Vémola dostal od trenéra lekci před zrcadlem. Byl jsem zoufalý, přiznal Terminátor. Koupí slona?

06.09.2021

Autor: Libor Kalous

Těžké časy si zažil Karlos Vémola pod trenérem Michalem Soukupem.

Těžké časy si zažil Karlos Vémola pod trenérem Michalem Soukupem.FOTO: OKTAGON MMA


Více než hodina slovní přestřelky. Zajeli do sebe, rýpli si, ale dokázali se i pochválit. I když výjimečně. Takový mix v sobotu večer namíchali v Duplexu Karlos Vémola a Marpo. Jejich setkání na baru před boxerským duelem, který proběhne 26. února v O2 areně. Zatím je vše ve vlažné fázi, s přibývajícím časem se začne více vařit voda. Přesto oba věří, že nepřekročí určité hranice. Co si tihle dva také řekli? 


Jak cenný je pro vás získat skalp toho druhého, jak budete připraveni?

Marpo: Pro mě to bude ten nejcennější skalp, žádné výmluvy. 

Vémola: Vůbec nehrozí, že by mě moji trenéři nepřipravili, já budu mít ty nejlepší v Čechách. Trénuju ve Spejbl gymu, trénuju v Reinders gymu, bude mě připravovat Míťa Soukup. Všichni ti trenéři ho (Marpa) znají, budu mít ty nejlepší. Nikdo by mě nenechal do zápasu nastoupit, pokud bych nebyl na sto procent připravený. 

Prohra s Véghem a prohra s Marpem, která by byla bolestivější?

Vémola: O prohře s Marpem jsem neuvažoval a ani asi ještě dlouho nebudu, takže určitě budu vždy za bolestivější považovat tu s Attilou, protože to byl zápas století, oba jsme MMA zápasníci. Ani jeden nejsme boxer. On je skvělý český raper, já jsem MMA zápasník, takže určitě nejhorší prohra byla s Attilou. 


Šli byste do zápasu, pokud by platilo – vítěz bere vše?

Vémola: Klidně.

Marpo: Narovinu ne, mám dvě děti a chci pro ně to nejlepší, ať vyhraju, případně prohraju. 

Vémola: Já mám čtyři děti, takže potřebuju peníze asi více než on. Ne, samozřejmě. Kdyby vítěz bral všechno, byla by to krásná bonusová odměna. Tady z něj mluví pravý táta, myslí napřed na rodinu. 

Co by znamenala porážka pro Vémolu?

Marpo: Máme rodiny, máme děti, musíme se o ně starat, nepřeju mu nic špatného, aby skončil. Myslím si, že člověk musí trochu padnout na prd…, což se stalo s Attilou, aby se restartoval, aby přehodnotil priority. Myslím si, že tohle bude tento případ.

Vémola: Co se mi stalo s Attilou, to už nikdy nechci zažít. Radši chcípnu, než abych to zažil znovu. Bude mít těžkou práci.

Kdo bude mít v zápase větší podporu fanoušků?

Marpo: Zajímavý, podle mě to bude půl na půl. Měli by se udělat nějaké kotle. 

Vémola: Abych řekl pravdu, moc si nepamatuju, jak to bylo s Attilou. Když se na to dívám ze záznamu, tak jsem to měl víc já, když zápas skončil, všichni byli na Attilově straně, jak to je u nás v Čechách zvykem. Po prohře jsem dostal velkou podporu. Když Attila prohrál v Bratislavě, celá hala ztichla, lidi odcházeli, mě toho frajera bylo tak líto. Tohle se mi naštěstí nestalo. Za to mohu být fanouškům vděčný, pokud bych to zažil, asi by mě to položilo. 

Jak to bude v únoru?

Vémola. Bude záležet, jací přijdou fanoušci. Jestli přijdou ti, kteří mají rádi hudbu, nebo sport. Myslím, že to bude hodně vyrovnaný. Proti Pínovi byla aréna pro mě, proti Kinclovi jsem to čekal. Teď nevím, možná to bude jako v Rockym. Až ho budu mlátit, jeho fanoušci budou řvát Karlos, to by bylo krásný. 


Sympatie může ovlivnit trashtalk, kam až může mezi vámi zajít, kde jsou hranice?

Marpo: Určitě nikoho nesoudím, nechci soudit domácnost, rodiny, děti, tohle mi nepřísluší, i když to je oblíbenost Čechů. Někdo se rozvede a už to jede, přitom o tom nic neví.

Vémola: Když se sejdou dva normální lidi, má to nějaké hranice, na kterých se to snaží držet, zatím se to nikam nezvrhlo. Oba máme rodiny a děti, takže se to ani nikam patrně nezvrhne. Některými řečmi mě může sr.., ale uvidíme, jak to bude.


Budete si něco plánovat?

Marpo: To vyplyne ze situace, já tohle neplánuju, že bych seděl doma a přemýšlel, já to mám takový free style.

Vémola: Já to říkám celý život, lidi si možná myslí, že si někdo trénuje trashtalk před zrcadlem, ale to nejde. Já vždycky reaguju na soupeře, co řekne, snažím se objektivně reagovat. Přijít a mít to vymyšlený, to nebude nikdy fungovat.

Pokud Marpo vyhraje, co to bude znamenat?

