Všechno, nebo nic! Fergusona čeká zásadní duel. Opovaž se přijet s nadváhou, varuje soupeře

11. 12. 2020

Autor: Bohumil Králík

Všechno, nebo nic! Fergusona čeká zásadní duel. Opovaž se přijet s nadváhou, varuje soupeře


Snil o titulovém zápase, jenže souboje s neporazitelným Chabíbem Nurmagomedovem se Tony Ferguson nedočkal. Jeho naděje na titulový zápas lehké váhy v UFC proti Dagestánskému Orlovi doslova rozmlátily pěsti Justina Gaethjeho. Fergusonovi nezbylo, než se z těžké rány oklepat a nyní se v krátkém čase připravit na novou výzvu, která může být pro jeho další kariéru zásadní.

Ferguson ve zmíněném květnovém klání s Gaethejm prohrál v pátém kole. Jeho přemožitel následně v podzimním duelu s Nurmagomedovem neuspěl a titulu se nedočkal. 

Nicméně Fergusonovi ukončil skvělou sérii 12 vítězných zápasů. Rodák z kalifornské Ventury se tak musí znovu drápat vzhůru a směr jeho kariéře dost možná dá jeho sobotní duel v rámci eventu UFC 256 v Las Vegas proti Brazilci Charlesi Olivierovi. 


V něm může dokázat, že stále patří k nejlepším na světě. Byť ne všichni v MMA komunitě do něj vkládají důvěru. Někteří se domnívají, že „El Cucuy“ nebude po zdrcující porážce od Gaethejeho už nikdy tím samým bojovníkem jako dřív.

Bývalý šampion UFC dvou váhových kategorií a expert ESPN Daniel Cormier vidí příští zápas jako bitvu o všechno.

Nepůjde jen o šílenství v oktagonu

„Na zápas se určitě přijdu podívat. Tenhle duel jsem si zamiloval. Nebude to jen šance vidět šílenství uprostřed oktagonu, ale dostaneme také odpovědi na řadu otázek. Třeba jestli je Tony Ferguson stále stejným chlápkem, jakým býval, než prohrál s Gaethjem,“ rozpovídal se Cormier.


„Pro Tonyho je to teď buď všechno, nebo nic. Už dokázal, že je lepší než ostatní, byl prozatímním šampionem. Měl už několikrát bojovat s Chabíbem, vyhrál 12 zápasů za sebou, takže pořád patří do mixu top aspirantů na titul. Do něj už ale nemůže patřit, pokud prohraje s Charlesem Oliveirou,“ dodal bývalý šampion.

31letý Oliveira, žebříčková sedmička v rankingu lehké váhy UFC, má za sebou sérii sedmi vítězných zápasů, je přeborníkem v submisi, ale případná sobotní výhra by byla pro něj jednoznačně největší v kariéře.

Ferguson už se do svého soupeře pustil s předstihem, když mu přes Instagram poslal vzkaz, ať nepočítá s tím, že v sobotu dojde na zápas, pokud nebude mít do pátku v pořádku váhu. Sám nepochybuje, že se vejde pod horní hranici lehké váhy v netitulovém zápase (156 liber), v případě Oliveiry už si tak jistý není.

Oba bojovníci měli relativně krátký čas na přípravu. Ferguson dlouho marně hledal soupeře, ze všech jmen vždy sešlo, až s Olveirou vše klaplo. Forma však byla potřeba vyladit během několika málo týdnů.


„Očekávám, že Brazilec Oliveira přijede s nadváhou jako vždy. Precedenční právo. Je to narychlo vyhlášený zápas (Short notice fight), Olivieira nebude shazovat váhu celý týden a pak přijede se třemi čtyřmi librami nad váhu a bude se vymlouvat na to, že šlo o narychlo sjednaný zápas,“ předpovídal Ferguson.

Pravdou je, že Oliveira měl v kariéře problém s váhovým limitem už čtyřikrát, při různých zápasech, všechny ale byly ještě v pérové váze. Od přesunu do lehké váhy v roce 2017 se kvůli hmotnosti do problémů nedostal.

„Pokud ale přijede s výraznější nadváhou, prostě spolu nebudeme bojovat. Takže, přátelé, jestli chcete vidět zápas, přinuťte ho, ať zamaká na váze,“ dodal Ferguson.

Další články v kategorii

Jednoruký bojovník se stal profesionálním thajboxerem. Ještě ho nikdo neporazil

26. 2. 2021I se značným hendikepem se dá prosadit v bojových sportech mezi zdravými jedinci. Důkazem je Jake Peacock, syn fotbalové legendy Chelsea a Queens ...

Kníže dostal dvě nabídky na zápas. Formu ladí i ve „stavu beztíže“

26. 2. 2021Před měsícem přišel zápasník MMA Petr Monster Kníže o zápas. Problém s tříslem mu vystavil stopku pro turnaj Oktagon 21 v Brně. ...

Šampion UFC Blachowicz promluvil: o práci vyhazovače, o dopingu, o alkoholu. Jak vidí Ewu Farnu?

25. 2. 2021Šestého března čeká Jana Blachowicze titulová obhajoba v polotěžké váze v organizaci UFC. Soupeřem mu bude Israel Adesanya. Očekávaný ...

Boxerská superstar miluje krásné ženy a luxusní auta. Před zápasem se chlubí dalším přírůstkem

25. 2. 2021Nedávno vyřídil při svém návratu do ringu Brita Calluma Smithe a nyní už finišuje s přípravou na další duel s Avnim Yildirimem. ...

MMA pomáhá dětem. Když máte srdce na správném místě. Přidáte se?

24. 2. 2021 Dokážete myslet i na někoho jiného, pomoci? Pokud máte rádi bojové sporty, můžete se zapojit do projektu MMA pomáhá, které ...

Pudilová zažila pár výjimečných dní. Po 11 letech!

23. 2. 2021 Zažila výjimečné okamžiky, teď se Lucie Pudilová vrací do přípravy. V pondělí ještě čekala na výsledky testů na covid-19, ...

K nelibosti rodiny Ruska stále zápasí, podporu našla až po boku hvězdy UFC

23. 2. 2021Yana Foxy Kunitskaya se v sobotu dočkala již jednou odloženého střetnutí s Brazilkou Ketlen Vieirou. Ve vyrovnané bitvě dosavadní šestky a sedmičky ...

Připravte se na šílenou událost. Z boxerského hitu se stalo Burácení na Skále

22. 2. 2021Fanoušci si na tenhle duel musí počkat déle, než předpokládali, ale o to zajímavější kulisy odveta mezi boxerskými těžkými ...

Už dost, chci pořádně zaplatit. Půjde král lehké váhy ve stopách Mayweathera?

22. 2. 2021Už dost. Král světového boxu v lehké váze Teófimo López se dost možná brzy vydá ve stopách legendárního ...