Trump chce přejmenovat akci UFC v Bílém domě. Protlačil na kartu dalšího zápasníka
17.04.2026
Autor: Bohumil Králík

Donald Trump s mistrovským pásem UFC.FOTO: UFC
Posedlost amerického prezidenta Donalda Trumpa přejmenováváním zálivů, průlivů či válečných lodí dorazila i do světa bojových sportů. Teď chce totiž měnit název i jedinečného galavečeru v Bílém domě. A vznesl ještě další své přání, jemuž bylo ihned vyhověno.
Event pořádaný v části sídla amerických prezidentů nazvaném South Lawn se oficiálně nazývá UFC Freedom 250, číslo turnaje samozřejmě odkazuje ke 250. narozeninám vzniku USA. Zápasnická karta byla odhalena minulý měsíc a jejími headlinery jsou v titulovém zápase Ilia Topuria a Justin Gaethje.
A když Trump o víkendu dorazil na galavečer UFC s Jiřím Procházkou v hlavní roli, prozradil, že vznesl směrem ke svému příteli a šéfovi organizace Danu Whiteovi přímou žádost. Přál si, aby měl v Bílém domě zápas i bojovník těžké váhy Derrick Lewis a prezident UFC mu vyhověl a na kartu přidal jeho duel s Joskem Hokitem.
To však Trumpovi nestačilo. Prozradil také, že chce celý event přejmenovat na UFC 1776, což by podle jeho mínění ideálně symbolizovalo letopočet, kdy byla podepsána deklarace nezávislosti USA.
Aréna bude přímo před vchodem
"Je to skvělá myšlenka. Řeknu to Danu Whiteovi. Tahle idea se mi vlastně hodně líbí," cituje prezidenta USA server Sport Bible.
"Řeknu to takhle, byl jsem součástí už mnoha velkých událostí. Nikdy jsem nezažil akci, která by vzbudila větší zájem než tahle akce UFC, kterou budeme mít přímo přede dveřmi. Začnou budovat arénu pro 4500 sedadel, vzadu budeme mít 50 tisíc, možná 100 tisíc lidí," rozpovídal se Trump.
"Budují úžasnou stage, budeme mít masivní obrazovky, kde se budou zápasy vysílat. Jde o velmi populární sport. Já jsem byl do toho zahrnut kvůli Bílému domu a všemu okolo. Je tu spousta důvodů, ale každopádně postavíme v Bílém domě arénu přímo před vchodem," prohlásil natěšeně Trump.
Z akce v sídle prezidentů ale není zrovna nadšený třeba jeden z nejvlivnějších podcasterů Joe Rogan, jenž už dříve vyjádřil k celé akci značně rezervovaný postoj.
"Je to tak trochu umělá senzace. Bude to hlavně bezpečnostní noční můra. Navíc budou zápasit venku. Co když bude pršet? Co když bude horko? Červen ve Washingtonu D.C. může být dost teplý. To má na bojovníky vliv," přemítal podcaster v pořadu The Joe Rogan Experience.