Když bude cesta volná, já se po ní vyšplhám, říká obávaný striker o titulu v Oktagonu. Šel by proti Petráškovi?

07.04.2022

Autor: Ondřej Huml

Co přijde v sobotu?

Co přijde v sobotu?FOTO: Heroes Gate


Daniel Škvor vs. Pavol Langer. Jeden respektovaný postojář, druhý obávaný zemař. Utkat se měli už před necelými dvěma týdny v Šamoríně, kvůli covidu českého fightera z toho ale sešlo. Pobijí se až v sobotu v Ostravě a favoritem je Škvor, který by si v Oktagonu rád došel až pro titul polotěžké váhy. Nejen o něm se pak rozpovídal v rozhovoru pro kaocko.cz. Jak bude zápas s Langerem asi probíhat?
Je to takový oldschoolový zemař a grappler, boj v postoji využívá pouze coby doplněk. O vítězi tak nejspíš rozhodne to, kdo si dokáže lépe pohlídat svou taktiku. Já a můj tým samozřejmě doufáme, že to budeme právě my. 

V MMA máte za sebou tři zápasy, přičemž poslední dva soupeře jste ukončil v prvním kole. Za jak dlouho vyřídíte Langera?
To bych radši netipoval. Tyhle predikce ani nemám moc rád, protože když něco moc chcete, tak to většinou dopadne přesně opačně. Prostě budu dělat, co mám, co mi trenéři řeknou. Když se toho budu držet, tak věřím tomu, že soupeře ukončím.

Příprava po covidu probíhala dle plánu?
Celou jsem ji strávil doma v Praze. Jen mě tedy trochu mrzí, že jelikož se Miloš Petrášek zranil a Michalu Martínkovi rozvázali zápas v ACA, neměl jsem tyhle kluky na sparing. Ale to se nedá nic dělat.

Co váha?
Pracuji na ní. Hodně ji dělám až na poslední chvíli, protože nechci být odvodněný moc dlouho. Až ty poslední dva dny jsou tak pro mě vždycky kritičtější.

Co očekáváte od bouřlivé atmosféry v Ostravě?
Zatím jsem tam boxoval dvakrát, i když je to už víc jak deset let zpátky. Pražáky tam tedy ale dvakrát rádi zrovna neměli (směje se). Proto jsem sám zvědavý, jak to bude teď. Naštěstí ale nejdu proti Ostravákovi, tak by to snad mohlo být v pohodě.  

Titulový zápas tam obstarají David Kozma s Petrem Knížetem. Komu z nich věříte více? 
Těžko říct. Oni oba jsou moji velcí kamarádi a nechci, aby byl někdo z nich na mě za můj odhad nas*anej. Jejich první zápas David sice prohrál, ale poučil se z něj a už je někde zcela jinde. Proto bych se přikláněl spíš na jeho stranu. Nicméně Petr je fakt šílenec a gladiátor. Brito mu zlomil nos, on si jenom odplivl a šel v klidu dál... Navíc věk je jenom číslo. Vždyť se podívejte na Glovera Teixeiru, který si ve 42 letech dokráčel pro titul v UFC. 

Jste postojářská legenda, která se rozhodla přejít na dráhu MMA. Jak jste si na tento bojový sport zvyknul?
Stále si zvykám. Přiznám se, že jsem to asi čekal trochu jednodušší. MMA je ale komplexně úplně jiný sport, i postoj tam je jiný. Ten svůj striking tak můžu nastolit až v momentě, kdy je soupeř nahulený nebo je o třídu horší než já. Jinak je hrozně těžké se prosadit tím, co přitom tolik umíte.

Jak takový moment vycítit v samotném zápase?
Většinou to přijde v okamžiku, kdy něco dobře odbráníte. Pak dostanete větší jistotu, i tak vás ale může soupeř pořád nachytat. Vážně je ten postoj úplně jiný, než na co jsem byl předtím zvyklý. 


Chystáte se teď nějaký čas vydržet čistě v MMA, nebo jste nadále otevřen i postojářským disciplínám? 
MMA je teď pro mě na prvním místě. Chci se v něm vyzápasit a stoupat žebříčkem. Na druhou stranu, všechno je otázkou nabídky a poptávky, což platí i u mě. Kickbox nebo box bych teď ale před MMA rozhodně neupřednostnil. Když to totiž začnete křížit, nedělá to dobrotu. 

Je někdo, na koho máte chuť po Langerovi? 
Jak říkám, chci se hlavně vyzápasit. Rozhodně tak nezačnu teď vykřikovat, že chci do klece dostat toho a toho. Pro mě je hlavní, abych stoupal vzhůru. Takže budu stát o každého, kdo je zrovna přede mnou.

