Návrat legendy se blíží. Za všechno může box bez rukavic, tvrdí Vrňata

19.08.2020

Autor: Pavel Hynek

Návrat legendy se blíží. Za všechno může box bez rukavic, tvrdí Vrňata

Fanoušci bojových sportů jsou v pozoru. Do Česka totiž už v listopadu vtrhne novinka, k vidění bude první galavečer v odvětví Bare Knuckle box, tedy boxu bez rukavic. Jeho hlavní tváří bude legenda českého thajského boxu Luboš Vrňata. Ten kvůli nové disciplíně, která už v zahraničí nabírá na popularitě, nastartoval kariéru a půjde ještě jednou do boje. „Chceme lidem ukázat, že nejde o nějakou bezhlavou řežbu, ale je to sport, který má svoje pravidla i rozhodčí. Bude to stát za to,“ říká Vrňata.Na začátku roku jste sám na sociálních sítích tak trochu bilancoval a vypadalo to, že je se zápasením konec. Co se stalo, že jste rozhodnutí změnil?
Taky jsem to tak bral, že jsem ukončil profesionální kariéru. Jenže přišel tenhle nový projekt a já jsem chtěl novou věc vyzkoušet. A taky je super, že výtěžek z mého zápasu a také z těch, co jsem domluvil, půjde na charitativní projekty. Takže pomůže dětem, které jsou postižené onkologickým onemocněním, popřípadě i dětem, které nevyrůstaly v komfortních podmínkách, byly v dětských domovech. To byla ta nejdůležitější část, čím a proč bych chtěl osobně přispět. Je to také spojené s reality show, která se jmenuje Návrat je kořenům a vysílá ji Sport 5.

Takže jste si řekl, že stojí za to, dát si v nadsázce řečeno, ještě jednou se soupeřem do nosu?
Beru to tak, že si jdu zazápasit a že je to něco nového. Nicméně, to že za to budou nějaké peníze, kdo je nějak využije, tak je dobrý.

Svt bojovch sport zajm i silky. V esku mezi n pat tak Ji Tkadlk - Strongman & Powerlifter. S km trnoval, kdo pat mezi jeho oblben zpasnky?

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne ter 18. srpna 2020


Jak velké bylo přemáhání znovu se vyhecovat a tvrdě makat. Co na to říkali lidé z nejbližšího okolí?
Takhle to neřeším. Pořád platí, co jsem řekl, že se snažím užívat si života s dětmi. Ale tenhle projekt chci prostě vyzkoušet a podpořit ho z téhle strany. Fakt mě to baví, naplňuje. Názory na tenhle sport jsou různé.

Řada legend oznámí konec kariéry a po čase se třeba vrátí k zápasům. Bude tohle opravdu tečka za vaší kariérou?
Řekl jsem jasně, že tohle bude jednorázovka, stejně jako že budu tvář toho turnaje. Chci to odzápasit a hotovo, nemám touhu budovat nějakou pozici a kariéru. S projektem budu klidně a rád pomáhat, ale už nepůjde o samotné moje zápasení.


Při zmínce o konkurenci, jaká půjde do akce, nepřišla řeč na žádná jména. Jasné ale je, že řadu bojovníků brzdí jejich smlouvy. Můžete prozradit nějaká zajímavá jména?
O jménech bych mluvit nechtěl. Ale zajímavá jména si tam fanoušci najdou, záleží na pohledu těch lidí. Určitě už si kluci vyzkoušeli spoustu jiných disciplín. Vědí, do čeho jdou, vědí, co to obnáší. Počítají s tím, že tohle bude jednou stejně sledovaný sport, jako bylo dřív Vale tudo, MMA. Bude to mít vývoj. My chceme hlavně, aby se Bare Knuckle boxing dostal do povědomí lidí, že jde o sport, nejde o nějaké bezhlavé krvavé mlácení. Je to sport jako každý jiný, jen to má jiná pravidla, má své rozhodčí, ale prostě je to trošku jiný.


Stál jste u začátku thajského boxu v Česku. Jaké šance dáváte Bare Knuckle boxu?
Je pravda, že jsem tady od doby, kdy začínaly první zápasy thajského boxu, potažmo MMA, Vale Tudo. Chtěl bych, aby tahleta forma boxu byla pro lidi zajímavá, aby to bylo něco nového, co by je lákalo. Stejně jako když se rozvíjelo MMA, tak si spousta lidí myslela, že je to jen pro bezhlavé cvoky, kteří se umějí jen tlouct hlava nehlava. Já si myslím, že i tenhle nový sport bude zajímavý a atraktivní. Není to určitě spojené jen s obyčejnou agresí a chuti po krvi. Je to normální forma boje, jen trochu jiná – chlapská.

Zmiňujete MMA, které se veze na vlně popularity. Věříte, že jednou budou na akcích Bare Knuckle boxu narvané haly?
Nevím, jestli budou narvané, ale věřím, že lidi budou chodit, protože na to chodí lidé venku, je o to zájem.

