Rozhodnuto! Procházka se pobije o pás šampiona UFC, už zná i termín zápasu

22.01.2022

Autor: Ondřej Huml

Podepsáno! Jiří Procházka půjde v UFC o titul.

Podepsáno! Jiří Procházka půjde v UFC o titul.FOTO: UFC/kaocko.cz


Tak už je to definitivní. Obávaný ranař Jiří Procházka se stane vůbec prvním českým zápasníkem, který dostane šanci získat titul v UFC. O vytoužený pás šampiona polotěžké váhy se popere již sedmého května  s Brazilcem Gloverem Teixeirou. O podpisu smlouvy informoval Procházka na svém Instagramu.

Pohodlně se usadil a podepsal kontrakt, který ho může vystřelit až ke hvězdám. Devětadvacetiletý rodák z Hostěradic už má jistotu, že to bude on, kdo se postaví Teixeirovi v titulové bitvě. Ta proběhne sedmého května v Brazílii, konkrétně v Riu de Janeiru.

„Je to tu! Jdeme přímou cestou k zisku opasku,“ informoval Procházka na sociálních sítích. 

Ačkoli bude čelit ostřílenému borci, který v UFC vyhrál posledních šest zápasů, z toho pětkrát ještě před limitem, i tak by měl být český fighter lehkým favoritem. Zvlášť když je Teixeirovi už 42 let. O třináct roků mladší Procházka má navíc velmi ortodoxní a nanejvýš atraktivní styl, jímž vytrvale ničí každého, kdo mu přijde do cesty. V kleci pak často ustojí i rány, které by pro normálního smrtelníka znamenaly rychlý převoz do špitálu. 


Obrovské kvality má však samozřejmě také Teixeira, jenž se stal druhým nejstarším držitelem pásu v historii UFC. Po 20 letech v MMA se tak dočkal vysněné mety a teď ji za žádnou cenu nebude chtít opustit. Získal ji po triumfu nad polským králem Janem Blachowiczem, kterého loni uškrtil už v druhém kole. 


Je jasné, že v přípravě na životní boj tak Procházka nesmí ponechat nic náhodě. Už příští týden ostatně odlétá do zámoří, aby podstoupil náročný tréninkový dril. "Jiří má naplánovaný kemp v USA na tři týdny. Máme připravený harmonogram. Jiřího kontaktoval Henry Cejudo, to už všichni vědí. Kemp je určený k tomu, abychom zdokonalili wrestling a boj nakrátko. Cejudo má informace, zkušenosti, proto jsme se takto rozhodli. Věříme, že on nám dokáže s tímto pomoct,“ řekl v rozhovoru pro kaocko.cz jeho trenér a manažer Martin Karavaianov. 

Procházka je už šampionem japonského Rizinu, kde ovládl celkem jedenáct ze dvanácti střetnutí. Pak zamířil do UFC, v němž oslnil v obou dosavadních zápasech. Nejprve nelítostnou pravačkou uspal Švýcara Volkana Oezdemira, poté loktem z otočky sejmul Američana Domenicka Reyese. To ho vyšvihlo až na druhou příčku polotěžké divize, navíc přes 90 % svých veškerých výher dokázal doručit ještě před limitem. Jeho poslední porážka proběhla v prosinci 2015, kdy podlehl Muhammedu Lawalovi. Celková Procházkova bilance v MMA pak činí 28 vítězství a pouhé tři prohry.

To Teixeira dokázal ze 40 zápasů 33x zvítězit. Naposledy padl v létě 2018 proti Coreymu Andersonovi.