Hvězdná MMA nabídka přistála v Česku. Kontrakt do USA a boj s dvojnásobnou olympijskou vítězkou

08.07.2021

Autor: Libor Kalous

Podepíše Martina Jindrová PFL?

Podepíše Martina Jindrová PFL?FOTO: I Am Fighter


Na český MMA stůl přiletěla nabídka, která září. Velká organizace, dvouletý kontrakt a jméno, které zvoní. Martina Jindrová dostala laso od americké organizace PFL na duel se světovou boxerkou, která získala dvě zlata na olympiádě, je dvojnásobnou mistryní světa. Mezi profesionálkami je Claressa Shields neporažená, je ověnčená tituly, ale rozhodla se pro MMA. Premiéru vyhrála. A právě Jindrová může být její další soupeřkou. „Je to pravda, nabídli mi tuhle hvězdu, nyní všechno zvažujeme,“ rozpovídala se česká zápasnice, která má v MMA bilanci 3:0. 


Pracuje v Plzni, trénuje v Praze a je sportovním workoholikem. Jindrová a sport jdou k sobě, dokonalá skládačka. Od pěti let fandí hokejistům Třince, občas jezdí i na výjezdy. Hrála fotbal také za Bohemians, kde dokázala vstřelit hattrick za poločas. Když byla malá, toužila být hokejistkou, chtěla být Haškem, dokonce se chtěla stěhovat i do Kanady. V sobotu si jde zahrát tenisový turnaj, další pátek má mít čtvrtý fight v MMA. Tentokrát pod organizací I Am Fighter. Tohle je sportovní fanatik v kostce, který si může sáhnout za pár měsíců na světovou star v kleci.

„Už jsem přestávala věřit, ale Píno mě ujišťuje, že na sto procent zápas příští pátek bude, takže s tím počítám. Příprava nebyla ideální, byla jsem na kempu v Chorvatsku, ale týden jsem byla nastydlá, takže jsem ležela, ale těším se,“ rozpovídala se pro kaocko.cz sportovkyně tělem i duší. 


Ve třiceti letech řeší, kam se posune její MMA kariéra, přitom vše začalo vlastně náhodou. „Píno jednou přijel do Plzně, stavil se v baru na kafe, kde dělám, něco tam řešil, řekla jsem mu, proč já nemám zápas v MMA, tak zvedl telefon, zavolal Karešovi, to bylo ještě XFN a za tři týdny jsem měla zápas. Takhle jsem začala s MMA. Když si ten zápas zpětně pustím, hrozný, tam bylo chyb,“ směje Jindrová při vzpomínce na říjen 2018.

Martino, jedete v MMA, kolik máte vlastně zápasů v postoji?
Asi dvě stovky. V profi šedesát, ostatní jsou v amatérech. V postoji jsem ukončila kariéru, teď už jedu jen čistě MMA, to mě baví. Bojový sporty dělám třiadvacet let.

A úspěšně, máte v hlavě všechny triumfy, mistrovské pásy?
Moc přesně ne. Byla jsem šestkrát amatérská mistryně světa v kickboxu, pak mám nějaké profi tituly, ale ani si nepamatuju jména organizací.

Takže po postoji přichází druhá vlna, co dále v MMA? Co vím, rýsuje se zajímavá možnost v zámoří, je to tak?
Je to tak, přišla nabídka, něco se rýsuje.

Je od organizace PFL?
Ano, je to taková konkurence UFC.

A o jakou váhu se jedná?
Jde o váhu do 70,3 kilo, což je víc, já chodím nižší.

Už máte konkrétní nabídku?
Nabídli mi dva super fighty pro letošek a od příštího roku bych naskočila do turnaje.

A co soupeřka?
Nabídli mi obrovskou hvězdu a dvojnásobnou olympijskou šampionku Claressu Shields ve váze do 75 kil.


Ona měla před pár týdny premiéru v MMA…
Koukala jsem na to, v postoji je nebezpečná, tam má strašný rány, ona v profi boxu neprohrála, má bilanci 11:0.

Nabídka zní skvěle, jaká je vaše odpověď?
Stále ji řešíme. Nejdříve mi nabídli srpen, měla jsem zájem, pak ji zkontaktovali, ona si o mně asi nějaké informace zjistila a řekla, že srpen je brzo, že by chtěla třeba říjen. Oficiálně nic není domluvené, není nic podepsané, stále spekuluju, jestli podepsat.


O jak dlouhý kontrakt jde?
Jde o dva roky. 

Co tedy bude, jaké padne rozhodnutí?
Přemýšlím. Tady trénuji, chodím do práce na stavbu, dělám za barem, trénuji lidi.

Máte dvě práce, přejíždíte mezi Plzní a Prahou, trénujete lidi, co vše okolo ustřihnout a věnovat se jen sportovní kariéře?
Chtěla bych tomu dát všechno, už nejsem nejmladší, je mi třicet. Pokud bych podepsala smlouvu, chtěla bych sehnat sponzora, abych měla klid na sport, regeneraci. Mám za sebou šest operací, myslím si, že mám před sebou ještě tři roky sportovní kariéry. MMA mě hrozně baví, je to taková druhá kariéra, čistý postoj mě už nebaví. 

