Jsem připraven zase lidem odpouštět, říká Kalašnik před bitvou s Rusem. Odměna za výhru? Pět piv!

24.02.2022

Autor: Ondřej Huml

Andrej Kalašnik.

Andrej Kalašnik.FOTO: OKTAGON MMA


AK-47 vs. AK z Ruska. Tedy Andrej Kalašnik kontra Arthur Karavaev. To bude jeden z očekávaných soubojů na hlavní kartě sobotního Oktagonu 31, v němž se aktuální osmička welteru pokusí zdolat svou zatím asi nejtěžší výzvu. „Karavaev je žebříčkově přede mnou, ale vždycky to vnímám tak, že nejtěžším soupeřem jsem já sám sobě,“ konstatoval v rozhovoru pro kaocko.cz Kalašnik, který se už nemůže dočkat vyprodané O2 areny. 

Jak velkou motivací je pro vás uspět před tolika lidmi?
Zápasit před plnou halou je prostě bomba. Naposledy jsem bojoval v O2 Universum, ale s O2 arenou se to samozřejmě nedá srovnat. Tam to pro mě bude premiéra a beru to jako vážně velkou věc. Jde o legendární místo, možná takovou českou Mekku MMA. Je to obrovská motivace a splněný sen, že se tam budu moci ukázat. Zase se tím ale nechci nechat zaslepit. Nesmím si jen užívat atmosféru, ale hlavně podat dobrý výkon a zvítězit. 

Očekáváte, že zvlášť při fightu s ruským zápasníkem vám fanoušci vytvoří tu pravou domácí atmosféru?
Pevně věřím, že ano. Jsem sice z Brna, ale i tak mě snad Praha vezme jako domácího borce. Navíc vím, že se na zápas pojede podívat hodně mých známých, tak snad mi spolu s ostatními vytvoří pořádný kotel. Doufám, že mě fanoušci poženou vpřed. 

Váš soupeř drží sérii pěti výher. Co by na něj mohlo platit?
To uvidíme podle toho, jak náš souboj bude probíhat. Plánovat teď můžeme cokoliv, ale potom v kleci je to často úplně jiné. Už několikrát se mi stalo, že jsem měl nějakou taktiku, kterou jsem během bitvy musel zcela změnit. Proto těžko říct, jak bude probíhat zápas zrovna s Karavaevem. Je to komplexní fighter, který má dobrou zem i práci v postoji. Podle mě to bude šachová partie.


Takže očekáváte rozuzlení na body?
Tam bych to dotáhl jen nerad. Chci ho ukončit ještě před limitem. Ostatně už jen proto, abych nedal žádný prostor k tomu, aby třeba vyhrál můj soupeř.  

Určitě byste rád navázal na svůj poslední duel, v němž jste se při výhře nad Němcem Christianem Jungwirthem zdržel v kleci jen minutu a tři vteřiny...
To by bylo skvělé. Držím Suchej únor, ale jen do zápasu. Po něm si pivo určitě dám. A čím dřív na něj půjdu, tím lépe (směje se).

Kolik si jich na vítězství dáte?
Na vítězství obvykle tak pět, víc ne. 

Když se ještě vrátím k zápasu s Jungwirthem, co jste říkal na to, jak se i po tak čisté submisi dlouho bránil odklepat? 
V televizi se sice zdálo, že jsem to měl fakt čistě chycené, ale úplně pravda to nebyla. Kdyby jo, tak můžete být frajer, jakej chcete, ale když vás někdo takhle škrtí zezadu, po chvíli vaše tělo prostě vypne. Já jsem ale cítil, že tam má pořád ještě kousek brady, a i proto dokázal tak dlouho odolávat. Nakonec mi ale ruka sklouzla správným směrem a vyšlo to. Byly ty pro mě velké emoce, spadl mi kámen ze srdce. Před zápasem s Christianem jsem byl totiž zraněný. Měl jsem zánět lokte a ještě měsíc před soubojem řešil, zda nakonec neodstoupím. Ale vydržel jsem a o to větší pak byla radost z výhry. Ovšem ve výsledku to byl jen další krůček na mé dlouhé cestě a přesně tak vnímám i můj zápas s Karavaevem. Takže vzhůru kupředu a zpátky ani krok. 


Tentokrát proběhla příprava bez komplikací?
Nějaké drobné komplikace jsou tam vždycky, aspoň u mě tedy jo. Ale patří to k tomu. Naštěstí nešlo o nic, co by mě mohlo nějak ovlivnit v boji.

Co říkáte na kurzy, podle kterých je v roli favorita Karavaev?
Vím o tom. Stejné to ale bylo i proti Jungwirthovi a i tak jsem zvítězil. Navíc musím říct, že mi role outsidera celkem vyhovuje. Už po triumfu nad Christianem jsem řekl, že odpouštím všem, co mi nevěřili. A jsem připraven odpouštět i teď. 

