Hvězdná MMA nabídka přistála v Česku. Kontrakt do USA a boj s dvojnásobnou olympijskou vítězkou

08.07.2021

Autor: Libor Kalous

Podepíše Martina Jindrová PFL?

Podepíše Martina Jindrová PFL?FOTO: I Am Fighter


Na český MMA stůl přiletěla nabídka, která září. Velká organizace, dvouletý kontrakt a jméno, které zvoní. Martina Jindrová dostala laso od americké organizace PFL na duel se světovou boxerkou, která získala dvě zlata na olympiádě, je dvojnásobnou mistryní světa. Mezi profesionálkami je Claressa Shields neporažená, je ověnčená tituly, ale rozhodla se pro MMA. Premiéru vyhrála. A právě Jindrová může být její další soupeřkou. „Je to pravda, nabídli mi tuhle hvězdu, nyní všechno zvažujeme,“ rozpovídala se česká zápasnice, která má v MMA bilanci 3:0. 


Pracuje v Plzni, trénuje v Praze a je sportovním workoholikem. Jindrová a sport jdou k sobě, dokonalá skládačka. Od pěti let fandí hokejistům Třince, občas jezdí i na výjezdy. Hrála fotbal také za Bohemians, kde dokázala vstřelit hattrick za poločas. Když byla malá, toužila být hokejistkou, chtěla být Haškem, dokonce se chtěla stěhovat i do Kanady. V sobotu si jde zahrát tenisový turnaj, další pátek má mít čtvrtý fight v MMA. Tentokrát pod organizací I Am Fighter. Tohle je sportovní fanatik v kostce, který si může sáhnout za pár měsíců na světovou star v kleci.

„Už jsem přestávala věřit, ale Píno mě ujišťuje, že na sto procent zápas příští pátek bude, takže s tím počítám. Příprava nebyla ideální, byla jsem na kempu v Chorvatsku, ale týden jsem byla nastydlá, takže jsem ležela, ale těším se,“ rozpovídala se pro kaocko.cz sportovkyně tělem i duší. 


Ve třiceti letech řeší, kam se posune její MMA kariéra, přitom vše začalo vlastně náhodou. „Píno jednou přijel do Plzně, stavil se v baru na kafe, kde dělám, něco tam řešil, řekla jsem mu, proč já nemám zápas v MMA, tak zvedl telefon, zavolal Karešovi, to bylo ještě XFN a za tři týdny jsem měla zápas. Takhle jsem začala s MMA. Když si ten zápas zpětně pustím, hrozný, tam bylo chyb,“ směje Jindrová při vzpomínce na říjen 2018.

Martino, jedete v MMA, kolik máte vlastně zápasů v postoji?
Asi dvě stovky. V profi šedesát, ostatní jsou v amatérech. V postoji jsem ukončila kariéru, teď už jedu jen čistě MMA, to mě baví. Bojový sporty dělám třiadvacet let.

A úspěšně, máte v hlavě všechny triumfy, mistrovské pásy?
Moc přesně ne. Byla jsem šestkrát amatérská mistryně světa v kickboxu, pak mám nějaké profi tituly, ale ani si nepamatuju jména organizací.

Takže po postoji přichází druhá vlna, co dále v MMA? Co vím, rýsuje se zajímavá možnost v zámoří, je to tak?
Je to tak, přišla nabídka, něco se rýsuje.

Je od organizace PFL?
Ano, je to taková konkurence UFC.

A o jakou váhu se jedná?
Jde o váhu do 70,3 kilo, což je víc, já chodím nižší.

Už máte konkrétní nabídku?
Nabídli mi dva super fighty pro letošek a od příštího roku bych naskočila do turnaje.

A co soupeřka?
Nabídli mi obrovskou hvězdu a dvojnásobnou olympijskou šampionku Claressu Shields ve váze do 75 kil.


Ona měla před pár týdny premiéru v MMA…
Koukala jsem na to, v postoji je nebezpečná, tam má strašný rány, ona v profi boxu neprohrála, má bilanci 11:0.

Nabídka zní skvěle, jaká je vaše odpověď?
Stále ji řešíme. Nejdříve mi nabídli srpen, měla jsem zájem, pak ji zkontaktovali, ona si o mně asi nějaké informace zjistila a řekla, že srpen je brzo, že by chtěla třeba říjen. Oficiálně nic není domluvené, není nic podepsané, stále spekuluju, jestli podepsat.


O jak dlouhý kontrakt jde?
Jde o dva roky. 

Co tedy bude, jaké padne rozhodnutí?
Přemýšlím. Tady trénuji, chodím do práce na stavbu, dělám za barem, trénuji lidi.

Máte dvě práce, přejíždíte mezi Plzní a Prahou, trénujete lidi, co vše okolo ustřihnout a věnovat se jen sportovní kariéře?
Chtěla bych tomu dát všechno, už nejsem nejmladší, je mi třicet. Pokud bych podepsala smlouvu, chtěla bych sehnat sponzora, abych měla klid na sport, regeneraci. Mám za sebou šest operací, myslím si, že mám před sebou ještě tři roky sportovní kariéry. MMA mě hrozně baví, je to taková druhá kariéra, čistý postoj mě už nebaví. 

