Buchinger vyhlíží comeback! Brichtovi se nediví, slovům Tichoty se zasmál. Jak to vidí s Kozmou?

08.01.2022

Autor: Ondřej Huml

Zažije další euforii po titulu?

Zažije další euforii po titulu?FOTO: OKTAGON MMA


Už se jen párkrát vyspí a pak pro něj začnou druhé Vánoce. Což ale není to správné přirovnání, neboť návrat k plnohodnotnému tréninku je pro legendárního slovenského gladiátora Ivana Buchingera ještě mnohem víc. Jak probíhá jeho rekonvalescence, kdy a proti komu zapluje zpátky do klece nebo jak přijal výzvu Jakuba Tichoty, o tom všem promluvil populární zápasník v rozhovoru pro kaocko.cz.Jak se cítíte necelý měsíc a půl od náročné operace?
Ono to zase nic tak náročného nebylo. Šlo o klasickou artroskopii, ale něco jsem tam měl i prasklého, což už byl větší problém. Rehabilitace jde však podle plánu. Už pomalu trénuji takové ty zpevňovací věci, jezdím zlehka na kole a podobně. K tomu samozřejmě posiluji horní část těla. Jen do sparingu se zatím ještě nepouštím. Každopádně si myslím, že za týden až dva bych už postupně mohl začít s plným tréninkem. Byť radši hodně pomalu.

Jste známý tím, že právě v tréninku nic neošidíte. Nemusíte se trochu hlídat, abyste vršek zbytečně nepřepálil?
Zrovna jsme se hádali s frajerkou, proč pořád tak moc trénuji, když teď dělat nic nemusím. Jenže to není pravda, už v dubnu bych mohl mít v Oktagonu další zápas. A já chci být stoprocentně připravený. Když budu zcela fit, mohu klidně naskočit i do zápasu, před kterým se někdo smolně zraní. Zkrátka chci být nachystaný na všechno, co přijde. 


Je podle vás termín v dubnu skutečně reálný?
Já myslím, že určitě. I Paľovi Nerudovi jsem říkal, že na přelomu března a dubna bych už měl být zcela fit. Takže se mnou mohou pro tu dobu počítat.

Který bojovník vás po návratu do klece asi vyzve jako první? Rýsuje se tam už někdo, kdo je titulovému souboji s vámi momentálně nejblíže?
Tak to vážně netuším. Podle mě ale budu muset nejdřív obhájit pás lehké váhy a až potom ten v pérové divizi. A jelikož se na příštím turnaji mezi sebou pobijí Rony Paradeiser s Losenem Keitou, je dost dobře možné, že mým příštím vyzyvatelem bude právě jeden z nich. Nebo ne a vyvstane tam ještě někdo další. Tohle ale v tuto chvíli nejspíš neví ani sám Oktagon. Já budu každopádně připravený na všechno. I na situaci, kdyby třeba někdo vypadl z titulové bitvy s Davidem Kozmou. Stát se může vždycky cokoliv. 

Proti Paradeiserovi jste už v boji o pás nastoupil a dokázal ho porazit, proti Keitovi by to pro vás byla premiéra. Koho z nich byste chtěl dostat radši?
Abych řekl pravdu, tak ani jednoho (směje se). Oni oba jsou totiž velmi nebezpeční fighteři. Rony mi vadí už jen svou výškou i tím, že má obrácený guard. To Keitu jsem viděl v akci zatím pouze jednou, jeho výhra nad Karolem Ryšavým však byla naprosto dominantní. Proto ani nevím, koho z nich si vybrat. Ať se utkají mezi sebou a vítěz pak bude moci ukázat své kvality i se mnou. 

To v pérové váze si už na vás začal brousit zuby dravec Jakub Tichota. Ten po výhře nad Dawidem Karetou dokonce prohlásil, že vás už za pár měsíců pošle do důchodu. Co jste na jeho slova říkal?
Zasmál jsem se jim. Ale musím říct, že jsem to vlastně i očekával. Tušil jsem, že vítěz jejich fightu si potom řekne o zápas se mnou. Je to logické, protože mladí kluci samozřejmě touží po tom se dostat až úplně na vrchol. Jenže mají to fakt těžké, když tam stojím zrovna já. A končit se ještě rozhodně nechystám. 

