Obrovský zájem. Bude Oktagon měnit halu? Česko se má na co těšit, slibuje Terminátor před bitvou s Peštou

30.08.2021

Autor: Ondřej Propper

Jak bude probíhat bitva Pešta vs. německý Terminátor?

Jak bude probíhat bitva Pešta vs. německý Terminátor?FOTO: OKTAGON MMA


Konečně někdo, kdo naplno prověří jeho opravdové kvality. Něco takového si pomyslel asi každý fanoušek, když organizace OKTAGON MMA s pompou oznámila jméno příštího soupeře Viktora Pešty. Tedy německého ranaře Stephana Puetze, který ne náhodou vlastní přezdívku Terminátor.


Tedy stejnou jako Karlos Vémola, byť podobných rysů ve stylu boje bychom u nich našli jen málo. Což však vůbec neznamená, že by téměř dvoumetrový habán měl být pro jednatřicetiletého rodáka z Karlových Varů lehčím soupeřem. Půjde totiž o souboj dvou postojářů, které mimo jiné spojuje i to, že oba bytostně nenávidí porážky.

A možná právě proto jich také na kontě moc nemají. Ostatně jejich zápasová čísla si jsou hodně podobná. Pešta z 23 duelů v profesionálním MMA padl pouze šestkrát, jeho rival v bitvě o pás šampióna polotěžké divize prohrál dokonce jen čtyři z 24 zápasů. Díky tomu útočí na světovou padesátku nejlepších bojovníků váhy do 93 kilogramů, kde dokázal ovládnout posledních pět zápasů v řadě a samozřejmě si hodně věří i na Peštu. Zároveň má pro něj ale slova plná respektu.

Ive been waiting for this one for a while. Lets fucking go!!! #repost @oktagonmma #1 Peta (176) vs....

Posted by Viktor Pesta on Monday, August 23, 2021


„Dobře vím, že je Viktor nesmírně kvalitním bojovníkem. Má velmi dobrý pohyb a za sebou i několik hodně těžkých soupeřů, ovšem to platí i o mně,“ usmál se Puetz v rozhovoru pro YouTube Fighting.de.

Viktor Pešta
"Titul Oktagonu má pro mě velkou váhu a jsem moc rád, že o něj můžu bojovat. Navíc to znamená, že zápas bude na pět kol, což je taky obrovská výzva. Určitě to bude nejnáročnější zápas od přestupu do polotěžké váhy. Těžko to srovnávat se zápasy, co se odehrály pět let zpátky. Beru to jako začátek nové éry a příležitost prosadit se v nové váhové kategorii."

Vyhraje Viktor Pešta titulový zápas 25. září?

ANO

63,3 %

NE

36,7 %

Celkem hlasovalo 2382 čtenářů


Je jasné, že když se půjde do přestřelky, diváci se mají na co těšit. Oba zápasníci ale mají pověst trpělivých borců, kteří si umí počkat na klíčovou ránu. Čtyřiatřicetiletý Němec nepochybuje, že ji 25. září na turnaji Oktagon 28 nakonec zasadí on.

„Chci divákům ukázat to nejlepší, co ve mně je. Za poslední rok jsem se hodně zlepšil a teď nadešel ten správný čas to potvrdit. Vím, že je v Česku o zápas velký zájem a já se chci předvést v tom nejlepším možném světle,“ uvedl Puetz. Také přiznal, že ho trochu mrzí, že má zápas s Peštou proběhnout v hale O2 universum a nikoli v O2 areně, která pojme mnohem více diváků.


„Už teď je ten turnaj téměř vyprodaný. Podle mých informací se však jedná o tom, že by ho organizátoři na poslední chvíli přesunuli do větší haly,“ prozradil Puetz, který už s českým soupeřem jednou zápasil. V září 2018 porazil bodovým rozdílem na turnaji German MMA Championship 16 Jana Gottwalda, s nímž by se  teoreticky mohl znovu utkat na půdě Oktagonu.


Jejich odveta teď ale určitě není na pořadu dne. Puetz totiž stojí hlavně o zápas s Karlosem Vémolou, podle kterého byl příslib jejich vzájemného utkání od šéfů Oktagonu tím hlavním důvodem, proč držitel celkem dvanácti titulů vzal nyní souboj s Peštou.

Je to pro něj vítaná možnost, jak do sbírky přidat pás třináctý a tím si říct o bitvu s Vémolou, kterého hned několikrát marně vyzýval už v minulosti. Nejdřív ale musí vyřídit současnou jedničku polotěžké váhy Oktagonu, pro kterou je titul absolutní prioritou. Ovšem stejný cíl má i Puetz.

„Na ten zápas dřu fakt tvrdě a dám do něj vše, co umím. Česko se má na co těšit,“ slíbil hvězdný gladiátor, na jehož výhru je ve Fortuně vypsán kurz 2,05. Na Peštu pak 1,7.

Na koho z nich byste si vsadili právě vy? Další články v kategorii

Bitva neporažených v Liberci. Pro vysněný zápas doma žádná potrava, hlásí Humburger

08.02.2023V polovině ledna se fanoušci dozvěděli, že MMA zápasník Dominik Humburger bude bojovat pod organizací KSW 25. února v Liberci. Tento voják ...

Šampion Bellatoru a peníze? Má až devětkrát více než v UFC

07.02.2023Spousta zápasníků v UFC si stěžuje, že jejich výplaty nepatří k těm nejhonosnějším. Tvrdí, že smlouvy jsou napsány velice jednostranně ...

Tabu odtajněno. Zápasnice UFC oznámila zásnuby s přítelkyní

07.02.2023Molly McCann, zápasnice UFC v muší váze, slaví úspěchy nejen ve sportu. Začíná se jí dařit i v osobním životě. ...

Nečekaná kritika. Šéf UFC se ostře pustil do odcházející legendy MMA

07.02.2023Pro řadu fanoušků i odborníků je Fedor Emelianenko považován nejen za legendu MMA, ale i za největší těžkou váhu v historii. Najdou se však ...

Dělal problémy a přišel rychlý konec. Ochranka vytáhla fanouška MMA z haly

07.02.2023Tisíce fanoušků se baví. Popíjí, dají si něco k jídlu, komentují zápasy. Prostě víkendový večer, kterých ...

Bojovnice našly cestu k penězům. Prodávají odhalené fotky fanouškům

07.02.2023Trend, který nabírá na obrátkách? Vypadá to tak. I ty velmi známé MMA zápasnice, které si prošly také ...

McGregor vs. Chandler. Ve hře jsou rekordní peníze, půjde o miliardy

07.02.2023Zápas byl oznámen, ještě není místo, termín, ale už nyní se začínají objevovat odhady, jak může být UFC duel mezi ...

Táta zemřel na rakovinu. Kvůli tomu jsem vyrostl rychleji, udělalo to ze mě muže, přiznal šampion Oktagonu

07.02.2023Jonas Magard vs. Gustavo Lopez. Dvě velké zahraniční hvězdy, šampioni, co se už brzy potkají v boji. Na Oktagonu 41 v Liberci se střetnou o pozici legitimního ...

Na sparingách ho roztrhali, Oktagon zrušil víkendový zápas v Mnichově

06.02.2023Zrušeno pro zranění. Sobotní zápas na Oktagonu 39 v Mnichově Robert Pukač vs. Dominic Schober neproběhne. V pondělí tuto novinku oznámila ...

Načíst další články