České naděje se ukázaly v kleci. Fanoušci viděli KO i stopky od lékaře

27.09.2020

Autor: Tomáš Svoboda

České naděje se ukázaly v kleci. Fanoušci viděli KO i stopky od lékaře


Machmud Muradov, Karlos Vémola, Viktor Pešta, Václav Mikulášek. I tahle čtyřka zavítala v sobotu do Brna na Oktagon 16, ale nezápasili. Do klece vkročilo jiných 18 zápasníků a 4 zápasnice. Celkem se sjelo do moravské metropole osm národností. Tereza Bledá vyhrála premiéru v profesionálním MMA, talentovaný Jakub Tichota ukázal tvrdost, Magdaléna Šormová vyhrála na body, Jakub Běle lokty roztrhl čelo Tomáši Bolovi, duel ukončil lékař. Stejný případ potkal Gábora Borárose, který dostal hodně naloženo a odešel s krvavým obličejem.


Premiéru má za sebou Michal Plesnik a bude si ji pamatovat, hlavně několik dní mu ji bude připomínat jeho obličej, po kterém se prošel lokty Rafael Xavier. Slovák vstoupil do MMA s 230 zápasy v boxu, ale zkušený mistr Brazílie v thajboxu a majitel černého pásku v BJJ ukázal, že tohle byl jeho večer. Ve čtvrté minutě rozhodčí duel ukončil. 

Branislav Zuzák a Zdeněk Polívka a váha do 84 kilo. Na body zvítězil Polívka 2:1. Ten většinu z patnácti minut přišpendlil soupeře na pletivo, kde setrvali v blízkém objetí. Pro fanouška nešlo o atraktivní reklamu na MMA, ale kdo zažil takovéto tahání, ví své. "Boxovat a vyždímat ho na kleci, taková byla strategie, nebylo to ono, ale je to doma,“ zhodnotil lakonicky výhru Polívka.

Nvrat ze sportovnho dchodu. Conor McGregor oznmil novinku, kter bude zajmat miliony fanouk MMA a boxu. Jak tohle dopadne?

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Sobota 26. z 2020


Jakub Tichota a Denis Tripšanský. Mladý český talent z Reinders gymu předvedl ve svém druhém profesionálním MMA zápase brutální tah na branku. Trefil Tripšanského, ten odcouval k pletivu a zde mu zbývalo už jen pár sekund. Přesný hák na bradu ho posadil na zem, kde Tichota nenechal nic náhodě a Slovák šel na vyhlášení ještě hodně zmaten. „Stále jsem neukázal všechny žolíky, pár jich tam ještě mám,“ byl spokojený vítěz, který ukončil protivníka za 99 sekund. 

Magdaléna Šormová a Minna Grusander z Finska, dvě zápasnice, které zápasily také v ryze ženské organizaci Invicta.  Teď předvedly vyrovnaný zápas, kde rozhodčí určili za lepší českou bojovnici. „Rozhodně to nebyla jednoduchá soupeřka, věděli jsme, že to nebyla žádná potrava. Cítila jsem se jako vítězka, ale ten čertík tam je vždycky,“ řekla po zápase Šormová.

Csaba Hocz Alexander Poppeck. Maďar měl jít původně s Viktorem Peštou, ale ten si musel prožít svůj čas s koronavirem, místo něj nastoupil do klece v polotěžké váze Němec. Ten po patnácti minutách zvedl ruce nad hlavu, cítil se jako vítěz. Stejně to viděli i rozhodčí, Poppeck byl přesnější v postoji a ubránil všechny pokusy o strhnutí, se kterými Maďar vyrukoval. 

První zápas hlavní karty si vzali Jakub Běle a Tomáš Běle. Výškovou převahu měl český zápasník, a to o hlavu. A nejen to, Běle měl ostré lokty. Po minutě druhého kola duel ukončil lékař, protože Bolo měl na čele asi čtyřcentimetrovou ránu, která hodně krvácela. „Byl jsem skvěle připravenej, cítil jsem to, šel jsem si pro to. Myslel jsem, že budeme pokračovat, ale ty krve bylo fakt hodně,“ viděl jasně v kleci Běle. 


Obr s pezdvkou Zve vil ped lety tm 200 kilo a zvedal metrky eleza. Te ho ek jin vzva, bitva v ringu s legendou strongman!

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Sobota 26. z 2020


Jakub Dohnal a Krisztián Simon. Pokud někoho nebaví lehčí váhy, tak tahle československá výměna musela fanoušky v Bobyhall bavit. Zvláště technická vyspělost obou bojovníků na zemi musela zaujmout. Vítězem ale mohl být jen jeden, rozhodčí určili Dohnala, zvítězil těsně 2:1 na body, tomu ale soupeř nemohl uvěřit. „Jak skončil zápas, vůbec jsem nevěděl, kdo vyhrál. Ten kluk je fakt dobrej, má velkou budoucnost. Asi jsem vyhrál tím závěrem, bylo to fakt těsný,“ uznal kvality slovenského bojovníka Dohnal. 

