Pirát zvládl válku, Pudilová padla. Juráček vyhrál démonickou bitvu se španělským nájezdníkem

25.07.2021

Autor: Ondřej Propper

Samuel Pirát Krištofič a jeho emoce po titulové bitvě.

Samuel Pirát Krištofič a jeho emoce po titulové bitvě.FOTO: OKTAGON MMA


Obrovská titulová válka na pět kol, zklamání Příbramské střely, hned dvojí odklepání v jednom zápase i parádní fight, po němž měl sám vítěz pochyby o svém triumfu. Nejen to nabídl ikonický turnaj na Štvanici, jenž byl další ozdobou organizace OKTAGON MMA. Jaký byl průběh zápasů? Daniel Škvor – Ilja Lupinov

Ve svém prvním utkání v Oktagonu okusil Daniel Škvor pocit porážky, v tom druhém už bral ale vítězství. A to po zcela dominantním výkonu, který mu přisoudil výhru už po minutě a 24 vteřinách. Na Ukrajince Ilju Lupinova totiž nasadil svou obávanou zbraň, tedy kopy kolenem, na které jeho o 20 centimetrů nižší soupeř nedokázal reagovat. Poprvé ho ještě zachránil fakt, že klečel, takže Škvorovi byl místo vítězství připsán trestný bod, o chvíli později už bylo ale rozhodnuto. A to vcelku komickým způsobem. Po dalším tvrdém kopu se Lupinov skácel k zemi a Škvor od něj odcházel pryč, až po vybídnutí od rozhodčího se však vrátil a dvěma údery bitvu dvou polotěžkých vah definitivně ukončil. 

Ondřej Raška - Daniel Brunclík

Jeden ze dvou nejméně záživných duelů na prelims kratě. První dvě kola měl jasně pod kontrolou Ondřej Raška, jenž v prvním kole honil soupeře po pletivu tak dlouho, až se dočkal takedownu. Ten se mu povedl i v kole druhém, ještě předtím ale dokázal Brunclíkovi zasadit několik tvrdých úderů. V kole posledním pak pro změnu hodil na zem Brunclík Rašku, na velkolepý obrat však v sobě nenašel dost sil. Všichni bodoví rozhodčí se tak přiklonili na stranu jeho soupeře, jenž si po vítězství nad Pavlem Salčákem připsal druhý triumf v řadě.

Peter Gabal - Dawid Kareta

Byť i v souboji s Peterem Gabalem byl Polák Dawid Kareta stejně jako před soubojem s Tadeášem Růžičkou za outsidera, opět to byl on, komu rozhodčí zvedl po utkání ruku nad hlavu. A to i přesto, že úvod patřil spíše Gabalovi, jenž soupeře dokázal strhnout na zem. To samé se však záhy povedlo i Polákovi, jenž postupně přebíral otěže zápasu. Ve druhém i třetím kole už byl jasně lepší a svého soka, jehož zradil fyzický fond, pak spolehlivým výkonem kontroloval až do konce.


Magdaléna Šormová - Chiara Penco

Další skvělý úspěch své kariéry zaznamenala česká zápasnice Magdaléna Šormová, která si na Štvanici vyšlápla na Italku Chiaru Penco. Houževnatou soupeřku, jež v profesionálním MMA odzápasila už sedm zápasů, ani v jednom jí však ještě její soupeřka nedokázala nikdy ukončit. Podařilo se to až nyní Šormové, která se velmi brzy dostala do výhodné grapplingové pozice a z ní vytrvale soužila svou soupeřku. Držitelka fialového pásu jiu-jitsu se dle své pověsti bránila jako lvice, vteřinu před koncem úvodního kola jí však Šormová po povedeném rear naked choked donutila odklepat. Poražené se v očích objevily slzy, ani ty však na koloběhu dějin už nemohly nic zvrátit. 

Felix Klinghammer – Anatolij Tarasenko

Pět zápasů, pět vítězství, pět ukončení před limitem. A všechna v prvním kole! Taková byla před Štvanicí bilance německého zabijáka Klinghammera, který však v Praze narazil na dalšího skvělého welterového zemaře - Ukrajince Anatolije Tarasenka. A byť byl Felix před utkáním obrovským favoritem, se svým soupeřem se natrápil víc, než asi i on sám čekal. Vůbec poprvé v kariéře musel dokonce zápasit celých 15 minut, nezaujatí diváci si však tento souboj příliš neužili. Všechna tři kola si totiž byla hodně podobná. Klinghammer vzal soupeře brzy na zem, kde mu sice řádně nakládal, zároveň se ale nedokázal přiblížit jeho ukončení. Na body však jasně vyhrál a Tarasenka tak mohl hřát aspoň fakt, že na Štvanici zanechal mnohem lepší dojem než jeho krajan Lupinov.

