Překvapivá titulová volba. Bourák Procházka chce vzít Ducárovi titul

25.05.2022

Autor: Libor Kalous

Obhájí Vasil Ducár domácí titul?

Obhájí Vasil Ducár domácí titul?FOTO: Třasák/Sportegy


Řešila se dvě jména, nakonec padla volba na třetí, které čekalo v pozadí. Nejlepší český profesionální boxer Vasil Ducár bude na galavečeru ve Znojmě, který proběhne 10. června, boxovat o český titul v křížové váze proti Markovi Procházkovi.

„Je to pro mě velká neznámá, borec má ve finále lepší skóre než já. S týmem jsme šli postupně, když selhala vyjednávání s Pejsarem, tak jsme chtěli Láďu Řezníčka, tam se taky dohoda nepovedla. Do budoucna to snad klapne. Dalším na řadě byl Marek Procházka. Je to ostřílený bourák, čekám, že to bude dobrý zápas. Možná to bude lepší zápas než s Pejsarem a Řezníčkem,“ okomentoval Ducár pro kaocko.cz složení titulového souboje.

Dvaatřicetiletý rodák z Prahy se v roce 2020 přesunul do křížové váhy. V ní svedl zatím čtyři bitvy, dvě vyhrané na domácí půdě a dvě prohrané v zahraničí. 

„Ve hře byl i zahraniční soupeř, ale nešli bychom o titul. Měli jsme nějaká jména, ale byly problémy s vízy. Pro českého diváka bude zajímavější český soupeř a český titul,“ je přesvědčený Ducár, který boxoval mimo jiné už dvakrát o jeden ze světových titulů. „Jsem rád, že Marek zápas vzal. Sám říká, že se mě jako jediný v Česku nebojí, za což jsem rád,” pokračuje dvaatřicetiletý boxer, který se po delší době představí doma ve Znojmě, kde před sedmi lety vyhrál český titul v amatérech. „Nebudu nervózní, budu připravený. Co se má stát, to se stane. Doufám, že se mi zápas doma zase povede a obhájím český profesionální titul,” věří civilním povoláním policista a příslušník speciálních jednotek.

Součástí boxerské akce bude také druhý duel o český pás. Ten svedou na Znojemském ringu Vladimír Lengál s Richardem Walterem.

„Doufám, že přijde dost lidí a bude dobrá atmosféra, věřím, že to bude povedená akce. Budou tam super zápasy, jsem opravdu rád, že tam půjdu o titul,“ těší se Ducár.