Není nic podepsané, třeba na Američanku nedojde, ale jak vnímáte potencionální soupeřku?
Určitě bych s ní neboxovala, držela bych si ji na dálku, kopala bych lowkicky, aby byla na nohách pomalejší. Pokud by mě trefila nějakou peckou, šla bych s ní hned na zem.

Byla by pro vás tato soupeřka ideální pro start v takové organizaci?
Ona by byla hlavní favoritkou, čekali by, že vyhraje, ale já si myslím, že když budu připravená, můžu takový zápas vyhrát. Když budu zdravá, budu jen makat, na sto procent vyhraju, tím jsem si jistá.

Super, co tedy brání podepsat smlouvu s PFL?
Nesedí mi tam ta váha 70,3, kilo, já zápasím ve váze 65,5 kilo, tam se cítím silná. Jestli ona shazuje třeba z 83 kil, v zápase bude proti mně velká. 

Dobře, jak to tedy bude s PFL?
Chceme se ještě na některé věci zeptat, jde přece jen o podpis na dva roky, nic okolo bych potom nemohla. Některé věci se mi tam nelíbí. Ráda bych viděla smlouvu od UFC, abych je mohla porovnat. Můj plán je takový, že v American Top Teamu v Záhřebu, kde taky trénuji, mi domlouvají v trénink v Americe, jela bych tam do American Top Teamu. Kdybych se tam měsíc ukázala, věřím, že přijde nabídka z UFC. 


Neděláte si to složitý?
No, pak tu je také Bellator, tam je moje váha, je tam Cyborg, to je můj vzor. S ní jsem už měla zápasit před pěti lety, když měla stopku v MMA, tak chtěla dva zápasy v thajském boxu a já měla být její první soupeřkou, ale přišla do toho operace. Byla to šance, škoda. V Bellatoru mi nabízeli zápas loni v říjnu, ale byla jsem měsíc a půl od operace kolene, tohle mě hodně mrzelo. To jsou ta moje zranění. 

Kalkulujete, aby vám něco neuteklo…
To je druhá věc, já vím.

Kdy se máte vyjádřit PFL?
Termín neřekli, čekám. Příští víkend mám mít zápas, před zápasem to nepodepíšu. Teď bych měla mít fight v sedmdesátce, uvidím, jak mi taky sedne. I podle toho se budu rozhodovat.

Dáme na misku vah – PFL, UFC, Bellator. Jaké je pořadí?
Kdybych si mohla vybrat, jdu do UFC, pak Bellator a pak asi PFL. 

Jenže nabídka na stole leží od PFL…
Já vím, musíme to ještě s trenéry probrat a najít řešení (úsměv). Další články v kategorii

Tohle nesnáším. Dvořák potvrdil změnu soupeře v UFC. Není to veselý příběh, dodal Kincl

02.06.2023Potvrzeno. David Dvořák a jeho trenér Patrik Kincl přiznali ve zveřejněném videu v pátek večer, že český zápasník má jít ...

MMA bojovník se stal hrdinou. Ve škole bojoval a zneškodnil třímetrového krokodýla

02.06.2023Zážitek jako z hororu. Stačí se podívat na video, kde si amatérský zápasník MMA Mike Dragich poradil s třímetrovým krokodýlem, ...

Varování pro šampionku. Měj se na pozoru. Vyzývatelka z Mexika je připravená opět šokovat svět

02.06.2023Svět je malý a na náhody v něm není nouze. I tak by se dalo pohlížet na hlavní zápas turnaje UFC 289. Brazilské lvice Amanda Nunes ...

Bitvy o tituly i tučnou výplatu. V Praze si dají zápas boxeři na hranici světové padesátky

02.06.2023Velký boxerský večer se blíží. Propukne 16. června v pražské hale Královka, kde si to o titul rozdají Lukáš Fajk a Václav ...

Brichta, bojovník, se kterým není nuda. Teď se pobije na ikonické akci

02.06.2023V sobotu zažije český MMA zápasník Leo Brichta bitvu v polské organizaci KSW. Bude součástí akce, kam má dorazit přes 50 tisíc ...

Jako den a noc. Jake Paul je s UFC na kordy, jeho bratr pro změnu umírá při tréninku šampionů

02.06.2023Bratři Paulové vzbuzují rozruch. Ačkoliv jsou stejné krve, jsou jako den a noc. Alespoň v bojovém světě. Zatímco mladší bratr Jake ...

Rada nad zlato? Nebojuj s Wilderem, uspí tě jedinou ranou, varuje Ngannoua bývalý šampion

02.06.2023Francis Ngannou si v polovině května splnil sen. Podepsal průlomovou smlouvu s PFL MMA, které byla v mnoha bodech neuvěřitelná. Dočkal se řady privilegií včetně ...

Světový rekord a výjimečné tělo. Výzva pro českého fanatika: 1132 shybů za 60 minut

02.06.2023Světové rekordy sbírá už roky. A je to boj, rekordy nejsou zadarmo. Tělo může selhat a dostat KO. Tohle ale není plán pro sobotu. Rekordní ...

Fury v nemilosti šampionů. Je to jen tlučhuba, co se bojí výzev, pustil se do Brita bývalý šampion UFC

02.06.2023Spor, který zaujal. Reakce šampionů, které zaplavily titulní stránky novin. Minulý týden bylo živo. Známá tvář ...

Načíst další články