Se Zoulou kamarádi nejsme a nebudeme. Nestojím o to, říká Beran před bojem

06.05.2023

Autor: Ondřej Huml

Petr Beran.

Petr Beran.FOTO: I Am Fighter


V sobotu čeká bojovníka Petra Berana zápas na domácí půdě, v Říčanech se na I Am Fighter 7 pobije s o 13 let mladším tvrďákem Alexem Hutyrou. Populární Sicario přijímá roli jasného favorita, koneckonců má na kontě řadu výher a pouze jednu porážku. Tu mu loni uštědřil nenáviděný rival David Zoula, už brzy by měl nastat prostor k odvetě. Zlá krev mezi nimi se ale nejspíš hned tak neurovná.

Třináct duelů od 18 hodin v přímém přenosu na stanici O2 TV Sport. To je nabízené menu. Souboje budou komentovat Kamil Guzek a Vasil Ducár.

Petře, jak se cítíte takhle krátce před turnajem?
Cítím se skvěle. Místo polehávání doma na posteli jsem ve čtvrtek zvolil výlet s kamarády do lesa, vybral jsem si soustředění v Monsterově stylu (směje se). A cítím se moc fajn. 

Jak jste na tom s váhou?
V pohodě. Měl jsem mít zápas do 68 kil, ale nemohl se mi najít adekvátní soupeř, takže jdeme 75. Musím říct, že mi to přišlo celkem vhod. Zvlášť když jsem byl rok nemocný a těžce jsem se z toho dostával. 

Co vám bylo?
Měl jsem problémy s imunitou, byl jsem pořád nachlazený. Dost mě to vzalo, ani psychicky jsem na tom nebyl zrovna dvakrát dobře. 

Už vás doktoři dokázali dostat zase do pohody?
Spíš jsem se do ní dostal sám. Byl jsem zvyklý před zápasy hodně shazovat, čímž jsem si své tělo dost rozházel. Už na to jdu trochu jinak, musel jsem změnit režim, co se jídla týče. A cítím se hned lépe.


Kolikrát se vám vlastně měnil před zápasem soupeř?
Měnil se mi několikrát. Nejdřív to měl být nějaký Slovák s bilancí 6-0, pak mě odmítl Mário Brezovský i další kluci. Tak mi nabídli Jiřího Bárneta, ale toho jsem po roce bez zápasu nechtěl zase já. Nakonec se ozval právě Hutyra a vzali jsme to, byť chodí o váhu výš.

Hutyrovi je pouhých 19, mezi amatéry má na kontě tři výhry a žádnou porážku. Kudy na něj?
Jeho zápasy jsem samozřejmě viděl, nijak zvlášť jsem ho ale nestudoval. Myslím si, že jsem trochu jiná třída, že to pro mě bude lehký zápas pro comeback. Ideální rozjezd, přesně tak jsem to i chtěl. Byl jsem dlouho nemocný a musel shodit celkem 16 kilo, to všechno bylo třeba vzít v potaz.

Musel jste tomu všemu hodně podřídit i samotnou přípravu?
No jasně. Musel jsem se do toho pomalu zas dostávat, nebylo to nic jednoduchého. Začal jsem však opět hrát fotbal tady v Říčanech, po zimní přípravě a běhání jsem tak zvolna naskočil zpět do MMA. 

Proč zrovna fotbal?
Já jsem se mu věnoval už odmalička, hrál jsem i třetí ligu za Jirny. Teď se tu navíc vytvořila skvělá parta, Říčany jedou na postup. Teď to sice malinko pokleslo, ale o víkendu nás čeká další těžký zápas. Možná si tak v sobotu dám bitvu v kleci a v neděli tu na hřišti. Když budu v pohodě, klidně rád nastoupím. Jsem ale po červené kartě, snad nedostanu hned další.

Co jste provedl, že vás rozhodčí poslal pod sprchy?
Takovou menší hlavičku (směje se).


Takže styl alá Tomáš Řepka?
Nějak tak. Já tedy na rozdíl od něj hraju útočníka, dřív jsem dával i dost gólů. Teď už se snažím mužstvo hlavně správně vyburcovat. A samozřejmě se zastávám spoluhráčů, když se něco semele. 

Pojďme zpátky k sobotě. Čím se odměníte, až zvítězíte?
Kluci mi tu říkají, že se pořádně ožereme, tak třeba mají pravdu (směje se). Zajdeme si tady v Říčanech na molo a uvidíme, kdo z nás skončí ve vodě jako první.

Ukončíte soupeře ještě před limitem?
Já v to pevně doufám, věřím v ukončení ještě v prvním kole. I Matěj Daněk od nás z gymu mi říkal, ať to zvládnu maximálně do minuty a 33 vteřin, že déle se tam se mnou nervovat nebudou. Doufám, že je poslechnu. Cítím se fakt skvěle připravený, od mého posledního souboje s Davidem Zoulou jsem navíc zápasnicky vyspěl. Já chtěl Davida prostě zmlátit, teď už do toho půjdu trochu chytřeji. Nebudu tak hrr a nenechám se naházet, abych pak většinu boje nestrávil pod soupeřem. 

Se Zoulou jste si měli dát odvetu loni na podzim, ale nakonec k tomu nedošlo. 
Moje zdraví mi to bohužel nedovolilo, byl jsem ve stavu, kdy jsem nemohl už ani trénovat. Pevně ale věřím, že to vyjde letos na podzim. Přeju si, abych do té doby nastřádal dvě až tři výhry a šel pak s ním o titul. Vím, že ho porazím. Kdyby to bylo o pás, bylo by to pro mě ještě cennější. 

