Spousta lidí mi říká, že jsem se zbláznil, říká Gameover před válkou s Američanem. Proč ztratil zájem o Hoška?

22. 9. 2021

Autor: Ondřej Propper

Zdeněk Polívka a jeho forma.

Zdeněk Polívka a jeho forma.FOTO: se souhlasem Zdeňka Polívky


Stojí před největší bitvou své kariéry. A je za ni rád, neboť pro podobné výzvy se narodil. Populární MMA gladiátor střední váhy Zdeněk Gameover Polívka se na sobotním turnaji Oktagon 28 v O2 universum pobije s Američanem Ericem Spicelym, který odzápasil i šest duelů ve slavné UFC. A byť čtyři z nich prohrál, půjde o hodně tvrdý oříšek. Kudy by mohla vést cesta k jeho poražení a na jaké jméno by Polívka rád zacílil příště, prozradil dvaadvacetiletý bijec z Říčan v rozhovoru pro kaocko.cz. 

Jak se cítíte jen pár dnů před samotným zápasem?
Až samotného mě překvapuje, že se cítím skvěle. Skoro si říkám, že to ani není možné, že se do turnaje ještě musí zákonitě něco pokazit. Snad se to ale nestane a až do konce všechno půjde tak, jak má.

Ani v přípravě nenastaly žádné komplikace?
Vůbec ne. Všechno šlo tak, jak jsme měli v plánu.

S kým vším jste na sobotní zápas spároval?
Absolvoval jsem čtrnáctidenní kurz v polském Ankosu, kde jsem se potkal s chlapci z KSW i Babilonu MMA. Dokonce tam trénoval i jeden zápasník z UFC a viděl jsem se tam také s Monsterem, s nímž jsem spároval pár kol. Pak jsem se vrátil domů a tady to dopekl s mými stálými parťáky, tedy Danielem Brunclíkem a Viktorem Červinským. Připraven jsem výborně. 

I Monstera čeká na Oktagonu 28 těžký zápas, a to proti brazilskému tvrďákovi Kaiku Britovi. V jaké formě Kníže je? 
Monster je prostě Monster (s úsměvem). Je v dobré formě a nachystán bude jako vždycky. Doufám, že my oba to v sobotu zvládneme. 

Neuviteln FIGHT CARD Jedna z nejkvalitnjch v historii OKTAGONU! #OKTAGON28 vzbuzuje tsunami zjmu u od...

Posted by OKTAGON MMA on Friday, September 17, 2021


Na minulém turnaji hned tři zápasníci nedali váhu. I v tomto směru je u vás všechno v pohodě?
Naprosto. V pondělí večer jsem navážil 89 kilo, navíc v tomhle jsem dost svědomitý. Ještě nikdy se mi nestalo, abych navážil deko navíc. 

Vaším soupeřem je veterán UFC Eric Spicely. Celkem tučné sousto, ne?
To je pravda. Spousta lidí mi říká, že jsem se zbláznil. Ale taková je moje cesta a takhle to chci. Mám rád výzvy a čím těžší soupeř, tím se do toho víc zakousnu a pak podávám lepší výkony. 

Řekl jste si o něj, nebo vám ho Oktagon nabídl a vy jste souhlasil?
Já jsem si ho tajně přál už předtím, co zápasil s Naruszczkou. Chtěl jsem ho dostat do klece, ať už by ten jejich souboj dopadl jakkoli. Oktagon mu potom hledal soupeře pro nadcházející turnaj a dlouho nemohl sehnat nikoho, kdo by se mu postavil. Tak ho nabídli nám a my to bez váhání přijali.

V duelu s Naruszczkou toho ale Spicely divákům moc nepředvedl. Nemáte trochu obavy, že o to hladovější bude proti vám?
Já v to pevně doufám. A i podle našich zdrojů bude na mě mnohem lépe připravený, než byl na bitvu s Naruszczkou. O to víc se na to těším a věřím, že to pro fanoušky bude koukatelný zápas. Pro ně ten sport dělám. 


Podle mnohých by právě z vašeho duelu mohl vzejít horký adept na výkon večera. Půjdete si tvrdě po bonusu? 
To je jasná věc (směje se).

Dal vám Spicelyho zápas s Polákem recept kudy na něj? 
Určitě by cesta mohla vést přes postoj. Spicely třikrát v řadě prohrál, přičemž poslední dva soupeři ho dokázali trefit. Zároveň jsem připraven vést ten zápas plných patnáct minut, a to prakticky kdekoliv. Samozřejmě ale mám i svůj game plan, kterého bych se rád držel. 

Kde vidíte soupeřovy nejsilnější stránky?
Rozhodně na zemi. Je to hodně zkušený grappler, takže dole bych s ním nerad trávil delší čas. Zvlášť když právě tam jsem kvůli své chvilkové nepozornosti ztratil svůj poslední zápas. Stejnou chybu už podruhé nebudu chtít udělat.

