Chytit, strhnout, zabít! Tímhle stylem to mám rád, prozradil Cverna. Další sousto? Pořízek Kimball?

30.09.2022

Autor: Ondřej Huml

A výhra je doma. A viděl ji i Karlos Vémola.

A výhra je doma. A viděl ji i Karlos Vémola.FOTO: se souhlasem Alexandra Cverny


"Pozor, pozor, Alexander tady vládne!" Za zvuku svého oblíbeného popěvku nastoupil český bijec Alexander Cverna do hlavního boxerského zápasu na čtvrtečním galavečeru Noc bojových umění, kde ho v ringu čekal ukrajinský rohovník Mikhail Kostenko. A skutečně šlo o nadvládu, jelo se na jednu bránu. Cverminátorovy bomby o hlavu vyššímu soupeři ani trochu nechutnaly, už po prvním kole to tak Kostenko sám zabalil. Jak si vítěz užil ovace kladenského publika a který velký souboj má teď nejspíš před sebou, i o tom Cverna mluvil v pozápasovém rozhovoru pro kaocko.cz.


Jak jste si tuhle výhru užil?
Užil jsem si ji moc, do Kladna jsem se hodně těšil. Nakonec to bylo celkem rychlé. Chtěl jsem boxovat ještě dvě tři kola. Přišlo mi trochu divný, že to takhle ukončil. Asi už byl ale hodně nahulenej.

Co přesně se na konci kola stalo?
Dal jsem mu tam jednu tvrdou ránu, roztancoval ho. Hned se do mě zachytil, jinak by spadnul z ringu ven. Cítil jsem, že už toho má fakt dost. Ale byl dobrej. Klobouk dolů před ním. 

Výšková převaha byla jednoznačně na jeho straně…
To ano, navíc měl v boxu i o hodně víc zápasů. Bojoval s Usykem i Kličkem, zkušenosti hrály pro něj. Moje rány mu ale moc nechutnaly. Já jsem klasický MMA zápasník, můj postoj je tak trochu jiný. Vlétnul jsem na něj.

Přišlo mi, že ho chcete zabít hned první ranou.
Přesně tak. Chytit, strhnout, zabít, tímhle stylem to mám rád. Dělám to tak i kvůli lidem. Jen škoda, že knockout nakonec nevyšel.


Vydržel byste ale v tomhle vražedném tempu celých šest kol?
Je to hodně náročné. Nebudu říkat, že ne. Ale určitě bych to vydržel. Natrénováno mám na deset kol, takže bych to zvládl.

Jak se vám líbilo bouřlivé přivítání publika?
Bylo to moc fajn. Navíc věřím, že se lidem zápas líbil. To je to nejdůležitější. Pro fanoušky tenhle sport dělám.

Měl jste o to větší motivaci vyhrát, když cenu pro vítěze předával Karlos Vémola?
Karlos je můj dlouholetý přítel. Je to brácha, rodina. On dobře ví, že většinou vyhrávám. Když ne, tak je něco hodně špatně (s úsměvem).

A jak vás potěšila gratulace od Jiřího Krampola? 
I Jirka je můj kamarád, známe se už asi pět let. Jsem moc rád, že také on mě přišel podpořit. 


Mimochodem, vaše nástupovka byla dost působivá…
Byla to taková má klasika. Kluci pro mě zpívají a já jsem za to moc rád. Na konci prosince mě čeká zápas na Fight Night Challenge a tam bude mou nástupovku zpívat pro změnu má dcera. Je to skladatelka a moc šikovná, těším se na to.

Uvidí vás letos fanoušci i v MMA?
Snad ano. Podepsal jsem jednozápasovou smlouvu s novou organizací Attily Végha - Fabriq MMA. Ale podepsal jsem to s tím, že chci zápas pouze s Jeremym Kimballem. Věřím, že v listopadu k němu dojde. 


To by mohl být zápas jako hrom..
Já si to myslím taky. Už mám svůj věk, mým cílem fakt není sbírat zelená políčka. Chci dělat co největší zápasy, měřit se s těmi nejlepšími. Ať mám z toho něco já a hlavně diváci. 