Druhý ženský zápas obstarala Tereza Bledá a Marie Liseau. Osmnáctiletá česká naděje a čtyřicetiletá Francouzka. Bledá se nemohla zápasu dočkat, že ji stěží stíhal kameraman při nástupu. Podle toho vypadal i zápas. V prvním kole Bledá nasadila dvě páky na ruku, kdy Francouzka měla ruku propnutou jako luk, přesto se nevzdala. Na konci první pětiminutovky vzala Češka Francouzku na zem, kde předvedla ground and pound. Ve druhém kole přidala na intenzitě a za 109 sekund bylo hotovo, rozhodčí souboj ukončil.

„Super, akorát si to nebudu pouštět, za ten postoj, strašný. Navíc jsem se pokoušela ukončit zápas na submisi. Asi jsem tam chybovala, ale Marie měla snad gumový ruce. Spokojenost? Jde to,“ usmála se Bledá.

Miroslav Brož a Adam Šindelář. Patnáct minut, kde po gongu oba padli na zem a opřeli se o pletivo, seděli vedle sebe a těžce oddychovali. Brož první dvě kola kontroloval, v posledním ale nebyl daleko od ukončení, když mu Šindelář nasadil triangl.

„Omlouvám se za třetí kolo, přežil jsem vlastní smrt. Adame, klobouk dolů. Děkuju, jsi strašný válečník,“ poté k překvapení všech požádal přítelkyni o ruku a ta mu v kleci řekla ano.

To jsou vci. Ltka, kter podporuje vytrvalost a aerobn slu, se dajn dostala do tla boxera nevdomky pi opakovanm uit sexulnho stimulantu na bzi viagry. Opravdu?

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Ptek 25. z 2020


Gábor Boráros a Tato Primera, předposlední duel večera. Slovenský zápasník se nedočkal třetího kola. Ve druhé pauze zastavil zápas lékař, protože Španěl za deset minut napáchal zranění, která nebyla nadále způsobilá k boji. Boráros měl roztrhlé obočí i monokl pod okem, který postupem času nabíral na velikosti.

Vrcholem byla slovenská řež mezi Karolem Ryšavým a Ronaldem Paradeiserem. Tahle bitva nedošla do druhého kola. Paradeiser hodil Ryšavého, kontroloval pozici, zpracovával ho a poté mu soupeř nabídl záda a dvaadvacetiletý zápasník o pět let staršího protivníka uškrtil. Ten neodklepal, ale usnul.

Další články v kategorii

Když se v kleci lámou kosti. Nesnesitelná bolest, která seká bojovníkům kariéry

27.09.2023Vrátit se po zlomenině nohy do klece není jen tak. Válečníci začnou mít pochybnosti. V hlavě jim začne vrtat otázka, zdali mohou kopat tak ...

Neporažená hvězda Bellatoru se za jeden večer málem porvala dvakrát. Došlo na řev i plivání

27.09.2023Šampion střední váhy Bellatoru Johnny Eblen měl o víkendu napilno. Nejprve v kleci sesekal vyzyvatele Fabiana Edwardse, po zápase se zaměřil i na ...

Rozjetý obr ze Slovenska září v UFC. Po zdolání další mety chce velké zvíře

26.09.2023Před šesti lety padl poprvé a naposledy, od té doby ničí v kleci vše živé. Coby šampion Oktagonu si populární Martin ...

Zahřejte mi titul. Na rozdíl od Procházky jsem nikdy nebyl v problémech, provokuje bývalý šampion

26.09.2023Český samuraj se vrací do akce. Za pár týdnů čeká na Jiřího Procházku další štace v UFC. Na newyorském ...

Šampion UFC volá po změně. Neuznávám svět, v jakém žijeme. Zničili jsme pravé muže, zlobí se

26.09.2023Sean Strickland před pár týdny šokoval svět. Zvládl nemyslitelné. Na australském UFC 293 připravil o pás šampiona nigerijského ...

Americký obr kulometnou palbou sejmul rivala. Ten šel k zemi jako podťatý strom

26.09.2023S obry si není radno zahrávat. Těžké váhy disponují zkrátka neuvěřitelnou silou. I proto se legendární Jon Jones připravoval ...

Druhá šance, danajský dar? Fanoušci touží po Kozmově návratu, on sám ale jasno nemá

26.09.2023Bojoval o životní peníze. Čekal na něj možná nejdůležitější souboj v kariéře. Prostřílet se pyramidou a získat milionovou výhru. ...

Kincl by Engizeka setřel, říká ranař Čepo. Ten ignoroval obří bolest, jeho sebetýrání zastavil až trenér

26.09.2023Nejdřív se v outu ocitl jeho velký rival, teď i on sám. Po Matěji Peňázovi se z říjnového Oktagonu v Bratislavě musel odhlásit i Vlasto ...

Strhla se mela a soud rozhodl. Za uškrcení Paulova dvojníka si Diaz sednout nepůjde

26.09.2023Zase jednou řádil. Místo v kleci se v dubnu popral přímo na ulici. Když se tam Nateu Diazovi postavil brácha Jakea Paula, uškrtil ho slavný ...

Načíst další články