Když bude cesta volná, já se po ní vyšplhám, říká obávaný striker o titulu v Oktagonu. Šel by proti Petráškovi?

07.04.2022

Autor: Ondřej Huml

Co přijde v sobotu?

Co přijde v sobotu?FOTO: Heroes Gate


Daniel Škvor vs. Pavol Langer. Jeden respektovaný postojář, druhý obávaný zemař. Utkat se měli už před necelými dvěma týdny v Šamoríně, kvůli covidu českého fightera z toho ale sešlo. Pobijí se až v sobotu v Ostravě a favoritem je Škvor, který by si v Oktagonu rád došel až pro titul polotěžké váhy. Nejen o něm se pak rozpovídal v rozhovoru pro kaocko.cz. 


Jak bude zápas s Langerem asi probíhat?
Je to takový oldschoolový zemař a grappler, boj v postoji využívá pouze coby doplněk. O vítězi tak nejspíš rozhodne to, kdo si dokáže lépe pohlídat svou taktiku. Já a můj tým samozřejmě doufáme, že to budeme právě my. 

V MMA máte za sebou tři zápasy, přičemž poslední dva soupeře jste ukončil v prvním kole. Za jak dlouho vyřídíte Langera?
To bych radši netipoval. Tyhle predikce ani nemám moc rád, protože když něco moc chcete, tak to většinou dopadne přesně opačně. Prostě budu dělat, co mám, co mi trenéři řeknou. Když se toho budu držet, tak věřím tomu, že soupeře ukončím.

Příprava po covidu probíhala dle plánu?
Celou jsem ji strávil doma v Praze. Jen mě tedy trochu mrzí, že jelikož se Miloš Petrášek zranil a Michalu Martínkovi rozvázali zápas v ACA, neměl jsem tyhle kluky na sparing. Ale to se nedá nic dělat.

Co váha?
Pracuji na ní. Hodně ji dělám až na poslední chvíli, protože nechci být odvodněný moc dlouho. Až ty poslední dva dny jsou tak pro mě vždycky kritičtější.

Co očekáváte od bouřlivé atmosféry v Ostravě?
Zatím jsem tam boxoval dvakrát, i když je to už víc jak deset let zpátky. Pražáky tam tedy ale dvakrát rádi zrovna neměli (směje se). Proto jsem sám zvědavý, jak to bude teď. Naštěstí ale nejdu proti Ostravákovi, tak by to snad mohlo být v pohodě.  

Titulový zápas tam obstarají David Kozma s Petrem Knížetem. Komu z nich věříte více? 
Těžko říct. Oni oba jsou moji velcí kamarádi a nechci, aby byl někdo z nich na mě za můj odhad nas*anej. Jejich první zápas David sice prohrál, ale poučil se z něj a už je někde zcela jinde. Proto bych se přikláněl spíš na jeho stranu. Nicméně Petr je fakt šílenec a gladiátor. Brito mu zlomil nos, on si jenom odplivl a šel v klidu dál... Navíc věk je jenom číslo. Vždyť se podívejte na Glovera Teixeiru, který si ve 42 letech dokráčel pro titul v UFC. 

Jste postojářská legenda, která se rozhodla přejít na dráhu MMA. Jak jste si na tento bojový sport zvyknul?
Stále si zvykám. Přiznám se, že jsem to asi čekal trochu jednodušší. MMA je ale komplexně úplně jiný sport, i postoj tam je jiný. Ten svůj striking tak můžu nastolit až v momentě, kdy je soupeř nahulený nebo je o třídu horší než já. Jinak je hrozně těžké se prosadit tím, co přitom tolik umíte.

Jak takový moment vycítit v samotném zápase?
Většinou to přijde v okamžiku, kdy něco dobře odbráníte. Pak dostanete větší jistotu, i tak vás ale může soupeř pořád nachytat. Vážně je ten postoj úplně jiný, než na co jsem byl předtím zvyklý. Chystáte se teď nějaký čas vydržet čistě v MMA, nebo jste nadále otevřen i postojářským disciplínám? 
MMA je teď pro mě na prvním místě. Chci se v něm vyzápasit a stoupat žebříčkem. Na druhou stranu, všechno je otázkou nabídky a poptávky, což platí i u mě. Kickbox nebo box bych teď ale před MMA rozhodně neupřednostnil. Když to totiž začnete křížit, nedělá to dobrotu. 

Je někdo, na koho máte chuť po Langerovi? 
Jak říkám, chci se hlavně vyzápasit. Rozhodně tak nezačnu teď vykřikovat, že chci do klece dostat toho a toho. Pro mě je hlavní, abych stoupal vzhůru. Takže budu stát o každého, kdo je zrovna přede mnou.

