Miluje MMA, proto šel i proti svým zásadám, řezal kamarády. Meloun chce rozbít Chorvata

24.07.2021

Autor: Libor Kalous

Nový Miloš Meloun Petrášek.

Nový Miloš Meloun Petrášek.FOTO: OKTAGON MMA


Bojovník dvou tváří. Pohoda a úsměv mezi kamarády, když ale Miloš Meloun Petrášek přepne do bojového módu, stává se z něj rváč, kterému se nechcete dívat zblízka do očí. Změnil se. Ze sluníčkového bojovníka se za pár posledních měsíců přetavil v nesmlouvavého zápasníka, který chce ničit. Tak má nyní nastavenou hlavu před sobotním fightem na Štvanici pod organizací OKTAGON MMA. Vědí to i v Reinders gymu, kde trénuje, tam při sparingách ostatní sekal. „Kluci mi fandí, cítím jejich podporu a jdu za Reinders gym vyhrát,“ je spokojený s přípravou Petrášek, kterého v kleci čeká Vlado Neferanovič z Chorvatska.

V pátek ráno na oficiálním vážení ukázal Petrášek svoji méně přívětivou tvář, při staredownu z něj šel strach. Jen by stačilo dát povel a on by konal. Večer při vážení pro fanoušky se v zákulisí usmíval, fotil se, prostě klasický Meloun. Když vešel na pódium, zařval si a opět se postavil před Neferanoviče. „Když jsem tam nastoupil a viděl lidi řvát, chtěl jsem si taky zařvat,“ byl nadšený z přijetí od fanoušků.

V pátek na vážení jste nasadil ostrý poker face, to není vaše klasika, je to tak?
Nebylo úplně těžký udržet ten výraz. Uvědomuji si, že mám před sebou těžký zápas. Podle toho jsem k tomu přistoupil. Teď je to fakt vážná situace, potřebuju vyhrát, proto udělám věci, který mi jsou i nepříjemný. 


Přeměna na zlého se povedla?
To poznáme až v zápase, tohle je nakoukávání před zápasem. Věřím, že to začíná už na váze, oční kontakt napoví, jestli to ten člověk myslí vážně. 

Co jste vyčetl v soupeřových očích?
Myslím si, že byl překvapený. Jestli koukal na jiný moje staredowny, myslel si, že jsem v pohodě kluk, teď by takový zaskočený, o to mi právě šlo. Když přijel až z Chorvatska, tak ho domů pošlu s prohrou.

Ptát se vás asi na náladu, nemá cenu, je to tak?
Cítím se skvěle, váha šla suprově, děkuju moc klukům z Institutu moderní výživy, že nám dobře nastavili dietu, nemusel jsem vůbec dávat vanu. Nic jsem neshodil vodou, cítím se fakt dobře. V sobotu udělám maximum pro vítězný comeback.

Po delší době jste si také užil v pátek večer fanoušky na Štvanici, jaký to bylo zase po čase?
Popravdě jsem nevěděl, jaký to ve mně zanechá pocit, ale když jsem tam nastoupil a viděl je řvát, chtěl jsem si taky zařvat. Užil jsem si to moc. 


Jak to bude těsně před zápasem, máte nějaký nakopávač do bojové nálady?
Dal jsem si novou nástupovku, kterou jsem celou dobu poslouchal v tréninku. Ta mě dostatečně nakopne do zápasu.


Michal Martínek říkal, že jste si hodně povídali, abyste se přeměnil, jak on vám pomohl?
Michal mi pomohl hodně, on mi říkal, jak se cítí před zápasem. Pochopil jsem, že to nejde brát až tak sportovně, i když to je sportovní záležitost, musím to brát víc jako punk. I brácha mi pomohl, když se to za ním zavře, řekne si v hlavě, že jde soupeři rozbít držku. A to je celý. Prostě udělej to, co jsi dělal dřív a vyhraj zápas.

Takže jdete rozbít hubu soupeři?
Je to drsný takhle říct, ale v tomhle sportu musím dělat určitý ústupky i přes svoje povahové rysy. Dělám to proto, protože ten sport tak strašně miluju.

Jak váš přerod kousali kluci při sparingách?
Všichni kluci mi vycházeli vstříc, jsme super parta u Andrého. Kluci mi fandí, cítím jejich podporu a jdu za Reinders gym vyhrát.

Vycházeli vám vstříc, že jste je mlátil…
Přesně tak (smích).