Za pět týdnů shodil 20 kilo a šel do klece. Další válčil se zlomeným žebrem

14.11.2021

Autor: red

Poražení a vítězové, jak dopadl galavečer organizace I Am Fighter?

Poražení a vítězové, jak dopadl galavečer organizace I Am Fighter?FOTO: I Am Fighter


Zajímavý galavečer IAF 3 viděli fanoušci MMA v sobotu večer v pražském Kongresovém centru. A nic na tom nemění ani fakt, že dva hlavní zápasy skončily pro domácí barvy prohrami. „Bylo to hodně povedené, s kluky nás to bavilo. Jsem rád, že člověk může zažít v této době takovou akci, protože především kultura a sport jsou na koronaviru bití nejvíce,“ řekl po galavečeru raper Marpo, který se svým TroubleGangem celou akci otevřel a zůstal až do vyhlášení závěrečného zápasu.

„Hodně mě překvapil Grznár,“ přidal pak celkem očekávanou větu. Větu, která zněla v zákulisí ale i mezi diváky nejčastěji. 


Kontroverzní kulturista, který má za sebou boxerské zápasy a už také dva v kleci, se konečně dočkal vítězství. Lehce favorizovaného Jaroslava Oláha, který do limitu 100 kilo shazoval ze 120 kilogramů pět týdnů zpět (a vešel se do něj), umlátil ve třetí minutě druhého kola.

„Druhé kolo? Vážně? Já byl poprvé v životě ve druhém kole,“ smál se v zákulisí šestatřicetiletý rodák z Holýšova, který se na duel připravoval v plzeňském Atom Gymu. „Má kopanec, strašnou bombu. Ale vyšlo to. Vydržel jsem, protože jsem přestal sypat,“ dodal pro webové stránky organizace IAF.

„Překvapil mě. A vlastně utahal. Bohužel. Neumlátil mě, ale já už prostě neměl sílu jej ze sebe dostat. Škoda, chyběl mi ten správný instinkt zabijáka. V prvním kole jsem ho měl třikrát na lopatě,“ reagoval o šest let mladší rival. Ten sice opět neřekl, zda bude pokračovat, ale bylo cítit, že prohrou se mu končit nechce.

Překvapením skončily i hlavní dva zápasy. Martina Jindrová už po 200 sekundách prohrála na páku s Polkou Karolinou Sobek, která tím umlčela fanoušky v Kongresovém centru. „Byla tady parádní atmosféra, dodávalo mi to energii, jako takové Koloseum, několik pater, nádherná kulisa,“ rozplývala se dvaadvacetiletá rodačka z Řešova.

A smutek musel vstřebávat také Číňan Lu Kai, kterého manažersky podporuje slavná stáj Paradigm Sports. Toho zaskočil šestatřicetiletý Francouz Konmon Deh. „Hned v prvním kole mi zlomil žebro,“ prozradil čínský „Lukáš“ krátce po zápase při čekání na sanitku. Jeho soupeř naopak děkoval na všechny strany a nevyloučil, že by se v Česku ještě někdy objevil.


Další papíroví favorité už vítězili. Po vyrovnaném prvním kole naprosto rozbila díky svým boxerským a kickboxerským dovednostem téměř čtyřicetiletá Petra Částková o osmnáct let mladší Španělku Aitanu Alvarez a vylepšila si náladu po nedávné prohře pod hlavičkou Bellatoru. „A rozhodně nekončím,“ vzkázala poté publiku.

Skoro bezchybný výkon předvedl publiku Matěj Daněk. A to celý minulý týden strávil pod dekou s horečkami. „Trenéři mě neustále vyháněli z tělocvičny, abych to vypotil tak, jak se má, a ne v gymu,“ smál se po duelu se Slovákem Enrikem Koterbou. A když vás vyhání z tělocvičny nezdolný Petr „Monster“ Kníže, už to musí být.

Jednadvacetiletý bojovník, který roste zápas od zápasu, duel ukončil ve druhém kole na páku na nohu o tři roky staršího soupeře. Tomu nebylo nic platné, že se snažil z nepříjemné situace dostat. Daněk mu nedal šanci. „Když chytnu nohu, už ji nepustím. Jedině tedy, když chytím druhou,“ okomentoval ukončení duelu Daněk, ze kterého roste komplexní bojovník. 

Bojovník, který se ale ještě do profesionální klece nežene. „Mám čas, musím pilovat své dovednosti, sbírat zkušenosti a tohle nechat plynout. Ono vše přijde samo. Jasně, můžeš tomu jít naproti, ale není kam spěchat. Navíc pak už není cesty zpět,“ přidal.

Vítězství zapsal také čtyřiadvacetiletý voják z povolání Josef Štummer, který už v prvním kole rozkopal calf kicky na lýtko přední nohu osmnáctiletého slovenského mladíka Mária Brezovského. Ten mocně toužil opět zapůsobit na české publikum výkonem a ukončením, který by podtrhl přezdívku „SuperKO Mario“, leč marně. Nedošlo na jeho pověstné high kicky ani údery ze zadní ruky z otočeného gardu.

