Pešta novým králem Oktagonu. Monster si vyválčil odvetu se šampionem a jedno odstrašující KO

26.09.2021

Autor: Ondřej Propper

Viktor Pešta se stal prvním šampionem polotěžké divize organizace OKTAGON MMA

Viktor Pešta se stal prvním šampionem polotěžké divize organizace OKTAGON MMAFOTO: OKTAGON MMA


Jeden z nejlépe obsazených MMA turnajů, co byl na česko-slovenské půdě kdy k vidění. Tak se bude nahlížet na sobotní galavečer Oktagon 28, jenž v pražském O2 universum pobavil, nadchl i šokoval. Hlavně ale rozhřešil několik zásadních otázek. Vytoužený pás šampióna polotěžké váhy vybojoval Viktor Pešta, byť způsob ukončení jeho střetu s Němcem Stephanem Pützem nikoho nepotěšil. Kdo po další porážce raději ukončil hned kariéru a jak skvělý obrat musel v souboji s Kaikem Britem předvést Petr Kníže, aby si vybojoval titulovou šanci proti Davidu Kozmovi? 


Luboš Lesák – Vladimír Lengál

Vskutku nabitý program Oktagonu 28 otevřel duel dvou skvělých postojářů, jejichž zkušenosti s MMA byly ale zcela minimální. A aspoň malou výhodu měl v tomto směru fighter Luboš Lesák, který na rozdíl od Vladimíra Lengála už jeden souboj v tomto sportu absolvoval a navíc ho vyhrál. A i díky mnohem lepší formě byl vysokým favoritem i tentokrát. Skončilo to jeho vítězstvím, avšak Lengál ho trápil možná víc, než se od něj čekalo. A když na konci třetího kola správně tušil, že na body vyhrát asi nemůže, rozhodl se všechno vsadit na zkázonosné KO v závěru. Zkušeného Lesáka o vítězství nepřipravil, oni oba ale ukázali, že i v MMA rozhodně mohou najít svoje pevné místo.

Jakub Tichota – Risto Dimitrov

V obrovskou dominanci se v sobotu proměnil zápas pérové váhy mezi Jakubem Tichotou a jeho makedonským soupeřem Ristou Dimistrovem. Jasně navrch měl totiž prvně jmenovaný, jenž jel v módu nelítostné sbíječky. Už po pár sekundách se mu protivníka podařilo poslat k zemi, kde ho potom i umlátil a připsal si tak již třetí triumf v Oktagonu.


Zdeněk Polívka – Eric Spicely

A zcela jasného vládce měl i souboj následující, tedy bitva nadějného Zdeňka Polívky s veteránem UFC Ericem Spicelym. Parádním výkonem však v kleci překvapivě dominoval Gameover, který ubránil soupeřův pokus o rychlý takedown a pak ho natlačil k pletivu, kde nelítostnou pravačkou Spicelyho ukončil. A to doslova, neboť zdrcený Američan pak hodil rukavice do středu oktagonu, čímž ihned po čtvrté prohře v řadě ukončil kariéru. „Jestliže nejsem dále schopen zápasit na té nejvyšší úrovni, myslím, že nastal ten správný čas skončit,“ vzkázal jasně.

Matěj Kuzník – David Moon

KO jako vystřižené z nějakého asijského akčního filmu pak nabídla bitva lehké divize mezi Matějem Kuzníkem a Kanaďanem Davidem Moonem. Pro něj šlo o vůbec první zápas v Oktagonu a po jeho výkonu je jasné, že brzy přibude minimálně jeden další. Moon totiž Kuzníka dokázal ukončit už v prvním kole, a to na první pohled až děsivým způsobem. Po jeho úderu totiž Kuzníkovo tělo udělalo téměř piruetu a pak se hrozivě sesulo k zemi, naštěstí se ale nestalo nic vážného. Tedy kromě toho, že si Kuzník připsal druhou porážku v řadě.

Michal Konrád – David Martiník

Naopak třetí výhru za sebou v sobotu sebejistě zaknihoval bohém pérové divize Michal Konrád, který si v kleci vyšlápl na Davida Martiníka. A šlo o jednoznačný zápas. Ačkoliv totiž sám Konrád před bitvou prohlásil, že vlastně nemá žádný game plan, v kleci potom stejně kraloval. A byť se mu Martiníka nepovedlo ukončit ještě před limitem, o jeho třetí výhře v řadě nemohlo být sebemenších pochyb.

