Utajené souboje se světovými šampiony. Jake Paul vzal přípravu smrtelně vážně

16.12.2021

Autor: Bohumil Králík

Co se stane nyní?

Co se stane nyní?FOTO: DAZN


Mnozí ho mají jen za trapného klauna, ale přípravu na pátý profesionální boxerský zápas bere youtuber Jake Paul nejspíš smrtelně vážně a poctivě. Na víkendovou odvetu s někdejší hvězdou UFC Tyronem Woodleym, jenž zaskakuje za zraněného Tommyho Furyho, se připravoval v soukromém karibském kempu v Portoriku, kde se trochu v utajení pral i se světovými šampiony.


24letý showman, který v ringu zatím nepoznal porážku, začal s ostrou přípravou už v září. Tehdy si ale ještě myslel, že se utká s již zmíněným Furym. Brit se ale kvůli zlomenině žebra a dalším zdravotním problémům musel účasti v mimořádně lukrativním duelu vzdát.

Soukolí očekávání a byznysu směřující k předvánočnímu vyvrcholení už ale byla roztočena, a tak čas a místo konání zůstalo. Jen se narychlo domluvil záskok 39letého Woodleyho, jenž úvodní souboj na konci léta s Paulem prohrál a po nabídce na odvetu rychle skočil.


Paul samozřejmě také nechtěl, aby přišly peníze vynaložené na kemp vniveč. Osobnosti, které si sezval, nejspíš nebyly zrovna levné.

„Jake se připravoval jako kdyby měl jít na zápas o světový titul. Když se připravují šampioni těžkých vah na titulový zápas, většinou absolvují 150 až 200 kol ve sparingu. Jake je teď na stejné úrovni. Bere to hodně vážně. V minulém zápase se trochu zranil, hnul si s loktem. Dali jsme se pak znovu do práce, trochu jsme věci pozměnili a teď jsme připraveni na pořádnou jízdu,“ vysvětloval pro SunSport kouč BJ Flores.

Skalp Woodleyho coby někdejšího šampiona UFC, je pro Paula zatím nejcennějším triumfem, i když stále platí, že ani k pátému profi zápasu v ringu nenastoupí proti čistokrevnému boxerovi. Tím se měl stát Fury, mladší bratr slavného šampiona boxerské těžké váhy organizace WBC Tysona.

V předchozích duelech porazil Paul vedle Woodleyho také dalšího vysloužilého MMA zápasníka Bena Askrena, dále bývalou hvězdu NBA Nateho Robinsona a youtubera s pseudonymem AnEsonGib.

Osm kol mu otevřelo oči

Proti Woodleymu se poprvé dostal dál než do druhého kola, protože zápas trval kompletních osm rund. Tahle výhra tak ještě více napumpovala jeho sebevědomí.


„V tréninku má výbornou morálku. Vždy pracoval tvrdě, je velmi soustředěný a upřený na svůj cíl. Když naposledy absolvoval osm kol, myslím, že to pro něj bylo veliké prozření. Každý den ráno je motivovaný k tréninku a řádně hladový,“ pokračoval Flores.

Kvůli lepšímu soustředění se také někdejší herec společnosti Disney uchýlil do ústraní Portorika.


„Je těžší sem dostat lidi ke sparingu, ale máme tu všechno. Profesionální tým, oddělený dům pro sparing partnery a kompletní vybavení včetně gymu. Jedeme na plný plyn, není tady tolik rozptýlení jako třeba v Las Vegas. Pro trénink je to ale lepší. Jake je slavný, lidé v USA ho poznávají, je tedy lepší být tady v ústraní,“ pochvaloval si kouč.

Paulovými sparing partnery byly třeba osobnosti jako Richard Rivera, Muhsin Cason či Nikita Ababij, kteří mají dohromady bilanci 40:0. Dorazil dokonce i bývalý světový šampion Steve Cunningham.

„Měli jsme tu spoustu kluků, i světové šampiony. Třeba Steva Cunninghama nebo Richarda Riveru, který má bilanci 20:0 a je jednou z nejlepších křížových v USA,“ vypočítával Flores.

Mimochodem, získat Cunningham do kempu byl nejspíš takticko-psychologický manévr, jak se dostat pod kůži Furyho klanu. Protože Brit kdysi dokázal Tysona Furyho poslat k zemi, i když s ním zápas nakonec prohrál. 

S výměnou soupeře za Woodleyho však kouzlo tohoto tahu trochu vyčpělo. Další články v kategorii

Zlomím ho a vydláždím si cestu až k titulu, plánuje Ekvádorec. Prozradil, proč musí všechny sesekat

25.03.2023Po porážce s legendárním Josem Aldem nasbíral Ekvádorec Marlon Vera čtyři výhry v řadě, při každé z nich získal bonus za výkon ...

Pěsti v ringu. Velká bitva v Česku může přiblížit světový souboj

25.03.2023Bude boj. Na českého profesionálního boxera Vasila Ducára se tlačí český reprezentant s ukrajinskými kořeny Viktor Trush, který ...

Box v Pardubicích. Bitvy v ringu a také společenská prestiž

25.03.2023Není na co čekat, program pro boxerské fanoušky je jasný. Pardubice dnes zažijí galavečer MBC Fight Night 2, který pořádá organizace ...

Jsi jen zbabělec. Nikdy jsi nebyl dobrý na to zaplést se s Gypsy Kingem, opřel se Fury do Usyka

25.03.2023Úhlavnímu rivalovi mohl sebrat všechny pásy, stát se absolutním králem těžké váhy. Nakonec z toho však nic nebude. ...

Je šampionova forma přeceňovaná? V Mexiku má zavládnout poprask

25.03.2023Boxerský svět se v letošním roce může těšit na řadu skvělých bitev. Do akce se chystal Fury s Usykem, snad se obě strany umoudří a zápas ...

Pikantní vážení. Tohle byl hodně nevšední obleček

24.03.2023Holé pěsti na scéně. Organizace Bare Knuckle Fighting Championship je nejrychleji rostoucí stáj bojových sportů na světě. Takto se zástupci ...

Od školních lavic ke splnění snu. V Austrálii hoří plamen ženského Muay Thai

24.03.2023Málokdo ví v dětských letech, na jakou cestu se v dospělosti vydá. Najdou se však tací, kteří mají ve své kariéře ...

Příště ti ukážu svou skutečnou sílu, rozhněval se Procházka na vychloubačného Rusa

24.03.2023Co se upeče v gymu, to tam má také zůstat. Nebo ne? Ruský přízrak UFC Khamzat Chimaev toto nepsané pravidlo zjevně nerespektuje. Teď si ale svou ...

Velký chlap. Ale moc hodný. Potřeboval by v sobě mít trochu zla, říká trenér

24.03.2023Co bylo známo v boxerských kruzích už déle, je nyní veřejné i pro fanoušky. Boxer Tomáš Šálek odešel ...

Načíst další články