České naděje se ukázaly v kleci. Fanoušci viděli KO i stopky od lékaře

27.09.2020

Autor: Tomáš Svoboda

České naděje se ukázaly v kleci. Fanoušci viděli KO i stopky od lékaře


Machmud Muradov, Karlos Vémola, Viktor Pešta, Václav Mikulášek. I tahle čtyřka zavítala v sobotu do Brna na Oktagon 16, ale nezápasili. Do klece vkročilo jiných 18 zápasníků a 4 zápasnice. Celkem se sjelo do moravské metropole osm národností. Tereza Bledá vyhrála premiéru v profesionálním MMA, talentovaný Jakub Tichota ukázal tvrdost, Magdaléna Šormová vyhrála na body, Jakub Běle lokty roztrhl čelo Tomáši Bolovi, duel ukončil lékař. Stejný případ potkal Gábora Borárose, který dostal hodně naloženo a odešel s krvavým obličejem.Premiéru má za sebou Michal Plesnik a bude si ji pamatovat, hlavně několik dní mu ji bude připomínat jeho obličej, po kterém se prošel lokty Rafael Xavier. Slovák vstoupil do MMA s 230 zápasy v boxu, ale zkušený mistr Brazílie v thajboxu a majitel černého pásku v BJJ ukázal, že tohle byl jeho večer. Ve čtvrté minutě rozhodčí duel ukončil. 

Branislav Zuzák a Zdeněk Polívka a váha do 84 kilo. Na body zvítězil Polívka 2:1. Ten většinu z patnácti minut přišpendlil soupeře na pletivo, kde setrvali v blízkém objetí. Pro fanouška nešlo o atraktivní reklamu na MMA, ale kdo zažil takovéto tahání, ví své. "Boxovat a vyždímat ho na kleci, taková byla strategie, nebylo to ono, ale je to doma,“ zhodnotil lakonicky výhru Polívka.

Nvrat ze sportovnho dchodu. Conor McGregor oznmil novinku, kter bude zajmat miliony fanouk MMA a boxu. Jak tohle dopadne?

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Sobota 26. z 2020


Jakub Tichota a Denis Tripšanský. Mladý český talent z Reinders gymu předvedl ve svém druhém profesionálním MMA zápase brutální tah na branku. Trefil Tripšanského, ten odcouval k pletivu a zde mu zbývalo už jen pár sekund. Přesný hák na bradu ho posadil na zem, kde Tichota nenechal nic náhodě a Slovák šel na vyhlášení ještě hodně zmaten. „Stále jsem neukázal všechny žolíky, pár jich tam ještě mám,“ byl spokojený vítěz, který ukončil protivníka za 99 sekund. 

Magdaléna Šormová a Minna Grusander z Finska, dvě zápasnice, které zápasily také v ryze ženské organizaci Invicta.  Teď předvedly vyrovnaný zápas, kde rozhodčí určili za lepší českou bojovnici. „Rozhodně to nebyla jednoduchá soupeřka, věděli jsme, že to nebyla žádná potrava. Cítila jsem se jako vítězka, ale ten čertík tam je vždycky,“ řekla po zápase Šormová.

Csaba Hocz Alexander Poppeck. Maďar měl jít původně s Viktorem Peštou, ale ten si musel prožít svůj čas s koronavirem, místo něj nastoupil do klece v polotěžké váze Němec. Ten po patnácti minutách zvedl ruce nad hlavu, cítil se jako vítěz. Stejně to viděli i rozhodčí, Poppeck byl přesnější v postoji a ubránil všechny pokusy o strhnutí, se kterými Maďar vyrukoval. 

První zápas hlavní karty si vzali Jakub Běle a Tomáš Běle. Výškovou převahu měl český zápasník, a to o hlavu. A nejen to, Běle měl ostré lokty. Po minutě druhého kola duel ukončil lékař, protože Bolo měl na čele asi čtyřcentimetrovou ránu, která hodně krvácela. „Byl jsem skvěle připravenej, cítil jsem to, šel jsem si pro to. Myslel jsem, že budeme pokračovat, ale ty krve bylo fakt hodně,“ viděl jasně v kleci Běle. 

Obr s pezdvkou Zve vil ped lety tm 200 kilo a zvedal metrky eleza. Te ho ek jin vzva, bitva v ringu s legendou strongman!

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Sobota 26. z 2020


Jakub Dohnal a Krisztián Simon. Pokud někoho nebaví lehčí váhy, tak tahle československá výměna musela fanoušky v Bobyhall bavit. Zvláště technická vyspělost obou bojovníků na zemi musela zaujmout. Vítězem ale mohl být jen jeden, rozhodčí určili Dohnala, zvítězil těsně 2:1 na body, tomu ale soupeř nemohl uvěřit. „Jak skončil zápas, vůbec jsem nevěděl, kdo vyhrál. Ten kluk je fakt dobrej, má velkou budoucnost. Asi jsem vyhrál tím závěrem, bylo to fakt těsný,“ uznal kvality slovenského bojovníka Dohnal. 

