Buchinger vyhlíží comeback! Brichtovi se nediví, slovům Tichoty se zasmál. Jak to vidí s Kozmou?

08.01.2022

Autor: Ondřej Huml

Zažije další euforii po titulu?

Zažije další euforii po titulu?FOTO: OKTAGON MMA


Už se jen párkrát vyspí a pak pro něj začnou druhé Vánoce. Což ale není to správné přirovnání, neboť návrat k plnohodnotnému tréninku je pro legendárního slovenského gladiátora Ivana Buchingera ještě mnohem víc. Jak probíhá jeho rekonvalescence, kdy a proti komu zapluje zpátky do klece nebo jak přijal výzvu Jakuba Tichoty, o tom všem promluvil populární zápasník v rozhovoru pro kaocko.cz.

Jak se cítíte necelý měsíc a půl od náročné operace?
Ono to zase nic tak náročného nebylo. Šlo o klasickou artroskopii, ale něco jsem tam měl i prasklého, což už byl větší problém. Rehabilitace jde však podle plánu. Už pomalu trénuji takové ty zpevňovací věci, jezdím zlehka na kole a podobně. K tomu samozřejmě posiluji horní část těla. Jen do sparingu se zatím ještě nepouštím. Každopádně si myslím, že za týden až dva bych už postupně mohl začít s plným tréninkem. Byť radši hodně pomalu.

Jste známý tím, že právě v tréninku nic neošidíte. Nemusíte se trochu hlídat, abyste vršek zbytečně nepřepálil?
Zrovna jsme se hádali s frajerkou, proč pořád tak moc trénuji, když teď dělat nic nemusím. Jenže to není pravda, už v dubnu bych mohl mít v Oktagonu další zápas. A já chci být stoprocentně připravený. Když budu zcela fit, mohu klidně naskočit i do zápasu, před kterým se někdo smolně zraní. Zkrátka chci být nachystaný na všechno, co přijde. 


Je podle vás termín v dubnu skutečně reálný?
Já myslím, že určitě. I Paľovi Nerudovi jsem říkal, že na přelomu března a dubna bych už měl být zcela fit. Takže se mnou mohou pro tu dobu počítat.

Který bojovník vás po návratu do klece asi vyzve jako první? Rýsuje se tam už někdo, kdo je titulovému souboji s vámi momentálně nejblíže?
Tak to vážně netuším. Podle mě ale budu muset nejdřív obhájit pás lehké váhy a až potom ten v pérové divizi. A jelikož se na příštím turnaji mezi sebou pobijí Rony Paradeiser s Losenem Keitou, je dost dobře možné, že mým příštím vyzyvatelem bude právě jeden z nich. Nebo ne a vyvstane tam ještě někdo další. Tohle ale v tuto chvíli nejspíš neví ani sám Oktagon. Já budu každopádně připravený na všechno. I na situaci, kdyby třeba někdo vypadl z titulové bitvy s Davidem Kozmou. Stát se může vždycky cokoliv. 

Proti Paradeiserovi jste už v boji o pás nastoupil a dokázal ho porazit, proti Keitovi by to pro vás byla premiéra. Koho z nich byste chtěl dostat radši?
Abych řekl pravdu, tak ani jednoho (směje se). Oni oba jsou totiž velmi nebezpeční fighteři. Rony mi vadí už jen svou výškou i tím, že má obrácený guard. To Keitu jsem viděl v akci zatím pouze jednou, jeho výhra nad Karolem Ryšavým však byla naprosto dominantní. Proto ani nevím, koho z nich si vybrat. Ať se utkají mezi sebou a vítěz pak bude moci ukázat své kvality i se mnou. 


To v pérové váze si už na vás začal brousit zuby dravec Jakub Tichota. Ten po výhře nad Dawidem Karetou dokonce prohlásil, že vás už za pár měsíců pošle do důchodu. Co jste na jeho slova říkal?
Zasmál jsem se jim. Ale musím říct, že jsem to vlastně i očekával. Tušil jsem, že vítěz jejich fightu si potom řekne o zápas se mnou. Je to logické, protože mladí kluci samozřejmě touží po tom se dostat až úplně na vrchol. Jenže mají to fakt těžké, když tam stojím zrovna já. A končit se ještě rozhodně nechystám. 