Po odchodu Viktora Pešty se teď uvolnil trůn šampiona polotěžké váhy...
I to je podle mě reálné. Určitě to však nebude hned, nejdřív potřebuji nabrat v kleci zkušenosti. Co si ale budeme povídat, zrovna Pešta byl pro mě stylisticky nejhorší možný soupeř. Teď už je pryč, na druhou stranu je tam ale zase můj velký kamarád Miloš Petrášek. Když bude na sobě dál makat, může si ten titul podle mě vzít takřka hned. Ale uvidíme. Pokud bude cesta volná, tak já se po ní vyšplhám. 

Je právě Petrášek někdo, proti komu byste nikdy nešel?
To není asi nikdo. Je to profesionální sport, tak je k němu třeba i přistupovat. Už jsme se i s Milošem bavili, že kdyby on byl jednička a já dvojka, vyřešit by se to zkrátka nějak muselo. Zvlášť když titul chceme mít my oba. 

Zmínil jste i Michala Martínka, jenž hodlá odejít z ACA. Mluvil jste s ním o tom? 
Mluvil a vypadá to, že odchod je jediná možná cesta. Navíc se spousta akcí ACA bude rušit, celkově je to tam teď dost problémový. Sám Michal pak dostal od lidí, co tomu vůbec nerozumí, několik nepěkných vzkazů. Přitom on tohle nemá vůbec zapotřebí. Rozvázat kontrakt je tak asi nejschůdnější řešení pro všechny strany.

Chtěl byste ho vidět zpátky v Oktagonu?
Já bych ho rád viděl hlavně tam, kde si bude přát být on sám. Ať se rozhodne jakkoliv, vždycky mu popřeju štěstí.

A co vaše plány po zápase s Langerem? 
Určitě si plánuji trochu odpočinout. Těch postojových zápasů mám za sebou už tolik, že tělo regeneruje podstatně hůře než dřív. Navíc mám i nějaké zdravotní věci, které si potřebuji dořešit. Zase ale nechci odpočívat až moc, v létě bych už rád měl další zápas. Další články v kategorii

Obrovská výzva, říká Marhanský o turnaji v Polsku. S RFA by se tam rád vracel každý rok

24.05.2024Adrian Dudek, jeho jmenovec Bleszynski či Lukasz Dziudzia. Ale také vyhlášení tvrďáci Dominik Toporcer, Tobiasz Le nebo Pavel Šach. Ti všichni ...

PML píše své 10. pokračování. Ukončím tě submisí, uslyšel před bitvou Buchinger

24.05.2024Nastal den D. Tuzemská organizace PML si dnes střihne již své desáté pokračování. Bojovníci MMA i thajského boxu včera úspěšně ...

Takhle se bojuje o UFC. Asiaté se dohodli na nemilosrdné přestřelce a překvapili sudího

24.05.2024Jak se dostat mezi světovou elitu MMA, jak získat vstupenku do UFC? Existují různé cesty. Jedna z nich je přímá. Bojovník zaujme svými ...

Bývalá šampionka UFC šla do plavek. Jsi nejkrásnější bojovnicí, uslyšela od fanoušků

24.05.2024Baví se na pláži, užívá si volných chvilek, raduje se ze života. Půvabná bojovnice UFC a bývalá dlouholetá šampionka ...

Britská superstar se rozjela. Máš rozmetanou lebku, ukončím tě, vzkázala veteránovi UFC

24.05.2024Připravuje se na svou největší kariérní výzvu, již za pár měsíců se pobije s vyhlášeným tvrďákem. Na populárního ...

Čeká mě nejhorší kemp mého života, svěřil se Pimblett. Své holčičky neopustí za žádnou cenu

24.05.2024Pět výher a k nim ani jedna porážka. Tuhle stoprocentní bilanci si v UFC drží anglický zabiják Paddy Pimblett (21-3), který je často ...

Životní výzva. Kamarádi se ptali, proč mi dali tak těžkého soupeře, směje se Ukrajinec před PML

23.05.2024Čeká na něj největší kariérní výzva, nejtěžší boj. Ukrajinský bojovník Timur Didiaev se již v pátek utká ...

V Thajsku rozlosováno. Čeští boxeři znají své soupeře v olympijské kvalifikaci

23.05.2024Rozlosováno. Čtyři čeští boxeři už znají své úvodní soupeře ve světové olympijské kvalifikaci, která byla ve čtvrtek ...

McGregor obrací list. Temnou stránku ukryl. Slovní útoky mi neslouží dobře, tvrdí

23.05.2024Slovní hrátky a ostrý jazyk, tato kombinace byla vždy nedílnou součástí arzenálu Conora McGregora. Pro urážku nikdy nešel ...

Načíst další články