Vémola: Dostal bych se do temné propasti, ve které jsem byl po Attilovi. Měl jsem fakt špatný období, nedokázal jsem se sebou vydržet, lidi nevydrželi se mnou, rozešel jsem se se ženou. Nedokázal jsem se s tím vyrovnat, ale dalo mi to jednu věc, dalo mi to o to větší drajv a dřinu, tohle si budu do smrti pamatovat, takže nad tím nechci ani přemýšlet. Mám k tomu takovou nechuť. Nemůžu s ním prohrát, pořád by to byla porážka se zpěvákem. 

Marpo: Mám rád boj a hecnout se na tebe, to je pro mě radost. Jsem ochoten a schopný udělat cokoliv, abych tě viděl pode mnou ležet KO. 

Karlosi, vás trénuje také Michal Soukup, co on říká na vaši techniku?

Vémola: On je mužem činu, moc nemluví. Ze začátku se mnou nechtěl trénovat. Myslím si, že hodnotí mojí urputnost a vůli. Já na deseti tréninkách stál hodinu a půl před zrcadlem, já dělal jen jedna dva, to mě tak sra… Po čtvrtém, po pátém tréninku jsem čekal, kdy to skončí. Když si mě pak všiml, že jsem furt u toho zrcadla, tak mi řekl, ať jdu trénovat. Takto jsme se skamarádili. On čekal, že se zabalím a vypadnu. Když řekne, že mám udělat 5000 kliků, já jich udělám 5005, neudělám 4600, abych ho ojebal. Co mi řekne, to udělám, to nás spojilo. Když mi řekne, ať porazím Marpa, tak to taky udělám.


Proč vás nechtěl Soukup trénovat?

Vémola: Myslím, že měl na mě názor jako mají někteří hejteři, že to nemyslím vážně, tak si vysvětluju, že mě postavil na deset tréninků před zrcadlo. Přísahám bez jediné kombinace. On byl schopný mi stokrát říct, že to dělám špatně, byl jsem zoufalý, chtěl vidět, jestli to vydržím, že ho budu poslouchat, jestli se budu chtít zdokonalovat. Vydržel jsem. 

Marpo: Když jsi deset hodin dělal přední a zadní a nebylo to dobře, zvládneš do února přední, zadní a přední hák třeba? 

Vémola: Do února to stihnu, ono do bude stačit. U mě to asi nebude levý hák. U mě to bude pravý capák, kterému se tak směješ. Až přistane pravý capák, poznáš, zač je toho Terminátor. 

Marpo: Mám štěstí, že capák je vidět od Hlaváku. 

Co si koupíte za výhru?

Vémola: Slon by byl krásný, ale na to potřebuju větší zahradu, všechno je v plánu. Těch výher by muselo být víc, budu ho muset zmlátit ve stylu, aby přišel pořádný money fight. 

Kolik stojí slon?

Vémola: Slon stojí kolem milionu, na něj by ze zápasu zbylo, ale je potřeba ještě ta zahrada.

Marpo: Já nejsem moc na drahý věci. Nechci hrát na srdíčka, ale pořídím něco dětem. Třeba je pošlu někam na školu. 

Vémola: A já ne, který dítě se projede na slonovi po Měchenicích. Další články v kategorii

Pikantní vážení. Boxerka šla do bikin a promotér se díval před sebe. Radši

05.02.2023Nemá to někdy lehké. Promotér Eddie Hearn patří mezi největší boxerské promotéry na tomto světě. Zažil už tisíce staredownů, ...

Šaman z Bratislavy umlčel Maďarsko, cítil se jako zvíře. Na mě musíš vzít sekeru, smál se

05.02.2023Byl to hlavní zápas večera, vyvrcholení mimořádně povedeného turnaje. Miláček tribun a několikanásobný maďarský šampion ...

Z McDonaldu k životní výhře v kleci. Mladík oslnil Budapešť i celou RFA

05.02.2023Šílené přestřelky v postoji, drtivé knockouty i nečekaná zmrtvýchvstání. Turnaj RFA 8 v Budapešti přinesl úplně ...

Fantastická bitva. Brichta šel dvakrát k zemi, přesto urval výhru v adrenalinové přestřelce

05.02.2023Asi žádný jiný zápas nebyl před sobotním RFA 8 v Budapešti vyhrocený způsobem jako K-1 souboj mezi Leem Brichtou a Vítem Vokounem. ...

KO večera na RFA? Neuvěřitelný vypínač. Český zvedák na bradu vymazal soupeře

05.02.2023Když máte granát v ruce a trefíte se ve velkých rukavicích, způsobíte paseku. Pokud si vezmete malé rukavice a trefíte v nich ...

Frajeři se do sebe pustili, žádné čekání. Růžička poznal v Rusku TKO

04.02.2023Velká výzva a tvrdý střet v kleci ruské organizace RCC zažil v Jekatěrinburgu Tadeáš Růžička, který šel v sobotu do hlavního ...

Tohle bolelo. Večer před zápasem jsem se přežral jako prase, přiznal Deák, který začíná novou kapitolu

04.02.2023Úvodní kapitolu uzavřel se skóre 2-2, teď začne psát příběh další. Slavného slovenského bojovníka Tomáše ...

Ze dna na vrchol. Neměla na jídlo, dnes je tato máma šampionkou

04.02.2023V roce 2018 porážka, v následujícím roce další porážka. Takto začala svoji kariéru v BKFC Britain Hart. Start, který ...

Velká vzpruha do sezony. Hanzlíčková byla krok od zlata, vybojovala stříbro

04.02.2023Tohle se povedlo! Zápasnice Adéla Hanzlíčková prožila stříbrný pátek. Na rankingovém turnaji Zagreb open se probojovala až do ...

Načíst další články