Patnáctiminutová radikální proměna. Když ženy spustí válku v kleci

28.07.2021

Autor: Libor Kalous

Před a po zápase.

Před a po zápase. FOTO: Open Fighting Championship


Pár minut a vše může být jinak. Tedy i tváře po boji. Když udeří bouře, dokáže ničit domy, auta. Pokud předvedou bouři v MMA kleci ženy, může také dojít k velkým škodám. Vizuálně určitě. O víkendu se o tomto přesvědčili fanoušci na akci Open FC 7, která proběhla v Petrohradu a pořádala ji organizace Open Fighting Championship. Patnáctiminutovou bitvu předvedly Daria Zheleznyaková a Andreina Reis Repolho. Kdo viděl jejich obličeje po čtvrt hodině souboje, musel si myslel všelicos.

„Obě získávají bonus za nejlepší souboj večera na turnaji Open FC 7 konaném v Petrohradu. Dívky strávily tři kola v kleci a vítězku museli určit pouze porotci. Daria vyhrála na jednomyslné rozhodnutí. Úžasný boj! A pořád se ptáte, proč tolik milujeme ženské souboje? Daria Zheleznyaková ukázala neuvěřitelnou míru odolnosti! Ženské boje jsou silné. Rozhodně!“ napsala k zápasu na sociální sítě organizace Open Fighting Championship.

Modřiny, odřeniny, tržné rány nad obočím. Tak dopadla vítězka, která se po zápase vyfotila a přidala krátký komentář. „5:0. Děkuji všem za podporu,“ napsala pětadvacetiletá Ruska s odkazem na svoji profesionální bilanci v MMA. Od roku 2019 prošla pěti souboji, všechny vyhrála, tři ukončila před limitem. 

!!!!!!!!!!!! - ! !

Posted by Open_fc_mma on Saturday, July 24, 2021


Její stejně mladá soupeřka z Brazílie má nyní bilanci 4:4. V posledních zápasech se jí nedaří, nyní má šňůru tří porážek v řadě. 

Ženské zápasy rozdělují fanoušky. Jedni je nemusí, druzí se naopak těší na větší štípanou a méně taktiky, což tento souboj v Petrohradu jen potvrdil. 

Když se podíváme na českou scénu, víkendový Oktagon 26 nabídl čtyři ženské souboje z dvanácti, které proběhly na Štvanici. 


„Ještě nikdy jsme neviděli na jednom galavečeru čtyři ženské zápasy. Možná někteří pochybovali, ale všech osm žen, které vstoupily do kulaté klece, předvedly vynikající a také divácky atraktivní výkony. Domácí ženskou scénu přijel prověřit svět. Dvě Brazilky, Švédka a Italka. Jak obstály naše zápasnice? Ukončení v prvním kole slavily Šormová s Bledou. Szabová poprvé zažila tříkolový zápas, ze kterého také odešla jako ta šťastnější. V posledním ženském zápase slavila Brazilka,“ napsala Petra Nováková v článku na kaocko.cz, který popisoval tyto duely v kleci.


Bonus večera v Petrohradu získaly ženy, v Praze se dostalo také na zápasnici. Organizátoři dali výkon večera Lucii Szabové.

„Tohle jsem nečekala, že to bylo až tak dobré, ale děkuji. Mám radost. Zápas jsem si užila, bylo to super. Cítila jsem se dobře a užívala jsem si každé kolo. K tomu ty lidi, to bylo něco neskutečného, přála bych každému něco takového zažít, byl to super pocit, že chci být tou bojovnicí, tohle mě naplňovalo,“ řekla po bitvě Slovenka, která také odešla s pár šrámy. Ty byly ale podstatně menší proti ženskému souboji v Rusku.