Hvězdná MMA nabídka přistála v Česku. Kontrakt do USA a boj s dvojnásobnou olympijskou vítězkou

8. 7. 2021

Autor: Libor Kalous

Podepíše Martina Jindrová PFL?

Podepíše Martina Jindrová PFL?FOTO: I Am Fighter


Na český MMA stůl přiletěla nabídka, která září. Velká organizace, dvouletý kontrakt a jméno, které zvoní. Martina Jindrová dostala laso od americké organizace PFL na duel se světovou boxerkou, která získala dvě zlata na olympiádě, je dvojnásobnou mistryní světa. Mezi profesionálkami je Claressa Shields neporažená, je ověnčená tituly, ale rozhodla se pro MMA. Premiéru vyhrála. A právě Jindrová může být její další soupeřkou. „Je to pravda, nabídli mi tuhle hvězdu, nyní všechno zvažujeme,“ rozpovídala se česká zápasnice, která má v MMA bilanci 3:0. 

Pracuje v Plzni, trénuje v Praze a je sportovním workoholikem. Jindrová a sport jdou k sobě, dokonalá skládačka. Od pěti let fandí hokejistům Třince, občas jezdí i na výjezdy. Hrála fotbal také za Bohemians, kde dokázala vstřelit hattrick za poločas. Když byla malá, toužila být hokejistkou, chtěla být Haškem, dokonce se chtěla stěhovat i do Kanady. V sobotu si jde zahrát tenisový turnaj, další pátek má mít čtvrtý fight v MMA. Tentokrát pod organizací I Am Fighter. Tohle je sportovní fanatik v kostce, který si může sáhnout za pár měsíců na světovou star v kleci.

„Už jsem přestávala věřit, ale Píno mě ujišťuje, že na sto procent zápas příští pátek bude, takže s tím počítám. Příprava nebyla ideální, byla jsem na kempu v Chorvatsku, ale týden jsem byla nastydlá, takže jsem ležela, ale těším se,“ rozpovídala se pro kaocko.cz sportovkyně tělem i duší. 


Ve třiceti letech řeší, kam se posune její MMA kariéra, přitom vše začalo vlastně náhodou. „Píno jednou přijel do Plzně, stavil se v baru na kafe, kde dělám, něco tam řešil, řekla jsem mu, proč já nemám zápas v MMA, tak zvedl telefon, zavolal Karešovi, to bylo ještě XFN a za tři týdny jsem měla zápas. Takhle jsem začala s MMA. Když si ten zápas zpětně pustím, hrozný, tam bylo chyb,“ směje Jindrová při vzpomínce na říjen 2018.

Martino, jedete v MMA, kolik máte vlastně zápasů v postoji?
Asi dvě stovky. V profi šedesát, ostatní jsou v amatérech. V postoji jsem ukončila kariéru, teď už jedu jen čistě MMA, to mě baví. Bojový sporty dělám třiadvacet let.

A úspěšně, máte v hlavě všechny triumfy, mistrovské pásy?
Moc přesně ne. Byla jsem šestkrát amatérská mistryně světa v kickboxu, pak mám nějaké profi tituly, ale ani si nepamatuju jména organizací.

Takže po postoji přichází druhá vlna, co dále v MMA? Co vím, rýsuje se zajímavá možnost v zámoří, je to tak?
Je to tak, přišla nabídka, něco se rýsuje.

Je od organizace PFL?
Ano, je to taková konkurence UFC.

A o jakou váhu se jedná?
Jde o váhu do 70,3 kilo, což je víc, já chodím nižší.

Už máte konkrétní nabídku?
Nabídli mi dva super fighty pro letošek a od příštího roku bych naskočila do turnaje.

A co soupeřka?
Nabídli mi obrovskou hvězdu a dvojnásobnou olympijskou šampionku Claressu Shields ve váze do 75 kil.


Ona měla před pár týdny premiéru v MMA…
Koukala jsem na to, v postoji je nebezpečná, tam má strašný rány, ona v profi boxu neprohrála, má bilanci 11:0.

Nabídka zní skvěle, jaká je vaše odpověď?
Stále ji řešíme. Nejdříve mi nabídli srpen, měla jsem zájem, pak ji zkontaktovali, ona si o mně asi nějaké informace zjistila a řekla, že srpen je brzo, že by chtěla třeba říjen. Oficiálně nic není domluvené, není nic podepsané, stále spekuluju, jestli podepsat.


O jak dlouhý kontrakt jde?
Jde o dva roky. 

Co tedy bude, jaké padne rozhodnutí?
Přemýšlím. Tady trénuji, chodím do práce na stavbu, dělám za barem, trénuji lidi.

Máte dvě práce, přejíždíte mezi Plzní a Prahou, trénujete lidi, co vše okolo ustřihnout a věnovat se jen sportovní kariéře?
Chtěla bych tomu dát všechno, už nejsem nejmladší, je mi třicet. Pokud bych podepsala smlouvu, chtěla bych sehnat sponzora, abych měla klid na sport, regeneraci. Mám za sebou šest operací, myslím si, že mám před sebou ještě tři roky sportovní kariéry. MMA mě hrozně baví, je to taková druhá kariéra, čistý postoj mě už nebaví. 