Tereza Bledá - Edna Oliveira Ajala

Že už dávno není českou Popelkou, ale komplexní a špičkovou evropskou zápasnicí na Štvanici dokázala teprve devatenáctiletá Tereza Bledá. A to v souboji s Brazilkou Ednou Oliveirou Ajala, jež ukázala hodně tuhý kořínek. Jejich vyrovnaný zápas se zlomil na sklonku prvního kola. A to v momentě, kdy Bledá na zemi přešla z horní pozice do té spodní. V ní pak nasadila soupeřce úspěšný arm triangle a té nezbývalo nic jiného než se vzdát. Šťastná Bledá pak děkovala publiku, že jí pomohlo ve chvíli, kdy jí bylo při utkání nejhůř.

Janne Elonen-Kulmala - Farid Basharat

Poslední zápas na prelims kartě a také duel, jenž eminentně zajímal českou bantamovou jedničku Filipa Macka. Právě z tohoto střetnutí finského rybáře s bratrem svého slavnějšího sourozence Javida, jenž se v Oktagonu představil už v prosinci, totiž vzešel Mackův soupeř pro titulový zápas o pás této divize. Jasným favoritem byl bojovník z Afganistánu, který v profesionálním MMA dosud neprohrál ani jeden zápas a bez větších potíží si nakonec poradil i s Kulmalou. V prvním kole byl Basharat lepší v postoji i na zemi, do kola druhého však vstoupil lépe Fin. Ten zasáhl soupeře několika tvrdými údery, zároveň ale inkasoval tvrdou spodní, která s ním viditelně otřásla. Brzy poté ho navíc Basharat dostal opět na zem, kde zápas v poklidu kontroloval. A to i v kole třetím, kde už navíc sympatickému rybáři zcela došly síly. Při škrcení se snažil zápas odklepat, sudí si toho ale nejdřív nevšiml. Zareagoval až na odklepání druhé, nicméně na vítězi střetnutí to nemohlo nic změnit. A tím byl zcela po zásluze Basharat.


Miloš Petrášek - Vlado Neferanovič 

Za zvuků slavné písně z Rockyho a s doslova neuvěřitelnou podporou v zádech vstoupil do oktagonu miláček tribun Miloš „Meloun“ Petrášek, který už před duelem polotěžké váhy s Chorvatem Vladem Neferanovičem všem slíbil, že půjde tvrdě po ukončení. A své slovo dodržel. Na soka z jihu Evropy se vrhl jako hladová šelma, jenž lační po své kořisti, a záhy ho dokázal strhnout na zem. Tam sice málem čelil gilotině, nakonec se ale vysmekl a po třech po minutách a osmi vteřinách předvedl svou oblíbenou páku, při které donutil Neferanoviče odklepat. Svou výhru pak dojatý Petrášek věnoval své manželce, od které se jen pár dní před turnajem dozvěděl, že bude tátou. 

Lucia Szabová - Cornelia Holm

Před Luciií Szabovou stála na Štvanici zatím největší výzva její kariéry, kterou byla nezdolná Švédka Cornelia Holm. A už první kolo nabídlo přehlídku toho nejlepšího MMA, jemuž nechybělo téměř nic, co dělá z tohoto sportu tak populární show. Tvrdé kopy střídaly parádní přestřelky, přičemž od počátku bylo jasné, že ani jedna ze zápasnic rozhodně nedá kůži zadarmo. I ve druhém kole však měla lehce navrch Szabová, která byla lepší v postoji a trpělivě odolávala pokusům své soupeřky přenést bitvu na zem. V závěrečném kole už se seveřance takedown sice podařil, brzy však byly obě zápasnice opět na nohou. Což byla dobrá zpráva pro Szabovou, která tak v profesionálním MMA ovládla i své čtvrté utkání. A byť ani ona rtuťovitovou Švédku neukončila, radost z výhry jí to samozřejmě nezkazilo. 

Matúš Juráček - Tato Primera

Už před utkáním mezi slávistou Matúšem Juráčkem a španělským toreadorem Tatou Primerou byl právě jejich welterový souboj žhavým kandidátem na zápas večera, což se bezezbytku potvrdilo. První kolo nabídlo úchvatnou a nesmírně vyrovnanou přestřelku v postoji. V tom druhém se šlo ihned na zem, po návratu na nohy ale jasně dominoval aktivnější Primera. Jeho bomby českým borcem viditelně otřásly, o vítězi ale rozhodlo až kolo závěrečné, v němž Španěl zvolil pro něj dost nešťastnou taktiku. Místo pokusu o drtivý finiš se co nejdéle snažil držet Juráčka na pletivu, jenž kontroval údery z ústupu a podle sudích nakonec těsně zvítězil. On sám však po tomto krásném zápase sportovně uznal, že i pro něj to byla spíše remíza. 