Po odchodu Viktora Pešty se teď uvolnil trůn šampiona polotěžké váhy...
I to je podle mě reálné. Určitě to však nebude hned, nejdřív potřebuji nabrat v kleci zkušenosti. Co si ale budeme povídat, zrovna Pešta byl pro mě stylisticky nejhorší možný soupeř. Teď už je pryč, na druhou stranu je tam ale zase můj velký kamarád Miloš Petrášek. Když bude na sobě dál makat, může si ten titul podle mě vzít takřka hned. Ale uvidíme. Pokud bude cesta volná, tak já se po ní vyšplhám. 

Je právě Petrášek někdo, proti komu byste nikdy nešel?
To není asi nikdo. Je to profesionální sport, tak je k němu třeba i přistupovat. Už jsme se i s Milošem bavili, že kdyby on byl jednička a já dvojka, vyřešit by se to zkrátka nějak muselo. Zvlášť když titul chceme mít my oba. 

Zmínil jste i Michala Martínka, jenž hodlá odejít z ACA. Mluvil jste s ním o tom? 
Mluvil a vypadá to, že odchod je jediná možná cesta. Navíc se spousta akcí ACA bude rušit, celkově je to tam teď dost problémový. Sám Michal pak dostal od lidí, co tomu vůbec nerozumí, několik nepěkných vzkazů. Přitom on tohle nemá vůbec zapotřebí. Rozvázat kontrakt je tak asi nejschůdnější řešení pro všechny strany.

Chtěl byste ho vidět zpátky v Oktagonu?
Já bych ho rád viděl hlavně tam, kde si bude přát být on sám. Ať se rozhodne jakkoliv, vždycky mu popřeju štěstí.

A co vaše plány po zápase s Langerem? 
Určitě si plánuji trochu odpočinout. Těch postojových zápasů mám za sebou už tolik, že tělo regeneruje podstatně hůře než dřív. Navíc mám i nějaké zdravotní věci, které si potřebuji dořešit. Zase ale nechci odpočívat až moc, v létě bych už rád měl další zápas. Další články v kategorii

Top bitva. Šampion Oktagonu jde do boje. Rivalem bude také šampion

29.01.2023Bitva šampionů Oktagonu má své datum. Proti sobě půjdou král bantamu a ten s prozatímním mistrovským pásem. Tohle bude střet ...

Šampion UFC nepřestává žít svůj sen, po zisku titulu se dočkal další pocty

29.01.2023Vítej mezi elitou. Pás divize polotěžké váhy UFC opět změnil svého majitele. Ten ho raketově vystřelil mezi absolutní špičku těch nejlepších. ...

Z klece do uniformy. Z veterána UFC se stal strážce zákona

29.01.2023Ještě donedávna bojoval ve slavné UFC, kde si v jedenácti zápasech připsal sedm výher. Když prohrál třetí z posledních ...

Kurzy sázkovek vypisuje snad jelen. Kubánci jsou světová třída, zaznělo z tábora RFA

29.01.2023Kubánská dominance, překvapivé výsledky i divočák Patrik Jevický mezi provazy. Takový byl první čistě postojový turnaj ...

Ring volný. Velká bitva dohodnuta

29.01.2023Tohle se organizaci GREAT povedlo, tohle vypadá na skvělou podívanou. Na svůj galavečer GFN4, který se bude konat 3. března v prostějovském Národním ...

Když srdce zvítězí nad zlaťáky. Kincl roztočil ruskou ruletu, fanoušci jsou vítězi už teď

29.01.2023Čekali na to fanoušci, Oktagon i Terminátor. A výsledek potěšil snad úplně všechny. Šampion střední váhy Patrik Kincl ...

Fapšo se vrátil na vítěznou vlnu. Výhra je doma a celou show hodnotím brutálně, řekl

29.01.2023Sliboval opravdovou válku, přestřelku jako hrom. Se svým výkonem však spokojen nebyl. Slovenský Tank Sebastian Fapšo ovládl hlavní ...

Je oblíbený bojový sport původem z Kambodži, nebo z Thajska? Spor se vleče už roky

29.01.2023Thajský, nebo khmérský box? Muay Thai, nebo Kun Khmer? Dávné spory mezi Kambodžou a Thajskem o původ celosvětově známého bojového ...

Odveta těžkých vah v Liberci. Naposledy bylo v UFC rychle hotovo. Přichází mistr KO

28.01.2023Polská organizace KSW už má hlavní zápas pro svůj premiérový galavečer v Česku. Ten proběhne v Liberci 25. února. Vrcholem akce pod ...

Načíst další články