Mělo by už jít o zápas mezi profíky?
Přesně tak. Já už do profi možná půjdu hned po zápase s Hutyrou, kdy mě čeká Radek Gašník. To už bude těžší zápas než ten v sobotu. Mezi amatéry jsem však nezápasil vlastně nikdy, doteď jsem chodil jen semi-pro. Tedy bez chráničů, kdy jsou povolené kopy kolenem či rotační páky na nohu. Jeden zápas mám už dokonce veden jako profesionální, ale to byla chyba organizace. Byl to teprve můj druhý souboj v životě a myslel jsem si, že to profi duel ještě není. Ale napsali mi ho na sherdog a už ho z něj nejspíš nedostanu. Ten opravdový přechod do profi však udělám až letos. Buď už před zápasem s Gašníkem, nebo po něm. Se Zoulou už každopádně chci mít odvetu mezi profesionály. 

Jsou vaše vztahy se Zoulou dál vyhrocené, nebo se z vás stali kamarádi?
Vyhrocené jsou pořád. My kamarádi nejsme a nebudeme, ani o to nestojím. Neuznávám totiž styl, kterým žije, stejně jako jeho chování. 

Můžete to malinko rozvést? Dává podle vás až příliš na odiv své vysoké sebevědomí?
Nechci nikoho pomlouvat, ale můj život je prostě jiný. Nejsem vyznavačem drog ani toho, když si o sobě někdo myslí něco, co prostě není. Teď mám na mysli Davidovo chování v klubech a tyhle věci. 

A máte představu, v jaké organizaci byste chtěl působit po přechodu mezi profíky? Zůstanete věrný IAF?
Mám takový sen, zápasit v polské KSW. Představit se tam proti nějakému Polákovi, byť je mi jasné, že bych měl nejspíš posloužit jako jeho potrava. Chtěl bych ale všechny překvapit a předvést tam dokonalý výkon. 

Trochu jste mě překvapil. Čekal bych spíš Oktagon, možná RFA…
RFA mě upřímně moc nezajímá. Je tam třeba Dominik Toporcer, kterého jsem několikrát vyzýval, že si to můžeme dát v profi, samozřejmě ale vůbec nereagoval. Místo toho mu tam dávají do cesty snadné soupeře, takže rázem to má už 3-0. Mně jde ale hlavně o atmosféru a moc by mě lákalo zažít tu v KSW. 

Další články v kategorii

Zápas s Pirátem je životní bitvou, překvapil Vémola. Ve hře jsou velké peníze

10.12.2023Završení velké rivality se blíží, na Karlose Vémolu a Samuela Krištofiče čeká po letech dohadování duel. Dvě velké ...

Buchinger má 35 stehů v obličeji, soupeř Keity letí na operaci zlomené čelisti, k tomu má vyražený zub

10.12.2023V kleci bojovali minuty, následky si ponesou týdny, možná měsíce. I tak končí někdy MMA souboje. Své o tom ví trojice zápasníků, ...

Šampioni Oktagonu si dali slovní přestřelku před novináři. Pak přišla výzva

10.12.2023Na Oktagonu 50 v Ostravě se oba stali králi své váhy, během tiskové konference si pak ale dali zápas ještě spolu. Losene Keita s Ronaldem ...

Raška rozjásal Ostravu. Říkal, ať přitvrdím, tak jsem přitvrdil, okomentoval Kotalíkovo KO

10.12.2023Přišel, viděl, zvítězil. Ondřej Raška byl prvním mužem, který si podmanil Ostravu během jubilejního turnaje Oktagon 50. Na domácí ...

Keita houževnatému Němci zlomil čelist. V boji jsem trochu maniak, přiznal

10.12.2023Před půl rokem svedl bolestivý boj o pérový pás Oktagonu, při bitvě s Matem Sanikidzem si po pár vteřinách zlomil nohu. Druhý pokus ...

Vémola řešil konflikt v hledišti. Já jsem vánoční dárek, on je nic, odmítá bitvu Terminátor

10.12.2023Na jubilejním turnaji v Ostravě nezápasil, přesto byl terčem kamer. Karlos Vémola, šampion polotěžké divize, sledoval bitvy Oktagonu 50 z prvních ...

Peňáz popravil Nora, teď plánuje klidné Vánoce. Pod stromeček si přeje titulovou šanci

10.12.2023Po roční pauze se vrátil do boje, ne však na dlouho. Matěj Peňáz předstoupil před ostravské publikum a udal tóninu drsnému koncertu. ...

Slovenské derby pro Paradeisera. V Ostravě rozsekal Buchingera a získal pás lehké váhy

10.12.2023Na třetí pokus se dočkal. Slovenský zabiják Ronald Paradeiser udolal v odvetě svého krajana Ivana Buchingera a na Oktagonu 50 získal opasek lehké ...

Demolice a splněný sen. Teď vím, že zvítězím ve všem, usmál se slovenský hrdina

10.12.2023Dočkal se. Rony Paradeiser naplnil svůj osud. Konečně se dotknul zlatého grálu Oktagonu. Dvakrát usiloval o korunu pro krále lehké váhy, dvakrát ...

Načíst další články