Pirát zvládl válku, Pudilová padla. Juráček vyhrál démonickou bitvu se španělským nájezdníkem

25.07.2021

Autor: Ondřej Propper

Samuel Pirát Krištofič a jeho emoce po titulové bitvě.

Samuel Pirát Krištofič a jeho emoce po titulové bitvě.FOTO: OKTAGON MMA


Obrovská titulová válka na pět kol, zklamání Příbramské střely, hned dvojí odklepání v jednom zápase i parádní fight, po němž měl sám vítěz pochyby o svém triumfu. Nejen to nabídl ikonický turnaj na Štvanici, jenž byl další ozdobou organizace OKTAGON MMA. Jaký byl průběh zápasů? 


Daniel Škvor – Ilja Lupinov

Ve svém prvním utkání v Oktagonu okusil Daniel Škvor pocit porážky, v tom druhém už bral ale vítězství. A to po zcela dominantním výkonu, který mu přisoudil výhru už po minutě a 24 vteřinách. Na Ukrajince Ilju Lupinova totiž nasadil svou obávanou zbraň, tedy kopy kolenem, na které jeho o 20 centimetrů nižší soupeř nedokázal reagovat. Poprvé ho ještě zachránil fakt, že klečel, takže Škvorovi byl místo vítězství připsán trestný bod, o chvíli později už bylo ale rozhodnuto. A to vcelku komickým způsobem. Po dalším tvrdém kopu se Lupinov skácel k zemi a Škvor od něj odcházel pryč, až po vybídnutí od rozhodčího se však vrátil a dvěma údery bitvu dvou polotěžkých vah definitivně ukončil. 

Ondřej Raška - Daniel Brunclík

Jeden ze dvou nejméně záživných duelů na prelims kratě. První dvě kola měl jasně pod kontrolou Ondřej Raška, jenž v prvním kole honil soupeře po pletivu tak dlouho, až se dočkal takedownu. Ten se mu povedl i v kole druhém, ještě předtím ale dokázal Brunclíkovi zasadit několik tvrdých úderů. V kole posledním pak pro změnu hodil na zem Brunclík Rašku, na velkolepý obrat však v sobě nenašel dost sil. Všichni bodoví rozhodčí se tak přiklonili na stranu jeho soupeře, jenž si po vítězství nad Pavlem Salčákem připsal druhý triumf v řadě.

Peter Gabal - Dawid Kareta

Byť i v souboji s Peterem Gabalem byl Polák Dawid Kareta stejně jako před soubojem s Tadeášem Růžičkou za outsidera, opět to byl on, komu rozhodčí zvedl po utkání ruku nad hlavu. A to i přesto, že úvod patřil spíše Gabalovi, jenž soupeře dokázal strhnout na zem. To samé se však záhy povedlo i Polákovi, jenž postupně přebíral otěže zápasu. Ve druhém i třetím kole už byl jasně lepší a svého soka, jehož zradil fyzický fond, pak spolehlivým výkonem kontroloval až do konce.


Magdaléna Šormová - Chiara Penco

Další skvělý úspěch své kariéry zaznamenala česká zápasnice Magdaléna Šormová, která si na Štvanici vyšlápla na Italku Chiaru Penco. Houževnatou soupeřku, jež v profesionálním MMA odzápasila už sedm zápasů, ani v jednom jí však ještě její soupeřka nedokázala nikdy ukončit. Podařilo se to až nyní Šormové, která se velmi brzy dostala do výhodné grapplingové pozice a z ní vytrvale soužila svou soupeřku. Držitelka fialového pásu jiu-jitsu se dle své pověsti bránila jako lvice, vteřinu před koncem úvodního kola jí však Šormová po povedeném rear naked choked donutila odklepat. Poražené se v očích objevily slzy, ani ty však na koloběhu dějin už nemohly nic zvrátit. 

Felix Klinghammer – Anatolij Tarasenko

Pět zápasů, pět vítězství, pět ukončení před limitem. A všechna v prvním kole! Taková byla před Štvanicí bilance německého zabijáka Klinghammera, který však v Praze narazil na dalšího skvělého welterového zemaře - Ukrajince Anatolije Tarasenka. A byť byl Felix před utkáním obrovským favoritem, se svým soupeřem se natrápil víc, než asi i on sám čekal. Vůbec poprvé v kariéře musel dokonce zápasit celých 15 minut, nezaujatí diváci si však tento souboj příliš neužili. Všechna tři kola si totiž byla hodně podobná. Klinghammer vzal soupeře brzy na zem, kde mu sice řádně nakládal, zároveň se ale nedokázal přiblížit jeho ukončení. Na body však jasně vyhrál a Tarasenka tak mohl hřát aspoň fakt, že na Štvanici zanechal mnohem lepší dojem než jeho krajan Lupinov.

