Když o Vaškovi mluví někdo špatně, hned ho zarazím. Klidně s ním zajdu na pivo, říká Kotalík před bitvou s Babou Jagou

19.05.2022

Autor: Ondřej Huml

Michal Kotalík...

Michal Kotalík...FOTO: se souhlasem Michala Kotalíka


Právě jejich zápas otevře hlavní kartu sobotního Oktagonu. A rozhodně se bude na co koukat! Na jednu stranu provazů se postaví vyhlášený silák Michal Kotalík, na tu druhou Václav Mikulášek. Favoritem byl nejdřív druhý jmenovaný, postupem času se však kurzy obrátily. A fanoušci čekají, že v tomhle souboji budou létat bomby. „Vidím to stejně. Ostatně i Ivan Drago měl s Apollem Creedem jen exhibici a jak to potom dopadlo,“ usmál se Kotalík v rozhovoru pro kaocko.cz. Jak vidí soupeře s přezdívkou Baba Jaga?


Jak se cítíte krátce před sobotním bojem?

Jsem malinko unavený, neboť skoro nejím a piju deset litrů denně. Den před vážením už tak nebudu pít vůbec a budu jenom odvodňovat. V zásadě se ale cítím skvěle. Kondička i síla, to všechno už tam je. 

Na první pohled vypadáte nabušeně…
Tak to děkuju moc. Řekl bych, že u mě nastal bod zlomu. A to ve chvíli, kdy mi přišla nabídka na tenhle zápas. Byla to pro mě ta správná motivace, a když to jen trochu šlo, nevynechal jsem jediný trénink. Myslím, že jsme za tu krátkou dobu udělali kus práce, což mi říkají i moji trenéři. Tak jsem zvědav, jak to bude vypadat. Trénink je totiž něco úplně jiného než samotný zápas.

Je pro vás lepší, že se na scénu nevracíte v MMA, nýbrž v boxu?
Příprava byla určitě trochu jiná a dá se říct, že mě i víc bavila. Jsem vážně moc rád, že jsem se v boxu mohl takhle zlepšit. Navíc jde jen o exhibici, byť nikdo z nás to tak asi nebere. Nebude to ale nikam započítáváno, což vnímám jako výhodu. I tak to však pro mě bude křest ohněm. Zvlášť ve vyprodané O2 areně. 


Zrovna od vašeho zápasu s Mikuláškem se navíc čekají granáty už v prvním kole…
To si myslím taky. Ostatně i Ivan Drago měl s Apollem Creedem jen exhibici a jak to potom dopadlo… Je mi navíc jasné, že zrovna já s Babou Jagou se tam asi nebudeme zrovna dvakrát oťapkávat. Mohl bych to pojmout víc takticky, ale takhle to já nemám. Zvlášť v té atmosféře se ve mně něco rychle přepne a půjdu se do ringu porvat. 

Máte za cíl ukončit Mikuláška na KO?
Přesně tak.

Jaký spolu máte vlastně vztah?
Viděli jsme se všehovšudy dvakrát. Jednou na tiskovce a pak náhodou v momentě, kdy jsem podepisoval smlouvu a on zrovna procházel kolem. Vůbec nic proti němu nemám. Dokonce ho uznávám za to, jakým stylem se prezentuje, protože to plní svůj účel. Svým způsobem jsem jeho fanoušek. Jeho vyjadřování na adresu soupeřů mi blízké sice není, ale chápu, proč to dělá. A co se týče čistě sportovní stránky, dobře vím, že je to kvalitní boxer. Svými zkušenostmi a možná i technikou mě v tomhle sportu převyšuje. A o to víc se mi nelíbí, když je Vašek hejtován a podceňován. Podle mě to není vůbec na místě.

Kurzy sázkových kanceláří se však postupně obrátily ve váš prospěch…
A to přitom byl favoritem Vašek, nejdřív celkem velkým. Někde jsem však zaslechl, že lidi už na mě vsadili půl milionu, zatímco na něj jen šedesát tisíc... Podle mě ho všichni prostě podceňují. Přitom je to fakt kvalitní soupeř, který boxoval i extraligu. A také velký dříč. Proto když o něm mluví někdo špatně, tak já ho hned zastavím. Jsem přesvědčen o tom, že i díky Vaškovi to bude hodně dobrý zápas. 

Je to pro vás do jisté míry svazující, že jste náhle favoritem vy?
To je dobrý otázka (odmlčí se). Slov svazující bych asi nepoužil, ale je pravda, že v roli outsidera jsem se cítil komfortněji. Že bych si to ale pouštěl nějak do hlavy, to se říct nedá. 

Proběhl mezi vámi vůbec nějaký trashtalk? 
Neproběhl. A všichni včetně mě se tomu dost diví. I já jsem čekal, že Vašek něco zkusí, ale zatím vůbec nic. Do zápasu jsme rivalové, po jeho skončení však nebudu mít vůbec žádný problém zajít s Vaškem na pivo. I když já pivo nepiju, tak aspoň nějaký ten drink (směje se).

Zaznamenal jste slova Tomáše Meliše, který v rozhovoru pro kaocko.cz Mikuláškovi vzkázal, ať se už nesoustředí na odvetu s ním, ale pouze na vás, že další porážka by ho mohla složit psychicky?
Zaznamenal a podle mě to Tomáš řekl velice dobře. Pokud totiž Vašek se mnou prohraje, ztratí i to, co dosud vydával za svou největší zbraň. Tedy sílu v postoji. Řekněme si na rovinu, že možná až na zápas s Ondřejem Raškou zatím v MMA žádné zázraky moc neudělal. Porážka se mnou v boxu by ho tak mohla srazit hodně dolů. On je skvělý řečník, ale teď už potřebuje zabrat i v samotném boji.Kdo z vás tedy může v sobotu ztratit víc?
Pořád já. Ten zápas je totiž pro mě zakončením dlouhé a těžké životní etapy. Když ho prohraju, bude to prostě dost špatný. 

