Atraktivní vzhled a velké peníze. Tučná výplata láká ženy do boxu bez rukavic

22. 7. 2021

Autor: Libor Kalous

Rachel Ostovichová ještě pod organizací Invicta Fighting Championships.

Rachel Ostovichová ještě pod organizací Invicta Fighting Championships.FOTO: Invicta Fighting Championships


Nejde jen o sportovní výkon, to každý ví. V případě bývalé zápasnice MMA Rachel Ostovichové hraje svoji roli také vzhled, vystupování a síla na sociálních sítích. Tuhle kombinaci třicetiletá Havajka splňuje. Za pár hodin půjde do zápasu bez rukavic pod organizací BKFC: Bare Knuckle Fighting Championship. Její soupeřkou bude Paige VanZantová. V podstatě kopie co do vystupování, jen má jinou barvu vlasů. Sledovaný duel se uskuteční 23. července na akci BKFC 19 v Tampě na Floridě.

Americká organizace UFC propustila Ostovichovou v prosinci po třech prohrách za sebou. Na Instagramu si přesto udržela silný zájem, sleduje ji 780 tisíc lidí. I když skončila v UFC, čísla rostla. Její popularitu chce využít organizace BKFC, aby více protlačila své aktivity mezi fanoušky. Věří, že spojení těchto dvou atraktivních zápasnic přinese úspěch. Proto se nebojí tyto sportovkyně štědře zaplatit.

Před BKFC a UFC Ostavichová bojovala také pod známou ženskou organizací Invicta Fighting Championships.

"Jsem nadšená, že budu bojovat v nejrychleji rostoucím sportu na světě. Těším se na svůj debut. Viděla jsem a slyšela jsem skvělé věci o BKFC a jsem velmi šťastná, že jsem součástí týmu. Nemůžu se dočkat,“ řekla při podpisu smlouvy. Nutno dodat štědré smlouvy. 


Je zřejmé, že Ostovichová si přišla do BKFC pro peníze. Stejnou cestu zvolila také Paige VanZantová, ta prozradila, že v BKFC dostala za zápas desetkrát více, než kdy inkasovala pod hlavičkou UFC. Při svém debutu měla dostat za fight bez rukavic 400 000 dolarů, což je necelých devět milionů korun.

Mnoho fanoušků sleduje Jamajčanku kvůli jejímu nápadnému vzhledu. Tohle jí v kariéře určitě pomohlo. V MMA má čtyři výhry a šest porážek. Tedy bilance, která není ideální. 

Po čtyřech zápasech v UFC odešla s bilancí 1:3. Když skončila, právě box bez rukavic byl jednou z lákavých možností. „Jsem na cestě a tohle je součást mé cesty," řekla Ostovichová pro MMA Fighting. „Ničeho nelituju. Všechno se děje z nějakého důvodu, to mě posiluje."


„Vždy se snažíme podepsat bojovníky, kteří do toho mohou šít, jdou opravdu bojovat, a to je přesně ta věc, kterou Rachael nabízí," uvedl prezident BKFC Dave Feldman. 

Pro premiéru dostala VanZantovou, další mediálně zajímavou bojovnici. „Nikdy jsem si nemyslela, že budu součástí BKFC. Opravdu jsem si nemyslela, že to někdy udělám, ale dali mi Paige a já jsem tu odvetu chtěla, takže to beru,“ připomněla Američanka porážku z UFC ze začátku roku 2019.

Jakou roli hrály peníze? Na tuto otázku odpověděla krátce a jasně.

“Peníze mluví. Je to legrační, lidé si vždycky myslí, že mají právo na váš život a na to, co s ním děláte. Kdyby mi na obličeji tolik záleželo, nebyla bych ani v MMA. Na prvním místě jsme bojovnice. Není to vážné. Vím, že si lidé rádi myslí, že je, ale není to tak vážné. Je legrační, jak si lidé vždycky najdou něco, aby měli o čem mluvit,“ usmála se Ostovichová. 


Podobné zkušenosti má i její soupeřka. „Rozumím tomu, že mě lidé považují za roztomilou. Ale já jsem v první řadě sportovkyně a zápasnice.“ VanZantová má v MMA kariéře třináct zápasů, osmkrát vyhrála. V UFC má skóre 5:4.

Kariéru měla slibně rozjetou, obdivovaly ji statisíce fanoušků, stejně se ale rozhodla to v UFC zabalit. „Bylo to mé nejlepší rozhodnutí, jaké jsem kdy udělala. Za tu dobu pak z UFC odešel málokdo. Ale ten, kdo to udělal, tak se mohl probouzet s vědomím, že venku mimo UFC jsou peníze a za zápasení dostaneme zaplaceno tak, jak si zasloužíme,“ řekla Američanka.

Podobnou cestu zvolila i její nejbližší soupeřka. Místo desítek tisíc dolarů půjde o stovky tisíc dolarů. A to už je patrně pádný argument jít do sportu, který bolí. Hodně bolí.

Další články v kategorii

Kdo dostane šanci sesadit královnu atomové váhy z trůnu? Pátek může napovědět

28. 10. 2021Pod úřadující královnou atomové váhy ONE Championship se začíná otřásat trůn. Angela Lee se svým pásem ...

Naprostá dominance olympijské vítězky. A první zklamání světové boxerky

28. 10. 2021Dvě nejsledovanější ženy americké organizace PFL MMA prožily absolutně rozdílné večery na Floridě. První přešla z juda, druhá ...

Neporažená boxerka vs. Paul? Použila bych jednu ruku, bylo by to trapné, myslí si Američanka

27. 10. 2021Troufalost, nemožné? Boxerka Claressa Shields vyhrála dvakrát olympiádu, dvakrát mistrovství světa, mezi profesionálkami boxovala jedenáctkrát, ...

Poslední krok mezi nesmrtelné! Legenda ukázala brutální rány. Zapíše se do historie?

27. 10. 2021Už jen poslední krůček mu chybí, aby vstoupil mezi nesmrtelné. Tedy alespoň co se boxerské slávy týče. Hvězdný mexický boxer ...

Bývalá olympijská vítězka se chce stát královnou světového MMA. Šéf UFC se tomu směje

26. 10. 2021Hlavní zápas dalšího turnaje PFL? Neporažená Kayla Harrison bude ve finále pyramidy bojovat s Taylor Guardado. Favoritka na milion dolarů ...

OBRAZEM: Box bez rukavic. Klidně dají pivo, ale v ringu jde o KO

26. 10. 2021Další dávku zápasů boxu bez rukavic připravila organizace Bare Knuckle Fighting Champion (BKFC). Jak píše přímo tato společnost, jde ...

McGregor a jeho nejznámější průšvihy. Co má tento irský bouřlivák za sebou?

26. 10. 2021Dvanáctého listopadu to bude přesně na den pět let, kdy irský bouřlivák Conor „Notorious“ McGregor dokázal na UFC 205 ukončit Eddieho ...

Další zvrat! Budu bojovat rovnou s Furym, hlásí Brit. A má na to nárok

26. 10. 2021Na další lahůdku na poli světové elity boxerských těžkých vah si musí prozatím fanoušci nechat zajít chuť. Po parádních ...

Česká reprezentace před MS nepříjemně prořídla. Boxerům vystavil stopku koronavirus

25. 10. 2021Byli čtyři, zbyl jeden. Taková je bilance české boxerské reprezentace na mistrovství světa, které se koná v Bělehradě. Ani jeden boxer neprohrál, ...