Vzal jste Tichotova slova skutečně s humorem, nebo vám už přišla trochu přes čáru?
Určitě s humorem, nevyvolalo to ve mně nic zlého. Víte, já tohle všechno beru jako takové herectví, které neodmyslitelně patří k modernímu MMA. Dřív to bylo trochu jinak, ale takový je vývoj. Žádný problém s tím nemám. Jsem rád, že mě mladí kluci vyzývají. Udělal to Rony, udělal to Vojto Barborík. A všichni vědí, jak proti mně dopadli. I Tichotovi mohu rovnou slíbit, že ani jeho nečeká v boji se mnou nic jednoduchého. 


Jeden výrazný konkurent vám zato nejspíš ubyl v lehké váze. A sice tvrďák Leo Brichta, který se rozhodl přesídlit do RFA. Překvapilo vás, jakou cestou se vydal?
Odpovím tak, že nejlepší česko-slovenskou organizací je určitě Oktagon. Ten je navíc hodně vepředu i při srovnání s celou Evropou. Tady u nás ale neměl vůbec žádnou konkurenci, což změnil až nástup RFA. A je to jen dobře. Už jen to, že tam zápasníkům nabízejí výrazně lepší peníze než právě Oktagon, je jasný signál, že chtějí dělat vážně skvělé MMA. Pokud o dost lepší podmínky nabídli i Brichtovi, vůbec se mu nedivím, že se rozhodl jít o dům dál. 

Spolu s ním vyměnilo Oktagon za RFA i spoustu dalších fighterů. Oslovila nová organizace i vás?
Neoslovila, žádnou nabídku jsem od ní nedostal. A ano, několik bojovníků z Oktagonu do RFA přešlo. Ti úplně nejlepší však zůstali. 

A ještě se zeptám na jednu hodně nešťastnou událost. Tedy na infarkt, který zničehonic při tréninku prodělal váš krajan Miroslav Štrbák. Co na to říkáte a je něco, co byste mu chtěl na dálku vzkázat?
Chtěl bych mu říct, ať se drží a dá se co nejdříve do kupy! Je mi šíleně líto, co se mu stalo. Je jedním z mých nejlepších kamarádů i sparing partnerů, hrozně moc jsme toho spolu odtrénovali. Mám ho strašně moc rád. Další články v kategorii

Jsem rozbitý jako lečo, moje životní energie je na minimu, přiznal Pirát

23.04.2024Přál si zápas v Edenu, vzhledem k okolnostem však tenhle turnaj bude muset oželet. Samuel Krištofič nedávno přiletěl z Dominikánské ...

Devastující KO. Přesné koleno našlo cíl, soupeř se bezvládně skácel k zemi

23.04.2024Zvítězit ve stylu. Zvítězit způsobem, který se zaryje fanouškům hluboko do paměti, to je sen leckterého bojovníka. Připsat si vítězství, ...

Pereira odkryl karty. Polotěžkou divizi brzdit nechce, o Procházku nestojí

23.04.2024Šampion polotěžké divize UFC má rád zběsilé tempo. Alex Pereira během tří let, co řádí v té nejslavnější ...

Zápasník MMA nakopl ring girl, poté došlo na hromadnou bitku

23.04.2024Tohle bylo za hranou. Jenže stalo se. MMA zápasník Ali Heibati dostal doživotní zákaz startu pod organizací Hardcore Fighting Championship. Íránský ...

Já jsem prostě jiný. Mám lepší mozek než ostatní, věří si irský provokatér z Oktagonu

23.04.2024 Hodně mluví, provokuje. Zjevně se však naučil své řeči potvrdit i v kleci. Irský střelec Denis Frimpong si o víkendu připsal další ...

Eden nabídne řežbu finišerů. Slovenský tvrďák vyzve Němce, co zápasil v UFC

23.04.2024Dokázal, co zatím nikdo na světě. Jako jediný knockoutoval brazilského ranaře Apolla Silvu, byť místo v kleci stáli tehdy v ringu, teď má ...

Ze svodů alkoholu ho odvedly bojové sporty, díky rodině vytrval. Musím být vzorem, věří Pereira

23.04.2024Alex Pereira působí dojmem chladnokrevné skály, jež neprojevuje žádné emoce, žádné známky pocitů. V jeho nitru se toho ovšem ...

Brno ladí bojovou kartu na Fusion Fight League. Přichází budoucí české hvězdy

23.04.2024Další galavečer bojových sportů se blíží. Tentokrát chystá adrenalinovou nálož Fusion Fight League. První květnový ...

Poznejte šestici reprezentantů před ME

23.04.2024Vrchol první poloviny sezony se uskuteční bez dvou českých reprezentačních olympioniků Lukáše Krpálka a Davida Klammerta. V nominaci ...

Načíst další články