VIDEO: Adrenalin! Sivák lovil. Kareš vs. Vondráček? Válka a drama po zápase, 40 lidí v ringu

20.11.2022

Autor: Libor Kalous

Velká bitva Kareš vs. Vondráček.VIDEO/FOTO: OKTAGON MMA


Tohle měl být večer, kde se mohlo přihodit hodně věcí. A to se také stalo. Galavečer Heroes Gate v Unyp areně vyvrcholil bitvami v ringu i po posledním vyhecovaném duelu. Václav Sivák ukázal mladého lva a ulovil Vladimíra Lengála. V hlavním souboji Petr Vondráček porazil na body Petra Kareše. Oba šli za hranu svých sil. Když řežba skončila, pracovaly nervy a v ringu se ocitlo nečekaně na čtyřicet lidí. Jak zápasy proběhly? Podívejte se níže.

19:27: Hvězda - Grigaitis (K-1)
Po třech předzápasech přišla na řadu hlavní karta. Jako první vkročil do ringu zástupce Litvy. Proti němu se postavil domácí Pavel Hvězda. Tady se na nic nečekalo, hlavně kopy Grigaitise psaly, ale Hvězda vše blokoval a postupně měl více ze hry, protože soupeř ztrácel fyzicky. Do posledního kola oba přidali více agrese, oba chtěli vyhrát. Po třech kolech se radoval Hvězda.  

19:35: Bojko - Pavliska (box)

Po pěti sekundách levý hák a Pavliska dostal první nálož a byl počítaný, Bojko věděl, že tohle je jeho čas, takže jel a trefoval. Přesný spodek rozhodl a Pavliska kroutil hlavou, dál to nepůjde. Po 50 sekundách TKO a konec boxerského souboje, slavil Bojko.

VIDEO/FOTO: OKTAGON MMAVelké emoce po zápase Václava Siváka19:51: Miler - Lorinc (MMA)

A tohle byl jediný MMA souboj večera. Zkušenější Miler na nic nečekal, chvíle pasování a Lorinc byl hozen a bránil se ze zad. Po minutě se z toho dostal, ale ne na dlouho, Miler si vzal záda a soupeři nasadil škrcení, ten ve čtvrté minutě duel odklepal.


19:59: Zefi - Altai (box)
Po MMA přišel na řadu opět box. Po 45 sekundách Zefi trefil přesné spodky a bylo tu první počítání. Po pár sekundách druhé počítání a byl konec, Altai se už nezvedl, po 89 sekundách KO.

20:11: Hudler - Borák (K-1)
Tady se čekal ostrý boj. Domácí postojová naděje a proti němu jeden z nejlepších slovenských štípačů. A tenhle zápas fanoušky bavil. Po prvním kole si oba zasloužili od fanoušků potlesk. Neuběhla ani minuta z druhého kola a bylo tu tvrdé KO. Hudler trefil kombinaci a Borák neměl šanci, okamžitě šel na podlahu, už nevstal. Hudler šel první fight bez chráničů. A na tento duel nezapomene. Výstavní KO.

VIDEO/FOTO: OKTAGON MMANejlepší momenty a Sivák exkluzivně pro kaocko.cz20:22 Mané - Liubchenko (Underground)
Postoj v malých rukavicích, což značí jediné, kdo přesně trefí, je tu větší šance na předčasný konec. A tyhle těžší váhy, to bolí, když jeden trefí. A stalo se. Ve druhé minutě trefil přesně Mané a soupeř už to nedal, rozhodčí duel ve druhé minutě ukončil na TKO. 


20:47: Zátorský - Lacina (box)
Zatím to vypadalo na rychlý večer, co další boxerský duel? Lacina se trochu proměnil v boxovací pytel, Zátorský ukazoval, že je někde jinde, ale soupeř pořád držel, i když fasoval jednu za druhou, přesto se šlo do druhého kola. Tady už se více osmělil i Lacina, ale ten proti němu si vše hlídal. A šlo se do třetího kola. Někteří tomu možná nevěřili, ale došlo i na závěrečné minuty. Zátorský dokonce hecoval soupeře, věděl, že v ringu vládne. Po čtyřech kolech vyhrál na body.  


21:05: Krčmář - Sadauskas (K-1)
Krčmář, legenda českého postoje a proti němu sok z Litvy. A ten byl hodně nahecovaný, jenže Krčmář, to jsou tisíce hodin v ringu. Český fighter si postupem času bral více a více z boje. Povedené kombinace, klid a přehled. Krčmář si došel pro jasnou výhru na body. 

