Kladivo z Nového Zélandu udeřilo. Těžká váha otřásla boxerským světem

24.12.2023

Autor: lik

A bylo překvapení.

A bylo překvapení.FOTO: DAZN


Anthony Joshua mohl pálit ostrými, také se připomněl v Saudské Arábii. "Se vším, co o mně řekl, bych ho mohl roztrhat na kusy," tak reagoval anglický boxer po sobotní výhře. Joshua jasně porazil Otto Wallina, ale šokující prohra Deontaye Wildera na body s Josephem Parkerem na stejné akci zhatila plány na dlouho očekávaný souboj v těžké váze. Proto ona slova o trhání. Co bude dál?Plán, že Anthony Joshua bude příště bojovat s Deontayem Wilderem, byl zmačkán poté, co Wilder utrpěl šokující porážku s Josephem Parkerem. "Každý měl své plány, jak měl dnešní večer dopadnout. Tohle byl boží plán," podělil se Parker o své pocity na Instagramu. 

Po výhře nad Wallinem by se Joshua mohl v roce 2024 vrátit na mistrovskou úroveň, ta utrpěla v předchozích duelech. 


Plán byl jasný. Anthony Joshua a Deontay Wilder boxovali v sobotu v Saudské Arábii na stejné akci s tím, že by se mohli utkat příští rok, potenciálně již v březnu.

Jediné, co potřebovali, bylo vyhrát. Joshua to dokázal, když deklasoval Wallina, který byl po pěti kolech zápasu vyřazen týmem z boje. Američan Wilder však utrpěl nepříjemnou porážku z rukou Josepha Parkera.

"Během celé přípravy jsem všem říkal, že se musím soustředit na chlapa přede mnou, protože respektuji to, co přináší na stůl," zdůraznil Joshua po svém vítězství nad Wallinem. Toho citoval skysports.com.

Wilder neměl lehký úkol, boxoval s bývalým světovým šampionem, přesto byl brán jako favorit. Američan však překvapil. Nešťastně. Wilder nechával Parkera zapisovat jedno kolo za druhým a místo toho, aby škodil svými proslulými silovými údery, byl to Parker, kdo zasazoval bolestivějšími ranami. Wilder nakonec prohrál po jednomyslném bodovém rozhodnutí.

Joshuovi zástupci jednali o dvou potenciálních zápasech s Američanem v příštím roce. Nyní se Joshua, který byl dvakrát předtím sjednoceným šampionem WBO, WBA a IBF v těžké váze, dočkal toho, že se jeho plány na rok 2024 obrátí vzhůru nohama. Jak?

Nad všemi boxery jsou v těžké ještě dva borci. V únoru Tyson Fury, držitel titulu WBC, bude bojovat s Oleksandrem Usykem o všechny čtyři hlavní pásy v nesporném souboji o titul.

Očekává se však, že Fury a Usyk budou boxovat i v odvetě v roce 2024. To by znamenalo, že vítěz jejich zápasu by nemohl boxovat s povinným IBF Filipem Hrgovičem a pravděpodobně by mu byl tento pás odebrán.

Hrgovič by pak hledal soupeře pro boj o uvolněný titul IBF v těžké váze a po výhře nad Wallinem bude Joshua po Chorvatovi dalším nejvýše postaveným vyzyvatelem.

"Je to krok za krokem. Tahle hra je zrádná záležitost. Jedna výhra vás vystřelí v žebříčku a prohra vás vrátí dolů. Každý souboj směřuje do cílové destinace, takže pokud budu i nadále vítězit, stane se to přirozeně," věří Joshua, že se dostane až na samotný vrchol královské divize.

Parker se nemusí nutně dostat do bezprostředního souboje se samotným Joshuou. On porazil Novozélanďana v roce 2018.

"Nedíval jsem se na Wildera. Soustředím se jen na sebe. Celý tento týden počítám, kolik lidí zmínilo mé jméno. Já tam jen sedím a soustředím se na sebe, protože vím, jak důležitý je pro mě tento zápas," přiznal Joshua, který věděl, že měl před sebou klíčový duel. Prohra by znamenala sportovní zkázu. Nestalo se. Na akci šokoval Wilder.

"Můžete dělat cokoliv, jen se nevzdávejte. Nepřestávejte tlačit, nepřestávejte se snažit, můžete dokázat cokoliv. Pokud bude chtít, může se vrátit a může bojovat další den. Je to na něm. Jsem si jistý, že každý chce ten zápas vidět. Hledám velikost, snažím se zlepšit. Tak uvidíme, kam až to dotáhnu," dodal Joshua.

A co Parker? Čas ukáže, teď je čas slavit. Další články v kategorii

Procházka vs. Rakič, vsadit se dá i na variantu, že BJP po výhře ukončí kariéru

13.04.2024Čeští fanoušci MMA jsou natěšení – v noci ze soboty na neděli se v kleci opět představí nejlepší tuzemský bojovník ...

Šampion Pereira slibuje, že Hill zaplatí za tiskovou konferenci UFC 300

13.04.2024Boj o titul na jubilejním turnaji, souboj dvou bojovníků, kteří vědí, jaké to je vládnout divizi UFC. Před pár hodinami se šampion ...

Kdyby s ním spároval, byl by jen dost frustrovaný, rýpnul si Pereira do Hilla za spojenectví s Adesanyou

13.04.2024Alex Pereira. Rozený tvrďák, co emoce skrývá pod maskou zabijáka. Že dostat se mu pod kůži je skoro nemožné, si čerstvě ověřil i Jamahal Hill. ...

Málem bylo po všem. S MMA jsem mohl úplně skončit, přiznal Hill před bitvou v UFC

13.04.2024Čeká ho Den zúčtování, na nejnabitějším turnaji UFC se v sobotu zkusit vyškrábat zpět na vrchol. I kdyby to ale nevyšlo, ...

Ocel ostří ocel. Vyzyvatel spojil síly s českou kometou, vzduchem létaly pekelné rány

12.04.2024Jak vypadá příprava na titulový souboj? Různorodě. Někdy bojovník pracuje na svých slabinách, jindy zase zdokonaluje své silné ...

Rekordní peníze. Šéf UFC se plácl přes kapsu. Historický galavečer s Procházkou se blíží

12.04.2024Celá skvadra se sešla na jednom místě. Hvězdy UFC zasedly k jednomu stolu. Slavná organizace uspořádala před svým jubilejním třístým ...

Unikátní pohled šéfa UFC. Z pár centimetrů viděl napětí mezi Procházkou a Rakičem

12.04.2024Výsostná pozice, která náleží jen delegovaným. Občas může být ale také nevyzpytatelná, nebezpečná. Šéf ...

Královna dorazila do UFC. Nová hvězda si chce podmanit celou divizi

12.04.2024"Královna dorazila do UFC." Těmito slovy odstartovala svůj první zápasový týden mezi elitou hvězdná bojovnice Kayla Harrison. Ta donedávna ...

Je to velice chytrý a úspěšný člověk. Není na něm nic ostudného, zastala se boxerka McGregora

12.04.2024Conor McGregor a Ebanie Bridges. Dvě ikony bojových sportů, co k sobě měly vždycky blízko. On je neslavnějším fighterem všech dob, ona jednou z nejúspěšnějších ...

Načíst další články