Není nic podepsané, třeba na Američanku nedojde, ale jak vnímáte potencionální soupeřku?
Určitě bych s ní neboxovala, držela bych si ji na dálku, kopala bych lowkicky, aby byla na nohách pomalejší. Pokud by mě trefila nějakou peckou, šla bych s ní hned na zem.

Byla by pro vás tato soupeřka ideální pro start v takové organizaci?
Ona by byla hlavní favoritkou, čekali by, že vyhraje, ale já si myslím, že když budu připravená, můžu takový zápas vyhrát. Když budu zdravá, budu jen makat, na sto procent vyhraju, tím jsem si jistá.

Super, co tedy brání podepsat smlouvu s PFL?
Nesedí mi tam ta váha 70,3, kilo, já zápasím ve váze 65,5 kilo, tam se cítím silná. Jestli ona shazuje třeba z 83 kil, v zápase bude proti mně velká. 

Dobře, jak to tedy bude s PFL?
Chceme se ještě na některé věci zeptat, jde přece jen o podpis na dva roky, nic okolo bych potom nemohla. Některé věci se mi tam nelíbí. Ráda bych viděla smlouvu od UFC, abych je mohla porovnat. Můj plán je takový, že v American Top Teamu v Záhřebu, kde taky trénuji, mi domlouvají v trénink v Americe, jela bych tam do American Top Teamu. Kdybych se tam měsíc ukázala, věřím, že přijde nabídka z UFC. 


Neděláte si to složitý?
No, pak tu je také Bellator, tam je moje váha, je tam Cyborg, to je můj vzor. S ní jsem už měla zápasit před pěti lety, když měla stopku v MMA, tak chtěla dva zápasy v thajském boxu a já měla být její první soupeřkou, ale přišla do toho operace. Byla to šance, škoda. V Bellatoru mi nabízeli zápas loni v říjnu, ale byla jsem měsíc a půl od operace kolene, tohle mě hodně mrzelo. To jsou ta moje zranění. 

Kalkulujete, aby vám něco neuteklo…
To je druhá věc, já vím.

Kdy se máte vyjádřit PFL?
Termín neřekli, čekám. Příští víkend mám mít zápas, před zápasem to nepodepíšu. Teď bych měla mít fight v sedmdesátce, uvidím, jak mi taky sedne. I podle toho se budu rozhodovat.

Dáme na misku vah – PFL, UFC, Bellator. Jaké je pořadí?
Kdybych si mohla vybrat, jdu do UFC, pak Bellator a pak asi PFL. 

Jenže nabídka na stole leží od PFL…
Já vím, musíme to ještě s trenéry probrat a najít řešení (úsměv). 

Další články v kategorii

Kdo dostane šanci sesadit královnu atomové váhy z trůnu? Pátek může napovědět

28. 10. 2021Pod úřadující královnou atomové váhy ONE Championship se začíná otřásat trůn. Angela Lee se svým pásem ...

Naprostá dominance olympijské vítězky. A první zklamání světové boxerky

28. 10. 2021Dvě nejsledovanější ženy americké organizace PFL MMA prožily absolutně rozdílné večery na Floridě. První přešla z juda, druhá ...

MMA se musí lidem podat na hezčím podnosu. Ne jen rvačky, je přesvědčený Procházka

28. 10. 2021Fotbalista Jiří Procházka? I to je sportovní svět nejlepšího českého MMA bojovníka. Od soboty je zápasník brněnského ...

Jde za svým MMA snem. Neporažený český grafik míří do ciziny. Přelomový krok?

28. 10. 2021Neporažený. To si může v profi MMA kariéře říkat Lukáš Chotěnovský. Jeho skóre je nyní 6:0. Od března 2018 stihl šest ...

Polská síla jde obhajovat titul v UFC. Jsem připravený na všechno, říká Blachowicz

28. 10. 2021Jan Blachowicz se chystá v sobotu předvést show v Abú Dhabí, když bude chtít proti Gloveru Teixeirovi obhájit titul v polotěžké divizi ...

Kamarád a bojovník o Procházkovi: Jirka byl divočejší, vyloženě gauner to však nikdy nebyl

27. 10. 2021Chodili spolu do jedné školy a už několik let tvoří nerozlučné duo v brněnském Jeetsam Gymu. Jiří Procházka a Andrej Kalašnik. ...

Pudilová zakotvila v Irsku. Bydlí v gymu, trénuje pod slavným koučem a zlepšila se ve vaření

27. 10. 2021Žije a maká za hranicemi. Už dva měsíce. Lucie Pudilová se připravuje v Irsku v gymu SBG, kde trénuje John Kananagh, který je koučem slavného ...

Odpověď přišla rychlostí blesku. Zápas trval 5 sekund. KOnec

27. 10. 2021Podával ruku na začátku boje, zároveň kopl soupeře. Nic zakázaného v MMA, ale tento pokus byl hned potrestán. Za pět sekund byl konec. Kop ...

Nejradši má surovou bitku. Trefit bradu a jít domů. Jak do toho umí těžká váha řezat?

27. 10. 2021Další velký chlap stojí v cestě. Tentokrát Michal Martínek v ACA narazí na Estonce, který měří dva metry a váží ...