Výhru v zápase o titul jsem slíbil synovi. Pak už jsem věděl, že přes to nejede vlak, směje se šampion

14.07.2021

Autor: Jiří Voráč

A šlo se slavit se synem.

A šlo se slavit se synem.FOTO: Save Boxing a Vojta Hájek


Září štěstím. Boxer Ondřej Budera si splnil sen a může se pyšnit mistrovským titulem ČUBP. V Ústí nad Labem v desetikolové bitvě porazil na body rivala Michala Rybu a může zapomenout na dvě předchozí neúspěšné bitvy. „Být v ringu se synem Matýskem a užít si to s mými nejbližšími, to byl nádherný pocit,“ svěřil se Budera v rozhovoru pro kaocko.cz. I během povídání přitom přijal jednu gratulaci k vítěznému zápasu.

Na třetí pokus to s domácím titulem klaplo, ulevilo se vám?
Úleva přišla snad v tom, že už se tím zápasem nemusím stresovat. Já jsem byl přesvědčený o tom, že to dobře dopadne, nepřipouštěl jsem si jiný výsledek. A dopadlo to dobře.

Odmakal jste celých deset kol, bylo něco, co vás během zápasu překvapilo?
Překvapil mě Michal Ryba po boxerské stránce. Udělal na mě dojem, jak na sobě pracuje. Ten zápas pro mě nebyl jednoduchý a musím říct, že té výhry si moc vážím. Měl jsem z toho moc příjemný pocit. Nemusím zápasy, kdy musím tancovat kolem kluka, který to třeba tolik neumí. Tohle byl ale fakt dobrý souboj.

V ringu po skončení duelu jste byl se synem, to byl asi pocit k nezaplacení. Hodně jste si to užíval, že?
To bylo hodně silné, to je pravda. Se starším synem Matějem jsme si v týdnu před zápasem povídali o tom, co mě čeká. A on se ptal, jestli to bude jako naposledy, když jsem boxoval ve Slunetě a vyhrál jsem tam. On věděl, že teď taky pojede na zápas.


Co jste mu odpověděl?
Že udělám maximum, aby to stejné bylo a zase to dopadlo dobře. Stalo se. Dal jsem slib synovi, v tu chvíli jsem věděl, že to musí dopadnout. Přes to nejede vlak.

Kolega říkal, že jste si něco povídal s Michalem Rybou a on snad něco říkal i vašemu synovi. Co se tam dělo?
S Michalem se známe, což víte, takže jsme si něco řekli. Nepamatuji se úplně, jestli jsme se hned bavili o zápase, ale gratuloval mi, a i já ho chválil za dobrý zápas. Vím, že pohladil v ringu Matýska, bylo to hezké gesto, jen to potvrzuje, že je dobrý člověk.

Děkoval jste své ženě Martině, už jste stihli váš úspěch oslavit?
Oslavili jsme to tak, že se s nimi teď snažím trávit co nejvíce času. Vím, že jsem tomu zápasu obětoval všechno a na ženu toho bylo hodně.

Čekal jsem, že budete chvíli odpočívat. Na Facebooku jsem viděl, že jste za odměnu dostal doma vysavač...
To byla taková sranda. Já jsem dlouho sliboval, že přidělám garnýž a teď žena řekla, že už by to snad šlo, když mám po zápase. Tak jsem to udělal.


Už jste se za titul sám nějak odměnil?
Ano. Syn Matýsek přišel s tím, že když jsem vyhrál ten titul, že s ním za odměnu můžu jít do hračkářství a koupit mu tam dinosaura. On je má moc rád, tak jsem to samozřejmě udělal. Vidět jeho radost je nejkrásnější.