Na druhou stranu, pořád ještě nepůjde o MMA…
To je pravda, ale zase tomu bude přihlížet narvaná hala a já na ten zápas fakt moc dřel. Navíc si myslím, že si zasloužím šťastný konec jedné éry. Nebo spíš šťastný začátek éry úplně nové.

Komu z vás bude hala více fandit?
Těžko říct. Podle mě spíš asi mně, ale i Vašek tam bude mít své lidi. On je hodně kontroverzní, i tím si ovšem umí získat fanoušky. Tak uvidíme. Já budu každopádně šťastný, pokud lidi budou fandit mně. Hlavně ať je pořádný rachot. 

Budete při zápase nervózní?
To určitě ano. Dlouho jsem nebojoval a teď se představím rovnou na takhle velké scéně. Navíc ještě na startovce, která je asi vůbec nejlepší v historii Česka i Slovenska. Na tohle já nejsem zvyklý. V tom bude mít Véna výhodu. 

Kdybyste tam nezápasil a šel byste se na turnaj jen podívat, který z duelů by vás nejvíce zajímal?
Kdybych byl nezávislý divák, úplně nejvíc by mě zajímal zápas Kotalíka s Mikuláškem. Opravdu ano (směje se). Zajímavý ale bude i souboj Siváka s Magardem nebo Miloš Petrášek proti Pirátovi. Moc se těším také na Apolla. Tam je ale každý zápas skvělý, fakt jo. 

Co ten hlavní mezi Karlosem Vémolou a Marpem? Komu z nich víc věříte?
Já jsem hodně věřil Marpovi. Ovšem jen do doby, než jsem s Karlosem sám spároval. Jel jsem s ním asi čtyři nebo pět kol a od té chvíle jsem přesvědčen, že zvítězí. On je totiž fakt jak buldozer. Tlačil od začátku do konce, valil to doslova každou vteřinu. Dal jsem mu tam pár bomb, ale vůbec nic mu to neudělalo. Normálně mě přetlačil. A vážně si nemyslím, že má Marpo větší sílu než já. Určitě to od Karlose nebude zrovna dvakrát hezký box, ale vyhraje. Prostě Marpa ušlape. 

Zrodí se podle vás v sobotu nějaké velké překvapení?
Největším překvapením by pro mě bylo, kdyby Pirát porazil Petráška. To se ale nestane. 

A pojďme ještě k vašemu návratu do MMA. Zajímavý by byl jistě comeback na Štvanici…
Přesně tak. Navíc Šolc podává za měsíc žádost o podmínečné propuštění, tak by ho mohli do té doby pustit (směje se). Ale ne, to si dělám jenom srandu. Určitě bych byl moc rád, kdyby mi dali zápas právě na Štvanici. Ať už by to bylo s kýmkoli.

Je tomu nakloněný i promotér Oktagonu Ondřej Novotný?
Myslím, že určitě ano. Ondra bude jen rád. Další články v kategorii

Pěsti v ringu. Velká bitva v Česku může přiblížit světový souboj

25.03.2023Bude boj. Na českého profesionálního boxera Vasila Ducára se tlačí český reprezentant s ukrajinskými kořeny Viktor Trush, který ...

Box v Pardubicích. Bitvy v ringu a také společenská prestiž

25.03.2023Není na co čekat, program pro boxerské fanoušky je jasný. Pardubice dnes zažijí galavečer MBC Fight Night 2, který pořádá organizace ...

Je tu nová šance na životní výhru. Česká bojovnice ladí formu sobě i příteli

25.03.2023Na začátku roku pár týdnů v Thajsku, krátká dovolená a jinak tréninky a dril na novou MMA sezonu. Poté tréninky doma ...

Jsi jen zbabělec. Nikdy jsi nebyl dobrý na to zaplést se s Gypsy Kingem, opřel se Fury do Usyka

25.03.2023Úhlavnímu rivalovi mohl sebrat všechny pásy, stát se absolutním králem těžké váhy. Nakonec z toho však nic nebude. ...

Organizace IAF odtajnila první zápasy. Hošek v Říčanech, do Sokolova titul a obr Cverna

25.03.2023Přípravy na nejbližší galavečery organizace I Am Fighter (IAF) jsou v plném proudu, tvrdí organizace. "Fanoušci se mají opravdu nač ...

Je šampionova forma přeceňovaná? V Mexiku má zavládnout poprask

25.03.2023Boxerský svět se v letošním roce může těšit na řadu skvělých bitev. Do akce se chystal Fury s Usykem, snad se obě strany umoudří a zápas ...

Táhlo mě to hrozně zpátky. S mým soupeřem tu nechce nikdo zápasit, řekl Garba o návratu

24.03.202313. května nastane na RFA 10 v Havířově dokonalá exploze. Svůj titul šampiona tam bude obhajovat Václav Sivák, do akce ale půjde i Vojtěch Garba. ...

Příště ti ukážu svou skutečnou sílu, rozhněval se Procházka na vychloubačného Rusa

24.03.2023Co se upeče v gymu, to tam má také zůstat. Nebo ne? Ruský přízrak UFC Khamzat Chimaev toto nepsané pravidlo zjevně nerespektuje. Teď si ale svou ...

Velký chlap. Ale moc hodný. Potřeboval by v sobě mít trochu zla, říká trenér

24.03.2023Co bylo známo v boxerských kruzích už déle, je nyní veřejné i pro fanoušky. Boxer Tomáš Šálek odešel ...

Načíst další články