Slovenský Buldok na mega akci! Bude boxovat na galavečeru Usyk - Joshua

20.08.2022

Autor: red

Jurko a šampion Usyk.

Jurko a šampion Usyk.FOTO: se souhlasem Jozefa Jurka


V sobotu v 16:00 hodin SELČ startuje v saudsko-arabské Džiddě galavečer Oleksandr Usyk - Anthony Joshua 2, na kterém se můžeme těšit také na česko-slovenskou stopu. Coby rozhodčí se představí Pavel Hynek, v ringu pak bude bojovat slovenský ranař Jozef Jurko (9-6-1, 6 KO), kterému se v osmikolovém duelu polotěžké váhy postaví Usykův tréninkový partner Daniel Lapin (5-0).

28letý Jurko, který odletěl do Džiddy z Budapešti v úterý, bude mít ve svém rohu dlouholetého trenéra Gabriela Tkáče a také Radka Linku, bývalého profesionálního boxera, v současnosti taktéž mezinárodního rozhodčího.

Zatímco v Anglii se o televizní práva přetahovali giganti, a nakonec budou Britové za sledování muset platit 26 až 31 dolarů Sky Sports, v Česku a Slovensku lze celý galavečer sledovat skrze streamingovou platformu DAZN. A to na počítačích, mobilech i na chytrých televizích. Pro náš trh je cena stále 39 korun měsíčně.

Co zaznělo od Jurka, jehož jediným sponzorem je zároveň jeho zaměstnavatel ASGuard, přímo z místa konání?


O letu, aklimatizaci a ubytování: "Let proběhl super, ubytování je nádherné, honosné, je hned poznat, kde jsme. Neskutečné, nešetřili na nás. A je jedno, zda jste Jurko, nebo Hrgovič, Joshua. Aklimatizace byla trošku náročnější, první den po letu jsem byl hodně unavený."

JOZEF JURKO
Datum narození: 12. června 1994
Rodiště: Obišovce (víska se 480 obyvateli 18 km od Košic)
Výška: 180 cm
Váhová kategorie: super střední, polotěžká
Trenér: Gabriel Tkáč
Amatérská kariéra: cca 35 zápasů, řada mezinárodní turnajů na Slovensku či Polsku
Profesionální kariéra: 9 výher (6 KO) - 6 porážek - 1 remíza
Největší úspěchy: český titul v polotěžké váze, mezinárodní pás UBO v polotěžké váze
Zajímavost: jeho vzorem je James J. Braddock, postava známá z filmu s Russellem Crowem - Cinderella Man. Odsud také přezdívka "Slovenský Buldok", Braddockovi se totiž přezdívalo mimo jiné "Buldok z Bergenu".


O fotkách se slavnými osobnostmi: "Mám všechny, chybí mi vlastně jen Joshua, ale snad to napravím po vážení nebo galavečeru. Nejvíce si cením asi té s Evanderem Holyfieldem. Je to legenda."


O soupeři, který měří 198 centimetrů a stejně jako Usyk boxuje z otočeného gardu: "Je to těžký soupeř, určitě budoucí šampion, nebo alespoň titulový vyzývatel, ale věřím, že dokážu udělat dobrý zápas a třeba ho zaskočím. Je to přesně ten typ, který mi nesedí, ale jsem na největší boxerské akci roku. Nechám v ringu všechno. Raději prohraju po velké bitvě i před limitem, než to jen odskákat a o nic se nepokusit. Chci udělat dobré jméno sobě, své rodině, týmu, Slovensku, Česku, vždyť duel mi zajistil Czech Boxing Management a Lukáš Konečný. Plním si tu sen, být třeba jen na tiskovce k takové akci, je něco neskutečného, ale nejsem na výletu. Chci svoji šanci využít."


O přípravě: "O zápase vím měsíc, trefilo se to zrovna do konce dovolené, takže, když jsem naskočil do tréninku, přišla nějaká zranění, nešlo to vůbec dle plánu, ale jsem buldok, chci svoji přezdívku naplnit."

