Rozhodl opravdu covid, nebo marketingová katastrofa? Boxerský hit roku má nový termín

17. 7. 2021

Autor: Bohumil Králík

Dojde opravdu k trilogii?

Dojde opravdu k trilogii?FOTO: DAZN


Jeden z vrcholů boxerské profesionální sezony už má nový termín. Finále trilogie mezi obhájcem titulu v těžké váze organizace WBC Tysonem Furym a Deontayem Wilderem se uskuteční 9. října. Původně byl naplánován 24. červenec, ale kvůli pozitivnímu testu na koronavirus u prvního jmenovaného musel být duel odložen.

„WBC spolu s obhájcem titulu Tysonem Furym a Deontayem Wilderem završí epickou trilogii 9. října v T-Mobile Areně v Las Vegas,“ uvedla v oficiálním prohlášení organizace.

Fury se měl nakazit během přípravného kempu, kde mělo pozitivní test na covid hned několik boxerů. Brit absolvoval teprve první dávku očkování.


„Nepřeji si nic víc, než toho velkého zoufalce rozmlátit už 24. července, ale ta nakládačka bude muset nejspíš počkat do 9. října,“ vzkázal Fury přes agenturu PA news agency.

V tomto roce už jde o druhý velkolepý zápas v těžké váze, který se musel odložit. Na léto už byla takřka dohodnuta bitva o absolutního krále těžké váhy mezi Furym a Anthonym Joshuou. Jenže ten překazili Wilderovi právníci, kteří se nakonec u soudce domohli práva na třetí vzájemný zápas mezi Američanem a Furym. A i ten se tedy nakonec odkládá.

„Kvůli tomu jsme arbitráž podstupovali. Prostě jenom chce (Wilder) to, co mu dlužili. Je připraven vzít si zpět svůj světový titul 9. října,“ uvedl Wilderův manažer Shelly Finkel.

Na celou věc ale přinesl trochu jiný pohled architekt nakonec zkrachovalého mega fightu -vlivný britský promotér Eddie Hearn. Šéf organizace Matchroom Boxing tvrdí, že mu bylo už dříve jasné, že zápas v červencovém termínu neproběhne. Bez ohledu na Furyho onemocnění.


Nebyl žádný hype

Jako hlavní důvod odložení zápasu vidí nezvládnutou propagaci a katastrofální čísla prodeje lístků.

„Mám jen za to, že plánovaný mega fight jako tento, a bezesporu o mega fight jde, neoznámíte jen tak, že sedm nebo osm týdnů před jeho konáním zapnete světla a řeknete: Tenhle den do toho jdeme,“ spekuloval pro DAZN Boxing Show Hearn.


„Když se trochu vyznáte v tomhle byznysu, víte, že je v tom spousta otázek. Třeba ve Velké Británii nebyl oficiálně oznámen žádný televizní kanál, který bude zápas vysílat. A vy víte, že má (Fury) kontrakt s BT? Ten ale dosud konání a vysílání zápasu vůbec neoznámil,“ pokračoval promotér.

„Navíc oni neprodali žádné lístky. To můžete snadno online ověřit. Teď si nejsem jistý, jestli měli prodáno 25 nebo 30 procent vstupenek. To je ale katastrofa,“ poznamenal Hearn.

„Kolem zápasu nebyl vůbec žádný hype. Tohle směřovalo i k velmi, opravdu velmi nízkým prodejům přenosů přes pay-per-view,“ dodal chmurnou vizi.

Nezbývá si počkat do podzimu, zda organizátoři zvládnou propagaci lépe. A hlavně také na to, zda se fanoušci konečně dočkají boje o světový titul v těžké váze.

Další články v kategorii

Kolik Joshua účtuje za odložení odvety? Za miliardu o tom začne uvažovat

8. 12. 2021Kolem příštích kroků světových šampionů v boxerské těžké váze stále není jasno. Jednou z možností, která ...

Paráda! Ducár odletěl do Londýna coby náhradník velké titulové bitvy!

8. 12. 2021Budou se dít velké věci? Dvě soustředění ve Španělsku v kempu tvrdého Francouze Arsena Goulamirjana (26-0, 18 KO), mezitím italský ...

Bitkařil v ulicích, pak se vyhýbal trestu. Kdo je Černý panter Keita, který explodoval v Oktagonu?

7. 12. 2021Skoro se chce říct, že byť Leo Brichta ještě Oktagon zcela neopustil, vedení organizace si za něj našlo náhradu už teď. A jde o tvrďáka, který ...

Fury to vzdal, miliony mu mizí před očima. Jake Paul už má náhradníka

7. 12. 2021Měl se konečně v ringu střetnout s opravdovým boxerem, jenže z očekávané show prozatím sešlo. Americký youtuber Jake Paul se 18. prosince ...

Fanoušci vstávali ze židlí. Brno zažilo divočinu v hledišti i v kleci

6. 12. 2021Zjevil se jako přízrak, který nadchl. I to je možná slabé slovo. Premiéru v organizaci OKTAGON MMA si odbyl Losene Keita. Belgičan přijel jako neporažený ...

Myslela jsem, že jsem mrtvá. Judistka obvinila přítele z napadení a ukázala obličej

4. 12. 2021Judistka Margaux Pinotová, olympijská vítězka, se tento týden dostala na titulní stránky novin ve Francii poté, co na sociálních ...

Krvavá bitva a jedno překvapivé ukončení. To byl ONE Championship: Winter Warriors

4. 12. 2021Další turnaj ONE Championship naplánovaný na 3. prosince naplnil očekávání fanoušků na sto procent. Diváci si vychutnali ...

Horváthův recept na úspěch: Mějte cíl, mějte vášeň, mějte pokoru a věřte!

3. 12. 2021Osmatřicetiletý zkušený boxer Štěpán Horváth se letos po čtyřech letech vrátil do ringu. Znovu se dostal do rytmu a dvakrát ...

Dopingoví hříšníci v UFC. Když zápasníci frčí na zakázaných látkách

3. 12. 2021Ačkoliv je téma PED (Performance Enhancing Drug – zakázaná látka zvyšující výkon) takřka každodenně přetřásáno ...