Vémola se vrací. Během čtvrt roku si přijdu na krásný peníze, takže odměna bude velká

10.05.2022

Autor: Libor Kalous

Karlos Vémola se vrací.

Karlos Vémola se vrací.FOTO: OKTAGON MMA


Po nedobrovolné zdravotní pauze je v plném tréninkovém procesu. Karlos Vémola chce za tři měsíce stihnout tři zápasy. Dva v MMA, jeden v boxu. Právě ten bude první, a to už 21. května v O2 areně, kde ho čeká v ringu Marpo. A podle všeho největší česká hala bude vyprodaná. Téměř 20 tisíc diváků. „Teď se cítím úplně nejhůř, jsme ve fázi, kdy doděláváme váhu, teď přijde nejhorších čtrnáct dní přípravy,“ netěší se Vémola na shazování kil. A ještě dost mu chybí. 


Kolik si necháte na poslední den před váhou?
Co nejmíň. Ještě mám asi dvanáct, na poslední shazování bych si chtěl nechat osm kilo. Když to nepůjde, dám dvanáct, co se dá dělat. V boxu to není úplně jako v MMA, takže to nechci s váhou přehánět. Teď se trápím dlouho před zápasem. Normálně čtrnáct dní před zápasem spáruju, ale teď už fakt melu z posledního. Váhu nechci nechávat na poslední chvíli.

Jak výrazně jste se v boxu posunul?
Myslím si, že jsem se určitě zlepšil, ale tohle není na mně, to bude na fanoušcích v O2 areně, aby to posoudili. Já to spíš pociťuji s lidmi, se kterými spáruju. To jsou lidi, se kterými bych si dříve asi ani nezaspároval, když beru postoj. Jsou to ti nejlepší kluci, které Míťa má (Michal Soukup v Pražském rohovníku). Kdybych s nimi jel MMA, ok, ale v postoji bych se nechytal. Teď si myslím, že nedělám ostudu. Co se děje ale v gymu, je jedna věc, důležitý to bude ukázat v O2 areně.


Zápas a fanoušci jsou více, je to tak? 
Já jsem netréninkový typ, tam mi to moc nejde, ale v kleci podávám výkony. V ringu jsem ještě nebyl, takže uvidíme v zápase. Pokud předvedu co na trénincích, budu více než spokojený.

Rozhoduje i rivalita, nevraživost? Tohle v tréninku není…
Nemyslím si, že to je kvůli tomu, ale jsou prostě typy lidí. Někdo je tréninkový typ, někdo zápasový. Třeba Meloun Petrášek je nejlepší frajer v gymu široko daleko, na tréninku je tvrdý, neporazitelný, silný. Pak někdy přijde zápas a trochu se mu zlomí hlava. 

Vy jste tedy opak?
Já to v tréninku nedokážu tak rychle přijímat jako Meloun, jemu ukážete něco jednou, on hned ví, já to potřebuju dělat pořád dokola. Ale v zápase se dokážu soustředit a sežrat soupeře, to mi vždycky fungovalo v MMA. Uvidíme v boxu. 

Dlouho jste neměl zápas, máte teď těžké období, těšíte se, že ukončíte více než roční zápasovou pauzu?
Určitě, je tam natěšení. Pomohl mi návrat do gymu, zase mě to baví, jsem vděčný, fakt jsem byl krůček od konce kariéry. Bylo to na hraně. Jsem vděčný, že můžu. Uvidíme, na jak dlouho to bude. Vypadá to, že mě čeká po třech zápasech další operace. Teď si to užívám a vážím si toho.

Nenabral jste si toho moc – box, za dva týdny MMA, v létě Štvanice?
Dokud můžu, chci. Někteří frajeři to neudělají za rok, já to dám za čtvrt roku. Udělal jsem to už minule, jsem za to zvyklý, jsem rád v tempu, těším se na to.


A co vaše zdraví?
Jde o ruku, ale tentokrát je to druhá. Jde o celoživotní opotřebovanost. Když jsem nemohl používat jednu, používal jsem více druhou. Tak nějak to je špatně na obou stranách, budeme to muset trochu kosmeticky upravit. Zatím to dolaďujeme, ale v tréninku mě to nelimituje, neomezuje, akorát to hrozně bolí. Ale bolest je jen pocit.

Marpovi slibujete KO, vy predikujete zápasy, jak to bude v tom vašem v O2 areně?
Predikuju ohledně MMA, myslím, že nejsem natolik kvalitní boxer, abych mohl predikovat kolo, ale myslím, že to bude spíš v závěru zápasu, takže čtvrté, páté, šesté kolo. V prvních dvou kolech bude pohybově a zkušenostmi lepší, bude se hýbat a já ho budu muset uhánět. Záleží, za jak dlouho mu dojde chuť a motivace, když uvidí, že se mu věci nedaří a nedaří. To je někdy na hlavu zničující, pak mu přestanou fungovat najetý věci. Myslím, že konec zápasu bude můj.

