Pereira uzemnil Hilla. KO sekundu před koncem bitvy. Procházka předvedl vítěznou bouři

14.04.2024

Autor: Libor Kalous

Peklo.

Peklo.FOTO: UFC


Jubilejní turnaj UFC 300 skončil.  Na kartě v Las Vegas bylo celkem dvanáct současných a bývalých šampionů UFC. Mezi nimi byl také bývalý král polotěžké divize Jiří Procházka. Ten bojoval s Alexanderem Rakičem. A opět to byla divočina, nervy. Nakonec ale TKO výhra ve druhém kole. Celá karta bavila, všechny tři titulové souboje nadchly. Níže je popis všech duelů.00:33 Deiveson Figueiredo vs. Cody Garbrandt
Na úvod jubilejního turnaje nabídli bojovníci první opatrnější kolo na rozjezd. Druhé kolo bylo úplně jiné, Brazilec vzal soupeře na zem a trpělivě a dlouho šel po submisi, což se mu také nakonec povedlo. Minutu před koncem druhého kola Garbrandt odklepal škrcení ze zad a Figueiredo byl prvním, který slavil výhru na UFC 300.

01:09 Bobby Green vs. Jim Miller
Miller, výjimečný bojovník UFC. Měl zápas na UFC 100, UFC 200 i na UFC 300. Na stovce i dvoustovce vyhrál, teď šel do dalšího historického souboje. Oba velmi zkušení, dohromady mají přes sto MMA bitev. Po druhém kole měl Miller cut nad i pod pravým okem, hodně krvácel, stejně hecoval fanoušky do třetí pětiminutovky. Tohle byla postojová bitva, kde šla výhra za Greenem, který obličej rivala trefoval více a více. Nakonec Miller vydržel, ale byla to tvrdá a krvavá porážka legendy UFC. 


01:38 Jessica Andrade vs. Marina Rodriguez
Dvě Brazilky proti sobě. Čtyřka a šestka slámové divize. Vyrovnaný souboj, kde obě po konci zvedly ruce na znamení výhry. Radovat se mohla jedna, na UFC 300 to byla Andrade, kterou viděli vyhrát dva rozhodčí ze tří.

01:59 Jalin Turner vs. Renato Moicano
Moicano se nechtěl měřit v postoji s Turnerem, který byl vyšší a jeho dlouhé ruce dosáhly hodně daleko. Proto taky zvolil cestu boje na zemi, kde většinu úvodního kola kontroloval pozici, ale patnáct sekund před koncem kola Turner tvrdě poslal rivala k zemi, ale neukončil ho. A to se mu vymstilo. Ve druhém kole šel Turner na záda, jen se bránil a nakonec vyfasoval tvrdé groud and pound.

02:20 Sodiq Yusuff vs. Diego Lopes 
Po minutě mohl být konec, Lopes sypal soupeře na zemi, ale ten přežil, dostal se z nejhoršího. Ne na dlouho. Za půl minuty Lopes opět nahodil agresivitu. Trefil přesné zvedáky, poté rány na zemi a jasné TKO pro stále populárnějšího Lopese.


02:49 Holly Holm vs. Kayla Harrison
Harrison poprvé v UFC, bývalá hvězda PFL se premiérově představila ve zvučnější organizaci. A hned proti legendě na historickém turnaji. A Harrison šla do boje jako velká favoritka. V prvním kole to jasně potvrdila, na zemi to byla z její strany doslova šikana a demolice, Holm přesto přežila všechny pěsti a lokty. Ve druhém kole se situace opakovala. Nakonec Harrison vzala záda a soupeřku utáhla. 

03:28 Calvin Kattar vs. Aljamain Sterling
Sterling byl ten, který chtěl jít dopředu, půlku kola se snažil Kattara přišpendlit na zemi, ale dominantnější pozici si nezískal, ale věděl, že dostane soupeře pod sebe, takže v této taktice pokračoval i ve druhém kole. Tady to byl především boj u pletiva. Na konci kola zase na zemi. V posledním dějství se jelo ve stejném stylu a Sterling si připsal výhru na body. Jistota zvítězila.

03:52 Jiří Procházka vs. Aleksandar Rakič

Procházka na konci minulého roku prohrál v titulové bitvě, po osmi letech zažil zase chuť porážky. Teď šel jako dvojka polotěžké divize proti pětce, která se vracela po dvou letech. Už před odletem do Las Vegas si BJP pochvaloval, že měl jednu z nejlepších příprav, je zdravý a cílem je jedině výhra.

Procházka si došel ke kleci s českou vlajkou kolem ramen. Za ním šli trenéři Martin Karaivanov a Jaroslav Hovězák. Společné objetí a směr klec. Směr boj. Podle sázkových kanceláří v USA byl mírným favoritem Rakič.

A Rakič začal ostrými kopy. A vůbec s nimi nešetřil. Procházka zatím načítal soupeře, což nemohly říct jeho nohy, ty byly stále okopávány. „Pohyb,“ znělo z českého rohu.

Procházka vyčkával, čekal na kombinaci, kterou by mohl vyslat. V poslední půlminutě Procházka trefil, sáhl si na soupeře, ale více z kola měl Rakič.

Druhé kolo začal dobře Rakič, trefil Procházku. K tomu stále kopal, přidal i loket. „Zatlač ho,“ slyšel Procházka z rohu. A stalo se, Procházka se dal na lov. A byla z toho přestřelka. A dokázal to. Divočina a Procházka doslova umlátil Rakiče na zemi. Divočina, nervy a TKO ve druhém kole. "Dokonalá bouře," řekl Procházka v kleci.