Tereza Bledá - Edna Oliveira Ajala

Že už dávno není českou Popelkou, ale komplexní a špičkovou evropskou zápasnicí na Štvanici dokázala teprve devatenáctiletá Tereza Bledá. A to v souboji s Brazilkou Ednou Oliveirou Ajala, jež ukázala hodně tuhý kořínek. Jejich vyrovnaný zápas se zlomil na sklonku prvního kola. A to v momentě, kdy Bledá na zemi přešla z horní pozice do té spodní. V ní pak nasadila soupeřce úspěšný arm triangle a té nezbývalo nic jiného než se vzdát. Šťastná Bledá pak děkovala publiku, že jí pomohlo ve chvíli, kdy jí bylo při utkání nejhůř.


Janne Elonen-Kulmala - Farid Basharat

Poslední zápas na prelims kartě a také duel, jenž eminentně zajímal českou bantamovou jedničku Filipa Macka. Právě z tohoto střetnutí finského rybáře s bratrem svého slavnějšího sourozence Javida, jenž se v Oktagonu představil už v prosinci, totiž vzešel Mackův soupeř pro titulový zápas o pás této divize. Jasným favoritem byl bojovník z Afganistánu, který v profesionálním MMA dosud neprohrál ani jeden zápas a bez větších potíží si nakonec poradil i s Kulmalou. V prvním kole byl Basharat lepší v postoji i na zemi, do kola druhého však vstoupil lépe Fin. Ten zasáhl soupeře několika tvrdými údery, zároveň ale inkasoval tvrdou spodní, která s ním viditelně otřásla. Brzy poté ho navíc Basharat dostal opět na zem, kde zápas v poklidu kontroloval. A to i v kole třetím, kde už navíc sympatickému rybáři zcela došly síly. Při škrcení se snažil zápas odklepat, sudí si toho ale nejdřív nevšiml. Zareagoval až na odklepání druhé, nicméně na vítězi střetnutí to nemohlo nic změnit. A tím byl zcela po zásluze Basharat.


Miloš Petrášek - Vlado Neferanovič 

Za zvuků slavné písně z Rockyho a s doslova neuvěřitelnou podporou v zádech vstoupil do oktagonu miláček tribun Miloš „Meloun“ Petrášek, který už před duelem polotěžké váhy s Chorvatem Vladem Neferanovičem všem slíbil, že půjde tvrdě po ukončení. A své slovo dodržel. Na soka z jihu Evropy se vrhl jako hladová šelma, jenž lační po své kořisti, a záhy ho dokázal strhnout na zem. Tam sice málem čelil gilotině, nakonec se ale vysmekl a po třech po minutách a osmi vteřinách předvedl svou oblíbenou páku, při které donutil Neferanoviče odklepat. Svou výhru pak dojatý Petrášek věnoval své manželce, od které se jen pár dní před turnajem dozvěděl, že bude tátou. 

Lucia Szabová - Cornelia Holm

Před Luciií Szabovou stála na Štvanici zatím největší výzva její kariéry, kterou byla nezdolná Švédka Cornelia Holm. A už první kolo nabídlo přehlídku toho nejlepšího MMA, jemuž nechybělo téměř nic, co dělá z tohoto sportu tak populární show. Tvrdé kopy střídaly parádní přestřelky, přičemž od počátku bylo jasné, že ani jedna ze zápasnic rozhodně nedá kůži zadarmo. I ve druhém kole však měla lehce navrch Szabová, která byla lepší v postoji a trpělivě odolávala pokusům své soupeřky přenést bitvu na zem. V závěrečném kole už se seveřance takedown sice podařil, brzy však byly obě zápasnice opět na nohou. Což byla dobrá zpráva pro Szabovou, která tak v profesionálním MMA ovládla i své čtvrté utkání. A byť ani ona rtuťovitovou Švédku neukončila, radost z výhry jí to samozřejmě nezkazilo. 

Matúš Juráček - Tato Primera

Už před utkáním mezi slávistou Matúšem Juráčkem a španělským toreadorem Tatou Primerou byl právě jejich welterový souboj žhavým kandidátem na zápas večera, což se bezezbytku potvrdilo. První kolo nabídlo úchvatnou a nesmírně vyrovnanou přestřelku v postoji. V tom druhém se šlo ihned na zem, po návratu na nohy ale jasně dominoval aktivnější Primera. Jeho bomby českým borcem viditelně otřásly, o vítězi ale rozhodlo až kolo závěrečné, v němž Španěl zvolil pro něj dost nešťastnou taktiku. Místo pokusu o drtivý finiš se co nejdéle snažil držet Juráčka na pletivu, jenž kontroval údery z ústupu a podle sudích nakonec těsně zvítězil. On sám však po tomto krásném zápase sportovně uznal, že i pro něj to byla spíše remíza. 

