Tichota si brousí zuby na Slováky. UFC je u něj jen otázkou času, věří trenér Reinders

10.01.2022

Autor: Ondřej Huml

Kam dokráčí Jakub Tichota?

Kam dokráčí Jakub Tichota?FOTO: OKTAGON MMA


Čtyři zápasy, čtyři jednoznačná vítězství. Z toho tři ještě před limitem. Tak skvělou vizitku má v Oktagonu teprve dvaadvacetiletý Jakub Tichota, jenž tak bezezbytku naplňuje pověst obrovského talentu. S jídlem mu navíc řádně roste chuť. Poté, co na prosincovém turnaji Oktagon 30 udolal rozjetého Poláka Dawida Karetu, si vzal na mušku další zajímavé cíle. Co si o nich myslí jeho trenér André Reinders? A jakou vlastně prorokuje Tichotovi budoucnost?

Byl to jeden z nejočekávanějších fightů turnaje. Česko-polská válka na závěr uplynulého kalendářního roku ale nakonec měla celkem jasného vítěze. A tím se stal fantom Jakub Tichota, který v souboji dvou v Oktagonu neporažených borců udolal Dawida Karetu. A to hodně sebejistým způsobem, neboť mu vzal jeho nejsilnější zbraň a obrátil ji proti němu. Tedy nadvládu v boji na zemi, kde byl jasně lepší.

"Musím říct, že zhruba takový výkon jsem od Kuby očekával. Jen jsem tedy věřil tomu, že se mu podaří Karetu ukončit. To se ale bohužel nepovedlo, a to hlavně kvůli jeho skvělé defenzivě. Dawid se totiž i v dost obtížných pozicích uměl velmi dobře bránit, takže nakonec prohrál až na body. Celkově to ovšem byla od Kuby velmi dobrá práce. Navíc si v boji otestoval některé nové věci a nabral další cenné zkušenosti," zhodnotil pro kaocko.cz Tichotův trenér André Reinders.


"Zápas s Dawidem byl však jen dalším stupínkem na jeho dlouhé cestě. Dobře vím, že Kuba míří výš. Koneckonců je to jeden z nejtalentovanějších domácích zápasníků, který je odskočený od všech ostatních. Ale bude to chtít čas. Zvlášť když má ve své divizi hodně tvrdou konkurenci, jež se ho samozřejmě bude snažit zpomalit," uvedl kouč na adresu svého klenotu.

Sám Tichota se pak nechal jasně slyšet, že jeho cílem pro tento rok je získat titul pérové váhy Oktagonu. A má plán, jak toho docílit. Po výhře nad Karetou si řekl o bitvu s Romanem Paulusem a až ho porazí, rád by vyzval šampiona Ivana Buchingera. Toho navíc dle svých slov hodlá poslat do důchodu. 

"Věděl jsem, že když Kuba zvítězí, tak přesně tohle po zápase řekne. A že nejdřív bude chtít souboj s Paulusem, který porazil našeho týmového kolegu Peťu Gabala a jenž je brán jako možná vůbec největší slovenský talent. Dawid Kareta je tak vnímán zase v Polsku, Tichota pak u nás v České republice. Proto je teď potřeba, aby Kuba výhrou nad Paulusem ukázal, kdo z nich je nejdominantnějším mladým bijcem střední Evropy," konstatoval Reinders.


Zároveň ujistil, že si Tichota velmi váží cesty, kterou slavný Buchinger v MMA ušel. "Musím říct, že Kuba samozřejmě chová k Ivanovi obrovský respekt, což ostatně řekl už několikrát. Zároveň je ale pro něj zápas s ním obrovská výzva. Je jasné, že ho bude chtít za každou cenu porazit. Zvlášť když mu teď Ivan stojí v cestě," podotkl úspěšný trenér.


"Kuba jednoznačně věří tomu, že bitvu s ním zvládne. A já si myslím to samé. Zkušenosti sice budou jednoznačně na straně Ivana, my ho ale máme dobře načteného. A i když je to skvělý a komplexní bojovník, já jsem přesvědčený o tom, že kdy se bude Kuba v kleci pevně držet svého plánu, tak ho potom porazí," řekl Reinders.

Získat skalp jednoho z nejlepších slovenských fighterů, jenž je v Oktagonu šampiónem lehké i pérově váhy, by byl pro Tichotu jistě přelomový úspěch kariéry. A dost možná by tím hodně uspíšil svůj přesun do prestižní UFC, kam by jednou určitě rád zamířil.

"Nepochybuji o tom, že zhruba nějak takhle to má  v sobě nastavené. Teď je jeho prioritou mít co nejvíc výher v Oktagonu, zrovna u Kuby je ale UFC nejspíše jen otázkou času. Věřím tomu, že tam jednou rozhodně skončí," dodal Reinders na adresu svého zabijáka, který v MMA zatím drží stoprocentní bilanci čtyř výher.