Koho Jones ještě zajímá, ptá se šampion Blachowicz. On řeší vlčáky za sebou. Jedním je Procházka

10.09.2021

Autor: Libor Kalous

Jan Blachowicz v kleci UFC.

Jan Blachowicz v kleci UFC.FOTO: UFC


Jon Jones byl dlouho vládcem polotěžké divize UFC. Poté se rozhodl přejít do těžké váhy a přišel o mistrovský pás. Ten má nyní v držení Jan Blachowicz. Čtyřiatřicetiletý Američan už více než rok a půl neměl zápas. Čeká, nemůže se dohodnout se šéfem UFC. Osmatřicetiletý Polák jde titul obhajovat na konci října. Za posledního rok a půl jde do čtvrtého souboje. 


Byly doby, kdy Blachowicz o ničem jiném nepřemýšlel než o souboji s Jonem Jonesem. Oni dva o titul UFC v polotěžké váze.

Minulost, čas změnil pohled na tento duel. Alespoň z Polákova pohledu. Není pochyb, že Jones byl dominantním šampionem, ale rozhodl se odejít a byl korunován nový král. 

Blachowicz bude hájit trůn proti Gloveru Teixeirovi. V minulosti tolik chtěný duel s Jonesem Poláka už netrápí, stal se stínem, kterému vyprchala atraktivita. 


„Nemá smysl o něm mluvit. Nevím. Možná už nebude nikdy bojovat. Nevím, co udělá. Zapomněl jsem na něj,“ citoval Blachowicze server mmafighting.com.

Blachowicz samozřejmě není jediným, který přemýšlí, zda se Jones ještě někdy vrátí do klece. A bude to v UFC? A v jaké váze? A půjde hned o titul? 

Šampion těžké váhy UFC Francis Ngannou mnohokrát řekl, že by rád přivítal Jonese v divizi. Teď se ale připravuje na souboj s prozatímním držitelem titulu, tím je Ciryl Gane. K tomu je ve hře stále Stipe Miocic. Tedy žádná nouze o kvalitu. 

Blachowicz ladí formu na souboj s Teixeirou, v závěsu je Jiří Procházka, který je v zákulisí a mohl by následně jít s vítězem polsko-brazilského duelu.


Pokud Blachowicz vyhraje, potvrdí mistrovský pás a krokem se vzdálí od éry bývalého šampiona. "Před půl rokem by to bylo jinak. Bylo to: Musím ho porazit, ale jak už jsem řekl, teď mi na něm nezáleží. Jestli se vrátí, dobře. Pokud ne, koho to zajímá,“ nedělá si nervy Polák z legendy, která nyní žije z let minulých a spekulacích o budoucnosti. 

Pokud jde o zbytek polotěžké divize, Blachowicz se nemusí bát, že by měl nouzi o soupeře. Teixeira, Procházka, Rakič. V dalším sledu je Santos, Smith, Ankalaev. Divizi se daří i bez Jonese, žádné přežívání, obavy byly liché. 

„Je to dobrý, je tu spousta dobrých kluků a mladých kluků, každý vás chce porazit, to je dobře. Jsem nadšený. Motivují mě, abych šel do gymu a tvrdě trénoval, musím být pořád ve formě. Každý je jiný. Jiný styl, různé pohyby, velikost, je úžasné, jak teď vypadá naše divize,“ je spokojený Polák, který může obhájit a časem také odejít do těžké váhy.

Potkal by se tam s Jonesem?Další články v kategorii

Rapidně zhubnul a přišel o velké peníze. Silná bestie stále živí MMA sen

22.02.2024Dřel, hubnul a věřil, že se poprvé v životě postaví do klece na zápas MMA. Jenomže jeden z nejsilnějších mužů světa Brit Eddie Hall musel před několika ...

Hill nechápe kritiku fanoušků. I souboj Conora s Ježíšem by jim byl málo, postěžoval si

22.02.2024Půjde o hlavní chod jednoho z nejchutnějších menu v historii, některým gurmánům UFC je to ale jaksi málo. Zápas o titul polotěžké ...

Šance v boxu. O slovo se hlásí Ebanie Bridges

22.02.2024Oleksandr Usyk je opravdu velmi zaneprázdněný boxer. V současnosti se 37letý unifikovaný šampion těžké váhy připravuje na epický ...

Boráros už ví, s kým odstartuje ruskou misi. V Moskvě se pobije s bývalým šampionem

22.02.2024Bude to na den přesně rok, co v kleci bojoval naposledy, letos si však odbyde premiéru hned ve dvou organizacích. Gábora Borárose čeká debut ...

Pomsta chutná nejlépe za studena, řekl irský ranař o souboji s Vémolou

22.02.2024Do Oktagonu vtrhnul jako velká voda. Na mušku si vzal elitu polotěžké váhy a skoro nikoho nešetřil, žádný zápas z toho ale zatím ...

McGregor slaví milník. Pochlubil se hvězdným debutem v MMA

22.02.2024Sedmnáct let. Tak dlouhou dobu populární bojovník MMA Conor McGregor obráží bojiště organizací zaměřující se na ...

Kop na hlavu a rychlá tečka. Neporažený Belgičan vypnul soupeře fantastickou kombinací

22.02.2024Neustálý trénink, neustálé zlepšování výkonů, posouvání limitů. Jedním z důvodů, proč je MMA tak ...

MMA na ledu. Rukavice letěly dolů, hokejista se blýsknul loktem z otočky

22.02.2024Bojové sporty každoročně nabírají na popularitě, jejich odkaz sílí. Dnes jsou smíšená bojová umění takovým ...

UFC se vrací do Mexika. Bojovníci se musí mít na pozoru. Tamní kontrolní orgány jsou nemilosrdné

22.02.2024Kola se točí dál, slavná UFC nesundává nohu z plynu. O víkendu na ni čeká další pokračování, mexická ...

Načíst další články