Řev na váze UFC. Ahoj, jsem z Prahy, překvapil čínský bojovník Lu Kai Procházku v Singapuru

09.06.2022

Autor: Libor Kalous (Singapur)

Lu Kai se svou ženou Kateřinou Krumpálovou v Singapuru.

Lu Kai se svou ženou Kateřinou Krumpálovou v Singapuru.FOTO: kaocko.cz


Po devíti dnech v Singapuru první úkol splnil. A taky si pořádně zařval. Lu Kai dal před pátečním duelem na Road to UFC váhu a taky si od plic zakřičel. Ve čtvrtek dal váhový limit, zítra ho čeká rival z Indonésie. Kdo vyhraje, postoupí do dalšího kola za vysněným kontraktem v americké organizaci. 


„Jsem v pohodě. Když jsem přišel do Česka, každý byl proti mně velký, soupeř z Indonésie je menší, hubený. To je lepší. Můj poslední soupeř v RFA vypadal větší,“ vyprávěl ještě „Lukáš“ v týdnu v lobby hotelu Mandarin, kde nyní bydlí i se svoji českou ženou.

Do středu Evropy přišel Lu Kai jako judista, nyní se připravuje v pražském RPG, ale také vyjíždí do Pražského rohovníku, za Lubošem Šudou i Michalem Vančurou. Tady si oblíbil boj na nohách. „Mám rád postoj, ale v zápase se ukáže, co bude potřeba, ale já věřím ve své dovednosti na zemi. Postoj je ale více zajímavější pro lidi a rozhodčí,“ uvědomuje si čínský zápasník, kterého v pátek čeká boj o kontrakt v UFC.

„Hlavu mám nastavenou dobře, vím, že je přede mnou důležitý zápas. Tohle je krok do UFC. Pokud dosáhnu na dvě výhry, Dana White může rozhodnout o kontraktu, kdo bude mít tři výhry, má smlouvu jistou,“ představuje Lu Kai dlouhou a náročnou cestu.


Program je následující. Jeden zápas v Singapuru v červnu, kdo postoupí, další kolo je v září a poslední kolo v listopadu. 

Tréninky, dělání váhy, ladění formy. A také mít všechny dokumenty. Když Lu Kai přiletěl do Singapuru, UFC vyžadovala ještě jeden rentgen hlavy. „Všechno je v pořádku. Chyběl mi jeden sken hlavy. Jsou dva typy, měl jsem jeden, ale bylo to tu bez problémů, UFC vše zařídila velmi rychle,“ je spokojený bojovník s přístupem světové organizace. 

Pokud by americká stáj nezrušila používání vlajek při nástupech do zápasů, šel by Lu Kai se dvěma. Vzal by si čínskou a českou. Takto půjde bez vlajky. 

„V Česku je každý v pohodě, lidi jsou více tolerantní, nesetkal jsem se s diskriminací, naopak mi lidé pomáhají. Ve srovnání s Čínou to je lepší. Tam se snaží protlačit své vlastní lidi. Pokud za to stojíte, v Česku vám pomohou a nic za to nečekají. V Číně to je vždy něco za něco, v Česku jsem tohle nezažil. V Praze jsem začal trénovat u Davida Vyvážila a Petra Ondruše, oni mají sport rádi, pomohli mi. Navíc mohu trénovat i v jiných gymech, pomáháme si. V Číně to nejde, tam by vás pomlouvali,“ je Lu Kai spokojený s českým životem. Tam na něj čeká také syn, ten zůstal v Plzni, do Singapuru neodletěl. 


Pro nejbližší hodiny je nejdůležitější boj v kleci. České trenéry v Singapuru Lu Kai nemá, v rohu ale nebude sám. „Budu tam mít manželku a kamaráda. Měli jsme tu kluka ze Singapuru z akademie, ale zlomil s kůstku v noze, takže bude někdo jiný. On má zápas den předtím, snad se nezraní,“ doufá v klidný pátek čínský zápasník, který má v oblibě jídlo. „Miluju české jídlo, maso, hovězí,“ rozesměje se, když přijde řeč na stravu. 