Lucie Pudilová - Talita Bernardo

Prestižní souboj dvou veteránek UFC, přesně to byl bantamový souboj mezi Lucií Pudilovou a její brazilskou soupeřkou Talitou Bernardo. Na vítězství Příbramské střely vsadili sázkaři téměř tři miliony korun, leč úplně nejlepší investice to evidentně nebyla. Až na úvodních deset vteřin totiž v oktagonu kralovala svalnatá Jihoameričanka, jež ukázala grappling té nejvyšší možné kvality. Za celých patnáct minut nedala Pudilové vůbec šanci na obrat, přičemž prakticky celý zápas probíhal po stejné linii. Tedy na zemi, kde Talita předvedla naprosto dominantní výkon a české ikoně bojových sportů tam připravila její první MMA porážku v Oktagonu.

Marcin Naruszczka - Samuel Pirát Krištofič

Tu pravou pětikolovou válku pak nabídlo tolik očekávané finále, o které se v bitvě o prozatímní pás šampióna střední váhové divize postarali Polák Marcin Naruszczka a Samuel Pirát Krištofič. Jejich souboj trval plných 25 minut, přičemž i v tomto případě měl zápas prakticky pořád stejný průběh. Silák Naruszczka tlačil a velmi dobře boxoval, zároveň mu ale s přibývajícím časem viditelně docházely síly, kterých měl Pirát pořád dost. A tak i přitlačen na pletivu nepřestával slovenský bouřlivák mlátit do polského Cyborga, což nakonec převrhlo misky vah v jeho prospěch. Po vyhlášení výsledků se pak Pirát v oktagonu dojetím rozplakal, načež za ním přikráčel Karlos Vémola a připomněl mu, že v oktagonu je pořád jen jeden král. Další články v kategorii

Takhle se pozná opravdový šampion, pochválil Novotný Kincla. Ten ukázal dokonalé zmrtvýchvstání

03.03.2024Prošel si peklem, nakonec však našel cestu ven. Patrik Kincl na Oktagonu 54 opět potvrdil, proč je šampionem střední váhy i nejlepším ...

Těžká chvíle pro Kohouta. Polské blesky ho vyřadily z pyramidy

03.03.2024 Zatímco jejich první souboj byl dlouho vyrovnaný, odveta na Oktagonu 54 v Ostravě měla jasný průběh. Mateusz Legierski si s Matoušem Kohoutem dokázal ...

Byl jsem hodně impulsivní, ale trvalo to jen tři minuty, krotil Roušal nervy po zrušeném zápase

03.03.2024Rušno zažili už před bojem, v kleci si měli vše vyříkat, jenže nepadla jediná rána. Radek Roušal  se měl na sobotním Oktagonu ...

Slovenský koncert v kleci. Klein v UFC přejel americkou zombii

03.03.2024Podruhé za sebou se mu na poslední chvíli změnil soupeř, ani tentokrát ho to ale nezastavilo. Zabiják z Nových Zámků Ľudovít ...

Šílená řežba v Ostravě. Lengál přišel o nohu, Torres skončil v nemocnici

03.03.2024Šel proti jednomu z největších favoritů pyramidy. Podle toho to i dopadlo. Vladimír Lengál na Daniela Torrese nestačil, na Oktagonu 54 ale nechal ...

Večer šampionů a Tipsport Gamechanger o miliony už dnes večer

02.03.2024V Ostravě se už dnes rozpoutá jeden z nejsilnějších turnajů, který OKTAGON MMA kdy pořádal. Titulová bitva krále Oktagonu Patrika Kincla ...

Je to evropská liga mistrů a já chci být mistrem, řekl Paradeiser, jenž ví, jak naložit s výhrou

02.03.2024Největší věc pro slovenské MMA? I tak může dopadnout další mise Ronyho Paradeisera. Populární slovenský válečník ...

Kincl jde vypustit pejska z řetězu. Připustil i divočinu v kleci. Bitva o titul se může změnit v ohňostroj

02.03.2024Den zápasu je tu, večer obhajoby titulu. Patrik Kincl bude v sobotu před půlnocí obhajovat titul ve střední váze pod organizací OKTAGON MMA. Jeho ...

Držte mi palce, forma je, vzkázal Klein před další bitvou v UFC. Čeká na něj ošemetná zkouška

02.03.2024Měl to být boj, který by ozdobil rijádskou kartu UFC. Měla to být válka Evropanů mezi Lajošem Kleinem a Joelem Alvarezem, krátce před ...

Načíst další články