Matěj Peňáz - Mateusz Strzelczyk

Čtvrtý zápas v Oktagonu, čtvrté suverénní vítězství už v prvním kole. To je bilance neúprosného bijce Matěje Peňáze, jehož poslední zářez na pažbě nese jméno Mateusz Strzelczyk. A nutno říct, že ten si v jejich očekávaném střetnutí střední váhy vlastně vůbec neškrtl. Když už po minutě viděl, že v postoji nebude mít žádný nárok, tak marně zkusil takedown, Peňáze však na zem nedostal. Po necelých dvou minutách se tam zato ocitl on sám, a to když inkasoval tvrdý pravý hák, jenž zápas bleskově ukončil. „Když na tebe tyhle ruce sáhnou, tak pak kolem hlavy létají hvězdičky. A Karlos Vémola sedí nedaleko,“ smál se Ondřej Novotný a narážel na fakt, že se českému Terminátorovi hrne do popředí jeho divize obrovsky zajímavý soupeř. Jejich souboj je však spíše věcí budoucnosti. To takřka jisté je, že v prosinci v Ostravě vyzve Peňáz obávaného ranaře Vlasta Čepa, k jejichž konfrontaci mělo dojít už v Undergroundu. „Já jsem na ten zápas ready. A připravím se jako nikdy,“ vzkázal Čepovi Peňáz a svůj triumf pak věnoval do nebe zesnulému dědovi. David Hošek – Marcin Naruszczka

Bitva dvou nezdolných bojovníků s granáty v ruce. Tak přesně to byla válka mezi boxerem Davidem Hoškem a polským toreadorem Marcinem Naruszczkou, jež měla hodně zvláštní průběh. V prvním kole jasně vládl aktivnější i přesnější Naruszczka, který lépe vstoupil i do druhé části. Jenže potom přišel šok. Po tvrdé ráně pravačkou, kterou ale Hošek spíše promáchl, než trefil, se Polák skácel k zemi. A byť se rychle snažil vstát, sudí Popelák duel chybně ukončil. Hodně cenné vítězství tak rázem spadlo do klína Hoškovi, jenž ale uslyšel od diváků pískot. A reagoval na něj dost popudlivě. „Od začátku, co jsem v Oktagonu, tu jsem za úplného srá... Teď jsem šel s někým, kdo bojoval o titul, tak lidi prosím, myslím, že by místo pískotu měl přijít spíš potlesk,“ uvedl naštvaný Hošek a pak v narážce na reakci tribun dodal: „To já jsem titulový zápas nedostal. A jak tak dneska vidím, tak si ho asi ani nezasloužím.“ 

Andrej Kalašnik – Christian Jungwirth

Velkým překvapením pak skončil prestižní duel welterové váhy mezi brněnským stratégem Andrejem Kalašnikem a populárním německým tvrďákem Christianem Jungwirthem. Už v čase 1:03 se totiž z vítězství radoval prvně jmenovaný, který dostal svého soka na zem a tam mu nasadil neúprosný rearnaked choke. Takřka neuvěřitelné ovšem bylo, že i Jungwirth dokázal dlouho odolávat, svému prvnímu ukončení v kariéře a zároveň již třetí porážce v Oktagonu zabránit však nemohl. „Před zápasem mi všichni říkali, jak je Jungwirth hodně tučné sousto. Navíc když ho ještě nikdo nikdy neukončil. Dokonce ani někteří lidé z mého týmu mi moc nevěřili. Ale já chci všem jen říct, že vám odpouštím,“ rozesmál publikum Kalašnik a dodal, že by si zasloužil dostat bonus za výkon večera. „Budu mít svatbu a potřebuji penízky,“ zamrkal v kleci na Novotného. 

Miroslav Brož – Emmanuel Dawa

Velmi cenný triumf si pak v sobotu připsal Miroslav Brož. A zatímco jeho předchozí vítězství nad Jungwirthem kdekdo zpochyboval, bitvu nad Francouzem Emmanuelem Dawou zcela ovládl. Od začátku boje postupoval jako tank, tu rozhodující převahu měl ale na zemi. Tam se totiž na konci prvního kola dostal soupeři do zad a submisí donutil Francouze odklepat. Ten tak po porážce s Bojanem Veličkovičem ztratil v Oktagonu i svůj druhý zápas. „Omlouvám se, že minule jsem byl v postoji lepší než dnes, ale Emmanuel má fakt tvrdé kopy, které jsem si musel zkrátka pohlídat,“ uvedl šťastný Brož krátce po utkání.

Leo Brichta – Damien Lapilus

Svou zatím životní zkoušku pak na výbornou zvládl oblíbený bomber Leo Brichta, který v kleci vyřídil obávaného Damiena Lapiluse. Velezkušeného Francouze, jenž stejně jako jeho český soupeř dominuje hlavně v postoji. A oni oba předvedli skvělou podívanou, kde vyrovnané první kolo převrhl v závěru na svou stranu Brichta. A lepší byl i v kole druhém, kdy po třech minutách zasypal Lapiluse tvrdými údery na hlavu a sudí tak jejich zápas raději ukončil. A to k radosti Brichty, jenž po válce pronesl řeč hodnou uznání. „Diváci byli fajn, jen mě hrozně nas..., když tady při nástupu Damiena do klece někdo pískal. To může udělat jen úplný debil, protože každý bojovník si naopak zaslouží respekt. Ten z tohoto sportu nesmí nikdy zmizet,“ apeloval na diváky.


