Mají se mít fanoušci na pozoru? Elitní ranař slibuje demolici. Tuhle arénu roznesu na kopytech, hlásí

17.03.2023

Autor: Miroslav Obluk

Justin Gaethje.

Justin Gaethje.FOTO: UFC


Když UFC v minulém roce navštívilo Londýn s turnajem, kterému vévodil Blaydes s Aspinallem, tak tento galavečer stanovil rekordní návštěvnost diváků na území Velké Británie. Prvenství by mu nicméně nemělo vydržet příliš dlouho, neboť organizace míří do hlavního města Anglie znovu. A s pořádně silnou sestavou. Tento víkend.

V hlavním zápase se utká miláček anglického publika a šampion welterové váhy Leon Edwards, který završí trilogii s Kamaru Usmanem. Očekává se, že tato bitva bude fanoušky zvedat ze sedadel. Neméně záživným by však měl být i střet dvou elitních knokauterů z lehké váhy, Justina Gaethjeho a Rafaela Fizieva.

A právě prvně jmenovaný slibuje celé aréně demolici. "Tuhle arénu roznesu na kopytech," sdělil Gaethje všem přítomným novinářům na tiskové konferenci.

Gaethje se v kleci naposledy představil na UFC 274, kde v titulové vřavě nestačil na Charlese Oliveiru. Jejich střet byl velice krátký, leč intenzivní. Nakonec však lépe dopadl ve prospěch Oliveiry, který svého soka ukončil škrcením v prvním kole. 


Nepodařilo se mu tak složit svůj titulový reparát. Poprvé se Gaethje k titulové šanci dostal před třemi lety, když jako prozatímní šampion divize vyzval právoplatného vládce Chabíba, jenž po vzájemné bitvě ukončil kariéru.

Američan Dagestánce několikrát tvrdě trefil, načež Chabíb konstatoval, že ještě nikdy nečelil tak tvrdému soupeři. Nakonec si však stejně prosadil svou a submisí ukončil Gaethjeho v druhé minutě druhého kola.

Neúspěšná titulová tažení mu nicméně na popularitě neubrala. Arizonský rodák je dlouhodobě znám jako jeden z nejzajímavějších bijců UFC.


Od té doby, co před šesti lety vstoupil na půdu organizace, nastoupil do deseti zápasů. V šesti případech pak byly jeho bitvy oceněny jako zápas večera.

Jeho popularitě pomáhá i fakt, že je mašinou na knokauty. Ve své profesionální kariéře zvítězil ve třiadvaceti zápasech, pouze čtyři z nich nebyly ukončeny před limitem. 

Gaethje se tak právem může honosit titulem jednoho z nejzajímavějších bijců organizace a tuto skutečnost si velice dobře uvědomuje.

"Jsem nejzajímavější bojovník, který kdy vstoupil do oktagonu. Jsem nejzajímavější v historii tohoto sportu. A samozřejmě jsem na to hrdý. Vy všichni víte, že je to pravda. Není to žádná póza, neříkám to jen tak. Jsem prostě takový, jaký jsem, takhle zápasím. Jak se říká, jsem pro tenhle sport jako dělaný," dodal sebevědomě čtyřiatřicetiletý bijec.

Potenciální výhrou nad Fizievem, který je také elitním postojářem, by se mohl přiblížit ke své třetí titulové šanci, neboť jako trojka žebříčku k ní má pořád relativně blízko. 

Před Gaethjem však stojí pořádně těžký oříšek. Fiziev rovněž větří titulovou šanci a po svém posledním skalpu Dos Anjose je připraven do své sbírky přidat ještě zářivější jméno.

Další články v kategorii

Český bojovník si naordinoval nezvyklý tréninkový kemp. Pak mu odešly nohy

01.04.2023Na začátku roku odletěl na několik týdnů za teplem na Srí Lanku, aby restartoval tělo i mysl. MMA zápasník David Dvořák na chvíli vypnul, ...

Hodně drahý koníček. Nechci mít depku, za MMA jsem utratila statisíce

01.04.2023Za pár týdnů vyrazí do Anglie. MMA zápasnice Kamila Šimková si připíše druhý profesionální zápas. ...

Chorvatský Robocop se chystá dobýt Ameriku. Sny se stávají skutečností, je spokojený Soldič

01.04.2023Praly se o něj všechny největší světové organizace, on se trochu překvapivě rozhodl vsadit na ONE Championship. Jeho premiéra tam ale slavně nedopadla. ...

S Monsterem jsme domluveni na turnaj v Praze, oznámil Marhanský. A co Pešta s Garbou?

31.03.2023Za chvíli to bude přesně rok, co v kleci stál naposledy. Po titulové prohře s Davidem Kozmou se legendární bojovník Petr "Monster" Kníže ...

Varování pro Vémolu. Kámo, já vypínám jednoho za druhým

31.03.2023Reprezentant Americké Samoy Al Matavao. Jméno MMA zápasníka, které se v posledních týdnech hodně propírá v českém ...

Otázka nesmrtelnosti. Jediný boxer, jenž by dokázal zdolat Mayweathera

31.03.2023Floyd Mayweather patří ke světové elitě patnácti boxerů, kteří ve své kariéře neochutnali hořkost porážky. Nikdy tak nepřišel ...

Boxerský šampion vyzval McGregora na boj v kleci. Zařiď to, vzkázal Ir slavnému promotérovi

31.03.2023Sice to budou už dva roky, co nebojoval, potenciálních soupeřů se mu však do cesty staví pořád víc než dost. A ani nemusí jít ...

Kapitola bez konce. Wilder odmítá zakopat válečnou sekeru s Furym

31.03.2023V minulém měsíci se boxerský svět otřásal kvůli bitvě Jakea Paula a Tommyho Furyho. Tento střet rozděloval tábory. Mnozí jej považovali za ...

Pikantní překvapení. Boxerka se navlékla do úsporného oblečení z ovoce

31.03.2023Upoutat pozornost ještě před bojem? Z tohoto plánu bojovníků se stává fenomén, který nemá patrně hranice. Některé zápasnice ...

Načíst další články