Na koho máte chuť po Karavaeovi?
Na každého, kdo se v žebříčku nachází přede mnou. A takových kluků je pořád dost. Je tam Matúš Juráček, Kaik Brito, Bojan Veličkovič a další. Ať už ale narazím na kohokoli, bude to pro mě jen další zastávka na cestě za vytouženým cílem, kterým je zisk titulu. Chápu, že to nebude hned zítra. Titul je však pro mě největší výzvou a já věřím, že se mi jednou povede ho získat.

Mohlo by se tak stát ještě letos?
To uvidíme. Záleží, jak mi půjde karta a jaký názor by na to měl Ondra Novotný, jenž dává dohromady zápasy. Já jen vím, že musím dál makat a dělat dobré fighty. Z posledních čtyř zápasů jem si hned dvakrát odnesl bonus za výkon večera, takže myslím, že bych si titulovou šanci jednou zasloužil.


Získáte bonus i v sobotu?
Bylo by to pěkné. Zvlášť když tři bonusy ještě v Oktagonu nejspíš nikdo nezískal. Další motivace pro mě. 

Jedním z vašich velkých konkurentů ve welterové divizi bude na cestě k titulu i Brazilec Leandro Silva, který se už brzy má do Oktagonu vrátit. Co říkáte na jeho comeback?
Leandro je výborný zápasník, který bojoval v těch největších mezinárodních organizacích. Ne náhodou dostal titulový zápas s Davidem Kozmou, do nějž šel jako favorit. David ale dokázal překvapit a pás šampiona proti němu uhájit. Právě oni dva jsou zcela jistě nejtěžší soupeři celé naší divize.

Co další navrátilec Alex Lohoré?
U něj je to trochu s otazníkem. Občas předvede vážně skvělý výkon, občas zůstane malinko za očekáváním. Na Oktagonu 31 bude ale zápasit ve střední váze a co jsem tak slyšel, už se mu nechce shazovat do 77 kg. Takže tam zřejmě i zůstane. 

A co plánujete po turnaji?
Rozhodně se taky chvíli věnovat mé přítelkyni. Během přípravy se o mě vždycky vzorně stará, vyvařuje mi, pere moje zpocené věci... Chci jí to po zápase trochu oplatit, minimálně ji vzít někam na večeři nebo na výlet. Někam zajedeme určitě. 

Další články v kategorii

Noc Bojovníků pohledem elitního fightera UFC

25.09.2022Řada známých jmen se přijela v sobotu podívat do Dobříše, kde proběhl galavečer pod názvem Noc Bojovníků. Mezi hosty byla také ...

Rozzlobený šampion. Získal mistrovský pás a přidal řeč. Od plic

25.09.2022Tohle nikdo moc nečekal. Kickboxer se pyšnil mistrovským pásem, v ringu sklidil potlesk, ale nový český šampion organizace WAKO PRO Matěj ...

Další bitva v UFC podepsána! Dvořák najel ostrou přípravu, zlomený malíček neřeší

25.09.2022Pátý zápas v UFC podepsán. Soupeře, místo i datum zná pro svoji další bitvu mezi elitou David Dvořák. Tři výhry ...

Odveta s Vémolou? Ústně už jsme víceméně dohodnutí, říká Végh, který založil vlastní organizaci

25.09.2022Na česko-slovenské scéně bojových sportů přibyl další hráč. A sice nová organizace Fabriq MMA, jejíž hlavním účelem ...

Konec kariéry?! Ví McGregor, že ho jeho zdraví zpátky do UFC už nepustí?

25.09.2022Uvidíme Conora McGregora ještě někdy v kleci? On sám trvá na tom, že rozhodně ano. Podle některých spekulací však z jeho comebacku ...

Brichta bomby slavily v Dobříši úspěch. Kozubovský urval titul v K-1

24.09.2022V Dobříši se dnes bojovalo. A na Noc Bojovníků dorazila známá jména. O titul WAKO PRO v K-1 si to rozdal Jakub Klauda a Matěj Kozubovský, ...

Procházka se v Brazílii bojovat bojí. To já bych se pral kdekoliv a s kýmkoliv, říká tvrďák Walker

24.09.2022Jiří Procházka vs. Glover Teixeira, část druhá. Oficiální to sice ještě není, vše však směřuje k dohodě. Otázkou ...

Toto je bojovnice s přezdívkou Prokletí. V posledním souboji si vzala pauzu

24.09.2022 Přezdívka Prokletí si vzala pauzu. Po prohře z února tohoto roku si Leah McCourt připsala výhru v pátek v Dublinu na akci pod názvem Bellator ...

Nemám co ztratit, říká Deák o bitvě se Sivákem. A spustil revoluci v Rusku

24.09.2022Tomáš Deák vs. Václav Sivák. Tak bude 27. prosince vypadat prestižní boxerský souboj na Fight Night Challenge 3 v Brně, kde se pobijí ...

Načíst další články