Vzal jste Tichotova slova skutečně s humorem, nebo vám už přišla trochu přes čáru?
Určitě s humorem, nevyvolalo to ve mně nic zlého. Víte, já tohle všechno beru jako takové herectví, které neodmyslitelně patří k modernímu MMA. Dřív to bylo trochu jinak, ale takový je vývoj. Žádný problém s tím nemám. Jsem rád, že mě mladí kluci vyzývají. Udělal to Rony, udělal to Vojto Barborík. A všichni vědí, jak proti mně dopadli. I Tichotovi mohu rovnou slíbit, že ani jeho nečeká v boji se mnou nic jednoduchého. 


Jeden výrazný konkurent vám zato nejspíš ubyl v lehké váze. A sice tvrďák Leo Brichta, který se rozhodl přesídlit do RFA. Překvapilo vás, jakou cestou se vydal?
Odpovím tak, že nejlepší česko-slovenskou organizací je určitě Oktagon. Ten je navíc hodně vepředu i při srovnání s celou Evropou. Tady u nás ale neměl vůbec žádnou konkurenci, což změnil až nástup RFA. A je to jen dobře. Už jen to, že tam zápasníkům nabízejí výrazně lepší peníze než právě Oktagon, je jasný signál, že chtějí dělat vážně skvělé MMA. Pokud o dost lepší podmínky nabídli i Brichtovi, vůbec se mu nedivím, že se rozhodl jít o dům dál. 

Spolu s ním vyměnilo Oktagon za RFA i spoustu dalších fighterů. Oslovila nová organizace i vás?
Neoslovila, žádnou nabídku jsem od ní nedostal. A ano, několik bojovníků z Oktagonu do RFA přešlo. Ti úplně nejlepší však zůstali. 

A ještě se zeptám na jednu hodně nešťastnou událost. Tedy na infarkt, který zničehonic při tréninku prodělal váš krajan Miroslav Štrbák. Co na to říkáte a je něco, co byste mu chtěl na dálku vzkázat?
Chtěl bych mu říct, ať se drží a dá se co nejdříve do kupy! Je mi šíleně líto, co se mu stalo. Je jedním z mých nejlepších kamarádů i sparing partnerů, hrozně moc jsme toho spolu odtrénovali. Mám ho strašně moc rád. Další články v kategorii

Super úspěch, kluci jsou bombastičtí, je nadšený trenér po dvojitém zlatu z ME. Ozval se i šampion UFC

30.09.2022Nadšení. Jedno slovo, které dokonale vystihuje dvě zlaté medaile z juniorského mistrovství Evropy MMA, které se odehrává ...

Zlatý Kutil a zlatý Makhmudov na ME. Česká MMA reprezentace slaví v Itálii dva tituly

30.09.2022Itálie zlatá a zlatá! Tohle platí po pátečních finálových bojích na mistrovství Evropy MMA. Do dnešních ...

Ukrajinský bojovník obhájil MMA titul, po vítězství se vrátil na frontu

30.09.2022Žádné dlouhé slavení, užívání si s kamarády pocit vítězství. Není čas, současná situace na Ukrajině ...

Mystickému večeru na Kladně tleskali i Vémola s Krampolem

30.09.2022Zamilovali jste si úpolové sporty a teď váháte, který z nich si vybrat? Inspiraci vám mohl dát čtvrteční galavečer na Kladně. ...

Chytit, strhnout, zabít! Tímhle stylem to mám rád, prozradil Cverna. Další sousto? Pořízek Kimball?

30.09.2022"Pozor, pozor, Alexander tady vládne!" Za zvuku svého oblíbeného popěvku nastoupil český bijec Alexander Cverna do hlavního boxerského ...

V UFC se řeší budoucnost ruského rebela. Další ostudy se chtějí všichni vyvarovat

30.09.2022Kam s ním? Takovou otázku si v souvislosti s ruským snajprem Khamzatem Chimaevem klade šéf UFC Dana White. Už se totiž nechce dožít toho, ...

Jak mohl McGregor opustit program proti dopingu? Nitky vedou k jeho šéfovi

30.09.2022Ukončil Conor McGregor kariéru v UFC, jen to jaksi nikomu neřekl? I takové otázky nastaly ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že legendární ...

VIDEO: Nejveselejší staredown? Nejdříve hněv, potom šeptání. Co se stane v ringu?

30.09.2022Jak tohle dopadne, vyznat se v nich před zápasem? Složité. Dnes večer budou v Plzni bojovat o titul šampion křížové váhy Vasil Ducár ...

Šarvátka mezi diváky, teď rodeo v kleci? Mohl by to být souboj století, věří Američan

29.09.2022Byl prozatímním šampionem lehké váhy UFC, v dalších dvou titulových bitvách už neuspěl. Zato hned dvakrát přemohl ...

Načíst další články