Zápas si chci užít, zařadím autopilota, řekl Konrád před bitvou s Martiníkem. A Buchinger? To je psychopat

25.09.2021

Autor: Ondřej Propper

Kdo vyhraje v sobotu večer?

Kdo vyhraje v sobotu večer?FOTO: OKTAGON MMA


Tři výhry a čtyři porážky. Takovou bilanci má zatím v Oktagonu zápasník MMA Michal Konrád, který se na dnešním galavečeru Oktagon 28 pokusí zaknihovat třetí triumf v řadě. Samotný zápas s Davidem Martiníkem ale bere s nadhledem sobě vlastním. A ve výborné náladě byl ostatně už po pátečním vážení, kdy promluvil v rozhovoru pro kaocko.cz.


Na váze proběhlo vše v pořádku? 
No jasně, s ní jsem žádný problém neměl. Poslední tři dny však pro mě byly celkem těžké. To už jsem odvodňoval a zbavoval se cukrů, takže jsem nemohl jíst žádnou rýži ani sladké, které přitom tolik miluji. Takže období nic moc. Zároveň jsem ale aspoň věděl, že pátečním vážením v pohodě projdu.

Jaký to byl pocit se pak zase pořádně najíst?
Což o to najíst, ale hlavně jsem se mohl zase hodně napít. Nejdřív jsem tak do sebe nalil snad pět litrů vody a k večeru pak přišla řada i na mé oblíbené sushi, na němž jsem si náramně pochutnal.

Po vážení jste pak vůbec poprvé pohlédl do očí vašemu soupeři Davidu Martiníkovi. Jaký na vás udělal dojem?
Osobně ho neznám, ale působil na mě úplně v pohodě. Jako kluk, co si na nic nehraje a prostě dělá, co ho baví. 

Neuviteln FIGHT CARD Jedna z nejkvalitnjch v historii OKTAGONU! Turnaj OKTAGON 28 vzbuzuje tsunami zjmu u...

Posted by OKTAGON MMA on Friday, September 17, 2021


Zápas s vámi bude pro něj jeho premiérou v Oktagonu. Jak těžký to je vlastně soupeř?
Abych řekl pravdu, tak ani moc nevím. Úplně do detailu jsem ho nesledoval. Ten zápas si plánuji hlavně dobře užít a prosadit se v něm chci svou vlastní hrou. Ale myslím, že připraven jsem dobře. A to i díky čtrnáctidennímu kempu v Polsku, kde jsem potkal mnoho zápasníků z KSW.

V přípravě žádné komplikace nenastaly?
Všechno bylo super. Nepotkalo mě žádné zranění ani výkyvy v dietě, takže všechno fungovalo tak, jak mělo.

Kudy by podle vás mohla vést cesta k sobotnímu vítězství?
Takhle o tom vážně nepřemýšlím. Dobře vím, že v zápase zvládnu přijít s něčím, co soupeře zaskočí. Nějakou konkrétní taktiku však asi vyloženě neplánuji. Prostě zařadím autopilota a pak uvidíme, jak to bude úspěšné.


V Oktagonu aktuálně držíte dvě výhry v řadě, kterým ale předcházela série tří porážek. Jak moc důležité pro vás bylo se vrátit na vítěznou vlnu?
Pocit je to samozřejmě skvělý, vůbec nejtěžším momentem však pro mě bylo se po těch třech porážkách zase vrátit do klece. Případný čtvrtý neúspěch jsem měl samozřejmě trochu v hlavě, byť jsem se hodně snažil si ho vůbec nepřipouštět. Nejvíc ze všeho mi pak ale pomohlo to, když jsem si sám uvědomil, že ten sport nedělám proto, že musím, ale protože já sám chci. Takže z toho není třeba mít kdovíjak velké nervy.

Je tento přístup něco, co vám pomáhá i v samotném životě?
Určitě ano. Je důležité věřit sám v sebe a užívat si to, co je. MMA je krásný sport, ale zase není třeba se kvůli němu nějak nervovat. Vždyť coby za to někteří jiní lidé dali, aby vůbec mohli takhle zápasit. 