"N gym je oteven kadmu, i kdyby se mi ozval Karlos Vmola a chtl pomoct v pprav s Babou Jagou, tak bych s tm neml dn problm," nechal se slyet Attila Vgh.

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Pondl 17. srpna 2020


Je pravda, že naposledy ohlásila přestup k Bare Knuckle boxu Paige VanZantová, které vypršela smlouva v UFC a nedostala novou. Je to šance i pro drsné dívky?
Nejsem si stoprocentně vědom toho, zda holky budou v akci teď v listopadu u nás, ale ve světě bojují. Něco je v jednání, ale nejsem promotér.

Na sociálních sítích jste zveřejnil obrázek po dvanáctikolovém sparingu, kdy máte krvavý obličej. Leckoho napadne, že to bez rukavic je asi pořádně drsné...
Nějak to vypadá, drsně vypadá ledacos (usměje se). Je to o tom, co už můj nos schytal. Takže každý větší štrejchanec o nos znamená, že to teče. To je stejné, jako když máte karambol na lyžích, někdo si otočí kotník, někdo koleno. To by nesměl jezdit ani autem, protože by musel mít obavu, že ho někdo nabourá a něco se mu stane s krkem.

Zmínil jste reality show Návrat ke kořenům, kde vedete pro sportovní svět neznámého mladíka, který maká a měl by jít pod vaším vedením do zápasu. Jak se cítíte v téhle roli?
Je to zajímavé, jiné. Pomáhám mladému Dominikovi, který se do toho projektu chtěl zařadit také. Měl to v životě poměrně těžké. Je hodně zajímavé, jak se do toho všeho začíná dostávat, kdy bude jednou zápasit právě tady v tom odvětví. Člověk se mu snaží pomoci po tom všem, co absolvoval. Nějaké tréninky jsem mu domluvil, nějaké má se mnou. Snažím se, když něco potřebuje, abych byl v dosahu a mohl mu pomoci.

Vy jste před kamerou už stál, zahrál jste si třeba v klipu Daniela Landy či v některých filmech. Jako to je v reality show?
Stalo se třeba, že si udělal něco s kotníkem. Tak jsem ho po tréninku naložil, stalo se mu to při rozcvičce, a jelo se do nemocnice. Postaral jsem se o něj, posadil ho na vlak a frčel domů do Teplic. Je to taková komplexní role. Jen kvůli tomu zranění vazů kotníku je teď jasné, že zatím Dominik do zápasu nepůjde. Časem ho bude čekat zápas. Až se uzdraví, budeme ve všem pokračovat, aby to mělo celé zakončení.

Stíháte u toho i svoje povinnosti trenéra?
Funguju, dělám svoji práci, stíhám i věci okolo. Necpu se do zemařiny, to lidem občas jen něco povím. Snažím se držet svého kopyta, tedy práce v postoji. To se týká thajboxerů, boxerů i MMA zápasníků – snažím se jim vyjít vstříc. A když jsem tváří toho projektu, tak podporuji malé pacienty na onkologii, budeme tam docházet a pošleme tam pak i tu finanční částku. Sám tam chodím už teď jednou ročně. Každá koruna, kterou dostanou, je dobrá. Je fajn, že lidé můžou ten projekt podpořit a koupit si triko třeba v obchodě Right Store nedaleko Sparty.

Pbh, kter ukazuje, e mon je ve. Bankka z Chicaga ho napsala.

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Pondl 17. srpna 2020


Co na všechno říkal třeba Petr Macháček, který je legendou co se týče thajského boxu v Čechách a trénuje v Hanuman Gymu?
Známe se nějaký pátek, tak ho asi nepřekvapilo, že jsem do toho šel. Ví, že když mi něco nabídnou a má to hlavu a patu, tak si řeknu, proč to nezkusit. Myslím, že se k takovým věcem staví stejně. V tomhle tedy nejede. Nemyslím si, že má ale něco proti. Třeba jo, každý má právo na svůj názor.

Našel se někdo, kdo by vás od projektu odrazoval?
Pár známých se mě spíš ptalo, jestli mi to za to stojí. Proč do toho jdu? Tak jsem jim to vysvětlil a všechno bylo v pohodě. Samozřejmě nečekám, že bych měl za soupeře nějakého mladého ambiciozního streeťáka, který se chce rozvíjet. Soupeře ještě neznám. Co se týče délky zápasu, pokud nepůjde o titulové boje, mělo by jít o třikrát dvě minuty. A bude to stačit, bude to takový sprint.

Kdo z českých zápasníků by se hodil na Bare Knuckle boxing?
Fighterů je celá řada, každý si to ale nemůže dovolit, protože mají podepsané profesionální smlouvy a směřují ve svých organizacích na nejvyšší mety. Tam to asi vhodný není, ale lidí si dovedu představit hodně.

