swg

Dojde na srážku bombardérů s hrozícími pěstmi? Na Vémolu bych si tutově věřil, tvrdí Gameover

15.06.2021

Autor: Ondřej Huml

Když to prostě sedne.

Když to prostě sedne.FOTO: OKTAGON MMA


Hodně ostrý test čeká Zdeňka Gameover Polívku na sobotním Oktagonu 25, kde vyzve tvrďáka Abdela Rahmaneho Driaie. Ranaře z Alžíru, jenž má úctyhodné skóre šesti výher a jen jedné porážky, svůj poslední zápas však prohrál. Jaký na něj aktuální jedenáctka střední váhy organizace OKTAGON MMA chystá recept a co soudí o titulové bitvě Karlose Vémoly? To vše řekl v rozhovoru pro kaocko.cz.Jak se na sobotu těšíte?
Těším se hrozně moc. Příprava to byla docela dlouhá, protože jsem měl mít zápas už 29. května, ale nesehnal se mi soupeř. O to víc se těším na tenhle zápas.

Co se před minulým turnajem stalo?
Odmítli mi hned dva zápasníci. Nakonec se rýsoval ještě další, ale i ze zápasu s ním nakonec sešlo. Měl jsem s Oktagonem dohodu, že když i on souboj se mnou odmítne, už se do toho nebudeme hnát a počkáme si na nový turnaj. 

Prozradíte, o koho šlo?
Byl to český bojovník, jemuž stejně jako mně odpadávali soupeři. Jeho management ten zápas se mnou nakonec nepřijal, jméno bych si ale nechal pro sebe. 

Příprava na zápas s Driaiem probíhala dle plánu?
To ano, jen je už moc dlouhá. Poslední tři týdny jsem cítil lehkou únavu, takže jsme najeli na udržovací režim. Potřebujeme, abych byl co nejlépe připravený na sobotu, kdy má moje forma vygradovat.


S kým vším jste spároval?
Mým hlavním sparing partnerem je Daniel Brunclík, na kempu OFA Gymu v Bratislavě jsem ale spároval také s Jaloviarem nebo Vojčákem. A byla to paráda.

Co by podle vás mohlo na Driaie platit?
Určitě dobrý pohyb. Je to trochu statický zápasník, který s ním malinko šetří. Zároveň má ale hodně tvrdé údery, na které si musím dát dobrý pozor. Když to s ním jinak nepůjde, hodím ho na zem. Věřím, že tam bude tahat za ještě kratší konec provazu než v postoji.

Budete chtít dostát své přezdívce a ukončit ho ještě před limitem?
No jasně, to chci přece vždycky (směje se). A myslím, že zvlášť s ním to na body fakt nebude. Ani jeden nejsme typ, co by takový konec preferoval. Jeden z nás při zápase padne. 

Proč zrovna právě souboj s ním?
Oktagon nám ho nabídl a my ho bez váhání přijali. Chtěli jsme fakt kvalitního protivníka a ne někoho, kdo má nějak uměle vytvořené skóre. Chceme se posunout dál, a to zápas s Driaiem určitě splňuje.

Je to podle vás nebezpečnější protivník než Filp Tomczak, nad kterým jste vyzrál posledně?
Asi ano, ale zase ne o tolik. Každý z nich má něco. U Tomczaka hrozilo, že mě vezme na zem a tam mě uválí. To Driai bude hrozit hlavně v postoji.

Berete zápas s Tomczakem jako takový přelomový moment vaší kariéry? 
Určitě je pravda, že po tom vítězství na mě hodně zápasníků změnilo názor a už mě neberou za outsidera. V čem všem by mohl být zápas s Driaiem jiný?
Rozhodně to bude více na distanc. S Tomczakem jsme byli do sobe dost zaklesnutí, tam to bylo hodně tělo na tělo. Něco podobného však v sobotu neočekávám. Tam to bude asi hodně v postoji. Ale až se dostaneme na zem, tak už to nebude trvat dlouho.

Čím se obdarujete v případě vítězství?
Řeknu si o Davida Hoška a potom si dám pivo.

