Od dětství tvrdila, že vyhraje olympiádu. Stalo se, životní euforie přišla už v osmnácti

26.07.2021

Autor: lik

Obrovská euforie, v 18 letech zlato na olympiádě.

Obrovská euforie, v 18 letech zlato na olympiádě. FOTO: TEAM USA


Sen se naplnil, nyní si ho může užívat plnými doušky. Anastasija Zolotic získala první zlatou medaili Spojených států v ženském taekwondu, když v Tokiu porazila atletku ruského olympijského týmu Tatianu Mininu 25:17 a získala titul v lehké váze. V osmnácti letech vystoupala mladá sportovkyně na vrchol, o kterém sní milionů sportovců.Rodačka z Floridy říkala přátelům a rodině už od dětství, že se stane olympijskou vítězkou. Svá slova naplnila už na prvních olympijských hrách. 

„Jako osmiletá jsem běhala po školním dvoře a říkala, že budu olympijskou vítězkou, ale nikdy bych si nedokázala představit, jaký je tento okamžik. Je to neuvěřitelné," citoval Američanku server theguardian.com.

Two historic gold medals in less than an hour. #TokyoOlympics

Posted by Team USA on Sunday, July 25, 2021


Zolotic byla teprve čtvrtým americkým sportovcem, který postoupil do olympijského finále taekwonda, a teprve druhou ženou. Steven Lopez získal v taekwondu dvě předchozí olympijská zlata amerického týmu.

"Není to úžasné? Jsem ráda, že mohu udělat něco, co zvýší profil taekwonda v USA. Jen chci, aby na mě byla země hrdá, aby sdílela tuto záplavu emocí,“ prožívala mladá Američanka výjimečné okamžiky. 

Přeskočila očekávání...

Zolotic přijela na olympijské hry do Tokia především sbírat zkušenosti a velké věci očekávala až při bojích na Hrách v Paříži 2024. Časovou osu svého příběhu a růst trochu přeskočila.

V říjnu 2020 bylo přitom všechno jinak. Měla zraněné zápěstí, přesto se nechtěla olympiády vzdát. „Bojovala by na olympijských hrách i se dvěma zlomenými nohami, takže tohle zranění ji nezastaví," řekl pro teamusa.org Gareth Brown, trenér amerického týmu.

Juniorská mistryně světa a jedna z nových tváří v týmu USA. S touto vizitkou letěla do Tokia. Na svou první olympiádu se kvalifikovala na panamerickém olympijském turnaji v Kostarice. Krátce po skončení posledního zápasu dostala zprávu, že se musí okamžitě vrátit do svého nového domova v Coloradu. Důvodem byla pandemie koronaviru.

Brzy poté se Zolotic dozvěděla, že olympiáda byla od rok odsunuta. „Když jsem přijela domů, trochu jsem brečela, protože v tak mladém věku se na to těšíte," přiznala stříbrná medailistka z olympijských her mládeže 2018. „Rozhodně jsem se ale stále těšila a tlačila jsem se na sebe jako 'Jo, vyhraju olympiádu.' Takže to pro mě bylo velmi srdcervoucí."


Jedním z přínosů odkladu však bylo, že Zolotic byla schopna vyřešit své zranění. Teenagerka strávila první dva měsíce pandemie s levou rukou v sádře. Doufala, že se zranění bez operace zahojí. Nakonec se však rozhodla pro operační zákrok.
 
Dva měsíce nemohla trénovat a přiznala, že toto období špatně snášela, když všichni okolo trénovali. „Celý týden po operaci jsem byla velmi rozrušená. Nechtěla jsem vylézt postele. Moc dobře jsem nejedla, protože jsem byla naštvaná,“ přiznala pro teamusa.org.
 
„Všechno je proti ní, aby jela na olympiádu a mohla vyhrát zlatou medaili, ale rok je požehnáním, abychom s ní mohli pracovat," řekl Brown v říjnu 2020. A povedlo se.

Zranění bylo vyléčeno, Zolotic se vrátila do plného tréninku a na odložené olympiádě získala Američanka v osmnácti letech vytoužené zlato, o kterém mluvila už na školním dvoře v osmi letech.

Další sportovní příběh s medailovou olympijskou tečku byl dopsán zlatým písmem.Další články v kategorii

Devastující KO. Přesné koleno našlo cíl, soupeř se bezvládně skácel k zemi

23.04.2024Zvítězit ve stylu. Zvítězit způsobem, který se zaryje fanouškům hluboko do paměti, to je sen leckterého bojovníka. Připsat si vítězství, ...

Pereira odkryl karty. Polotěžkou divizi brzdit nechce, o Procházku nestojí

23.04.2024Šampion polotěžké divize UFC má rád zběsilé tempo. Alex Pereira během tří let, co řádí v té nejslavnější ...

Zápasník MMA nakopl ring girl, poté došlo na hromadnou bitku

23.04.2024Tohle bylo za hranou. Jenže stalo se. MMA zápasník Ali Heibati dostal doživotní zákaz startu pod organizací Hardcore Fighting Championship. Íránský ...

Já jsem prostě jiný. Mám lepší mozek než ostatní, věří si irský provokatér z Oktagonu

23.04.2024 Hodně mluví, provokuje. Zjevně se však naučil své řeči potvrdit i v kleci. Irský střelec Denis Frimpong si o víkendu připsal další ...

Na hlavě nesl 24 milionů. Boxer se před senzační výhrou oblékl do zlata a diamantů

23.04.2024Připsal si překvapivou výhru, když z pozice outsidera zdolal o víkendu v New Yorku šampiona super lehké váhy Devina Haneyho. Vítězství ...

Eden nabídne řežbu finišerů. Slovenský tvrďák vyzve Němce, co zápasil v UFC

23.04.2024Dokázal, co zatím nikdo na světě. Jako jediný knockoutoval brazilského ranaře Apolla Silvu, byť místo v kleci stáli tehdy v ringu, teď má ...

Ze svodů alkoholu ho odvedly bojové sporty, díky rodině vytrval. Musím být vzorem, věří Pereira

23.04.2024Alex Pereira působí dojmem chladnokrevné skály, jež neprojevuje žádné emoce, žádné známky pocitů. V jeho nitru se toho ovšem ...

McGregor je ve formě. Budu překvapený, pokud Chandler vydrží déle než dvě kola, láká Irův trenér

22.04.2024Takřka tři roky nebojoval, kvůli zranění byl mimo hru. Nyní se vrací zpátky. Za dva měsíce se do bojové akce vrátí Conor McGregor, ...

Vlkodlak chtěl rivala ukončit expresním KO, nakonec byl rychle potrestán

22.04.2024Zvolit správnou taktiku k boji, to je někdy pořádně záludný oříšek. Leckdy bojovník měsíce před bitvou piluje jednu techniku, ...

Načíst další články