Zkuste ten nový sport představit fanouškům. Pro vás je také nové, souboje bez rukavic...
Je to normální férová disciplína, která je podle pravidel. Má to rozhodčího, jsou limity, co nejdou přeskočit. Je to bez rukavic, takže sklony ke zranění jsou tam jiné. Já sám trénuji bez rukavic od dubna, na sparingy máte třeba bandáže. Kluci půjdou do zápasů připravení, nebude to tak, že se půjdou jen porvat.

Přichází nový sport, ale akcí v bojových sportech je celá řada. Stíháte je sledovat?
Je toho hodně, kluci jsou zaměstnaní, pod smlouvami, takže nemůžou teď jít třeba do tohohle projektu Bare Knuckle box. Musí dodržovat pravidla, ale přijde čas, kdy se třeba objeví. Budou si to chtít vyzkoušet.

Registrujete zájem fanoušků o akci Bare Knuckle box?
Ptalo se mě na to už dost lidí. A to včetně sponzorů a jejich nabídek. Až mě to překvapilo, že jsou schopní vyjádřit touhle cestou podporu. Chtěl bych pozvat všechny fanoušky, aby se přišli podívat na něco, co je nové, co tu ještě nebylo, co se rodí. Samotného mě to zajímá, chci to podporovat. Je to specifická forma boje.

Co by se muselo stát, aby tenhle zápas nebyl poslední?
Už asi nic. Tahle akce mě jednorázově oslovila a já změnil názor, abych to zkusil. Pak už mě nepřesvědčí ani peníze, prostě nic. Udělám tečku a budu trenérem. Možná si dám nějaký sranda zápas pro děti. Až vyrostou moje děti, tak kdyby chtěly, že bych třeba v šedesáti (směje se) To už ale budu starej.

Tak vidíte, vrací se Mike Tyson...
Jasně, říká se: Nikdy neříkej nikdy. Ale sám za sebe jsem teď rozhodnutý, že už ne. Ve věku Tysona budu za chvíli (směje se). U něj tam byly jistě motivační peníze, ale je jistota, ať tenhle člověk bude kdykoliv v čemkoliv zápasit, bude to velký tahák. Jak jsem viděl jeho videa, bylo to neuvěřitelný, tělo nezapomíná. Některý věci už ale nefungujou jako za mlada, ale furt je to pěkný.Další články v kategorii

Před výjimečnou bojovou akcí setkání, kde se pálilo ostrými

16.04.2024Za pár týdnů zažijí výjimečný galavečer, navíc pomohou. Ještě než dojde na boj, dala si tahle parta společné setkání ...

Tohle nesnáším, pustil se Kalašnik do Rakiče. Doufá, že mu Procházka půjčí alespoň pětikilo

16.04.2024V sobotu ho čeká důležitý zápas, jeho parťák ho ale absolvoval už o týden dřív. Vítězství Jiřího Procházky na ...

Rivalita Čechů sílí. Vyzyvatel přidal další varování. Jsem pitbul, zakousnu a nepustím

16.04.2024Tento víkend bude patřit boxerským akcím. Ve světě porovnají své dovednosti Devin Haney a Ryan Garcia, na domácí půdě zase Patrik Baláž ...

Jubilejní galavečer se vší parádou. Pod křídla PML míří slovenská legenda

16.04.2024Jedna akce skončila, obratem se ohlásila další. Tuzemská organizace PML již nyní začala pracovat na svém jubilejním desátém ...

Je smutné a špatné, že můj trenér se mnou v Birminghamu nebude, opřel se Siraj do Oktagonu

16.04.2024Sahil Siraj vs. Akonne Wanliss. Když se měli utkat poprvé, rány pěstí létaly už o den dřív, tohle osmifinále Tipsport Gamechangeru se tak ...

Z MMA do boxu bez rukavic. Baví mě to, říká český ranař, který o víkendu prošel úpravou obličeje

16.04.2024MMA dal sbohem, vrhnul se do boxu bez rukavic. Tomáš Lejsek zažil za svou celou MMA kariéru na 70 zápasů, poslední dal v roce 2019, pak přišla ...

Končí doba smutku a trápení, Bledá vyhlíží další bitvu v UFC

16.04.2024V červnu 2023 zažila Tereza Bledá okamžik, na který nezapomene do konce života. První výhra v UFC, ve světově uznávané organizaci. Jeden velký ...

Procházka věří, baví se. Ten, který se odlišuje z bojového davu

16.04.2024Odlišuje se. Tohle přesně sedí na Jiřího Procházku. Jenže velký rozdíl proti jiným, kteří se chtějí také odlišovat, ...

A je to tady. Bývalá raketová základna opět zažije bojový adrenalin

16.04.2024"Redneck Fight 9 je tady." Tímto oznámením ohlásila organizace na sociálních sítích další akci, která se ...

Načíst další články