„Vůbec nekopal. Až v závěru třetího kola, jednou,“ divil se ještě v kleci vítěz. V tu chvíli nevěděl, že zbraň soupeře eliminoval sám zmíněnými kopy na lýtko. „Mám na čem pracovat. Ale jsem za to rád. Taková prohra ti dá více než šestivteřinová výhra,“ pousmál se už vykoupaný a převlečený po boku přítelkyně slovenský talent ze Žiliny. Svými slovy připomněl loňský otvírací duel IAF Streetfighteru, ve kterém právě ono expresní KO předvedl.Podobně vyzrálé výkony jako Štummer předvedli také Šimon Krajník, Dominik Toporcer a Daniel Ligocki.

Prvně jmenovaný doslova uválel v souboji náctiletých Tomáše Holečka (těsně 2-1 na body vyhrál i jejich první měření sil), Toporcer a Ligocki si trpělivou prací v kleci připravili ukončení ve třetím kole. Slovenský bijec Juříka dostal na gilotinu poté, co naprosto a dokonale poslouchal krok po kroku pokyny ze svého rohu, kdy si nejdříve soupeře zamknul nohama a poté pomyslnou smyčku utáhl. Ligocki nechal svého osvaleného protivníka utahat, aby ho v závěrečném dějství totálně vyčerpaného sundal.

Naopak rychlou práci se svými soupeři předvedli Tomáš Mudroch a František Bočáň. Oba zapsali knockouty do čtyřiceti vteřin od úvodního klaksonu. „Jsem rád, že jsem mohl zápasit a doufám, že se objevím v kleci co nejdříve. Velíšek má můj respekt, na rozdíl od tří předchozích soupeřů se mě nebál a chtěl zápasit,“ řekl v zákulisí Mudroch.

A jelikož o soupeře – legendu Jaroslava „Číňana“ Poborského (zdravotní problémy spojené se shazováním) – přišel i Velíšek, kluci si to nakonec dali proti sobě.

„No Contest“ po necelých dvou kolech pak skončil první duel večera – dle postojářských pravidel MMA mezi mladíky Filipo Giovanim Marchesinim a Arťomem Ratou. Důvodem bylo zranění v obličeji druhého jmenovaného po srážce hlavami.Další články v kategorii

Z klece UFC na stříbrná plátna. Bývalý šampion odhalil, co na něj čeká po konci kariéry

28.02.2024Co dělat, až kariéra bojovníka skončí? Otázka, kterou řeší každý válečník, jenž považuje svou misi v bojových ...

KO, které se jen tak nevidí. Muší váha ukončila soupeře jediným kopem

28.02.2024"Ve vyšších vahách stačí jedná rána a je po zápase," říká jedno ustálené pravidlo, jež není ...

Polský tvrďák v prosinci zkrotil chaos, teď se chystá na šampiona. Musím ho nachytat, ví Kincl

28.02.2024Využil nabízené šance, zvedl vhozenou rukavici. Na sklonku loňského roku svolil polský gladiátor Piotr Wawrzyniak k bitvě s Vlastem Čepem. ...

Joshua nestačil na uklízečku, Ngannou letěl vzduchem. Saúdové dostali fanoušky do varu

28.02.2024Saúdská Arábie se v poslední době stala přístavem těch nejmonumentálnějších boxerských bitev. Loni si svou boxerskou ...

Jsem radši jako voják. Naftový motor, který se rozjíždí, těší se Kohout na boj v milionové pyramidě

28.02.2024Hra o velké peníze se blíží. Matouš Kohout v sobotu nastoupí do osmifinále pyramidy Tipsport Gamechanger v lehké váze ...

Velké hrátky s váhou před zápasy v UFC. Slavný Brazilec nabobtnal o 14 kilogramů

28.02.2024Hmotnost na váze a v samotném boji, to jsou dvě rozdílné věci. Někteří bojovníci umí dělat se svým tělem hotová kouzla. ...

Mrzí mě, že lidé milují víc Clash než sport, řekl Ondruš. Mluvil i o Kotlárovi

28.02.2024Bizár a MMA. Dva rozdílné světy, z nichž se čím dál více stává jeden, pro sport jako takový to ale může být dost ...

Na bitvy šampionů naladí Nové Zámky s Borárosem a Komuenhou

28.02.2024Už 21. září se v pražské hale O2 Universum uskuteční druhý večer RFA vs. IAF: Special Title Night 2. Event společně oznámili promotéři ...

Diaz zatoužil po návratu do UFC. Zajímá ho turnaj v hale za 60 miliard

28.02.2024Nate Diaz zpátky v UFC? Sen mnoha fanoušků by se mohl brzy naplnit. Legendární fighter projevil přání startovat na turnaji UFC 306, který ...

Načíst další články