Mluvíte o bitvě s Abdelem Driaiem, jenž vás utáhl na kimuru. V čem byla největší chyba?
Jednoznačně ve ztrátě koncentrace. V přestřelce mě trefil přímo do oka a já pak chvíli neviděl. Tak jsem ho poslal na zem a tam chtěl chvíli počkat, jenže on rychle vstal a hodil na zem mě. Tam mi pak nasadil kimuru, kterou měl hodně nadrilovanou a bohužel ji dotáhl až do konce. 

Nikdy jste se netajil tím, že máte velkou chuť na souboj s Davidem Hoškem. Řeknete si o něj poté, co v sobotu vyřídíte Spicelyho?
Asi ne. Už mě to dál nebaví. Chci zápasit s těmi nejlepšími a nebudu pořád žebrat o zápas, když o něj druhá strana nestojí. 


Zájem nemá Hošek, nebo Oktagon?
Oktagon by zájem měl a i já si myslím, že by to pro lidi byl dost atraktivní zápas. Jenže Hoškův management, možná i on sám, souboj se mnou nechtějí. Přesné důvody neznám. Ale co jsme se bavili s jeho trenérem Davidem Vyvážilem, říkal mi, že prostě míří výš. Což je zajímavé vzhledem k tomu, že já jsem jedenáctka divize a místo mě vzali zápas s desítkou Matavaem, který má zatím v Oktagonu jeden zápas a ten prohrál. 

Takže i váš zájem o Hoška už vychladl?
Já ten zájem měl dva roky. Ale už mě nebaví si o něj stále říkat a nic. Teď mě čeká fakt velká výzva, a když ji zvládnu, tak mě Hošek nebude už vůbec zajímat.

A je tam nějaké jiné jméno, které máte v hledáčku?
Zatím jsem o tom moc nepřemýšlel, protože se soustředím jen na zápas se Spicelym. Ale slyšel jsem o tom, že Bryczek chce jít z welteru do střední váhy. A já bych ho v ní moc rád přivítal. 

Ještě se zeptám na vrchol sobotního galavečera, tedy na titulovou válku Viktora Pešty se Stephanem Pützem. Kdo podle vás vyhraje? 
Začnu tím, že to hodně přeji Viktorovi. Bylo by skvělé, kdyby vyhrál, ale co vím, tak Pütz je fakt mašina. Těžko říct, kdo z nich bude mít navrch. Každopádně to asi bude velký zápas, a to na zemi i v postoji. 

Další články v kategorii

Ragozin přijede do Ostravy. Vémolu v Rusku nikdo nezná, tvrdí trenér

17. 10. 2021Ticho! Kdy dojde k oznámení zápasu Michaila Ragozina pod organizací OKTAGON MMA? A bude vůbec někdy bojovat pod touto značkou, s kým? V minulých ...

Milionový bonus za Slováka v UFC. Végh věřil a nechal se nahecovat v Las Vegas

17. 10. 2021Vyvedené výkony byly odměněny. Po posledním turnaji v Las Vegas organizace UFC vybrala čtyři bojovníky, kteří obdrží finanční bonus ...

Šok pro Slovensko! Vyčerpaný Klein odklepal bitvu v UFC

17. 10. 2021Slovenský MMA zápasník Ludovít "Lajoš“ Klein nezvládl třetí zápas v UFC. Američan Nate Landwehr mu na UFC Fight Night ...

Trable bojovníka Škvora vykoupeny. Jeho ruce spustily KO kanonádu

16. 10. 2021Jako noc a den. Více než čtyřiadvacet hodin prožíval rébus ohledně soupeře. Nakonec se Daniel škvor dočkal Čecha, když Holanďan a Polák vypadli. ...

Mašina startuje. Ducár v ringu vyučoval počty. Teď má v plánu víno. Padne láhev?

16. 10. 2021Tréninkový zápas dopadl dobře. Boxer Vasil Ducár si v pátek večer na Heroes Gate s přehledem poradil s Nicolasem Holcapfelem, který skončil ...

Slovensko jde v UFC do boje! Doufám, že Lajoš předvede další skvělý kombo, věří Dvořák

16. 10. 2021Menší akce pro UFC, za to větší událost pro slovenské MMA. Dnes večer se v Las Vegas koná UFC Fight Night 195 a na hlavní kartě ...

Ngannou váhá, zda podepsat novou smlouvu s UFC! Snažili se mě zdiskreditovat, zlobí se šampion

16. 10. 2021Jestli se již zdálo, že spory mezi slavným těžkotonážníkem a šampionem Francisem Ngannouem a šéfem UFC Danou Whitem jsou minulostí, ...

Bradou k zemi. Když se v Praze splaší ruce v ringu

15. 10. 2021Byl to večer, který dlouho neotálel, netáhl se. Galavečer Heroes Gate se dočkal hodně ukončení, která padala před limitem, navíc šlo ...

Oezdemir: Procházka má na to stát se šampionem v UFC

15. 10. 2021Příští víkend je na programu UFC 267, kde je na seznamu titulový zápas v polotěžké váze. Náhradníkem je Jiří ...