Dvořák poznal jiné vody a narazil. Dostal jsem strašnou čočku, úplně mě rozstřílel, přiznal bojovník UFC

30.04.2021

Autor: Jiří Voráč

Tady David Dvořák nestíhal...

Tady David Dvořák nestíhal...ZDROJ: Sampi.Tipsport


Pomalu může stříhat metr. Dny do chvíle, než David „Undertaker“ Dvořák, vyrazí na další zámořské dobrodružství se krátí. Úspěšný český profesionální bojovník ve smíšených bojových uměních muší váhy nastoupí k další bitvě v Las Vegas 22. května. V rámci přípravy si borec, který v březnu 2020 vstoupil do prestižní organizace Ultimate Fighting Championship, kde jako první Čech vyhrál debutový zápas, si vyzkoušel i populární esporty. V Tuchoměřicích u Prahy navštívil Sampi.Tipsport Gaming House a změřil síly s mistrem republiky ve hře CS:GO. „Dostal jsem nařezáno, ale byla to skvělá zkušenost,“ směje se Dvořák.

Počítám, že jste se byl v podobném prostředí podívat poprvé. Jak často sám usednete k esportu?
Je to můj koníček. Pochopitelně tomu, že jsem se dostal na návštěvu do Sampi.Tipsport, pomohlo, že Tipsport patří mezi mé partnery. Když přišla nabídka, zda bych si to nechtěl vyzkoušet, neváhal jsem. Chtěl jsem si zkusit, jaké je to nastoupit proti profíkovi v téhle oblasti.

Nastoupil jste proti mistrovi republiky. Laťku máte z bojových sportů asi pro sebe nastavenou pořádně vysoko. Co jste na to říkal?
Dostal jsem strašnou čočku, úplně mě tam rozstřílel. Bylo hodně dobrý si to zkusit. On si pak na oplátku přišel vyzkoušet trénink MMA, šel do toho. Bylo to super, skvělá zkušenost. Snad lidé ze Sampi.Tipsport pochytili i něco z technik MMA.


V oktagonu si dokážete poradit, máte všechno ve svých rukách. U počítače vám soupeř radil, jak být lepší. Připadalo mi, že jste trochu nesvůj, nesedělo vám to?
Ukazoval mi třeba, jak ve hře tiše našlapovat, když jdete do akce. Díky tomu pak máte velkou výhodu, proti tomu, když to někdo nezná. A to byl přesně můj případ, říkal jsem to soupeři. Já jsem zvyklý i v té hře běhat, ale že to jde i potichu, to jsem nevěděl. (usměje se)

Lze považovat hraní esports i za jakousi formu tréninku, kdy cvičíte postřeh?
Takhle bych to neřekl. Je to spíš dobrá věc, když máte třeba hodinku volno, ležíte v posteli a nevíte co. Tak si zapnu nějakou hru. Nehraju tedy Counter-Strike, když už, tak třeba Zaklínače. To mě baví, nebo třeba válečné hry.

Když v minulosti někdo navštívil Sampi.Tipsport, neskrýval překvapení, jaké tam našel zázemí. Co jste na to říkal vy?
Co jsem viděl, to byl masakr. Ti kluci tam mají prostě všechno, včetně profesionálně vybavené posilovny. Je to tam profi, jak to tam vypadá, co mají hráči k dispozici a jak to tam všechno funguje. Jsem rád, že jsem do toho světa nahlédl. Nikdy jsem netušil, že esporty jsou takhle brutálně vepředu a za mě to byla i v tomhle směru skvělá zkušenost. Je možný, že s tímhle vším se fakt jednou dostanou i na olympiádu.

Nelákalo by vás to třeba zkusit jednou i profesionálně?
Podle mého výkonu to zatím na profesionální esport kariéru nevypadá. Když je v tom někdo dobrý, je populární, vydělá si. Nejspíš je to pro někoho skvělá práce. Mám šachovou minulost, tak jsem se mohl s touhle vlnou svézt, kdybych zůstal sedět u toho stolu (usměje se). Takže jsem mohl být i hráčem esports. Ale osud tomu chtěl trochu jinak. Vybral jsem si něco jinýho.


Mimochodem v UFC se dají vydělat slušné peníze, zajímavé odměny ale vydělávají i hráči esport. Došlo při návštěvě i na tohle téma?
Ptal jsem se a zase jsem byl překvapený. Mají peníze, co dostávají stabilně, mají smlouvu, profíci dostanou odměny i za dobrý výkony. Pro mě je to celkově neuvěřitelný svět.

