Dojde na srážku bombardérů s hrozícími pěstmi? Na Vémolu bych si tutově věřil, tvrdí Gameover

15.06.2021

Autor: Ondřej Huml

Když to prostě sedne.

Když to prostě sedne.FOTO: OKTAGON MMA


Hodně ostrý test čeká Zdeňka Gameover Polívku na sobotním Oktagonu 25, kde vyzve tvrďáka Abdela Rahmaneho Driaie. Ranaře z Alžíru, jenž má úctyhodné skóre šesti výher a jen jedné porážky, svůj poslední zápas však prohrál. Jaký na něj aktuální jedenáctka střední váhy organizace OKTAGON MMA chystá recept a co soudí o titulové bitvě Karlose Vémoly? To vše řekl v rozhovoru pro kaocko.cz.


Jak se na sobotu těšíte?
Těším se hrozně moc. Příprava to byla docela dlouhá, protože jsem měl mít zápas už 29. května, ale nesehnal se mi soupeř. O to víc se těším na tenhle zápas.

Co se před minulým turnajem stalo?
Odmítli mi hned dva zápasníci. Nakonec se rýsoval ještě další, ale i ze zápasu s ním nakonec sešlo. Měl jsem s Oktagonem dohodu, že když i on souboj se mnou odmítne, už se do toho nebudeme hnát a počkáme si na nový turnaj. 

Prozradíte, o koho šlo?
Byl to český bojovník, jemuž stejně jako mně odpadávali soupeři. Jeho management ten zápas se mnou nakonec nepřijal, jméno bych si ale nechal pro sebe. 

Příprava na zápas s Driaiem probíhala dle plánu?
To ano, jen je už moc dlouhá. Poslední tři týdny jsem cítil lehkou únavu, takže jsme najeli na udržovací režim. Potřebujeme, abych byl co nejlépe připravený na sobotu, kdy má moje forma vygradovat.


S kým vším jste spároval?
Mým hlavním sparing partnerem je Daniel Brunclík, na kempu OFA Gymu v Bratislavě jsem ale spároval také s Jaloviarem nebo Vojčákem. A byla to paráda.

Co by podle vás mohlo na Driaie platit?
Určitě dobrý pohyb. Je to trochu statický zápasník, který s ním malinko šetří. Zároveň má ale hodně tvrdé údery, na které si musím dát dobrý pozor. Když to s ním jinak nepůjde, hodím ho na zem. Věřím, že tam bude tahat za ještě kratší konec provazu než v postoji.

Budete chtít dostát své přezdívce a ukončit ho ještě před limitem?
No jasně, to chci přece vždycky (směje se). A myslím, že zvlášť s ním to na body fakt nebude. Ani jeden nejsme typ, co by takový konec preferoval. Jeden z nás při zápase padne. 

Proč zrovna právě souboj s ním?
Oktagon nám ho nabídl a my ho bez váhání přijali. Chtěli jsme fakt kvalitního protivníka a ne někoho, kdo má nějak uměle vytvořené skóre. Chceme se posunout dál, a to zápas s Driaiem určitě splňuje.

Je to podle vás nebezpečnější protivník než Filp Tomczak, nad kterým jste vyzrál posledně?
Asi ano, ale zase ne o tolik. Každý z nich má něco. U Tomczaka hrozilo, že mě vezme na zem a tam mě uválí. To Driai bude hrozit hlavně v postoji.

Berete zápas s Tomczakem jako takový přelomový moment vaší kariéry? 
Určitě je pravda, že po tom vítězství na mě hodně zápasníků změnilo názor a už mě neberou za outsidera. V čem všem by mohl být zápas s Driaiem jiný?
Rozhodně to bude více na distanc. S Tomczakem jsme byli do sobe dost zaklesnutí, tam to bylo hodně tělo na tělo. Něco podobného však v sobotu neočekávám. Tam to bude asi hodně v postoji. Ale až se dostaneme na zem, tak už to nebude trvat dlouho.

Čím se obdarujete v případě vítězství?
Řeknu si o Davida Hoška a potom si dám pivo.