21:25: Sivák - Lengál (K-1)
A na tento souboj se fanoušci hodně těšili. Lengál na boj kývl v sobotu odpoledne. On a proti němu neporažený Sivák s bilancí 20-0 mezi profesionály. Opatrnost, ta ale rychle opadla. První kolo šlo za Sivákem, který lépe kombinoval. "Vašku, ty jsi mladý lev," hnal táta syna. A ten poslouchal. "Vašku, on to neumí, zbij ho," přilétla další tátova hláška z rohu ve druhém kole. Šlo se do třetího kola. Po půl minutě se Sivák od otce dočkal potlesku, výhra byla blízko. Sivák lovil a ulovil, jasná výhra na body. 

21:50: Kareš - Vondráček (K-1)

Na jaře jejich souboj neproběhl, Vondráček se zranil, při rozhovoru před zápasem dokonce proběhla bitka před kamerami. Dlouho se tito dva nemusí. Teď si to měli vyříkat mezi provazy. Bum s prásk od první vteřiny. Když se oba opřeli do provazů, ty se hodně prohýbaly. Kareš s gongem kola vyfasoval kombinaci a těžce v pauze dýchal. Co ukáže druhé kolo?

Po 25 sekundách Vondráček trefil a Kareš byl počítaný, skončil na podlaze. Za 30 sekund další nálož a Kareš toho měl plné zuby. Ale jelo se dál a fyzička obou už byla na červené, tady se šlo za hranu.

Bylo tu třetí kolo nelítostné řežby. Tohle bolelo, oba se několikrát dostali na zem, v poslední minutě se jelo už na vůli a morálku bojovníků.

Po boji byl Kareš fyzicky na dně. Po gongu došlo v jeho rohu ke konfliktu a v ringu bylo během pár sekund asi 40 lidí. Po pár minutách se vyhrocená situace uklidnila a vítězem byl vyhlášen Vondráček.

Po dalších pár minutách se situace uklidnila, padly i omluvy obou bojovníků a vzdání respektu.

Další články v kategorii

Procházka obdržel unikátní kus na svůj mistrovský pás. Jsem strašně šťastný, přiznal BJP

06.12.2022V neděli se vrátil z USA domů. Předčasně. Navíc bez titulové obhajoby. Za vším stojí zranění ramene Jiřího Procházky, ...

Štípaná v O2 areně. České barvy bude hájit KO střelec

06.12.2022Půjde o MMA zápas, MMA galavečer, ale tihle dva mohou předvést show v postoji. Součástí Oktagonu 38 bude také souboj Daniela Škvora a Joricka ...

Krásná slova šéfa. Novotný ocenil padlého šampiona

05.12.2022Prohrál, po pěti zvládnutých obhajobách se mu ta šestá stala osudnou. I tak ale potvrdil pověst nezničitelné skály. Neskutečné ...

Pirát vysvětlil, proč odmítl milionovou šanci. Pádné důvody měl hned dva

05.12.2022Spekulovalo se o tom, kdo je oním bojovníkem, který měl jako jediný odmítnout účast v milionovém podniku Tipsport Game Changer. V unikátním ...

Hrozný výkon z jeho strany. Tohle bylo KO v prvním kole, opřel se Novotný do titulového vyzyvatele

05.12.2022K jejich očekávané odvetě o trůn bantamové váhy dojde až na konci prosince, zajímavý předzápas si však střihli už minulý ...

Nenosím spodní prádlo, přiznala se boxerská šampionka

05.12.2022Promluví, ukáže se, vždy je o ní slyšet, zaujme. Držitelka světového boxerského titulu Ebanie Bridges umí zapůsobit i mimo ring.  ...

Prosím, chci jen jednu šanci, slyšel Novotný od bojovníka

05.12.2022Prohrál na konci prvního kola, navíc dosti kuriózním způsobem. Přesto byl bojovník Petr Bartoněk jedním z hrdinů sobotního Oktagonu ...

Osm hodin bojoval v kleci. Teď by nový rekordman UFC rád přivítal McGregora

05.12.2022Přes osm hodin. Tak dlouho už v zápasech UFC strávil Rafael dos Anjos, což je nový rekord organizace. Osmatřicetiletý Brazilec ho dosáhl po svém ...

Fury si před 60 000 fanoušky sprostě dobíral Usyka. Ukrajinec šokoval telefonátem

05.12.2022Zápas měl sice jednostranný průběh, přesto šlo o mimořádně zábavnou show v režii neporazitelného krále boxerské těžké ...

Načíst další články