Kimballa však v říjnu čeká zápas v Oktagonu, ve Frankfurtu vyzve Hatefa Moeila. Je vážně reálné, aby už měsíc poté nastoupil proti vám?
Uvidíme. Kimball je takový, že když mu do toho něco vleze, tak zápas zruší a nebojuje. Nechávám to tedy otevřené. Mou podmínkou však bylo, že chci zápas pouze s ním. 

Co vlastně říkáte na to, že si Végh založil novou organizaci?
Podle mě je to skvělý nápad. Attilu znám dlouho. Vím, jaký je, že se mu dá věřit. Navíc je to stále zápasník Oktagonu, s Ondrou a Paľem si vzájemně pomáhají. Těžit z toho budou všechny strany.

Lákalo by i vás založit si vlastní MMA podnik?
To rozhodně ne. Dobře vím, kolik je s tím práce, jak náročné je sehnat peníze od sponzorů. Kord v dnešní těžké době. 

A co RFA? Dojde tam k vašemu zápasu s Tomášem Možným?
Určitě ne. Bylo to v řešení, ale nastaly nějaké neshody, které bych nechtěl dávat najevo. V RFA mít zápas každopádně nebudu. Prioritou je teď pro mě souboj ve Fabriq MMA. 

Mrzí vás, že bitva s Možným nevyjde?
Nebudu říkat, že nevyjde. Náhoda existuje, třeba se spolu setkáme v jiné organizaci. Další články v kategorii

Čtyřicátník v UFC předvedl oslnivý výkon. Adept na show letošního roku

04.12.2022V únoru mu bude 40 let, taková je životní realita Stephena Wonderboye Thompsona. Jenže tento Američan hodil svůj věk za hlavu a v sobotu na galavečeru UFC v Orlandu ...

I diamanty vznikají pod tlakem, vzkazuje Chochlíková a děkuje za skvělou atmosféru

04.12.2022Byl to tajný trumf celé karty. Zápas, který mezi fanoušky bojových sportů budil obrovskou pozornost. Slovenská královna muay-thai ...

Český talent zůstal těsně pod vrcholem, šampion zvracel. Moje cesta tímhle nekončí, ujistil Tichota

04.12.2022Nesmírně vyrovnaný a atraktivní zápas předvedli na Oktagonu 37 Jakub Tichota s Matem Sanikidzem. Rozdali si to o pás pérové váhy, ...

Zničující bouře těžkých vah v UFC trvala jen 54 sekund

04.12.2022Čekalo se, že to může přijít. A ono to přišlo. Tyto těžké váhy na galavečeru UFC v Orlandu se zdržely v kleci jen 54 sekund. Tolik času potřeboval Sergej ...

VIDEO: Válečník. Kozma se vydal za hranici lidských sil

04.12.2022Jako by pád při nástupu předznamenal, co se bude dít v boji. David Kozma už není šampionem Oktagonu. Nezdolný vládce welteru zvládl ...

V O2 areně se strhla rvačka, někoho tam pobodali, překvapil český boxer z Londýna

04.12.2022Nebyl to ideální večer, takový, který by se neměl stávat. Zdeněk Pernica v sobotu večer boxoval v londýnské O2 areně pod organizací ...

VIDEO: Jedno z nejrychlejších KO v historii Oktagonu

04.12.2022Naštván na něj byl už před bojem, ten pravý uragán ale nastal až v kleci. Elitní slovenský fighter Ronald Paradeiser se s Brazilcem Felipem ...

Fury spustil demolici a obhájil trůn. Teď jsi na řadě ty, skrčku, řval do tváře Usykovi

04.12.2022Král zůstává na svém trůnu. A sedí na něm dál hodně pevně a neohroženě. Britský boxer Tyson Fury podle očekávání ...

VIDEO: Bláznivá KO sobota v Ostravě. Kozma prožil peklo a přišel o titul

03.12.2022Boje skončily. Oktagon 37 nabídl famózní MMA zápasy. Vrchol večera obstaral David Kozma, ale ten v pekelném boji padl ve třetím kole. Rozhodčí ...

Načíst další články