Dvořák poznal jiné vody a narazil. Dostal jsem strašnou čočku, úplně mě rozstřílel, přiznal bojovník UFC

30.04.2021

Autor: Jiří Voráč

Tady David Dvořák nestíhal...

Tady David Dvořák nestíhal...ZDROJ: Sampi.Tipsport


Pomalu může stříhat metr. Dny do chvíle, než David „Undertaker“ Dvořák, vyrazí na další zámořské dobrodružství se krátí. Úspěšný český profesionální bojovník ve smíšených bojových uměních muší váhy nastoupí k další bitvě v Las Vegas 22. května. V rámci přípravy si borec, který v březnu 2020 vstoupil do prestižní organizace Ultimate Fighting Championship, kde jako první Čech vyhrál debutový zápas, si vyzkoušel i populární esporty. V Tuchoměřicích u Prahy navštívil Sampi.Tipsport Gaming House a změřil síly s mistrem republiky ve hře CS:GO. „Dostal jsem nařezáno, ale byla to skvělá zkušenost,“ směje se Dvořák.


Počítám, že jste se byl v podobném prostředí podívat poprvé. Jak často sám usednete k esportu?
Je to můj koníček. Pochopitelně tomu, že jsem se dostal na návštěvu do Sampi.Tipsport, pomohlo, že Tipsport patří mezi mé partnery. Když přišla nabídka, zda bych si to nechtěl vyzkoušet, neváhal jsem. Chtěl jsem si zkusit, jaké je to nastoupit proti profíkovi v téhle oblasti.

Nastoupil jste proti mistrovi republiky. Laťku máte z bojových sportů asi pro sebe nastavenou pořádně vysoko. Co jste na to říkal?
Dostal jsem strašnou čočku, úplně mě tam rozstřílel. Bylo hodně dobrý si to zkusit. On si pak na oplátku přišel vyzkoušet trénink MMA, šel do toho. Bylo to super, skvělá zkušenost. Snad lidé ze Sampi.Tipsport pochytili i něco z technik MMA.


V oktagonu si dokážete poradit, máte všechno ve svých rukách. U počítače vám soupeř radil, jak být lepší. Připadalo mi, že jste trochu nesvůj, nesedělo vám to?
Ukazoval mi třeba, jak ve hře tiše našlapovat, když jdete do akce. Díky tomu pak máte velkou výhodu, proti tomu, když to někdo nezná. A to byl přesně můj případ, říkal jsem to soupeři. Já jsem zvyklý i v té hře běhat, ale že to jde i potichu, to jsem nevěděl. (usměje se)

Lze považovat hraní esports i za jakousi formu tréninku, kdy cvičíte postřeh?
Takhle bych to neřekl. Je to spíš dobrá věc, když máte třeba hodinku volno, ležíte v posteli a nevíte co. Tak si zapnu nějakou hru. Nehraju tedy Counter-Strike, když už, tak třeba Zaklínače. To mě baví, nebo třeba válečné hry.

Když v minulosti někdo navštívil Sampi.Tipsport, neskrýval překvapení, jaké tam našel zázemí. Co jste na to říkal vy?
Co jsem viděl, to byl masakr. Ti kluci tam mají prostě všechno, včetně profesionálně vybavené posilovny. Je to tam profi, jak to tam vypadá, co mají hráči k dispozici a jak to tam všechno funguje. Jsem rád, že jsem do toho světa nahlédl. Nikdy jsem netušil, že esporty jsou takhle brutálně vepředu a za mě to byla i v tomhle směru skvělá zkušenost. Je možný, že s tímhle vším se fakt jednou dostanou i na olympiádu.

Nelákalo by vás to třeba zkusit jednou i profesionálně?
Podle mého výkonu to zatím na profesionální esport kariéru nevypadá. Když je v tom někdo dobrý, je populární, vydělá si. Nejspíš je to pro někoho skvělá práce. Mám šachovou minulost, tak jsem se mohl s touhle vlnou svézt, kdybych zůstal sedět u toho stolu (usměje se). Takže jsem mohl být i hráčem esports. Ale osud tomu chtěl trochu jinak. Vybral jsem si něco jinýho.


Mimochodem v UFC se dají vydělat slušné peníze, zajímavé odměny ale vydělávají i hráči esport. Došlo při návštěvě i na tohle téma?
Ptal jsem se a zase jsem byl překvapený. Mají peníze, co dostávají stabilně, mají smlouvu, profíci dostanou odměny i za dobrý výkony. Pro mě je to celkově neuvěřitelný svět.