Není nic podepsané, třeba na Američanku nedojde, ale jak vnímáte potencionální soupeřku?
Určitě bych s ní neboxovala, držela bych si ji na dálku, kopala bych lowkicky, aby byla na nohách pomalejší. Pokud by mě trefila nějakou peckou, šla bych s ní hned na zem.

Byla by pro vás tato soupeřka ideální pro start v takové organizaci?
Ona by byla hlavní favoritkou, čekali by, že vyhraje, ale já si myslím, že když budu připravená, můžu takový zápas vyhrát. Když budu zdravá, budu jen makat, na sto procent vyhraju, tím jsem si jistá.

Super, co tedy brání podepsat smlouvu s PFL?
Nesedí mi tam ta váha 70,3, kilo, já zápasím ve váze 65,5 kilo, tam se cítím silná. Jestli ona shazuje třeba z 83 kil, v zápase bude proti mně velká. 

Dobře, jak to tedy bude s PFL?
Chceme se ještě na některé věci zeptat, jde přece jen o podpis na dva roky, nic okolo bych potom nemohla. Některé věci se mi tam nelíbí. Ráda bych viděla smlouvu od UFC, abych je mohla porovnat. Můj plán je takový, že v American Top Teamu v Záhřebu, kde taky trénuji, mi domlouvají v trénink v Americe, jela bych tam do American Top Teamu. Kdybych se tam měsíc ukázala, věřím, že přijde nabídka z UFC. 


Neděláte si to složitý?
No, pak tu je také Bellator, tam je moje váha, je tam Cyborg, to je můj vzor. S ní jsem už měla zápasit před pěti lety, když měla stopku v MMA, tak chtěla dva zápasy v thajském boxu a já měla být její první soupeřkou, ale přišla do toho operace. Byla to šance, škoda. V Bellatoru mi nabízeli zápas loni v říjnu, ale byla jsem měsíc a půl od operace kolene, tohle mě hodně mrzelo. To jsou ta moje zranění. 

Kalkulujete, aby vám něco neuteklo…
To je druhá věc, já vím.

Kdy se máte vyjádřit PFL?
Termín neřekli, čekám. Příští víkend mám mít zápas, před zápasem to nepodepíšu. Teď bych měla mít fight v sedmdesátce, uvidím, jak mi taky sedne. I podle toho se budu rozhodovat.

Dáme na misku vah – PFL, UFC, Bellator. Jaké je pořadí?
Kdybych si mohla vybrat, jdu do UFC, pak Bellator a pak asi PFL. 

Jenže nabídka na stole leží od PFL…
Já vím, musíme to ještě s trenéry probrat a najít řešení (úsměv). Další články v kategorii

Upřímně nevím, co teď bude. Jsem z toho už otrávený, přiznal Kincl po zrušení boje s Vémolou

06.12.2022To, o čem se v posledních několika dnech spekulovalo, se v úterý bohužel potvrdilo. Karlos Vémola se ze zdravotních důvodů nemůže zúčastnit ...

Vémola nenastoupí. Největší český MMA souboj padl, Kincl dostane jiné jméno

06.12.2022Černý scénář dopsán. "Tentokrát to ukončím. Jednou provždy." Tohle také řekl Karlos Vémola ve videu, které poutalo na ...

Září a Procházkův titulový souboj v UFC. Taková je prognóza návratu českého šampiona

06.12.2022V těchto dnech měla vrcholit příprava před titulovou obhajobou mistrovského pásu v UFC. Jiří Procházka a proti němu Glover Teixeira, jenže nebude ...

Šokovalo mě, jak skvělý souboj to byl. Kozma byl připraven pro pás i zemřít, ocenil maďarský princ

06.12.2022Bojovali spolu dvakrát, pokaždé to dopadlo stejně. Tedy vítězstvím Davida Kozmy, který se pro Mátého Kertésze stal doslova prokletím. ...

Sudí Voborník promluvil o válce Kozmy s Britem. Vysvětlil, proč nechával Růžového pantera dál ve hře

06.12.2022Jen málokterý zápas Oktagonu vzbudil tak mohutnou vlnu reakcí jako souboj Davida Kozmy s Kaikem Britem. Na sobotním turnaji v Ostravě se utkali o ...

Procházka obdržel unikátní kus na svůj mistrovský pás. Jsem strašně šťastný, přiznal BJP

06.12.2022V neděli se vrátil z USA domů. Předčasně. Navíc bez titulové obhajoby. Za vším stojí zranění ramene Jiřího Procházky, ...

Štípaná v O2 areně. České barvy bude hájit KO střelec

06.12.2022Půjde o MMA zápas, MMA galavečer, ale tihle dva mohou předvést show v postoji. Součástí Oktagonu 38 bude také souboj Daniela Škvora a Joricka ...

Krásná slova šéfa. Novotný ocenil padlého šampiona

05.12.2022Prohrál, po pěti zvládnutých obhajobách se mu ta šestá stala osudnou. I tak ale potvrdil pověst nezničitelné skály. Neskutečné ...

Pirát vysvětlil, proč odmítl milionovou šanci. Pádné důvody měl hned dva

05.12.2022Spekulovalo se o tom, kdo je oním bojovníkem, který měl jako jediný odmítnout účast v milionovém podniku Tipsport Game Changer. V unikátním ...

Načíst další články