Rok velkých návratů. Cejudo se vrací do hry. Ukážu mu, že měl zůstat v důchodu, vzkazuje šampion

24.02.2023

Autor: Miroslav Obluk

Henry Cejudo.

Henry Cejudo.FOTO: UFC


Rok 2023 je zatím ve znamení velkých návratů. Do oktagonu se vrací legendy MMA, které míří opět k těm nejvyšším příčkám. Jona Jonese čeká titulová řežba v těžké váze. Ve velkém stylu by se měl vrátit i Conor McGgeror, jehož zápasy vždy vzbuzují ten největší zájem. A do hry se vrací i Triple C.

Aljamain Sterling byl od svého posledního boje poněkud tichý. Král bantamové váhy totiž léčil zraněný biceps a nad divizí visel otazník. Nebylo jasné, kdo mu bude v další titulové bitvě sekundovat. 

Spekulací bylo mnoho. Ohromný skok v rámci bantamu zaznamenal Sean O'Malley poté, co zdolal Petra Yana. Tudíž jednou z variant bylo, že titulová šance připadne jemu.

Nebyla ovšem jedinou. Do hry vstoupil Henry Cejudo, který již delší dobu avizoval svůj návrat a jasně deklaroval, že jeho návratový zápas musí být titulovým.

UFC otázku titulového složení v rámci bantamu již rozlousklo. Sterling se utká s navrátivším Cejudem na UFC 288, které je na programu 6. května.


Zápas oznámil samotný šampion prostřednictvím svého youtubového kanálu. Server MMA Fighting pak potvrdil, že ústní dohody ohledně zápasu jsou již uzavřeny a smlouvy by měly být finalizovány každou chvílí.

"Nemůžu se dočkat až proti sobě nastoupíme. Myslím, že ani jeden z nás nebude chtít toho druhého házet. Myslím, že naše wrestlingové dovednosti by se mohly vyrušit. Ale uvidíme, třeba ho dokážu vzít na zem," řekl v pondělím videu Sterling. "Během prvních pěti minut si ujasníme, jestli chceme plýtvat spoustu energie tím, že se budeme pasovat na zemi, nebo jestli si to rozdáme v postoji. Ukážeme světu, jaké údery mají špičkoví grappleři," dodal Sterling, který neočekává, že by zápas měl skončit během prvního kola.


Nadcházející titulovou bitvu pak šampion připodobnil ke střetu Usmana s Covingtonem. "Vím, že na vás ten zápas udělal dojem. Nedivil bych se, kdyby náš zápas byl úplně stejný." Následující slova pak adresoval přímo Cejudovi. "Henry, nemůžu se dočkat, až spolu změříme síly a vím, že jsi stejně natěšený jako já."

Sterling naposledy zápasil na UFC 280, kde podruhé obhájil titul v bantamu vítězstvím nad T. J. Dillashawem, od té doby léčí zraněný biceps. 

Není to poprvé, kdy jej provází zdravotní komplikace. Poté, co se prvně utkal s Petrem Yanem, byl rok mimo oktagon. Yan Sterlinga zasáhl ilegálním kolenem. Přišel o svůj pás a nařknul Sterlinga z hereckého výkonu, neboť Američan již nebyl po zakázaném úderu schopen zápasit. Očekáváné odvety se pak Rus dočkal o rok později. 

Odveta nabídla plných pětadvacet minut, po kterých byl šťastnější "Funk Master", jenž poprvé obhájil svůj titul. Druhá úspěšná obhajoba na sebe nenechala dlouho čekat, leč i po ní laboroval Sterling se zraněním. 

"Už před těmi zápasy jsem věděl o svých zraněních. To mě pak trochu přibrzdilo. Věřím, že léčba (kmenovými buňkami) v BioXccelerators bude velmi dobrá. Jsem v tomto ohledu velmi optimistický a myslím, že mě to vrátí na 100 procent do hry, abych se mohl utkat s tak těžkým soupeřem, jako je Triple Zero, a připomenout mu, že měl zůstat v důchodu," dodal Sterling s jasnou narážkou na Cejuda, který se honosí přezdívkou "Triple C". Neboť předtím, než se stal dvojnásobným šampionem UFC, již byl olympijským vítězem ve wrestlingu.

Cejudo naposledy zápasil před třemi lety na UFC 249, kde technickým knokautem ukončil Dominicka Cruze. Během své pauzy nicméně nelenil. Stále byl v úzkém kontaktu se světem bojových sportů. Trénoval zápasníky a do jeho kempu zavítal kupříkladu i Jiří Procházka. 

Aktivní byl šestatřicetiletý Američan i na svém youtubovém kanále, kde nabízí různé názory a analýzy. Jedno z posledních videí dokonce věnoval i McGregorovi, kde předkládal způsoby, jakými by Ir mohl svůj styl vylepšit. 

Další články v kategorii

VIDEO: To nejlepší. Titulové bitvy Oktagonu ve dvou minutách

10.12.2023Když se splaší kladiva, dojde na peklo. A to zažil Oktagon 50 i při svých dvou posledních duelech v sobotu v Ostravě. V obou šlo navíc o tituly. ...

Zápas s Pirátem je životní bitvou, překvapil Vémola. Ve hře jsou velké peníze

10.12.2023Završení velké rivality se blíží, na Karlose Vémolu a Samuela Krištofiče čeká po letech dohadování duel. Dvě velké ...

Rvačka v kleci a TKO konec. Uklouznul jsem na malé kaluži vody, řekl Kotalík

10.12.2023Nenavážil, prohrál. I přes dva nezdary na akci Oktagon 50 nezůstal Michal Kotalík bez zájmu fanoušků. Problémů s plněním váhového ...

Buchinger má 35 stehů v obličeji, soupeř Keity letí na operaci zlomené čelisti, k tomu má vyražený zub

10.12.2023V kleci bojovali minuty, následky si ponesou týdny, možná měsíce. I tak končí někdy MMA souboje. Své o tom ví trojice zápasníků, ...

Šampioni Oktagonu si dali slovní přestřelku před novináři. Pak přišla výzva

10.12.2023Na Oktagonu 50 v Ostravě se oba stali králi své váhy, během tiskové konference si pak ale dali zápas ještě spolu. Losene Keita s Ronaldem ...

Dojemná chvíle nové královny po bitvě se šampionkou. Slzy a dojetí s dcerou

10.12.2023Dvě radosti v jeden okamžik. Když Japonka Mijo Jošida zjistila, že vyhrála, vytryskly emoce radosti, její ruce letěly nad hlavu, v ringu skákala, pocit ...

Raška rozjásal Ostravu. Říkal, ať přitvrdím, tak jsem přitvrdil, okomentoval Kotalíkovo KO

10.12.2023Přišel, viděl, zvítězil. Ondřej Raška byl prvním mužem, který si podmanil Ostravu během jubilejního turnaje Oktagon 50. Na domácí ...

Keita houževnatému Němci zlomil čelist. V boji jsem trochu maniak, přiznal

10.12.2023Před půl rokem svedl bolestivý boj o pérový pás Oktagonu, při bitvě s Matem Sanikidzem si po pár vteřinách zlomil nohu. Druhý pokus ...

Vémola řešil konflikt v hledišti. Já jsem vánoční dárek, on je nic, odmítá bitvu Terminátor

10.12.2023Na jubilejním turnaji v Ostravě nezápasil, přesto byl terčem kamer. Karlos Vémola, šampion polotěžké divize, sledoval bitvy Oktagonu 50 z prvních ...

Načíst další články