Petr Kníže – Kaik Brito

Souboj dvou odlišných stylů i generací, to byla bitva mezi legendárním Petrem Knížetem a hbitým Brazilcem Kaikem Britem. A ve hře nebylo nic menšího než možnost vyzvat v prosincovém boji o pás šampióna welteru úřadujícího krále této našlapané divize Davida Kozmu. Samotný duel pak nabídl velmi strhující bitvu, kterou měl v prvním kole pod kontrolou jasně Brito. Ten navíc s poslední sekundou prvního kola ošklivě zlomil soupeři nos, toho však tento moment paradoxně nakopl. Ve druhém kole poslal Brazilce k zemi, kde se mu dařilo ho dlouhé desítky vteřin trápit, což se nakonec nejspíš ukázalo jako klíčové. V závěrečném dějství měl už totiž jasně navrch Monster, jemuž rozhodčí nakonec přisoudili výhru 2:1 na body. A tím i vysněný střet o titul, tedy odvetu s Davidem Kozmou, který mu po zápase přišel gratulovat přímo do klece. „Udělám všechno, aby ten pás skončil u nás,“ vzkázal mu jasně Kníže.

Viktor Pešta – Stephan Pütz

Vůbec nejsledovanější souboj na sobotním Oktagonu byl pak samozřejmě ten o titul šampióna polotěžké váhy, v němž si to mezi sebou rozdali Viktor Pešta se Stephanem Pützem. A rozhodl moment, který si všichni přáli ze všeho nejméně. Tedy zásah doktora, který kvůli zranění nosu nepovolil německému Terminátorovi postoupit do čtvrtého kola. Ale jak by to dopadlo, kdyby jejich bitva normálně pokračovala, je hodně těžké říct. První kolo šlo nejspíš za famózně boxujícím Peštou, jenž byl hlavně v jeho první části mnohem aktivnější, Pütz se potom ovšem probral a v následující pětiminutovce už iniciativu přebral on. Českého favorita držel dlouho na pletivu a tomu navíc zvolna začala odcházet pravá přední noha, nakonec však pro něj všechno dobře dopadlo. „Určitě nejcennější výhra a největší úspěch mojí kariéry,“ radoval se po zisku titulu Pešta, který se ale s Pützem dost možná utká brzy v odvetě. Další články v kategorii

Návrat Terminátora. Vémola se rozhodl vzít zápas jen měsíc před bitvou s Kinclem

01.02.2023Ještě než zkusí nadobro skoncovat s úhlavním rivalem, podstoupí rozcvičku v kleci. Karlos Vémola už ví, kdy se po těžkém zánětu ...

Bouřlivák z UFC touží po brazilské sambě. Dokonce ti koupím víno, nabízí soupeři

01.02.2023Sean Strickland drží jeden velice speciální počin. Rok 2022 zakončoval v hlavním zápase, kdy se utkal s Cannonierem na UFC Fight Night 216 a následně ...

Dočkala se. Tato krásná žena jde přepsat historii UFC

01.02.2023Na přenosu UFC Vegas 68 bude znovu odbornou komentátorkou žena. Stane se tak po 30 letech čekání, aby se ve světe dominovaném muži něco změnilo. V ...

V malé rukavičce má destruktivní údery. Růžička vyrazil na řežbu do Ruska

01.02.2023Už v sobotu se na turnaji RCC v Jekatěrinburgu představí Tadeáš Růžička. A to pod pravidly MMA ve váze do 70 kg. Český fighter se usadil v organizaci ...

Shodit 13 kilo je krása. Dřu, on není rváč a srdcař, je nahecovaný Čech před bitvou se Slovákem

01.02.2023Maká ve Španělsku, aby se mohl ukázat pod Ještědem. Frederico Komuenha bude 25. února bojovat v Liberci pod polskou organizací KSW. První ...

Legenda se chystá na své poslední císařské tažení

01.02.2023Bellator vykopává rok 2023 velkým mezníkem. Již v sobotu si připíše na konto pokračování své cesty s pořadovým ...

Švédský tvrďák a proti němu české kladivo. Hošek bude bojovat v Liberci

31.01.2023Další české jméno pro Liberec a bojový galavečer organizace KSW, který proběhne 25. února. Do klece pod Ještědem půjde také ...

Kozma zná rivala do velké hry. Peníze pro vítěze jsou fakt krásný, má jasno bývalý šampion

31.01.2023Už dnes je jisté, že David Kozma bude navždy zapsán ve zlaté knize organizace OKTAGON MMA. Jeho výsledky hovoří jasně. Jenže z minulosti nejde žít, ...

Vy rozhodnete o nejlepších. Oktagon finišuje s anketou TOP roku 2022

31.01.2023Do dnešní půlnoci, pak počítadla vydají ortel nad rokem 2022. Těmi nejlepšími z bojové scény. Nejlepší zápasník, ...

Načíst další články