Klídek, brzy to oznámím, slíbil boss UFC očekávanou bitvu obrů
15.05.2025
Autor: Miroslav Obluk

Šéf UFC Dana White.FOTO: UFC
Stále si stojí za svým, nadále fanouškům slibuje gigantickou bitvu těžkých vah. Dana White, šéf UFC, pevně věří, že již v dohledné době oznámí tolik očekávanou bitvu šampionů těžké divize, bitvu Jona Jonese a Toma Aspinalla.
O této bitvě se mluví již pořádně dlouhou dobu, prakticky od chvíle, kdy byl Aspinall vyznamenán prozatímním titulem šampiona v těžké váze.
Tento status si vybojoval dvaatřicetiletý Brit již v listopadu předloňského roku, dosud však nedostal šanci zabojovat o právoplatný titul šampiona. Místo toho byl nucen obhajovat svůj prozatímní titul. A to se mu také povedlo.
Loni v červenci uhájil Aspinall svůj prozatímní titul, Curtise Blaydese ukončil na UFC 304 již po 60 sekundách, ani to mu však nestačilo, aby se dostal k vysněnému boji.
Ačkoli Jones v loňském roce také bojoval, hájil své právoplatné království, Aspinall jeho soupeřem nebyl. Jones si střihl odloženou bitvu se Stipem Miocicem a legendárního bijce ukončil před limitem. Uhájil svůj titul, na souboj s Aspinallem přesto nekývl. Podle Whitea je ovšem jen otázkou času, než na tento souboj dojde.
White věří, slibuje, sebejistě prohlašuje, že se tato bitva stane skutečností. "K zápasu dojde. Je to jen otázka toho, kdy to podepíšeme a uděláme. Zápas se uskuteční," řekl White v rozhovoru pro TNT Sports na konci března.
"Stane se to. Je to hotovo, ale není to hotovo. Neudělal jsem dost na to, abych tu teď seděl a oznámil to a dal vám datum. Ale k boji dojde," pokračoval White. "Je to jen otázka toho, jak to teď podepsat," řekl dále.
V následujících týdnech se odmlčel, o třaskavé bitvě těžkých vah příliš nemluvil, nyní však fanoušky opět navnadil na to, že se tento duel přiblížil.
"Už jsem vám to říkal, že tento souboj proběhne. Tento zápas se stane. Klídek. Zápas Aspinall vs. Jones se uskuteční... zápas těžké váhy se uskuteční. Brzy to oznámím," slíbil White na Instagramu.
Opravdu? Nebo jde jen o další plané sliby? Nezbývá než čekat.