04:35 Bo Nickal vs. Cody Brundage
Nickal byl největším favoritem na kartě. Brundage věděl, že může jen překvapit, tak se toho nebál, trochu divočina na úvod. Poté se situace uklidnila a favorit začal soka pomalu ždímat. Boj na zemi a Nickal v dominantní pozici hledal šanci na ukončení. A ve čtvrté minutě druhého kola nasadil škrcení, bylo hotovo.

05:12 Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan
Nádherný zápas, kde oba předvedli výkon, za který by měli vyhrát. První kolo vyhrál Oliveira, druhé soupeř. Co třetí? Vítězem se nakonec stal 2-1 na body Tsarukyan. Jak někteří fanoušci nemusí boj na zemi, tak tady se nemohli nudit, tohle byl souboj top světové úrovně.

06:10 Justin Gaethje vs. Max Holloway 
Bitva o speciální mistrovský pás UFC, souboj o největšího zlosyna americké organizace. Tady se čekala bouře výměn. Z prvního kola si Gaethje odnesl patrně zlomený nos, ve druhém mu dvakrát soupeř zajel prstem do oka. Neúmyslně, ale šlo o střet divočáků, což se ukázalo v celém zápase. Peklo přišlo na konci, oba se postavili do středu klece a šli na férovku. Holloway v poslední sekundě pátého kola vypnul soupeře. Totální KO!


07:04 Zhang Weili  vs. Yan Xiaonan 
Dvě Číňanky a boj o titul ve slámové váze. Weili byla velkou favoritkou, také obhajovala šampionský pás. A v tomto zápase se taky děly věci, vyzývatelka byla v prvním kole překvapivě lepší, ale málem na samém konci nezvládla škrcení, šla na hranu, vydržela, ale když vstala, byla dezorientovaná a její tým jí musel během minuty dostat do provozu. Ve druhém kole favoritka zabrala a doslova soupeřku řezala, v jeden moment měla Weili 51 úderů na zemi, rivalka nulu, přesto se Xiaonan ze všeho dostala a ve třetím kole ona byla lepší. Souboj se odehrál na celých pět kol, nakonec na body slavila titul Weili, která ukázala, že je zkušenější.

07:33 Alex Pereira vs. Jamahal Hill 
Bitva o titul polotěžké divize. Šampion Pereira a vyzyvatel Hill. Tohle byl vrchol UFC 300. A ve čtvrté minutě byl konec. Levý hák trefil přesně a tvrdě, Hill šel na zem a tam dostal naloženo. Jeho prostořeké řeči před zápasem potrestal Pereira tím nejlepším možným způsobem. Nekompromisně. Jelikož Pereira obhájil, může být jeho dalším soupeřem Jiří Procházka, který na konci minulého roku s Pereirou prohrál v titulové řežbě.Další články v kategorii

Životní výzva. Kamarádi se ptali, proč mi dali tak těžkého soupeře, směje se Ukrajinec před PML

23.05.2024Čeká na něj největší kariérní výzva, nejtěžší boj. Ukrajinský bojovník Timur Didiaev se již v pátek utká ...

McGregor obrací list. Temnou stránku ukryl. Slovní útoky mi neslouží dobře, tvrdí

23.05.2024Slovní hrátky a ostrý jazyk, tato kombinace byla vždy nedílnou součástí arzenálu Conora McGregora. Pro urážku nikdy nešel ...

Neporažená kráska z PFL si věří na ty nejlepší. Pokud bych šla do UFC, získala bych titul

23.05.2024Pětadvacet let, jedenáct zápasů, bezchybná bilance, 10 výher před limitem, z toho 9 na KO. Těmito čísly se může pochlubit oslnivá britská ...

Fury a Usyk znají svoje výplaty. Poražený vydělal mnohonásobně více

23.05.2024Aktéři velkolepé boxerské bitvy o sjednotitele titulů těžké váhy už znají svoji výplatu za hvězdný večer v Rijádu. Zatímco ...

Airbike je pro lidi, co mají moc volného času. Šormová před PML trénovala jinak

23.05.2024Desátý turnaj PML - Professional Muaythai League nabídne také jeden ženský duel. Avšak kompletně jiného složení, než se ještě ...

Jsem připraven na všechno a všechny, hlásí Zawada. Ve Frankfurtu chce bojovat o titul

23.05.2024Přes Eden do Frankfurtu. Tuhle cestu si naplánoval německý bojovník David Zawada, jehož na fotbalovém stadionu pražské Slavie čeká v červnu ...

Fury zpochybnil prohru, mluvil o válce, podráždil fanoušky. Nemůže za svá slova, omlouval ho promotér

23.05.2024O víkendu v Rijádu padl, poprvé ve své profesionální kariéře narazil na přemožitele. Britský rohovník Tyson Fury zapsal ...

Nejdřív pivo, pak titul. Populární střelec cílí z baru přímo na vrchol UFC

23.05.2024Chystá se možná na svou poslední titulovou misi, na poslední výstřel. Na populárního bojovníka Dustina Poiriera čeká ...

Do konce roku chci zápasit třikrát, říká McGregor. S UFC jedná o nové smlouvě

22.05.2024Na konci června se po třech letech vrátí zpátky do akce, jeho zápas s Michaelem Chandlerem má být ale jenom začátek. Slavný ...

Načíst další články