O tom, jak je těžké skloubit trénink s prací, třeba ranní běhy po noční šichtě: "Není to snadné, ale když ten sport miluješ, je to hned lehčí. Navíc můj zaměstnavatel mi vychází maximálně vstříc. Rád bych mu za to poděkoval, svým kolegům a jmenovitě šéfovi Mgr. Jaroslavu Murinovi, protože za mnou vždy stojí. Ostatně stále jsou mým jediným sponzorem!"

O podpoře doma: "Táta je mým velkým fanouškem, fandí i maminka či bratr David. Největším příznivcem je ale moje láska, přítelkyně Monika Regecová. Chodí se mnou běhat, na tréninky, kdy mi zavazuje rukavice, všemožně pomáhá, stará se o mě."

O vzkazu česko-slovenským fanouškům: "Važte si každého, kdo se postaví do ringu, protože riskují své zdraví pro něco, co milují. A zaslouží si respekt, podporu. Radujme se z těžko vydřených úspěchů společně, nezáviďme si navzájem tolik. A chovejme se k sobě s pokorou a respektem. Tak, jako to cítím tady, kdy se ke mně jako k sobě rovnému chovají Usyk, Filip Hrgovič a všichni ostatní. Nesmírně si cením každého, kdo mi fandí, kdo mi přeje úspěch, podpoří mě zprávou. Moc všem děkuji."

Daniel Lapin na tiskové konferenci: "Moje hlavní výhodou je má výška. Je jasné, že si chci držet soupeře na distanc, nechci mu dát žádnou šanci na to, aby se mi dostal na tělo. Celou přípravu jsem absolvoval po boku Oleksandra Usyka jsem přesvědčen o tom, že jsme oba v životní formě."

Další články v kategorii

Za troufalost přišel trest. Výprask a konec do 10 sekund

02.04.2023Tohle nevyšlo a po šesti výhrách přišla první porážka. Navíc hodně rychlá a tvrdá. Tento příběh se odehrál ...

Výhra a pak rvačka v ringu. Olympijský šampion zachránil kariéru. Teď chce Furyho

02.04.2023Klíčovou bitvu pro záchranu kariéry dovedl do vítězného konce. Bývalý světový šampion boxerské těžké váhy ...

Kosí jednoho soupeře za druhým. Životní výzva může ukončit neporazitelnost

02.04.2023Za jeden z největších slovenských prospektů na postojové scéně je považován Erik Tóth. Bojovník, který se v ringu mění ...

Odvázala se. Zápasnice ukázala pozadí. Prý hýždě jsou její problém

02.04.2023Váha a ženy? Tohle je téma, kde se chodí v minovém poli. Tady se nedoporučuje vtipkovat, mít narážky, pouštět se do nelichotivých ...

VIDEO: Jedna rána posadila na podlahu neporaženého. Rychlé KO za 62 sekund

01.04.2023Jde o byznys, kurzy nic neznamenají. Tato slova pronesl před zápasem na Bellatoru 293 Lance Gibson. Nechtěl mluvit o svých šancích v jeho pátečním ...

Český bojovník ukončil MMA kariéru. Odchází šampion organizací Fusion a GMC

01.04.2023Za dva týdny měl jít do svého čtrnáctého profi MMA zápasu. Jan Jay Jay Gottvald má příznivou bilanci 10-3. Podle posledních ...

Americký obr znovu úřadoval. Granáty sestřelil nepřítele, pak vyzval šampiona

01.04.2023V listopadu roku 2020 prožíval v kleci perné chvilky s Michalem Martínkem, na konci prvního kola se kymácel nad propastí. Nakonec do ní ...

Senzace. Boxerská legenda touží po návratu do profi ringu

01.04.2023V průběhu loňských prezidentských voleb oznámil svůj boxerský konec, chtěl se věnovat jen kandidatuře. Hlavou státu se legendární Filipínec ...

Šance na poslední výstřel. Bývalý šampion musel padnout, aby v sobě probudil lovce

01.04.2023Z lovce se stala lovná zvěř. Israel Adesanya byl ve střední váze takřka nedotknutelným zápasníkem. Vyzyvatelé pomýšlející ...

Načíst další články