyprodané O2 areny. 

Jak velkou motivací je pro vás uspět před tolika lidmi?
Zápasit před plnou halou je prostě bomba. Naposledy jsem bojoval v O2 Universum, ale s O2 arenou se to samozřejmě nedá srovnat. Tam to pro mě bude premiéra a beru to jako vážně velkou věc. Jde o legendární místo, možná takovou českou Mekku MMA. Je to obrovská motivace a splněný sen, že se tam budu moci ukázat. Zase se tím ale nechci nechat zaslepit. Nesmím si jen užívat atmosféru, ale hlavně podat dobrý výkon a zvítězit. 

Očekáváte, že zvlášť při fightu s ruským zápasníkem vám fanoušci vytvoří tu pravou domácí atmosféru?
Pevně věřím, že ano. Jsem sice z Brna, ale i tak mě snad Praha vezme jako domácího borce. Navíc vím, že se na zápas pojede podívat hodně mých známých, tak snad mi spolu s ostatními vytvoří pořádný kotel. Doufám, že mě fanoušci poženou vpřed. 

Váš soupeř drží sérii pěti výher. Co by na něj mohlo platit?
To uvidíme podle toho, jak náš souboj bude probíhat. Plánovat teď můžeme cokoliv, ale potom v kleci je to často úplně jiné. Už několikrát se mi stalo, že jsem měl nějakou taktiku, kterou jsem během bitvy musel zcela změnit. Proto těžko říct, jak bude probíhat zápas zrovna s Karavaevem. Je to komplexní fighter, který má dobrou zem i práci v postoji. Podle mě to bude šachová partie.


Takže očekáváte rozuzlení na body?
Tam bych to dotáhl jen nerad. Chci ho ukončit ještě před limitem. Ostatně už jen proto, abych nedal žádný prostor k tomu, aby třeba vyhrál můj soupeř.  

Určitě byste rád navázal na svůj poslední duel, v němž jste se při výhře nad Němcem Christianem Jungwirthem zdržel v kleci jen minutu a tři vteřiny...
To by bylo skvělé. Držím Suchej únor, ale jen do zápasu. Po něm si pivo určitě dám. A čím dřív na něj půjdu, tím lépe (směje se).

Kolik si jich na vítězství dáte?
Na vítězství obvykle tak pět, víc ne. 

Když se ještě vrátím k zápasu s Jungwirthem, co jste říkal na to, jak se i po tak čisté submisi dlouho bránil odklepat? 
V televizi se sice zdálo, že jsem to měl fakt čistě chycené, ale úplně pravda to nebyla. Kdyby jo, tak můžete být frajer, jakej chcete, ale když vás někdo takhle škrtí zezadu, po chvíli vaše tělo prostě vypne. Já jsem ale cítil, že tam má pořád ještě kousek brady, a i proto dokázal tak dlouho odolávat. Nakonec mi ale ruka sklouzla správným směrem a vyšlo to. Byly ty pro mě velké emoce, spadl mi kámen ze srdce. Před zápasem s Christianem jsem byl totiž zraněný. Měl jsem zánět lokte a ještě měsíc před soubojem řešil, zda nakonec neodstoupím. Ale vydržel jsem a o to větší pak byla radost z výhry. Ovšem ve výsledku to byl jen další krůček na mé dlouhé cestě a přesně tak vnímám i můj zápas s Karavaevem. Takže vzhůru kupředu a zpátky ani krok. 


Tentokrát proběhla příprava bez komplikací?
Nějaké drobné komplikace jsou tam vždycky, aspoň u mě tedy jo. Ale patří to k tomu. Naštěstí nešlo o nic, co by mě mohlo nějak ovlivnit v boji.

Co říkáte na kurzy, podle kterých je v roli favorita Karavaev?
Vím o tom. Stejné to ale bylo i proti Jungwirthovi a i tak jsem zvítězil. Navíc musím říct, že mi role outsidera celkem vyhovuje. Už po triumfu nad Christianem jsem řekl, že odpouštím všem, co mi nevěřili. A jsem připraven odpouštět i teď. 

Na koho máte chuť po Karavaeovi?
Na každého, kdo se v žebříčku nachází přede mnou. A takových kluků je pořád dost. Je tam Matúš Juráček, Kaik Brito, Bojan Veličkovič a další. Ať už ale narazím na kohokoli, bude to pro mě jen další zastávka na cestě za vytouženým cílem, kterým je zisk titulu. Chápu, že to nebude hned zítra. Titul je však pro mě největší výzvou a já věřím, že se mi jednou povede ho získat.

