Těžko se mi pracuje s někým, kdo si nadělá do gatí, vypálil Bartoněk po Mikuláškovi

15.05.2024

Autor: Ondřej Huml

Petr Bartoněk.

Petr Bartoněk.FOTO: OKTAGON MMA


V sobotu ho čeká velký zápas, na společném turnaji RFA a I Am Fighter zkusí zkrotit Šamana Michala Dobiaše. Petr Bartoněk je na to skvěle připravený. A nachystal by se i na odvetu s Babou Jagou, ten prý ale jejich druhý zápas odmítá. A netřeba dodávat, že se to Bartoňkovi vůbec nelíbí. "Místo mě si vybírá no name soupeře, na které nemusí trénovat, chce prachy zadarmo. Radši než pořádný zápas se mnou si dá souboj s nějakou pochybnou existencí," prohlásil o Mikuláškovi v rozhovoru pro kaocko.cz.Petře, jak se cítíte krátce před zápasem? 
Jsem v pohodě a bez zranění. Stoprocentně připravený podat co nejlepší výkon. Těším se na turnaj, už aby to bylo. 

Zápas jste vzal na poslední chvíli jako náhradník za Istvana Veréba. Bylo to těžké rozhodování, zda do toho jít takhle narychlo? 
Rozhodování nebylo vlastně vůbec žádný. O ten zápas jsem si řekl sám. Když jsem viděl, že je na kartě Dobiaš, chtěl jsem jít do toho. Před měsícem a půl jsem měl zápas, který jsem vyhrál ve druhém kole, jsem tedy správně naladěný. Věřím, že v sobotu budu pokračovat na vítězné vlně. 

Jak jste na tom aktuálně s váhou? 
Dobře. Celoročně se snažím jíst zdravě, standardně mám kolem 91 kil. Ještě před rokem jsem měl tak kolem stovky, ale potom jsem dost shodil, takže všechno fajn. 

Na turnaji budete hájit barvy I Am Fighter. Prozradíte, zda se jedná o dohodu jen na tento zápas, nebo tam budete pokračovat dál? 
I když budu bojovat za I Am Fighter, jdu tam hlavně za sebe a svůj klub. Neřeším, jestli tam budu hájit tu či onu stranu. A ano, je to dohoda jen na tento zápas, určitě bych se ale nebránil tam pokračovat. Moc rád bych startoval i na dalších turnajích. Tak uvidíme, jak to bude po zápase. 

V čem vidíte Šamanovy nejsilnější stránky a v čem budete mít navrch vy? 
Myslím si, že Šaman dobře ovládá standup, že má i slušnou zem. Upřímně, na jeho zápasy jsem se ale vůbec nedíval (s úsměvem). Svým způsobem tak netuším, co od něj čekat, zato vím, co může čekat on ode mě. Věřím, že budu mít navrch ve všech aspektech boje. Zda to tak bude, se dozvíme v sobotu, já chci mít ale navrch od začátku do konce. 

Plánujete ho ukončit ještě před limitem? 
Dřív jsem byl jednokolovej hráč, všechno jsem napálil hned na startu. Jel jsem ve stylu buď, anebo. Už jsem sice vyzrálejší, ukončit ho v prvním kole by však bylo samozřejmě super. Čím dřív, tím líp.

Je něco, co byste chtěl Šamanovi vzkázat? 
Asi jenom to, ať zůstane zdravý a předvede co nejlepší výkon. Uvidíme, kdo z nás bude v kleci ten lepší. Ale všechno v dobrém, žádné hejty okolo. Ať rozhodne čistě sportovní výkon. Tak, jak to má být. 

Za sebou máte dva zápasy v Oktagonu, na short notice jste tam svedl bitvu s Václavem Mikuláškem. Jak na ten souboj vzpomínáte?
Byl to dobrý zápas. Měl jsem předtím ruku v sádře, dva zlomené prsty, i tak jsem to ale vzal. A to jen 24 hodin předem. Bylo to náročné, ale vůbec toho nelituji. Určitě ne. Bylo to po všech stránkách super. Vašek je dobrej sportovec, jako člověka ho ale všichni znají. V té své makovičce to má trošku špatný, takoví už ale lidé někdy jsou. 

