Účastnice olympijských her je po smrti. Vypadla z 11. patra

Zápasnice Zsanett Németh.FOTO: Profimedia
Tragická zpráva zasáhla maďarský sport. Zsanett Németh, účastnice olympijských her a medailistka z mistrovství Evropy v zápase, zemřela v Sofii. A to před pár dny ve věku 32 let.
Podle informací médií zemřela po pádu z 11. patra budovy sportovního centra v Sofii. Bulharská policie případ vyšetřuje a podle dosavadních informací se přiklání k závěru, že mohlo jít o sebevraždu.
Tragickou událost potvrdily také zahraniční servery Novinite.com a Bgnes.com). Podle veřejných informací měla sportovkyně trpět psychickými obtížemi a docházela k psychologovi. Objevily se také spekulace o osobních a partnerských problémech, ty však nebyly úřady oficiálně potvrzeny, takže je nelze považovat za prokázanou příčinu její smrti.
Její úmrtí vyvolalo v maďarském i bulharském sportovním prostředí velký ohlas, protože byla považována za jednu z nejúspěšnějších zápasnic své generace.
Zsanett Németh patřila řadu let mezi nejlepší maďarské reprezentantky v těžších váhových kategoriích.
Mezi její nejvýznamnější výsledky patří stříbrná medaile na mistrovství Evropy v roce 2017, bronzová medaile na mistrovství Evropy v roce 2019 a účast na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiru, kde skončila na 10. místě. V mládežnických kategoriích patřila k evropské i světové špičce a získala několik titulů.
Velmi blízko světové medaili byla také na mistrovství světa v Budapešti v roce 2018. Postoupila do semifinále, ale během zápasu si vážně poranila koleno (přetržení vazů), kvůli čemuž nemohla nastoupit k boji o bronz a skončila pátá.
Po roce 2022 se přestěhovala do Bulharska. Trénovala v klubu CSKA Sofie a podle dostupných informací získala i bulharské občanství. Nedávno před svou smrtí se stala mistryní Bulharska ve váhové kategorii do 76 kg.