ZDROJ: kaocko.czJak jde o jídlo, nezná hranice, snaží se je dokonce pokořit. „Snažil jsem se v Šanghaji sníst jeden obří hamburger, pokud bych to dokázal, nemusel bych ho platit. Nakonec jsem ale tři kila jídla za hodinu nedal. Kousek mi chyběl, byl jsem zklamaný,“ usmál se Lu Kui, který se před váhou musel ohledně jídla omezovat.

Až bude po bitvě, odmění se. „Nyní nejsem šťastný, nemůžu moc jíst. Po zápase to bude lepší. Mám rád český chleba, mám rád tvrdou kůrku a měkký uvnitř. V Číně jsou jen tousty, to není ono. Pizza, chleba, rohlík, tohle mám rád, není to ideální pro sport, ale občas si to dám,“ těší se na odměnu po zápase Lu Kai, který potkal v Singapuru také Procházku, ten bude v neděli nad ránem bojovat o titul UFC.

„Potkali jsme se. Řekl jsem mu ahoj, já jsem z Prahy. Koukal na mě,“ rozesmál se Lu Kai, když si vzpomněl na momentku ze setkání s brněnským bojovníkem.

Oba mají jeden cíl, vyhrát své zápasy pod vlajkou UFC.Další články v kategorii

Na Siváka se stojí fronta. I velcí hráči. Kdo chce uspět, musí za kvalitu zaplatit

27.11.2022Václav Sivák, jméno, které je v českých bojových sportech více a více slyšet. Ví to on, vědí to soupeři ...

Všechno se vyvinulo tak, abych selhal a zhroutil se, zavzpomínala těžká váha UFC

27.11.2022Že zranění neodmyslitelně patří k MMA, ví moc dobře bohužel i šampioni obou nejtěžších divizí UFC. Jiřího Procházku zradilo ...

Divočina v kleci nadchla svět! Nečekaný pád americké střelkyně vyvolal velké emoce

26.11.2022Královna je mrtvá, ať žije nová královna! Svět bojových sportů uchvátila famózní bitva mezi Larissou Pacheco a Kaylou Harrison ...

Šílenost! Nafouknutý biceps olejem nevydržel, MMA zápas se odkládá

26.11.2022Jak zaujmout, aby bylo o vás slyšet? Cest je mnoho, některé nápady jsou ale opravdu jen pro některé, jiní tuto cestu nevyhledávají. ...

Brazilka porazila neporaženou a "ušetřila" americké organizaci 3 miliony dolarů

26.11.2022Vůbec poprvé poznala, jaké to je z klece odcházet jako poražená. Suverénní Američanka Kayla Harrison nezvládla vrchol letošní ...

VIDEO: Demolice v dámském podání. Anglická kráska a tvrdé KO

26.11.2022První kolo KO. Dakota Ditcheva opět potvrdila, že MMA boj je pro ní to pravé. Naposledy v New Yorku pod organizací PFL zvítězila nad Katherine Corogenes ...

Zápasnice UFC je těhotná, očekává dítě s další bojovnicí UFC

26.11.2022Přichází pauza od MMA. UFC zápasnice čeká dítě s další bojovnicí UFC. Novinka je na světě. V létě svatba a nyní ...

Zázraky se dějí! Šampionka kouzla zbavena, po tvrdém boji padla

26.11.2022A překvapení je na světě. Neporažená byla poražena. Navíc v titulové bitvě o milion dolarů. Od roku 2018 zažila zápasnice MMA Kayla Harrison patnáct ...

Legenda a zakázané látky. Usvědčil McGregor sám sebe z užívání dopingu?!

25.11.2022Pobíral Conor McGregor během svého zotavování po těžkém zranění zakázané látky? Pravdu ví jen on, faktem ale je, ...

Načíst další články