Počítám, že v tréninku jste teď polevil, alespoň trochu...
Svůj trénink jsem ještě nezačal, možná ve středu přijde výklus. Pomalinku do toho zase naskočím. Soukromky už ale jedu. Většina z nich můj titulový zápas viděla, pogratulovali mi. Tak jim vždycky říkám, že jdeme makat a s pásem se vyfotíme až po tréninku. (směje se)


Zvedl jste jako šampion ceny za trénink?
Kdepak, pořád jedu za lidovky. Malý moment. (na okamžik přeruší rozhovor - gratulace k vítězství v zápasu o pás šampiona ČUBP).

Gratulantů je, jak jsem slyšel, pořád dost. Slyšel jsem, že vás chválili za dobrou práci...
To byl můj kamarád Pavel Kourek, on má v Pardubicích Barber Shop, krásně mě na ten zápas rozněžnil (směje se).

A co rozbor u piva s vaším soupeřem, už je domluvené posezení?
To ještě neproběhlo. Čekal jsem, že se potkáme druhý den po zápase na snídani, ale Michal asi ještě spal. Příležitost se určitě v budoucnu najde, když si třeba pojedeme pinknout do Brna. Možná přijde místo piva i s žádostí o odvetu. Musím říct, že za nějakou dobu do ní půjdu rád. Nebráním se jí.

S titulem v kapse by mohly přijít nabídky na zajímavějším soubojům, už se něco rýsuje?
Zatím žádné konkrétní věci neproběhly. Spíš se tam mluvilo o plánované akci Save boxing 3, kde padlo v souvislosti se mnou jméno Marian Džupka. To by byl jistě další zajímavý soupeř a posun mojí kariéry.Další články v kategorii

Super úspěch, kluci jsou bombastičtí, je nadšený trenér po dvojitém zlatu z ME. Ozval se i šampion UFC

30.09.2022Nadšení. Jedno slovo, které dokonale vystihuje dvě zlaté medaile z juniorského mistrovství Evropy MMA, které se odehrává ...

Zlatý Kutil a zlatý Makhmudov na ME. Česká MMA reprezentace slaví v Itálii dva tituly

30.09.2022Itálie zlatá a zlatá! Tohle platí po pátečních finálových bojích na mistrovství Evropy MMA. Do dnešních ...

Ukrajinský bojovník obhájil MMA titul, po vítězství se vrátil na frontu

30.09.2022Žádné dlouhé slavení, užívání si s kamarády pocit vítězství. Není čas, současná situace na Ukrajině ...

Mystickému večeru na Kladně tleskali i Vémola s Krampolem

30.09.2022Zamilovali jste si úpolové sporty a teď váháte, který z nich si vybrat? Inspiraci vám mohl dát čtvrteční galavečer na Kladně. ...

Chytit, strhnout, zabít! Tímhle stylem to mám rád, prozradil Cverna. Další sousto? Pořízek Kimball?

30.09.2022"Pozor, pozor, Alexander tady vládne!" Za zvuku svého oblíbeného popěvku nastoupil český bijec Alexander Cverna do hlavního boxerského ...

VIDEO: Nejveselejší staredown? Nejdříve hněv, potom šeptání. Co se stane v ringu?

30.09.2022Jak tohle dopadne, vyznat se v nich před zápasem? Složité. Dnes večer budou v Plzni bojovat o titul šampion křížové váhy Vasil Ducár ...

Furyho otočka! No tak, Joshuo, ještě máš šanci, podepiš. Pak ale bylo zase vše jinak

30.09.2022Z plánů na senzační Bitvu o Británii se pomalu stává fraška v režii úřadujícího světového šampiona Tysona ...

Začíná mistrovství světa kadetů a juniorů v kickboxu WAKO 2022

29.09.2022V letošním roce se uskuteční mistrovství světa kadetů a juniorů v kickboxu asociace WAKO 2022 v Itálii od 30.9. do 9.10. ve městě Lido di Jesolo ...

Pokud má s policií špatnou zkušenost, tak to pravděpodobně není chybou policie, říká Ducár před bojem o titul

29.09.2022Dlouhodobě nejlepšího českého profesionálního boxera Vasila Ducára čeká v pátek zápas o český titul proti vyzyvateli ...

Načíst další články