Paul se nadále drží mezi elitou. Ze světového žebříčku vyškrtnut nebyl
06.08.2025
Autor: Miroslav Obluk

Jake Paul. FOTO: Most Valuable Promotions
Kontroverzně vnímaný Američan Jake Paul uhájil svou nedávno získanou pozici v žebříčku křížové váhy federace WBA. Osmadvacetiletý boxer je po poslední srpnové aktualizaci i nadále veden coby čtrnáctka váhy, což mu otevírá dveře k velkolepým zápasům.
Na začátku července bylo oznámeno, že se americký boxer Jake Paul konečně dostal do oficiálního žebříčku prestižní federace WBA. Kontroverzně vnímaný ranař se po výhře nad bývalým šampionem střední váhy Juliem Cesarem Chavezem Jr., dostal na čtrnáctou příčku žebříčku v křížové váze, brzy nato se však začalo spekulovat nad tím, zda nebude z elitního žebříčku vyškrtnut.
Federace WBA umístila Paula na čtrnáctou příčku mezi účastníky křížové váhy, díky čemuž se osmadvacetiletý Američan stal oficiálně způsobilým vyzvat Gilberta "Zurdo" Ramireze o sjednocené tituly v křížové váze, z čehož měl sám velkou radost.
Na síti X mluvil sebejistě o titulové šanci, brzy se však jeho nové umístění stalo terčem kritiky. Paulovo oficiální zařazení totiž vzbudilo velkou vlnu nevole a téměř okamžitě se začalo mluvit o tom, že bude z žebříčku WBA vyškrtnut.
"Po stížnostech ostatních žebříčkově umístěných boxerů bude Paulova pozice v žebříčku federace WBA přezkoumána," informoval uznávaný server ringmagazine.com.
"WBA se chystá přezkoumat Paulovo umístění v žebříčku křížové váhy během svého evropského kongresu, který se koná od 15. do 18. července ve španělském Madridu. Rozhodnutí projednat Paulovo postavení v žebříčku WBA přichází poté, co ostatní soupeři v žebříčku vyjádřili nespokojenost s tím, že Paul pronikl do první patnáctky, aniž by měl na kontě reálnou výhru nad zápasníkem této váhové kategorie," přidával boxerský server důležité informace, nakonec se však nic nezměnilo.
Paul je po poslední aktualizaci žebříčku WBA, k níž došlo na začátku srpna, i nadále veden jako čtrnáctka křížové váhy, což potvrdil na platformě X i účet Source of Boxing. "Jake Paul zůstává po poslední aktualizaci na 14. místě v žebříčku WBA v křížové váze," stálo v popisku příspěvku.
Paul si tak udržel elitní pozici, a i proto si nyní může dělat zálusk na velkolepé zápasy. S kým se utká příště, to zatím není jisté, existuje však velká šance, že jeho dalším soupeřem bude Anthony Joshua, někdejší šampion těžké váhy. Podle promotéra Joshuy Eddieho Hearna existuje dokonce "padesátiprocentní šance", že tento souboj bude oficiálně domluven.