Nový klip Paula je na světě! Fightery UFC v něm vyzývá k boji proti Whiteovi

31.01.2022

Autor: Ondřej Huml

Jake Paul.

Jake Paul.FOTO: DAZN


Udělal, jak slíbil. Kontroverzní youtuber a boxer Jake Paul poslal do světa video, v němž se za pomoci rapu ostře vyhradil proti šéfovi UFC Danu Whiteovi a způsobu, jakým vládne svému světu. Pustil se i do hvězd typu Conora McGregora s Jorgem Masvidalem, které už dlouho chce vyprovokovat k boji. Zároveň je ale z klipu cítit jasné poselství, aby ho fighteři UFC následovali do války s Whitem.

Paulův rap je plný narážek na události nedávné doby, jeho nosným tématem je ale připomínka toho, co se Whiteovi vyčítá ze všeho nejvíc. Tedy že šetří na výplatách svých bijců a zanedbává jejich zdravotní péči. I proto si „půjčil“ někdejší hvězdu UFC a současnou šampionku Bellatoru Cris Cyborgovou, jež v úvodu uzavírá s fiktivním Whitem třízápasový kontrakt.

„Sice riskuješ svůj život, ale když zvítězíš, budeš bohatší než McGregor,“ vábí ji k podpisu smlouvy postava vystupující v roli šéfa UFC. „A co moje zdraví?“ táže se hvězda. „O něj se teď nestarej. Prostě podepiš, jinak nikdo nebude vědět, kdo jsi,“ reaguje po svém White.


Když Cyborgová poslechne a odejde, White se spolu sve svými kumpány začne hlasitě smát s tím, že fighteři smlouvy nikdy nečtou a že ji teď má v hrsti. Na což se na scéně vynořuje Paul s baseballkou, kterou šéfa sestřelí k zemi.

„Nyní všichni z UFC, zvedněte ruce a následujte mě: Fu*ck Dana, Fu*k Dana, Fu*k Dana White!“ vyzývá jasně Paul a upozorňuje na to, že i když se fanouškům zvýšily platby za PPV, samotní zápasníci to na svých gážích nijak nepocítili. Whitea tak nazývá šmejdem a plešatou děv..., přičemž v závěru videa ho uškrtí přímo v kleci.


"Nesetkal jsem se s jediným člověkem, který by o tobě řekl něco dobrého. Prošel jsem testem na drogy a ty jsi mlčel. Držím ti nohu na krku, dokud nezaklepeš, děv... Přestaň fanouškům zvyšovat ceny za zhlédnutí a neplatit bojovníkům víc. Ty jeden chamtivý a starý chlape!“ vzkazuje Whiteovi, jemuž v klipu několikrát doporučuje, aby vysadil kokain.

Užívání této v Americe velmi populární drogy ale prostovlasý boss zatím vždycky dementoval. Stejně jako nařčení z toho, že by své bojovníky záměrně zanedbával. "Pokud si vážně myslíš, že dokážeš být lepším šéfem než já, tak jdi a spolu s tím svým manažerem (Nakisou Bidarianem) založ vlastní organizaci. Už dál nekecej a ukaž, jakým jsi fakt mágem!“ vysmál se boxerovi.


Není náhoda, že celý klip vznikl jen pár dní poté, co Paul přišel s myšlenkou nezaložit druhou UFC, nýbrž svaz bojovníků. Unii, jež by dohlížela na jejich práva. V jejím čele by stanul právě on a konečně by se tak pro Whitea stal rovnocenným partnerem. Vlastně by byl ještě nad ním.

Lákavá myšlenka, jen kdoví, jak by na ni reagovali samotní zápasníci. Zvlášť když o nich Paul ve videu říká, že to jsou ve skutečnosti hračky křehké jako skořápky. Slavného McGregora, jemuž věnoval podstatnou část klipu, pak nazývá malým bohatým podivínem, kterého neviděl už pět let.