Asi kvitujete, že když v esports prohrajete, nic vás na rozdíl od oktagonu nebolí... V čem je esport pro vás dobrý jako pro bojovníka?
Je pravda, že jde hlavně o to, že při těch hrách procvičím postřeh. Bohužel, proti soupeři, jakého jsem dostal, to ani při maximální snaze prostě nešlo stíhat. Pravidelná součást mojí přípravy esport není, spíš je to činnost na odreagování a vyčištění hlavy.


Když dopadne dobře váš zápas v Las Vegas, odměníte se nějakou podobnou návštěvou?
Byla to fakt sranda a chtěl by si to ještě zkusit. Když bude možnost, tak bych si chtěl zase s klukama někdy zahrát.

Ve hře CS:GO se hodně střílí, vy téhle hře ale příliš neholdujete. Přitom se snažíte stát myslivcem. Jak je to vůbec s vaší láskou ke střílení?
Na zvířata nestřílím, ale rád jezdím na myslivecké akce, beru si sebou kameru, jde mi hlavně o tu procházku.

Ale udělat si myslivecké testy chcete, ne?
Když na ně člověk jde, tak to je skoro jako maturita, člověk musí mít vědomosti, musí se vzdělávat, a to mě na tom baví. Chci něco umět, něco znát a být jeden z nich, i když teda nemám rád střílení zvířat. Ani nepotřebuju mít flintu na rameni, vezmu dalekohled, jdu se projít, a to mi bohatě stačí.

Takže zkoušky chcete, řekněme pro to, že lépe zapadnete do kolektivu?
Když jezdím na myslivecký akce, tak je to lepší, když je člověk myslivec. Když zkoušky nemám, tak si člověk tak trochu připadá, že tam nepatří. Uvidíme, kdy na zkoušky dojde. Teď už ale i v mysli mířím do Vegas, kde mě čeká důležitý zápas v UFC.Další články v kategorii

Dvojčata mají stejný sen, dostat se na olympiádu. Na své cestě jsou však zkoušena osudem

21.03.2023Jít si za svým olympijským snem je velice těžké, natož když vám v cestě stojí vlastní rodina. S velice netradiční situací ...

Ať to vezme srdcem jako na ulici, radí těžká váha, která má v oblibě Tysonův styl

21.03.2023Váha hodně přes metrák, když trefí, může ublížit. Prostě velký chlap v rukavicích v kleci a v ringu, to je vždy ohrožení. Své ...

Tři velké bitvy pro Prahu oznámeny. Hron, Sivák a Idranyi půjdou o mistrovské pásy

21.03.2023Galavečer bojových sportů Yangames Fight Night má své další datum. Ring bude postaven 29. července v Praze. Jen se zatím neví, kde ...

Tragédie. Talentovaný MMA zápasník zemřel v 27 letech po třech dnech v kómatu

21.03.2023Stejně jako v kleci, tak i v nemocnici bojoval. Ale zápas o svůj život prohrál. Moldavský MMA zápasník Iuri Lapicus z malajské organizace ...

Věřím, že na konci léta budu připraven si vzít zpět trůn polotěžké váhy, věří Procházka

21.03.2023On sám tam sice nezápasil, i tak byl ale jednou z největších hvězd turnaje. Jiří Procházka o víkendu oslnil Londýn. Na UFC 286 ...

Dráždivé oblečení. Krása jí zajistila nádherný život. Modelka z UFC si žije svůj sen

21.03.2023Nejprestižnější MMA liga světa UFC nenabízí vzrušující práci jen pro samotné bojovníky, ale také třeba ...

Bitka na zábavě a bylo rozhodnuto. Fotbal prohrál, vyhrálo MMA

20.03.2023Sportovní cesty jsou nevyzpytatelné. Adam Jakubík byl prý na fotbal moc při těle, dnes prochází bojovými sporty. Po bitce na vesnické ...

Naděje českého boxu v Pardubicích. Vaše šance na víkend

20.03.2023Už tuto sobotu organizace MBC odstartuje letošní rok akcí MBC FIGHT NIGHT s pořadovým číslem 2. Ring bude 25. března postaven v Pardubicích. ...

Medailové žně českého kickboxu. Za víkend 35 medailí v Rakousku

20.03.2023To byl zase víkend, dalo by se říct. Čeští kickboxeři vyjeli do Rakouska na Světový pohár Austrian Classics Kickboxing World Cup, tam pár ...

Načíst další články