UFC ve víru politiky. Trump volal v přímém přenosu. Komunisto, rasistický šmejde, nadávalo se

23.09.2020

Autor: Bohumil Králík

UFC ve víru politiky. Trump volal v přímém přenosu. Komunisto, rasistický šmejde, nadávalo se


Napjatá politická situace v USA, které na podzim čeká dramatická prezidentská volba, probublala i na elitní scénu MMA. Hluboký rozkol v americké společnosti se naplno obnažil i v dozvucích očekávané víkendové bitvy v rámci víkendového galavečeru UFC, v níž Colby Covington porazil Tyrona Woodleyho.


Covington se hrdě hlásí mezi příznivce současného prezidenta Donalda Trumpa, který mu také během pozápasového rozhovoru v Las Vegas osobně volal.

„Jsem na tebe hrdý, chlape. Jsem tvým velkým fanouškem. Jsi tvrďák a máš v sobě správného ducha. Tak teď jdi a vyhraj další zápasy. A ať to tak jde co nejdéle. Jsi fakt borec. Líbil se mi i tvůj pokřik. Jsem tvůj fanoušek, ty jsi zase můj. Jsme stejný druh,“ říkal Trump do telefonu.


Covingtonův soupeř Woodley evidentně pochází z opačné strany barikády. Před utkáním odpovídal na všechny otázky „Black Lives Matter“, tedy názvem hnutí proti rasismu a údajné policejní brutalitě vůči Afroameričanům, které se také ostře vymezuje právě proti Trumpovi. 

Kriminálníci a teroristi 

Během vítězné euforie se Covington do poraženého soka pustil i politicky.

„Zastává (Woodley) se celoživotních kriminálníků. Víte, Black Lives Matter, to je celé švindl. Prostě vtip. Všichni to jsou teroristi,“ sypal ze sebe kalifornský rodák.

„Zastávají se kriminálníků. To přeci nejsou tvrdě pracující Američané. Jsou to špatní lidé. Zločinci, kteří nemají právo napadat policisty. Prostě, když porušujete zákon, ohrožujete policajty zbraněmi, dostanete to, co zasloužíte,“ pokračoval 32letý bijec.


„Vymáhání práva chrání nás všechny. Pokud nebude fungovat, bude tu divoký západ. Všichni ti kriminálníci ovládnou ulice a nikdo z nás nebude v bezpečí. (Woodley) je komunista, marxista. Zastává se kriminálníků. Nenávidí Ameriku, a proto byl dnes poražen,“ dodal Covington.

Mezi elitou UFC rozhodně není jediným skalním příznivcem Trumpa. Nadstandardní vztahy s ním má i sám prezident organizace Dana White, který mu mimo jiné nedávno osobně volal, aby se přimluvil za záchranu života íránského zápasníka Navída Afkariho, jenž byl však navzdory prosbám z Bílého domu stejně popraven.

Já to s ním vyřídím


Covingtonova slova nicméně vzbudila i na MMA scéně velký poprask, obzvlášť mezi bojovníky tmavé pleti.

Notně podrážděně se ozval třeba Brit Leon Edwards, který se dožaduje vzájemného zápasu. „Buďte v klidu. Já to v prosinci s tím rasistickým šmejdem vyřídím. Uvidíme, jestli se Colby Covington připojí do klubu ´nebudu bojovat se Leonem´ a bude se schovávat jako všichni ostatní,“ napsal Brit na Twitteru.

Rozvášněný Covington se v živém rozhovoru opřel i do šampiona weleterové váhy Kamaru Usmana. „Nejdřív si jdi utřít pusu, něco tam máš asi od prezidenta,“ brzdil osobní útoky Usman. 

"J ani nevm, co na to ct, je to dobr sranda. Ale okuje vs to?" rozesml se f UFC Dana White, kdy pila e na men sil MMA a boxu.

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Pondl 21. z 2020


„A kdo volal tobě? Někdo z tvého kmene? Dávali ti kouřové signály?“ narážel Covington na africký původ nigerijského šampióna. 

Dračí energie a americká ocel

„Počkej, až se s tebou utkám znovu! Máme nedokončený byznys! Dojdu si pro tebe...“ vyhrožoval dál Američan.

„No, řekni, co se stane příště? Minule jsem ti rozlámal ksicht,“ reagoval v klidu Usman.

„Zemřeš. Z klece tě vynesou studenýho. Radši pořádně trénuj a jeď si dál svoje EPO. Já nic takového nepotřebuju. Jsem syrová americká ocel. Mám na své straně prezidenta USA. Dračí energii,“ jel si dál svou Covington.

A Usman se jen těžko bránil smíchu: „Aha, huh, takže Hry o trůny. Dračí energie. No dobře. OK.“Další články v kategorii

Šance na reparát. Kotalík má možnost skoncovat s Norem, jenž mu překazil restart kariéry

28.03.2023On sám přikládal téhle bitvě extrémní důležitost, bral ji jako začátek nové éry. Jenže nebylo mu přáno. Zápasník ...

Americká kráska si před náročnou bitvou užívá pohodu u bazénu

28.03.2023Ke sluchu Alyse Anderson se bezesporu donesla zpráva, která zaručuje její příští soupeřce Stamp Fairtex titulovou šanci v organizaci ...

Mladý olympijský boxer padl v boji za Ukrajinu

28.03.2023Už žádný další zápas v ringu. Ukrajinský boxer padl v boji. Maxim Galiničev získal stříbrnou medaili na letních olympijských ...

Smutek šampionů. Šéf UFC jediným prohlášením zklamal trojici vyvolených

28.03.2023Mexická půda snad ještě nikdy nebyla tak horká, jako je tomu dnes. Ještě před rokem 2021 nemělo Mexiko žádného šampiona v UFC. Nyní ...

Návrat bývalé královny se odkládá. Prsty v tom nemá žádné zranění, nýbrž malá cookie příšera

28.03.2023V UFC si dala za cíl se potřetí dostat k trůnu, teď musí tyhle plány odložit. I tak je ale šťastnější než kdy jindy. Bývalá ...

U mě ten člověk skončil, já si ho škrtám, rozzlobil se Novotný

28.03.2023Jen málokterý fighter na světě dokáže tak spolehlivě zvednout lidi ze židle jako právě on. Prostořeký Američan Colby Covington je v tomhle fakt třída. ...

Symbióza sportů. Aneb jak mohou být bojové sporty prospěšné

28.03.2023Zájem o bojové sporty stále raketově stoupá. Čím dál více lidí nalézá krásu, jakou mohou bojové ...

Slib z nemocničního lůžka. Moc rád ti ten ksicht rozbiju znovu, běsní Angličan

27.03.2023Paddy Pimblett momentálně nezáří v kleci, nýbrž na nemocničním lůžku. Zotavuje se po operaci kotníku, kterou podstoupil letos v březnu. S ...

Zápasník bojoval i v bezvědomí. Šéf UFC vynesl verdikt o tomto debaklu

27.03.2023Byla to scéna, která hned vyvolala debatu, že tohle bylo za hranou, tady šlo o zdraví zápasníka při zaváhání rozhodčího ...

Načíst další články