Mohlo by se tak stát ještě letos?
To uvidíme. Záleží, jak mi půjde karta a jaký názor by na to měl Ondra Novotný, jenž dává dohromady zápasy. Já jen vím, že musím dál makat a dělat dobré fighty. Z posledních čtyř zápasů jem si hned dvakrát odnesl bonus za výkon večera, takže myslím, že bych si titulovou šanci jednou zasloužil.


Získáte bonus i v sobotu?
Bylo by to pěkné. Zvlášť když tři bonusy ještě v Oktagonu nejspíš nikdo nezískal. Další motivace pro mě. 

Jedním z vašich velkých konkurentů ve welterové divizi bude na cestě k titulu i Brazilec Leandro Silva, který se už brzy má do Oktagonu vrátit. Co říkáte na jeho comeback?
Leandro je výborný zápasník, který bojoval v těch největších mezinárodních organizacích. Ne náhodou dostal titulový zápas s Davidem Kozmou, do nějž šel jako favorit. David ale dokázal překvapit a pás šampiona proti němu uhájit. Právě oni dva jsou zcela jistě nejtěžší soupeři celé naší divize.

Co další navrátilec Alex Lohoré?
U něj je to trochu s otazníkem. Občas předvede vážně skvělý výkon, občas zůstane malinko za očekáváním. Na Oktagonu 31 bude ale zápasit ve střední váze a co jsem tak slyšel, už se mu nechce shazovat do 77 kg. Takže tam zřejmě i zůstane. 

A co plánujete po turnaji?
Rozhodně se taky chvíli věnovat mé přítelkyni. Během přípravy se o mě vždycky vzorně stará, vyvařuje mi, pere moje zpocené věci... Chci jí to po zápase trochu oplatit, minimálně ji vzít někam na večeři nebo na výlet. Někam zajedeme určitě. 

Další články v kategorii

Nemluvím nesmysly, tuhle Barbie se mnou čeká dlouhá noc, má vzkaz Gruzínec pro Tichotu

27.11.2022Do Oktagonu vlétl silou vichřice. Po dvou jednoznačných bodových výhrách si Mate Sanikidze zajistil titulovou šanci, svou cestu k trůnu pérové ...

Na Siváka se stojí fronta. I velcí hráči. Kdo chce uspět, musí za kvalitu zaplatit

27.11.2022Václav Sivák, jméno, které je v českých bojových sportech více a více slyšet. Ví to on, vědí to soupeři ...

Všechno se vyvinulo tak, abych selhal a zhroutil se, zavzpomínala těžká váha UFC

27.11.2022Že zranění neodmyslitelně patří k MMA, ví moc dobře bohužel i šampioni obou nejtěžších divizí UFC. Jiřího Procházku zradilo ...

Divočina v kleci nadchla svět! Nečekaný pád americké střelkyně vyvolal velké emoce

26.11.2022Královna je mrtvá, ať žije nová královna! Svět bojových sportů uchvátila famózní bitva mezi Larissou Pacheco a Kaylou Harrison ...

Šílenost! Nafouknutý biceps olejem nevydržel, MMA zápas se odkládá

26.11.2022Jak zaujmout, aby bylo o vás slyšet? Cest je mnoho, některé nápady jsou ale opravdu jen pro některé, jiní tuto cestu nevyhledávají. ...

Brazilka porazila neporaženou a "ušetřila" americké organizaci 3 miliony dolarů

26.11.2022Vůbec poprvé poznala, jaké to je z klece odcházet jako poražená. Suverénní Američanka Kayla Harrison nezvládla vrchol letošní ...

VIDEO: Demolice v dámském podání. Anglická kráska a tvrdé KO

26.11.2022První kolo KO. Dakota Ditcheva opět potvrdila, že MMA boj je pro ní to pravé. Naposledy v New Yorku pod organizací PFL zvítězila nad Katherine Corogenes ...

Zápasnice UFC je těhotná, očekává dítě s další bojovnicí UFC

26.11.2022Přichází pauza od MMA. UFC zápasnice čeká dítě s další bojovnicí UFC. Novinka je na světě. V létě svatba a nyní ...

Zázraky se dějí! Šampionka kouzla zbavena, po tvrdém boji padla

26.11.2022A překvapení je na světě. Neporažená byla poražena. Navíc v titulové bitvě o milion dolarů. Od roku 2018 zažila zápasnice MMA Kayla Harrison patnáct ...

Načíst další články