Lucie Pudilová - Talita Bernardo

Prestižní souboj dvou veteránek UFC, přesně to byl bantamový souboj mezi Lucií Pudilovou a její brazilskou soupeřkou Talitou Bernardo. Na vítězství Příbramské střely vsadili sázkaři téměř tři miliony korun, leč úplně nejlepší investice to evidentně nebyla. Až na úvodních deset vteřin totiž v oktagonu kralovala svalnatá Jihoameričanka, jež ukázala grappling té nejvyšší možné kvality. Za celých patnáct minut nedala Pudilové vůbec šanci na obrat, přičemž prakticky celý zápas probíhal po stejné linii. Tedy na zemi, kde Talita předvedla naprosto dominantní výkon a české ikoně bojových sportů tam připravila její první MMA porážku v Oktagonu.

Marcin Naruszczka - Samuel Pirát Krištofič

Tu pravou pětikolovou válku pak nabídlo tolik očekávané finále, o které se v bitvě o prozatímní pás šampióna střední váhové divize postarali Polák Marcin Naruszczka a Samuel Pirát Krištofič. Jejich souboj trval plných 25 minut, přičemž i v tomto případě měl zápas prakticky pořád stejný průběh. Silák Naruszczka tlačil a velmi dobře boxoval, zároveň mu ale s přibývajícím časem viditelně docházely síly, kterých měl Pirát pořád dost. A tak i přitlačen na pletivu nepřestával slovenský bouřlivák mlátit do polského Cyborga, což nakonec převrhlo misky vah v jeho prospěch. Po vyhlášení výsledků se pak Pirát v oktagonu dojetím rozplakal, načež za ním přikráčel Karlos Vémola a připomněl mu, že v oktagonu je pořád jen jeden král. Další články v kategorii

Šaman z Bratislavy umlčel Maďarsko, cítil se jako zvíře. Na mě musíš vzít sekeru, smál se

05.02.2023Byl to hlavní zápas večera, vyvrcholení mimořádně povedeného turnaje. Miláček tribun a několikanásobný maďarský šampion ...

Nekompromisní UFC premiéra. Japonské KO za 33 sekund

05.02.2023Spanilá japonská jízda v prvních kolech pod hlavičkou UFC pokračuje. A hlavním hrdinou je Rinya Nakamura, který udělal při svém oficiálním ...

Naprostá dominance. Polární medvěd rozsápal Černou bestii, teď chce souboj s absolutním králem

05.02.2023Šlo o souboj sedmičky s dvanáctkou těžké váhy, ale jelo se na jednu bránu. V kleci dominoval ten v žebříčku níž postavený. Na ...

Rus vyfasoval TKO na rozlučku s kariérou a také tučnou výplatu

05.02.2023Poslední boj, poslední výplata za zápas v kleci. Tohoto se v sobotu dočkal Fedor Emelianenko, který se loučil s MMA kariérou. A že byla skvostná. ...

VIDEO: Krutý odchod světové legendy MMA. Rus byl utlučen. Bylo to hořkosladké, přiznal Američan

05.02.2023Prohrál, dostal poslední rány, rozloučil se vlastní prolitou krví. Tohle byl odchod legendy. Fedor Emelianenko ukončil skvostnou kariéru. ...

Fantastická bitva. Brichta šel dvakrát k zemi, přesto urval výhru v adrenalinové přestřelce

05.02.2023Asi žádný jiný zápas nebyl před sobotním RFA 8 v Budapešti vyhrocený způsobem jako K-1 souboj mezi Leem Brichtou a Vítem Vokounem. ...

KO večera na RFA? Neuvěřitelný vypínač. Český zvedák na bradu vymazal soupeře

05.02.2023Když máte granát v ruce a trefíte se ve velkých rukavicích, způsobíte paseku. Pokud si vezmete malé rukavice a trefíte v nich ...

Je rozhodnuto. McGregor už zná svého soupeře, UFC si pro něj přichystalo válku jako řemen

04.02.2023Konec spekulací, legendární Conor McGregor se letos postaví zas do klece. A nejen to. Stane se jedním z trenérů populární show ...

Frajeři se do sebe pustili, žádné čekání. Růžička poznal v Rusku TKO

04.02.2023Velká výzva a tvrdý střet v kleci ruské organizace RCC zažil v Jekatěrinburgu Tadeáš Růžička, který šel v sobotu do hlavního ...

Načíst další články