Nečekaná rána! Zápas se ruší. Boj o Furyho ovládl chaos

22.10.2021

Autor: Bohumil Králík

Dillian Whyte.

Dillian Whyte.FOTO: DAZN


Po dvou parádních bitvách o světové tituly v boxerské těžké váze přišla špatná zpráva. Souboj o příštího titulového vyzyvatele organizace WBC mezi Britem Dillianem Whytem a Švédem Otto Wallinem se 30. října neuskuteční. Podle deníku The Sun se zápas ruší, protože si Whyte v přípravě poranil rameno.


33letý Brit měl z přípravného kempu v Portugalsku přiletět do Spojeného království na začátku týdne. Na konci října pak měl být jeho duel hlavní atrakcí galavečeru v Londýně. 

DAZN a promotérská agentura Matchroom chtějí nicméně nechat odehrát zbytek karty v naplánovaný termín s tím, že do pozice headlinera by se posunul zápas Alena Babiče s Erikem Molinou. Duel Whyte - Wallin by měl být přesunut na zatím nespecifikovaný náhradní termín.


Pro Whytea jde ve snaze o získání titulového zápasu o další těžkou ránu. V pozici vyzyvatele už dříve strávil přes 1000 dnů. Pak ale senzačně prohrál KO s ruským veteránem Alexandrem Povětkinem. Whyte ale zvládl odvetu a na titulovou šanci čeká dál. Nyní ji měl opět na dosah.

Pás těžké váhy organizace WBC po KO výhře nad Deontayem Wilderem úspěšně obhájil šampion Tyson Fury. Organizace rozhodla, že vítěz trilogie, tedy Fury, má 30 dnů na to dohodnout si zápas s šampionem IBF, WBA a WBO Oleksandrem Usykem, nebo mu bude nařízen duel s prozatímním šampionem, jímž je právě Whyte.

Anthony Joshua však aktivoval klauzuli o odvetě s Usykem a Furyho by tak nejspíš do zápasu o absolutního světového krále čekala povinná obhajoba s Whytem, či jeho případným přemožitelem Wallinem.

Jak rozhodne WBC?


Na tom se koneckonců nic nemění, protože i když se zápas s Wallinem zruší, Whyte zůstane v pozici prozatímního šampiona.

„Je to pro nás velké zklamání. Pokud je v tom zranění, měl by se vyléčit a zápas odboxovat v náhradním termínu. To by bylo férové,“ uvedl pro Sky Sports Wallinův promotér Dmitry Salita.


„Pro box jako sport by nebylo férové, kdyby měl Dillian Whyte zranění, ať už jakékoliv, a výsledkem toho všeho by bylo, že by získal mandát k zápasu s Furym. Otto je připravený hned odletět do Velké Británie. Tréninkový kemp má hotový. Tenhle zápas by přilákal spoustu pozornosti a byl by dobrým vyřazovacím kolem pro bitvu s Furym,“ pokračoval Salita.

„Utkání by se mělo odložit na pozdější termín a vítěz by měl boxovat s Furym. Budeme určit tlačit na WBC, aby v tomto směru rozhodla. Půjde o důležitý verdikt,“ naléhal promotér.

Wallin, jenž má na svém kontě i vítězství nad českými boxery Tomášem Mrázkem a Ladislavem Kovaříkem, už s Furym boxoval před dvěma roky a v tomto duelu utrpěl zatím jedinou porážku v kariéře. I když v ringu vydržel celých dvanáct kol a britské hvězdě pořádně zatápěl.

ZDROJ: kaocko.czDalší články v kategorii

Naděje českého boxu v Pardubicích. Vaše šance na víkend

20.03.2023Už tuto sobotu organizace MBC odstartuje letošní rok akcí MBC FIGHT NIGHT s pořadovým číslem 2. Ring bude 25. března postaven v Pardubicích. ...

Další výzva pro polského ranaře, v O2 areně vyzve anglického Vémolu

20.03.2023V Oktagonu kdysi sahal po titulové šanci, tři porážky v řadě ho v rozletu zastavily. V prosinci loňského roku se tam Polák Robert Bryczek do akce ...

Jeden musí z kola ven. Šéf UFC odhalil eliminační boj

20.03.2023Leon Edwards odolal v sobotu v Londýně na domácí půdě náporu afrického válečníka a poprvé obhájil své welterové ...

Kráska Sedláčková o životě s boxerem: Žijí pro sebe, ale doma je i Itálie

20.03.2023Lucie Sedláčková a Štěpán Horváth. Dva čeští boxeři, co tvoří pár v gymu i v soukromí. A to už hezkých ...

Ngannou zvažuje nabídky, slavná zápasnice ho lanaří do PFL

20.03.2023Kayla Harrison kralovala v organizaci PFL MMA, kde poznala, jaké to je ovládnout pyramidu a převzít šek na milion dolarů. A právě tato Američanka ...

Klobouk dolů. Bitva velkých válečníků se blížila magické desítce

20.03.2023Oba válečníci lehké váhy naplnili všechna očekávání druhého hlavního souboje na UFC 286 v Londýně. Zápas ...

Postavila se životu. Kvůli snu opustila rodinu, teď bude obhajovat světový titul

19.03.2023Allycia Hellen Rodrigues se kvůli svým sportovním snům vzdala života, který znala, opustila svoji rodinu a přestěhovala se z Brazílie až do Thajska. Dobrodružná ...

Táta šampiona UFC byl zapojen do války gangů, on jako dítě nic neměl. Teď získal srdce Anglie

19.03.2023V roce 2019 ho doma v Londýně vypískali, v sobotu tam byl oslavován jako jeden z největších britských bojovníků historie. Jednatřicetiletý ...

Nezapomenutelný a fenomenální bojovník. Svět MMA se pokloní legendě

19.03.2023Anderson Silva si ke svému sportovnímu životopisu, který nemá v historii bojových sportů obdoby, může připsat další úspěch. ...

Načíst další články