Nurmagomedov tipuje trilogii McGregor vs. Poirier. A kdo je nejděsivějším street fighterem v MMA?

30.06.2021

Autor: Libor Kalous

Chabíb Nurmagomedov má jasno. Má pravdu?

Chabíb Nurmagomedov má jasno. Má pravdu?FOTO: UFC


Jeden z nejvíce sledovaných MMA zápasů roku se blíží. Završení trilogie v UFC Conor McGregor vs. Dustin Poirier. Zatím to mají tihle dva na souboje 1:1. Oba porazil neporažený bývalý šampion lehké váhy Chabíb Nurmagomedov. Ten také odhadl, jak by mohl zápas 10. července v Las Vegas dopadnout.


V roce 2014 vyhrál McGregor – TKO za 106 sekund.

V lednu 2021 se radoval Poirier, výhra TKO v polovině druhého kola.

Červenec 2021?

„Je to stejná situace jako v předchozích zápasech. Pokud dojde na ukončení v prvním kole, vsadil bych na McGregora. Jestliže půjde zápas do druhého kola a dál, vyhraje Dustin,“ citoval dagestánského Orla server rt.com.

Nurmagomedov porazil McGregora v roce 2018, když ho uškrtil ve čtvrtém kole. Poirier padl o rok později, submise ve třetím kole. Poté v říjnu 2020 na Rusa nestačil Justin Gaethje a král odešel do sportovního důchodu. 

UFC 264: Dustin Poirier vs Conor McGregor 3

Ready? Dustin Poirier vs Conor McGregor at #UFC264 is less than two weeks away!

Posted by UFC on Monday, June 28, 2021


Trilogie bude završena 10. července jako hlavní fight na UFC 264. Vítěz by se mohl stát vyzyvatelem, úřadujícím šampionem je nyní Charles Oliveira, který v květnu porazil Michaela Chandlera.

S McGregorem se v minulosti poměřil také Nate Diaz, nejdříve vyhrál, poté prohrál. Tohle je historie, která se psala v roce 2016. Přestože Diaz poslední dva zápasy prohrál, stále umí zaujmout. Naposledy se předvedl v červnu, když prohrál na body s Leonem Edwardsem. 

Šestatřicetiletý Američan má v MMA bilanci 20:13, v UFC 15:11. Diaz vždy v kleci fanoušky baví. A on se baví také. Trenér Firas Zahabi věří, že kdyby se zápasilo bez časového limitu, porazí 99 procent bojovníků.


„Nedáte mu submisi, neukončíte ho, ten chlap jde pořád dopředu, dokáže vysypat hodně úderů. Podle mě to je nejděsivější street fighter v MMA,“ řekl Zahabi v rozhovoru pro Tristar gym.  

Diaze boj baví, v kleci dokáže přepnout na válku. A tohle vedení UFC i fanoušky baví. Vědí, že tenhle zápasník vždy předvede něco navíc. 


„Pokud byste s ním museli bojovat na ulici, budete bojovat o svůj život. Zápas bez rozhodčích, žádná kola, žádné pauzy, rozhodčí, který by ukázal a řekl, kdo vyhrál. Kdyby jeho poslední zápas byl bez časového limitu, vyhrál by,“ myslí si Zahabi.

V uplynulé bitvě svoji bojovou náturu potvrdil. Na body padl s Edwardsem, přesto si vysloužil aplaus. Opět to by Diaz, který odcházel od krve. Navíc v poslední šílené minutě mohlo být vše jinak, šel si pro KO, na které nakonec nedosáhl.

„Myslím, že i fanoušci na mně oceňují, že jsem vždycky sám sebou. Na nic si nehraju. Ostatní zápasníci jsou jen děti, kdežto já jsem skutečný,“ řekl Diaz pro ESPN.

„Kdo by měl být dalším jeho soupeřem? Podle mě je na řadě trilogie s Conorem McGregorem,“ řekl Diazův trenér na dotaz MMA Fighting. „Vím, že Nate chce ty nejtěžší zápasy. Motivují ho souboje s těmi nejlepšími,“ má jasno trenér Cesar Gracie.

Bude další trilogie?Další články v kategorii

Český bojovník si naordinoval nezvyklý tréninkový kemp. Pak mu odešly nohy

01.04.2023Na začátku roku odletěl na několik týdnů za teplem na Srí Lanku, aby restartoval tělo i mysl. MMA zápasník David Dvořák na chvíli vypnul, ...

Hodně drahý koníček. Nechci mít depku, za MMA jsem utratila statisíce

01.04.2023Za pár týdnů vyrazí do Anglie. MMA zápasnice Kamila Šimková si připíše druhý profesionální zápas. ...

Chorvatský Robocop se chystá dobýt Ameriku. Sny se stávají skutečností, je spokojený Soldič

01.04.2023Praly se o něj všechny největší světové organizace, on se trochu překvapivě rozhodl vsadit na ONE Championship. Jeho premiéra tam ale slavně nedopadla. ...

Jestli McGregor půjde o titul, tak já končím kariéru, prohlásil Američan. Ptačí mozek, reagoval Ir

01.04.2023Jeho velkým cílem je stát se legitimním šampionem UFC. Dvě šance už propásl. Po epickém triumfu v bitvě s Rafaelem Fizievem ...

S Monsterem jsme domluveni na turnaj v Praze, oznámil Marhanský. A co Pešta s Garbou?

31.03.2023Za chvíli to bude přesně rok, co v kleci stál naposledy. Po titulové prohře s Davidem Kozmou se legendární bojovník Petr "Monster" Kníže ...

Varování pro Vémolu. Kámo, já vypínám jednoho za druhým

31.03.2023Reprezentant Americké Samoy Al Matavao. Jméno MMA zápasníka, které se v posledních týdnech hodně propírá v českém ...

Otázka nesmrtelnosti. Jediný boxer, jenž by dokázal zdolat Mayweathera

31.03.2023Floyd Mayweather patří ke světové elitě patnácti boxerů, kteří ve své kariéře neochutnali hořkost porážky. Nikdy tak nepřišel ...

Boxerský šampion vyzval McGregora na boj v kleci. Zařiď to, vzkázal Ir slavnému promotérovi

31.03.2023Sice to budou už dva roky, co nebojoval, potenciálních soupeřů se mu však do cesty staví pořád víc než dost. A ani nemusí jít ...

Kapitola bez konce. Wilder odmítá zakopat válečnou sekeru s Furym

31.03.2023V minulém měsíci se boxerský svět otřásal kvůli bitvě Jakea Paula a Tommyho Furyho. Tento střet rozděloval tábory. Mnozí jej považovali za ...

Načíst další články