Sivák v Bratislavě nenavážil. A sekl se o pořádný ranec
25.09.2025
Autor: Barbora Poláková

Václav Sivák na první pokus nenavážil. FOTO: RFA
Václav Sivák na čtvrtečním vážení minul limit. A ne zrovna o málo. Dostal k dobru ještě dvě hodiny, aby svou chybu napravil. Reálně však hrozí, že přijde o titul RFA ve váhové kategorii do 70 kilogramů pod pravidly K-1 a v zítřejším boji ho nebude moci ani získat.
Váha ukázala číslo, které nikdo nechtěl vidět. A už vůbec ne sám Sivák. 2,2 kilogramů mu ještě zbývá do splnění limitu 70 kilogramů, na který byl titulový zápas vypsán. V titulovém zápase nejsou povoleny žádné tolerance na váze, takže nebudou žádné úlevy.
Od organizace dostal standardní dvě hodiny na to, aby své pochybení napravil. To však bude velmi těžké, protože v závěrečné fázi shazování už kila tak rychle nepadají.
Jeho soupeř Angelo Volpe z Itálie byl o pár chvil dříve bezchybný.
"Vím, že teď bude shazovat šest až sedm kilogramů do sedmdesátky, což je u Vaška docela dost. Co vím, tak vždycky shazoval většinou pět kilo, takže teď s tím bude mít práci, ale pravidla jsou jasná, je to titulový zápas, tam není žádná tolerance, ústupek," řekl před pár dny pro kaocko.cz promotér Boris Marhanský.
"Pokud by váhu nezvládl, o titul by přišel, věřím, že tohle se ale nestane. Má ještě pár dní na dělání váhy. Vím, že teď chodí hodně běhat, zavodňoval se. Věřím, že zdravá strava a sauna přinesou úspěch a on ve čtvrtek váhu zvládne," věřil boss RFA, jenže zatím marně. Sivák první pokus nezvládl.
Kdysi byl Sivák šampionem hned ve dvou váhových kategoriích RFA, jenže v kategorii do 67 kilogramů taktéž nebyl schopný navážit v limitu, a tak o tento titul již přišel. Po dnešku reálně hrozí, že Sivák už nebude žádným šampionem RFA.
Jak dopadne bitva o gramy před pátečním turnajem RFA 24 v Bratislavě?