Proč právě o Hoška?
David se v žebříčku střední váhy nachází na čtvrtém místě, kde podle mě nemá co dělat. Jsem lepším zápasníkem než on. Navíc vím, že i jeho fanoušci chtějí náš zápas hodně vidět. Lidi by to zajímalo.

Z jeho pověstných bomb nemáte žádné obavy?
To určitě nemám. Myslím, že nemám o tolik menší ránu než on. Navíc nám v minulém zápase ukázal i své slabší stránky. Tvrdou ránu on má, ale ne vždycky se trefí. 

Co promotér Ondřej Novotný? Byl by takovému zápasu nakloněný?
Určitě ano. 

Blíží se souboj o titul vaší váhy mezi Karlosem Vémolou a Polákem Marcinem Naruszczkou. Jak to vidíte?
Je jasné, že vyhraje Vémola. Naruszczka se Spicelym se o zápas s ním sice na oko poprali, ale on si oba dopředu vybral. Takže asi tak.

Podle vás to tedy pro něj žádný opravdový soupeř není? 
Myslím, že to každý vidí. Kdyby chtěl, tak si vezme třeba Ragozina, ale to on neudělal.

Vy sám byste si na souboj s Vémolou věřil?
Tutově. Určitě bych se z něj nepos....

A je třeba duel s ním jedním z vašich hlavních cílů?
Vyloženě cíl to pro mě není. Pro mě je prioritní vyhrávat. A když by na ten zápas došlo, tak věřím, že určitě pod lepší smlouvou. Další články v kategorii

FOTO: Tato šampionka je prý chlap. Nenosím holčičí věci, zvykněte si na to!

28.11.2022Larissa Pacheco si radosti z vyhraného zápasu nad doposud neporaženou Kaylou Harrison užívala jen chvilku. Po své výhře se musela potýkat ...

Blachowicz chápe Procházkovo rozhodnutí. Na jeho místě bych udělal totéž

28.11.2022MMA zápasník Jan Blachowicz bude bojovat 10. prosince o titul v polotěžké divizi UFC. Ještě před pár dny tomu tak ale nebylo. Měl mít zápas ...

Grand Prix jako v PFL, titulové bitvy, lukrativní pyramida i tajemný projekt. RFA odtajnilo plány

28.11.2022Hlavní zápas Marpo vs. Ilja Škondrič, těsně před ním duely Miroslava Brože či Tadeáše Růžičky. Tak bude vypadat vyvrcholení posledního ...

Zápasnice svým focením překvapila fanoušky. V srdci budu vždy venkovská dívka, řekla

28.11.2022Letos v UFC neprohrála, dva zápasy a dvě výhry, to je bilance muší váhy Mirandy Maverick. Tréninky a zápasy, to je svět pětadvacetileté ...

Pod vánoční stromek titul. Tichota má jasné přání před bitvou v Ostravě

28.11.2022Boj o titul. Čech vs. Gruzínec v Ostravě. Jakub Tichota a proti němu Mate Sanikidze, tito dva budou bojovat o mistrovský pás pérové váhy organizace ...

VIDEO: Těžká váha už zase kope. Je to zatraceně dobrý pocit, přiznal šampion UFC

28.11.2022"Operace kolenních vazů dopadla velmi dobře. Žádné poškození menisku," informoval z nemocničního lůžka na Instagramu Francis Ngannou. Tuhle ...

Jak Kozma dřel na titulovou bitvu a McGregora nepotkal. Měl štěstí, usmál se šampion

28.11.2022Jde o titul, další bitva o mistrovský pás. Tohle je už rutina pro Davida Kozmu, šampiona velterové váhy organizace OKTAGON MMA. V sobotu ...

Procházkův silný vzkaz. Tohle je začátek něčeho většího. Miluji vás

28.11.2022Minulý týden Jiří Procházka z Las Vegas oznámil, že nebude 10. prosince obhajovat titul polotěžké divize UFC. Při tréninku si poranil ...

Cverna slibuje jatka, Deák je zrušen a Sivák čeká na soupeře

27.11.2022Váha, síla a rána proti rychlosti a dynamice. Co může mít navrch v boxerském duelu, kde se proti sobě postaví dva fyzicky diametrálně ...

Načíst další články