Proč právě o Hoška?
David se v žebříčku střední váhy nachází na čtvrtém místě, kde podle mě nemá co dělat. Jsem lepším zápasníkem než on. Navíc vím, že i jeho fanoušci chtějí náš zápas hodně vidět. Lidi by to zajímalo.

Z jeho pověstných bomb nemáte žádné obavy?
To určitě nemám. Myslím, že nemám o tolik menší ránu než on. Navíc nám v minulém zápase ukázal i své slabší stránky. Tvrdou ránu on má, ale ne vždycky se trefí. 

Co promotér Ondřej Novotný? Byl by takovému zápasu nakloněný?
Určitě ano. 

Blíží se souboj o titul vaší váhy mezi Karlosem Vémolou a Polákem Marcinem Naruszczkou. Jak to vidíte?
Je jasné, že vyhraje Vémola. Naruszczka se Spicelym se o zápas s ním sice na oko poprali, ale on si oba dopředu vybral. Takže asi tak.

Podle vás to tedy pro něj žádný opravdový soupeř není? 
Myslím, že to každý vidí. Kdyby chtěl, tak si vezme třeba Ragozina, ale to on neudělal.

Vy sám byste si na souboj s Vémolou věřil?
Tutově. Určitě bych se z něj nepos....

A je třeba duel s ním jedním z vašich hlavních cílů?
Vyloženě cíl to pro mě není. Pro mě je prioritní vyhrávat. A když by na ten zápas došlo, tak věřím, že určitě pod lepší smlouvou. Další články v kategorii

Praha a poslední rány pěstí. Vedle legend mladé žiletky

29.11.2023V pátek odpoledne veřejné vážení, staredowny a v sobotu zápasy. Další turnaj organizace Heroes Gate je za dveřmi. Čtrnáct zápasů, ...

Monster by měl už skončit, myslí si slovenský bojovník, který se vrací po těžkém zranění

29.11.2023Když v kleci stál naposledy, při neúspěšné snaze o získání smlouvy v PFL mu Zach Juusola zlomil nadočnicový oblouk, od té ...

Starý lišák White láká na tajemnou bitvu, která dostane fanoušky do varu

29.11.2023Boss UFC Dana White je starý lišák. Ví, kdy má přitlačit. Ví, jak ve fanoušcích vzbudit zvědavost. Dokáže je udržet v ...

Na neporaženou hvězdu UFC čeká nevyhnutelný pád. Arogance ho zahubí, míní člen síně slávy

29.11.2023 Irské MMA má mezi elitou dva nejblyštivější smaragdy. Jedním z nich je fenomén Conor McGregor, druhým je jeho nástupce ...

Návrat po tvrdém KO. Australský býk naskočil zpátky do ostré přípravy

29.11.2023Vrátit se zpátky do hry po tvrdém knokautu bývá ošemetné. Drsné ukončení může zanechat v mysli stopy, temný stín. ...

Chystá se odveta pro Knížete, plánuje se Sivák, Brichta. Šéfové RFA a IAF se dohodli na dalším turnaji

29.11.2023Zkraje listopadu proběhl první společný galavečer RFA a I Am Fighter, prakticky od té chvíle se mluvilo o možném pokračování. Už je ...

Srdce bojovníků. Dvořák s kamarády vymysleli unikátní projekt, jenž pomůže hrdinům

29.11.2023U MMA válečníků se často řeší, zda má daný bijec srdce bojovníka, zda dokáže tančit na hranici, která je pro běžné ...

Oslava čistého boje. Čeští bojovníci umí rozjet pořádnou show

28.11.2023Český kickbox každoročně produkuje řadu talentů, kteří na světových šampionátech sbírají jeden úspěch za druhým. Reprezentanti ...

Za více peněz více muziky. Růžička už nesmí odmítnout vůbec žádnou výzvu, prozradil Marhanský

28.11.2023Byl to souboj, který budil vášně už dlouho před výkopem. Tím, že šéf RFA Boris Marhanský pustil Tadeáše Růžičku ...

Načíst další články