Asi kvitujete, že když v esports prohrajete, nic vás na rozdíl od oktagonu nebolí... V čem je esport pro vás dobrý jako pro bojovníka?
Je pravda, že jde hlavně o to, že při těch hrách procvičím postřeh. Bohužel, proti soupeři, jakého jsem dostal, to ani při maximální snaze prostě nešlo stíhat. Pravidelná součást mojí přípravy esport není, spíš je to činnost na odreagování a vyčištění hlavy.


Když dopadne dobře váš zápas v Las Vegas, odměníte se nějakou podobnou návštěvou?
Byla to fakt sranda a chtěl by si to ještě zkusit. Když bude možnost, tak bych si chtěl zase s klukama někdy zahrát.

Ve hře CS:GO se hodně střílí, vy téhle hře ale příliš neholdujete. Přitom se snažíte stát myslivcem. Jak je to vůbec s vaší láskou ke střílení?
Na zvířata nestřílím, ale rád jezdím na myslivecké akce, beru si sebou kameru, jde mi hlavně o tu procházku.

Ale udělat si myslivecké testy chcete, ne?
Když na ně člověk jde, tak to je skoro jako maturita, člověk musí mít vědomosti, musí se vzdělávat, a to mě na tom baví. Chci něco umět, něco znát a být jeden z nich, i když teda nemám rád střílení zvířat. Ani nepotřebuju mít flintu na rameni, vezmu dalekohled, jdu se projít, a to mi bohatě stačí.

Takže zkoušky chcete, řekněme pro to, že lépe zapadnete do kolektivu?
Když jezdím na myslivecký akce, tak je to lepší, když je člověk myslivec. Když zkoušky nemám, tak si člověk tak trochu připadá, že tam nepatří. Uvidíme, kdy na zkoušky dojde. Teď už ale i v mysli mířím do Vegas, kde mě čeká důležitý zápas v UFC.Další články v kategorii

VIDEO: Český čistič v ringu? Mohlo by se to tady vyčistit a nastavit pásům řád

27.09.2022Čtyři výhry a jedna porážka, to je prozatímní profesionální bilance českého boxera Lukáše Fajka, který bude v ...

Bijec Kuzník se po roce vrátí zpátky do klece. Bude silnější než kdy dřív, slibuje jeho kouč

27.09.2022Zatímco loni stihl obávaný Spartacus Matěj Kuzník v Oktagonu hned tři zápasy, letos se mezi pletivy ještě neobjevil. Dočká se 3. prosince ...

Fanoušci chtějí její nehty i pot! Každý zájem je fajn, culí se australská kráska

27.09.2022Stát se hvězdou bojových sportů, k tomu už dávno nestačí jen mlátit lidi. Musíte mít v sobě faktor X, něco navíc, co upoutá ...

Slovenská bestie se už brzy vrátí do klece. V Oktagonu to však nebude

27.09.2022Účast na nedávném Oktagonu v Brně mu sice nevyšla, slovenský bojovník MMA Gábor Boráros se už ale brzy ukáže zas v akci. ...

Vémola se nedočkal obratu. Fanoušci už vsadili statisíce na neexistující boj

27.09.2022Nic se nezměnilo, fanoušci mají jasno, vidí svého favorita. Případný titulový duel ve střední váze pod organizací ...

Legendární Lucerna hlásí novinku. K tomu se půjde o dva tituly!

27.09.2022Česká boxerská scéna hlásí spojení. Dva tuzemské subjekty - stáj Patron Boxing a Box Lucerna - se rozhodly pro letošní ...

Za deset let zemřeš, uslyšel šéf UFC. Šokující prognózu přetavil v restart!

27.09.2022Když se šéf UFC Dana White vydal za zdravotním analytikem Garym Breckou, výsledek téhle návštěvy ho rozhodně nepotěšil. Po sérii ...

Tady nejsem na policajtech, Vasil je manipulátor, pálil Pejsar do Ducára

26.09.2022Odveta Vasil Ducár vs. Václav Pejsar se stane realitou v pátek na akci The Ring v Plzni. Boj o český titul v křížové váze. První ...

VIDEO: Dohromady vážili 350 kilo. Tento fight obrů trval 43 sekund!

26.09.2022Jeden váží necelých 200 kilogramů, druhý lehce přes 150 kilogramů. A tyto dva kolosy se potkaly v MMA kleci. Boj těžkých vah, který trval ...

Načíst další články