Právě sobotní turnaj si jistě užijete i proto, že do O2 universum dorazí i diváci. Jak se těšíte na jejich návrat? 
Samozřejmě hodně. Věřím, že mě poženou za vítězstvím, navíc konečně bude hezký nástup. V samotném zápase už ale podporu diváků zase tolik nevnímáte, aspoň já tedy moc ne.


A co vlastně říkáte na nového šampióna vaší pérové váhy Ivana Buchingera, který na Oktagonu 27 v krásném zápase o titul udolal Vojtu Barboríka? 
Říkám o něm to, že je Ivan prostě psychopat. V zápasech umí přepnout do módu, v němž vymlátí všechny ostatní. Jeho souboj s Vojtou jsem sice před zápasem viděl 50 na 50, ale ty zkušenosti a dravost nakonec rozhodly pro Ivana.

A stále nemá dost, neboť po ovládnutí lehké i pérové divize touží také po pásu pro šampióna welteru. Dokáže ho podle vás získat?
Bylo by to samozřejmě hezké, mnoho šancí tomu ale nedávám. Nejdřív by měl totiž Ivan v té váze odzápasit několik soubojů, než by dostal možnost bitvy o pás. A navíc si myslím, že by ho David Kozma svým silovým stylem asi přejel. I když... V minulosti jsem je viděl párkrát spárovat v Gabčikově, kde Ivan dokázal Davida házet na zem. Takže nějakou šanci by určitě měl.Další články v kategorii

Slavný Jones a jeho extrémní projekt. Popsal novou smlouvu a přeměnu těla

08.02.2023Jaký bude Jon Jones 4. března v kleci UFC, po více než třech letech bez boje? Jedna z ikon světového MMA se konečně vrátí do míst, kde Američan ...

Po problémech s váhou jde znovu do boje. Zvítězí krásná válečnice sama nad sebou?

08.02.2023Uhrančivá Utsuki Hirata se vrací znovu do akce. Do klece naposledy nastoupila v srpnu minulého roku. Následně měla zápasit i na listopadové ...

Bitva neporažených v Liberci. Pro vysněný zápas doma žádná potrava, hlásí Humburger

08.02.2023V polovině ledna se fanoušci dozvěděli, že MMA zápasník Dominik Humburger bude bojovat pod organizací KSW 25. února v Liberci. Tento voják ...

Šampion Bellatoru a peníze? Má až devětkrát více než v UFC

07.02.2023Spousta zápasníků v UFC si stěžuje, že jejich výplaty nepatří k těm nejhonosnějším. Tvrdí, že smlouvy jsou napsány velice jednostranně ...

Tabu odtajněno. Zápasnice UFC oznámila zásnuby s přítelkyní

07.02.2023Molly McCann, zápasnice UFC v muší váze, slaví úspěchy nejen ve sportu. Začíná se jí dařit i v osobním životě. ...

Nečekaná kritika. Šéf UFC se ostře pustil do odcházející legendy MMA

07.02.2023Pro řadu fanoušků i odborníků je Fedor Emelianenko považován nejen za legendu MMA, ale i za největší těžkou váhu v historii. Najdou se však ...

Dělal problémy a přišel rychlý konec. Ochranka vytáhla fanouška MMA z haly

07.02.2023Tisíce fanoušků se baví. Popíjí, dají si něco k jídlu, komentují zápasy. Prostě víkendový večer, kterých ...

Bojovnice našly cestu k penězům. Prodávají odhalené fotky fanouškům

07.02.2023Trend, který nabírá na obrátkách? Vypadá to tak. I ty velmi známé MMA zápasnice, které si prošly také ...

McGregor vs. Chandler. Ve hře jsou rekordní peníze, půjde o miliardy

07.02.2023Zápas byl oznámen, ještě není místo, termín, ale už nyní se začínají objevovat odhady, jak může být UFC duel mezi ...

Načíst další články