Mrzí vás, že i přes dobrý výkon vám Ondřej Novotný nedal další šanci? 
Ondra mi další zápas slíbil, ale už je to rok a půl. Musím pokračovat v dobrých výsledcích. Je to jediná cesta, kudy se do Oktagonu znovu dostat. Samozřejmě chci být ale aktivní, chci zápasit. Nemůžu čekat deset let, až se někdo rozhoupe mi tu šanci dát. RFA mi ji teď dalo a já jsem za to jedině rád. Čím víc zápasů stihnu za rok, tím lépe pro mě. 

Chtěl byste si s Mikuláškem dát odvetu právě v RFA? 
My jsme odvetu měli mít v Clash of the Stars, jenže on ji odmítl. Vedení organizace za ním přišlo, že jsem první na řadě, on mě ale nechce. Prý mu to nedává smysl nebo co. Místo mě si vybírá no name soupeře, na které nemusí vůbec trénovat, chce prachy zadarmo. Radši než pořádný zápas se mnou si dá souboj s nějakou pochybnou existencí. Těžko se mi pak pracuje s někým, kdo si na*ere do gatí. Uvidíme, jak se k tomu postaví časem, já ho ale nahánět nikde nebudu. 

A ještě bych se zeptal na Karlose Bendu, s nímž často spárujete. Jak mu to jde? Může ho jeho příští soupeř (Taxi kar) vůbec něčím ohrozit?
S Karlosem neděláme přípravu na konkrétního soupeře, ale zlepšujeme ho jako člověka, jako zápasníka. Potřebujeme ho zlepšit ve všech aspektech boje, děláme mu přípravu na míru. A Taxi kar? Je to blázen, co si přijde pro pořádnou čočku. Není to soupeř hodný Karlosových kvalit. Nemá žádnou šanci vyhrát. Karlos totiž trénuje tak, že prostě nemůže prohrát. Rozhodně ne s existencemi, jako je tenhle pán. Vidím to na první kolo. Už v něm ho Karlos hrozně přijede. Nachystám ho tak, aby to byl on, jehož ruka půjde po zápase nahoru. Další články v kategorii

Životní výzva. Kamarádi se ptali, proč mi dali tak těžkého soupeře, směje se Ukrajinec před PML

23.05.2024Čeká na něj největší kariérní výzva, nejtěžší boj. Ukrajinský bojovník Timur Didiaev se již v pátek utká ...

V Thajsku rozlosováno. Čeští boxeři znají své soupeře v olympijské kvalifikaci

23.05.2024Rozlosováno. Čtyři čeští boxeři už znají své úvodní soupeře ve světové olympijské kvalifikaci, která byla ve čtvrtek ...

McGregor obrací list. Temnou stránku ukryl. Slovní útoky mi neslouží dobře, tvrdí

23.05.2024Slovní hrátky a ostrý jazyk, tato kombinace byla vždy nedílnou součástí arzenálu Conora McGregora. Pro urážku nikdy nešel ...

Neporažená kráska z PFL si věří na ty nejlepší. Pokud bych šla do UFC, získala bych titul

23.05.2024Pětadvacet let, jedenáct zápasů, bezchybná bilance, 10 výher před limitem, z toho 9 na KO. Těmito čísly se může pochlubit oslnivá britská ...

Nehulím ani po granátech od Ducára, pochlubil se český ranař, který se o zápase dozvěděl nad smažákem

23.05.2024Zachránil zápas, v sobotu půjde nečekaně do boje. Populární český postojář Pavel Šach se představí na turnaji RFA x ZHS v Polsku. ...

Airbike je pro lidi, co mají moc volného času. Šormová před PML trénovala jinak

23.05.2024Desátý turnaj PML - Professional Muaythai League nabídne také jeden ženský duel. Avšak kompletně jiného složení, než se ještě ...

Jsem připraven na všechno a všechny, hlásí Zawada. Ve Frankfurtu chce bojovat o titul

23.05.2024Přes Eden do Frankfurtu. Tuhle cestu si naplánoval německý bojovník David Zawada, jehož na fotbalovém stadionu pražské Slavie čeká v červnu ...

Poslední šance na olympiádu v Paříži. Čeští boxeři se dozví soupeře v Thajsku

23.05.2024Poslední šance se blíží. Česká boxerská výprava očekává první zápasy v dalekém Thajsku. Tam od 24. ...

Nejdřív pivo, pak titul. Populární střelec cílí z baru přímo na vrchol UFC

23.05.2024Chystá se možná na svou poslední titulovou misi, na poslední výstřel. Na populárního bojovníka Dustina Poiriera čeká ...

Načíst další články