Do této půvabné Slovenky vložil Brichta svůj osud! Jak to s ním aktuálně vypadá?

27.11.2021

Autor: Ondřej Propper

Tato žena nyní zastupuje Lea Brichtu.

Tato žena nyní zastupuje Lea Brichtu.FOTO: se souhlasem Niny Sedlákové


Snad žádná kauza nezahýbala tento rok světem českého MMA tolik jako ta sympaťáka Lea Brichty. Ten se navzdory platnému kontraktu s Oktagonem rozhodl přestoupit do nově vzniklé RFA, což si ale Ondřej Novotný s Paľem Nerudou nechtějí nechat líbit. Ve vzduchu tak stále visí tučná pokuta i možnost, že by populární fighter třeba rok vůbec nezápasil. Do boje za jeho práva se teď vložila jeho nová manažerka Nina Sedláková, která už zastupuje takřka celý OFA gym nebo Václava Mikuláška. A právě o Brichtově kauze promluvila v rozhovoru pro kaocko.cz. 

Jak došlo k vaší spolupráci s Brichtou?
Zavolal mi Bechťák (trenér Brichty Pavel Bechtold), že potřebují vypustit tygra z Ofy! Tedy mě, protože přesně tak mi říká Ilja Škondřič (směje se). O důvodech bych ale raději moc nemluvila. Nechci nějak kritizovat české kolegy, kteří tu manažerskou činnost vykonávají mnohem déle než já. Řeknu k tomu jen to, že já se budu snažit být při jednáních naprosto nestranná. A můj úkol je každopádně jasný. Zařídit vše tak, aby byl na první straně spokojen sám Leo. O něj jde přeci především. 

Jaké byly reakce fanoušků?
Docela různorodé. Někteří lidé mě na sítích nazývali instagramovou manažerkou, což však určitě není pravda. Mám vystudovanou vysokou školu marketingu a nyní studuji třetí rokem práva. Jsem tedy nabitá vědomostmi a nejen v rámci Ofy řeším všechno, co se týká smluv. Ilja Škondrič vede tréninky a samotné zápasy, na mně potom je, aby všechno sedělo právně. Navíc mám svou firmu, kde moji lidé oslovují potenciální partnery a komunikují s nimi. Takže myslím, že své práci rozumím a instagramovou manažerkou vážně nejsem!


V jaké fázi se Brichtova kauza momentálně nachází? 
Aktuálně děláme vše, abychom našli společnou dohodu s Oktagonem. Leo je bojovník a rád by co nejdříve zase zápasil. Jeho přáním tak je absolvovat svůj poslední souboj v Oktagonu a pak se přemístit do RFA, kde by začal novou dráhu. 

Jak se na to tváří Ondřej Novotný s Paľem Nerudou? Nemáte obavu, že termín Brichtova posledního zápasu v Oktagonu budou co nejvíce oddalovat?
Jednala jsem o tom s Paľem a věřím, že dojdeme k dohodě. Stejně jako jsme došli zatím vždycky. Majitelé Oktagonu jsou ryzí profesionálové, ale to platí i pro mě. Vážně doufám, že se domluvíme. 

Ale s jakým výsledkem?
Za mě by ideálním scénářem bylo, kdybychom tu kauzu uzavřeli co nejrychleji a bez jakékoliv další újmy na straně Lea. Já samozřejmě akceptuji, že se dohody musí akceptovat. Jenže když on už v Oktagonu nechce být a necítí se tam dobře, tak je přece nesmysl ho tam držet silou. To by neprospělo vůbec nikomu. On touží po něčem novém, po dalších výzvách a velkých zahraničních organizacích. Právě ty jsou jeho hlavním cílem. A pomoci mu do nich mají zápasy v RFA.


Ve vzduchu ale visí i tučná pokuta, údajně až desítky tisíc eur, které by Brichta mohl od Oktagonu dostat. Jak to vypadá v tomhle směru?
Je to složitější. Do celé věci se už navíc samozřejmě vložila i RFA, která hodlá Lea chránit. A já se k tomu snad ani nechci příliš vyjadřovat. Řeknu jen to, že mi taková pokuta přijde neúměrně vysoká. A naprosto neadekvátní tomu, kolik Leo v Oktagonu pobíral. Ráda bych však zdůraznila, že v rozhovorech s Paľem neřešíme výši trestu, ale hledáme jen a pouze dohodu.


Je stále možné, že by Brichta do RFA nakonec nepřestoupil a zůstal by dál v Oktagonu? 
Upřímně říkám, že tento scénář nepředpokládám. Zvlášť poté, co se sám Leo vyjádřil tak, že ho komunikace druhé strany zklamala. A myslím, že to není jeho vina. Pro mě je však podstatné, abychom se dokázali domluvit bez toho, že náš spor povedeme soudní cestou. Ani si nechci radši představit, že by to vyústilo v něco takového. A věřím, že si to nepřeje ani Paľo.

Jak tuto situaci nese sám Brichta?
On je úplně v pohodě. Poctivě trénuje a věří, že se to vyřeší co nejdřív, aby mohl zase zápasit. V to samé doufám také já.

Kdy by tedy mohlo být rozhodnuto?
Snad co nejdříve. Kdyby se tak stalo do dvou týdnů, bylo by to super. Postoj k oběma organizacím ostatně Leo zaujal celkem jasný.