Druhý ženský zápas obstarala Tereza Bledá a Marie Liseau. Osmnáctiletá česká naděje a čtyřicetiletá Francouzka. Bledá se nemohla zápasu dočkat, že ji stěží stíhal kameraman při nástupu. Podle toho vypadal i zápas. V prvním kole Bledá nasadila dvě páky na ruku, kdy Francouzka měla ruku propnutou jako luk, přesto se nevzdala. Na konci první pětiminutovky vzala Češka Francouzku na zem, kde předvedla ground and pound. Ve druhém kole přidala na intenzitě a za 109 sekund bylo hotovo, rozhodčí souboj ukončil.

„Super, akorát si to nebudu pouštět, za ten postoj, strašný. Navíc jsem se pokoušela ukončit zápas na submisi. Asi jsem tam chybovala, ale Marie měla snad gumový ruce. Spokojenost? Jde to,“ usmála se Bledá.

Miroslav Brož a Adam Šindelář. Patnáct minut, kde po gongu oba padli na zem a opřeli se o pletivo, seděli vedle sebe a těžce oddychovali. Brož první dvě kola kontroloval, v posledním ale nebyl daleko od ukončení, když mu Šindelář nasadil triangl.

„Omlouvám se za třetí kolo, přežil jsem vlastní smrt. Adame, klobouk dolů. Děkuju, jsi strašný válečník,“ poté k překvapení všech požádal přítelkyni o ruku a ta mu v kleci řekla ano.

To jsou vci. Ltka, kter podporuje vytrvalost a aerobn slu, se dajn dostala do tla boxera nevdomky pi opakovanm uit sexulnho stimulantu na bzi viagry. Opravdu?

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Ptek 25. z 2020


Gábor Boráros a Tato Primera, předposlední duel večera. Slovenský zápasník se nedočkal třetího kola. Ve druhé pauze zastavil zápas lékař, protože Španěl za deset minut napáchal zranění, která nebyla nadále způsobilá k boji. Boráros měl roztrhlé obočí i monokl pod okem, který postupem času nabíral na velikosti.

Vrcholem byla slovenská řež mezi Karolem Ryšavým a Ronaldem Paradeiserem. Tahle bitva nedošla do druhého kola. Paradeiser hodil Ryšavého, kontroloval pozici, zpracovával ho a poté mu soupeř nabídl záda a dvaadvacetiletý zápasník o pět let staršího protivníka uškrtil. Ten neodklepal, ale usnul.Další články v kategorii

Bojovník z UFC a boj s přírodou. V Brazílii zachraňoval zvířata od utonutí

20.05.2024Michel Pereira na začátku měsíce vybojoval v rodné krajině cenné a spektakulární vítězství, na turnaji UFC 301 rychle vyřídil ...

Nečekaná rána. Nejdůležitější muž v životě Conora McGregora prodělal infarkt

20.05.2024Byl u zrodu největší MMA hvězdy Conora McGregora. Byl to právě on, kdo pomohl slavnému Irovi dozrát hlavně po mentální stránce. ...

Velké plány v MMA. Bude celosvětová Liga mistrů

20.05.2024Už několik let platí, že svou Ligu mistrů mají fotbalisté, volejbalisté nebo hokejisté. Brzy k nim přibude i MMA, aspoň to tvrdí prezident ...

Směr UFC. Hvězda RFA si plní sen, turnaj v Polsku proběhne už bez ní

19.05.2024Před rokem a půl v RFA přestřílel Sebastiána Fapša, o osm měsíců později tam po rychlé výhře nad Jakubem Benkem získal pás šampiona. ...

Rozjetý Brit rozebral veterána UFC. Poničený obličej a 259 úderů

19.05.2024Hlavní duel turnaje UFC v Apexu, střet pérových vah, návrat brazilského veterána. Do svého 30. zápasu mezi elitou nastoupil ...

Slovenský Tank řádil, jeho jízdu ukončil až ručník v kleci. Rozhodující rána vzbudila vlnu emocí

19.05.2024Když zápasil naposledy, velký outsider ho bez milosti knockoutoval, v sobotu si ale Sebastián Fapšo dokonale spravil chuť. Na galavečeru RFA x IAF Warm ...

Zkrat v UFC. Zápasnice uzemnila rivalku hlavičkou, pak byla diskvalifikována

19.05.2024Do boje se vrhla po hlavě, tato taktika jí nevyšla. Bojovnice UFC Piera Rodriguez nezažila v lasvegaském Apexu zrovna svou nejlepší kariérní ...

Nejdřív KO, pak pivo. Američan z UFC se vrátil na vítěznou vlnu, další skalp oslavil stylově

19.05.2024Organizace UFC zakončila týden dalším turnajem v Apexu, o němž se příliš nemluvilo. Zápasy v Las Vegas nebouraly rekordy ve sledovanosti, ...

Věřil bych si i na Brichtu, řekl Horínek po rychlé výhře. Mátožného Srba ukončil hned ze startu

19.05.2024Hodně snadná práce. Nebo spíš vůbec žádná. Populární Slovák Martin Horínek má za sebou nejrychlejší ...

Načíst další články