Takže neustálý tlak od vás?
Vémolice bude. Marpo říkal, že se rád přestřeluje. On se zbláznil, nebude vteřina, kdy my se potkáme uprostřed ringu, nikdy, protože to je jako když se proti tobě rozeběhne automat na Colu, jak říkal Meloun Petrášek. Pokud ten zápas chce vyhrát, tak on se bude hýbat, já ho budu honit. Nevím, co se stane v zápase, ale můžu slíbit, že se nikdy nestane, že my dva se potkáme uprostřed, že my dva půjdeme do nějaké přestřelky. Nedej bože, že by mě dostal na provazy, to je čistý blázen. Bude mít o patnáct kilo míň a bude utíkat a utíkat a trefovat z ústupu, to je jediná jeho možnost. Jestli si myslí, že je schopen mě zastavit v tlaku dopředu, tak se zbláznil. 

Co plánujete za odměnu po případné výhře?
Hlavní odměna bude jídlo, že se nažeru. Já si myslím, že odměnu budu řešit až po všech třech zápasech. Měl jsem teď dlouhou zápasovou pauzu, teď se chci soustředit na zápasy. Během čtvrt roku si přijdu na krásný peníze, takže odměna bude velká.


A pro Štvanici máte soupeře ze zahraničí, z Česka?
Všechno se bude odvíjet, jak budou probíhat moje zápasy, v jakém budou stylu. Já mám jasného soupeře, kterého chci, protože se začalo mluvit, že chtějí dát titulový zápas Brazilci Xavierovi, toho bych chtěl, protože mě Ondra nadělí celkem těžkého soupeře do Německa, abych se ukázal. Pokud podám v Německu opravdu přesvědčivý výkon a měl by to být titulový zápas (na Štvanici), tak by to bylo to největší splnění snu pro roční pauze, když jsem si myslel, že můžu ukončit kariéru. Svojí ženě jsem slíbil, že než si ji vezmu, že budu šampion. A to by se mohlo v tak krátké době povést.

Tedy tři úspěchy...
První životní KO v ringu, výhra v Německu, kdy tam je poprvé Oktagon a titulový zápas na Štvanici. Tohle by byl splněný sen, takové poděkování fanouškům, všem, kteří stojí za mnou. Na konci toho crazy roku bych stál s pásem přes rameno, to by bylo skvělý. Pak do konce roku ještě zmlátit malou tlustou 77 (Patrik Kincl) a měl bych oba pásy. Pak můžu řvát na Attilu Végha, přijď si pro něj, já mám něco, co ti patří. To je moje představa, ale záleží na Ondrovi a Palovi, na mně je, abych je přesvědčil. 

Mluvil jste o třech zápasech v řadě, Štvanice je jistá?
Pokud nepřijde zranění, tak doufám, že Štvanice je jistá, akorát řešíme soupeře.

A soupeř pro Německo?
Podle mých informací je, ale nevím, jestli ho Ondra už zveřejnil, takže ho nechci říkat, abych ho nepředběhl a nedostal vynadáno. Musím ale říct, že po tak dlouhé době jsem si představoval jednoduššího soupeře. Německo nebude prd… (smích)

Další články v kategorii

Bitva titánů. Největší zápas ve všech sportech. Legendární Tyson pěje ódy na chystanou show

30.09.2023Už pár týdnů se pod jeho vedením připravuje bývalá UFC hvězda Francis Ngannou na boxerský fight s Tysonem Furym. Legenda tohoto sportu Mike ...

Unavený šampion? Velmi dobrý vtip od pytle brambor, vysmál se trenér

30.09.2023Mexická boxerská hvězda Alvarez bude v sobotu večer v Las Vegas obhajovat své nesporné tituly mistra světa v superstřední váze (76 kg) proti ...

Hospoda, slečny a McGregor za pípou. V těchto kulisách promluvil o svém návratu

30.09.2023 Obklopen sličnými dámami jen ve spodním prádle. Navíc v hospodě, kde promoval a čepoval své nové pivo Forged Irish Stout. I v takových ...

Doufám, že si budu moct zaboxovat s Furym, říká mladík, který "proklel" těžkou váhu

30.09.2023Moses Itauma se obává, že se možná nikdy nedostane k boji s Tysonem Furym poté, co se mu podařilo proklít některé z nejlepších ...

Vězení by pro mě bylo těžký, ale asi by mě srovnalo, řekl Růžička. Prý by tam potkal pár známých

30.09.2023Na chvíli se stal jedním z nejsledovanějších českých bojovníků, radost má však z toho pouze minimální. Tadeáš ...

Do konce roku chce dvě zlata. Tohle by byl super úspěch pro českého bojovníka

30.09.2023Dnes se rozhodne o amatérských šampionech v MMA. České mistrovství odstartuje v 11 hodin v pražské hale TJ Spoje. Turnaj pořádá ...

Genialita z něj dělá fenomén. Neporažený boxer a respekt rivala

30.09.2023Ve světě bojových sportů často vládne chvástavost. O to více u některých sportovců překvapí, když na místo toho ukáží ...

UFC rozšiřuje impérium. Mezi elitu míří jedna z největších hvězd čínského MMA

29.09.2023V ženské slámové divizi v UFC v posledních letech pořádně řádí čínské bojovnice. Na samotném vrcholu se momentálně ...

V plánu je překvapení. Duel v Anglii může rozhodnout o kariéře elitního českého boxera

29.09.2023Čtyřikrát vyrazil český profesionální boxer současnosti Vasil Ducár (14-6-2, 10 KO) do kolébky boxu - Velké Británie. A přestože ...

Načíst další články